Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek_93

Gry kształcą :)

81 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2007 o 22:28, młody grafik napisał:

fajny temacik.... wypowiem sie...

Dziękuję:)
Sie kody pisało?! OOO To nie ładnie! A szachów nauczyłem się dzięki jakimś sieciowym szachom. Teraz jestem najlepszy w szkole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:28, Budo napisał:

Miałem taka sytuację na egzaminie językowym niedawno- słownictwo z guild wars i magic:the gathering
sprawiło, że musiałem przekonywac babkę że to moja własna praca :P


Ja przesiaduję po kilka-kilkanaście godzin dziennie na zagranicznych stronach internetowych i potem mam 7/7 za poprawność językową w pracach z angielskiego. Najzabawniej jak nauczyciel od gramatyki mówi, że coś jest dobrze i pyta dlaczego tak ma być, a ja nie umiem odpowiedzieć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:32, Bartek 93 napisał:

> fajny temacik.... wypowiem sie...
Dziękuję:)
Sie kody pisało?! OOO To nie ładnie! A szachów nauczyłem się dzięki jakimś sieciowym szachom.
Teraz jestem najlepszy w szkole:)

hmmm mówisz że najlepszy?? zagrajmy na kurniku ale jeszcze odezwę się kiedy... albo szukaj mnie tam... mój login to kacakandzer_jo ....

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Najzabawniej jak nauczyciel

Dnia 02.08.2007 o 22:33, Lina napisał:

od gramatyki mówi, że coś jest dobrze i pyta dlaczego tak ma być, a ja nie umiem odpowiedzieć:D

Heh, sam tak mam:)
Wiele zwrotów których nauczyłem się z gier potrafię zastosować, ale nie mam pojęcie, na jakiej zasadzie/czemu w takim, a nie innym kontekście są dobre, itp.
To faktycznie kłopotliwe sytuacje...wiesz że nie popełniłeś błędu, ale za Chiny nie wiesz czemu jest tak, a nie inaczej. Po prostu intuicja... "a bo w grach tak tego używają, to chyba tak musi być ":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na szczęście na moim etapie nikt nie pyta "dobrze, ale czemu akurat tak?". A jak pyta to mówię że nie mam pojęcia i tak jest piąteczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:38, Darkstar181 napisał:

Heh, sam tak mam:)
Wiele zwrotów których nauczyłem się z gier potrafię zastosować, ale nie mam pojęcie, na jakiej
zasadzie/czemu w takim, a nie innym kontekście są dobre, itp.
To faktycznie kłopotliwe sytuacje...wiesz że nie popełniłeś błędu, ale za Chiny nie wiesz czemu
jest tak, a nie inaczej. Po prostu intuicja... "a bo w grach tak tego używają, to chyba tak
musi być ":)


Ja się głównie szkolę na forach i na deviantarcie, trochę uczą kumple na IMach. Chociaż to częściowo zasługa gier, że mówię po amerykańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwiecej mozna sie słówek nauczyc z gier, chociaz gramatyke też troche szlifują :) pozatym logiczne myślenie i takie tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:23, Mac Cry napisał:

Oprócz tego wyostrzył mi się wzrok (głównie dzięki strzelankom).


Wierzysz w cuda? XD Tja, przed monitorem wyostrzył Ci się wzrok ^^".

---
Jeżeli chodzi o mnie... to chyba nikogo nie zaskoczę, jeżeli napiszę o języku angielskim? ;p
Do tego przyczyniły się do podejścia mojego w niektórych sprawach do życia [chociaż ja wiem, czy to pozytywne? Podchodzenie do koleżanek/kolegów i mówienie : "atakuję Cię tajemniczym paluszkiem na 99 lvl''u!" xD].
A tak ogólnie to gry pomogły mi też poćwiczyć - pompowałem i podciągałem się podczas wczytywania się poziomów w Quake 4 i wielu innych grach, w których na moim ubiegłym kompie trwało to nieco długo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, oczywiście gry kształcą:) Ale niestety nie wszystkich:p Mozna się nauczyć wiele słówek, zwrotów (rzecz jasna, z angielskiego) , a w niektórych pewnych rzeczy z historii:) (choć z tym to różnie:))) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:45, Choinix napisał:

> Oprócz tego wyostrzył mi się wzrok (głównie dzięki strzelankom).

Wierzysz w cuda? XD Tja, przed monitorem wyostrzył Ci się wzrok ^^".

Nie ma się z czego śmiać. Naukowcy dowiedli że oczy ludzi którzy grają często w gry akcji, znacznie szybciej reagują na ruch, światło, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po reakcji moich oczu na 10 godzin grania raczej nie twierdze ze im to pomaga xD ja nauczyłem sie paru słówek chińskich i arabskich dzieki battlowi :) wiec nie tylko angielski :P gry uczą jak wydać 2000 zeta tak zeby za rok znów to zrobić niestety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:50, Darkstar181 napisał:

> > Oprócz tego wyostrzył mi się wzrok (głównie dzięki strzelankom).
>
> Wierzysz w cuda? XD Tja, przed monitorem wyostrzył Ci się wzrok ^^".
Nie ma się z czego śmiać. Naukowcy dowiedli że oczy ludzi którzy grają często w gry akcji,
znacznie szybciej reagują na ruch, światło, itp...



potwierdzam...
1. na ruch - mam o wiele większy reflex... bardzo duzy aż się sam dziwię :D
2. światło - przed spaniem jak jest ciemno w pokoju, u łał, widzę dużo... jak na ciemny pokój?...

potwierdzam badania naukowców... nareszcie mogę im zapłacić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:57, młody grafik napisał:

1. na ruch - mam o wiele większy reflex... bardzo duzy aż się sam dziwię :D
2. światło - przed spaniem jak jest ciemno w pokoju, u łał, widzę dużo... jak na ciemny pokój?...

jasne!! nie wierze! gram od kilku ładnych lat po kilka ładnych godzin wiecej i nie zauważyłem!! chociaz moze to jest tak jak ze wzrostem tez sie niby nie zauważa... w kazdym razie dobra wymówka dla starszych :)
gry uczą jak nauczyć się na fizyke w 10 minut... (fizyka? łee ide sobie pyknąć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 22:57, młody grafik napisał:

2. światło - przed spaniem jak jest ciemno w pokoju, u łał, widzę dużo... jak na ciemny pokój?...

Wiesz, ja jak jestem przy intensywnym świetle w nocy i idę spojrzeć przez "obiektyw" czy co to tam jest w drzwiach tak sobie zobaczyć czy wszystko ok, prawię nic nie widzę (na klatce maksymalna ciemność). Potem idę spać, ale przed zaśnięciem słucham muzyki (w ciemnościach) i akurat gdy kończę słuchać też idę spojrzeń przez to "oczko" i jakoś widzę wszystko dokładnie (bo jest w sumie trochę jaśniej niż u mnie w pokoju przy zgaszonym świetle. Więc raczej to nie pochodzi od cudownej mocy wpatrywania się w ekran monitora, a raczej o światło, w jakim przebywałeś. Przynajmniej ja tak miałem...

A co do tego, że gry kształcą - to oczywiście, zgodzę się. Najwięcej chyba dowiedziałem się w angielskich, nieprzetłumaczonych na nasz rodzimy język, wersjach gier. Byłem dość młody i za dużego obeznania z angielskim nie miałem, ale musiałem sobie radzić i radziłem sobie. W ten sposób wpoiłem sobie niejedno i bardzo się z tego cieszę. Jedyna na co mogę narzekać to lekko krzywy kręgosłup, ale to jest niestety problem wielkiej rzeszy ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tezą :)
mój synek obserwując moje zmagania z gothikiem sam chciał w to pograć i tak stopniowo z moja mała pomocą w wieku 5 lat czytał już całkiem płynnie, a idac do zerówki miał przeczytane 3 tomy harrego pottera. zamiłowanie do cyfr równiez wykształcił w nim gothic - handlował na całego, zliczał pd, punkty nauki itp. a od kiedy zaczał zabawę kodami pisze na klawiaturze szybciej niz ja :)
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 23:52, castlerock napisał:

zgadzam się z tezą :)
mój synek obserwując moje zmagania z gothikiem sam chciał w to pograć i tak stopniowo z moja
mała pomocą w wieku 5 lat czytał już całkiem płynnie, a idac do zerówki miał przeczytane 3
tomy harrego pottera. zamiłowanie do cyfr równiez wykształcił w nim gothic - handlował na całego,
zliczał pd, punkty nauki itp. a od kiedy zaczał zabawę kodami pisze na klawiaturze szybciej
niz ja :)
pozdr.


Z moim bratem jest tak samo. Mały chiter zaczął grac na kodach od kiedy mamy internet- sam umie je sobie wyszukac ;-). Ja bym tego nigdy nie zrobił- gra na kodach to już nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Bardzo śmieszne...akurat o fizyce nikt nie pisał.
Może dlatego że jej to nawet podręcznik ciebie nie nauczy? :)
Ze światłem to może i przesada,ale według badań oko gracza gier akcji naprawdę potrafi znacznie szybciej dostrzec ruch jakiegoś przedmiotu, dajmy na to w ciemnościach, niż u innego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować