Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cell z PS3 w komputerze

83 postów w tym temacie

wi0or -------> na bank będzie dedykowany nowy socket... Nie ma co liczyc na inna opcje. Szkoda, fajnie bybylo jakby na moj AM2 byl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm...sadze, ze jeszcze dluugo poczekamy na taki procesor w kompach, ze wzgledu na to, że SONY stracilo by mnostwo pieniedzy z powodu, ze pecetowcy mogli by emulować gry z PS3 (tak mi sie wydaje, bo sie na tym nie znam, a chyba do dzisiaj gier z PS 2 nie da sie grac na PC ze wzgledu na procesor 128 bitowy)
Chociaz i tak granie na konsolach rzadzi (zwlaszcza na PS2"stare, ale jare :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gier z PS2 nie da się emulować na piecu? A na ruskich jajeczkach da się?
Gdzie widziałeś taki 128 bitowy processor, ja też chcę!
PS3 ma 64 bitowy, czyżby był gorszy od tego z PS2? To skandal! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy byłby to procesor tak jak w konsoli, tzn. jeden model na 5-6 lat. Odpadłby przynajmniej jeden komponent do modernizacji. No i kwestia zgodności z całą tą PC-tową menażerią (grafika, muzyka, HDD, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:58, killer18 napisał:

8 rdzeni jak bys chciał wiedziec tylko ze 1 z nich obsługuja sama konsole!!


Gwoli scislosci to 6. Jeden dedykowany na system a drugi wylaczony. Taki bufor awaryjnosci gdyby jakis cell mial jeden rdzen popsuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dodajmy do tego to, że aby wykorzystać pełna moc takiego procesora na PC to trzeba by odpalić na nim... grę z PS3, która te rdzenie wykorzysta. Trzeba też popatrzeć na to, jaki algorytm rozdziału procesów wykorzystuje Windows a jaki OS zastosowany w PS3 - powinny być takie same by osiągnąć tą samą wydajność... coś czuję, że to nie będzie gra warta świeczki. Pewnie będę wolał wrzucić jakiegoś Intela z czterema rdzeniami (co też w moim przypadku wiąże się ze zmianą płyty głównej)... a, przepraszam, następna płyta główna będzie pod jakiegoś AMD (o ile dożyję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 rdzeni jest!! z tym ze jeden nie jest zepsuty!!! tyle dezaktywny a ostatni jest przeznaczony do obsługi konsoli!!!
Jak sie nie znasz to nie gadaj!! A jesli chodzi o ten procesor to pewnie sie nie przyjmie i dobrze!!! bo ta technologia jest tylko dla PS3!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:PPPPPPPPPPPPPP a chciał bym zobaczyć to zastosowanie w grach założę się że Intel i Athlon i tak wyjdą z tej partii na swoje. AMD wydaje za jakiś miesiąc czterordzeniowego proca i każdy rdzeń po prawi 3Ghz a czym ma tu się sony chwalić nie którzy osiem rdzeni ho ho bije wszystko tylko ze to wszystkie osiem osiągają częstotliwość 3Ghz a nie każdy oddzielnie.

Kolejny aspekt co z tego że w Pc będzie ten sam proc skoro nawet jak zrobią grę z Ps3 na Pc to na kompie będzie się ciąć lub mniej płynie chodzić tak jak to było z ps2 konsolka ma 16mb ramu proc pewnie z 500Mhz jak nie mniej a ja na kompie 1Giga proc 3GHz i ledwo mi Devil may cry chodzi płynie.

Więc ja tu pecetowcą radził bym się nie cieszyć bo gry z Ps3 i tak nie będą chodzić płynie nie mówiąc już że na pewno nie ujrzycie długo GT5, Tekkena 6, MGS4 hahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cell ma osiem rdzeni ale jest sprzedawany/wyceniany od ilości sprawnych rdzeni, co w podobnym wypadku Intela lub AMD mogło skompromitować 8-) Na szczęśscie Sony, jaki sobie sfinansowało processor taki teraz ma - niepełnosprawny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten procesor co nie działa to nie znaczy z ejest zepsuty, panowie od sony mowia ze jak zajdzie taka potrzeba to zostanie on uruchomiony.Nawet nie grałes w Motor Storm to nie gadaj bo gra jest swietna a gry które zmierzaja na PS3 sa super Heavenly Sword, GT5, LAir,GTA4, MGS4 Ucharted Dark Fortun, RAchet i inne swietne gry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować