Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

RAGE - postnuklearny FPS od id Software

361 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2011 o 12:44, lis_23 napisał:

Ech,przez tą stronę prawdopodobnie wlazł mi do firefoxa jakiś paskud,który podmienił
mi google na jakiś http://www.browsersafesearch.com/ i nijak nie mogę tego usunąć ...
gdy wszedłem na stronę i kliknąłem dalej wyskoczyło mi pobieranie Flash Player,zamknęło
firefoxa i wyskoczyło okienko że mam już nowszą wersję,zapewne wtedy dostało się to dziadostwo


U mnie działa normalnie. Sprawdz dodatki, czy nie ma czegoś nowego. Programy i funkcje, czy nie ma nic podobnego. Ustaw w opcjach strone startową na googla, czy co potrzebujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra p1 na normal niecałe 10 godz ale nie robiłem wszystkich sidequestów, nie eksplorowałem świata oraz nie brałem udziału w wyścigach.
Teraz zacznę jeszcze raz na normal tyle że teraz spróbuję wszystkie questy,wyścigi oraz po krajobrazie poszwędać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworze plik rageconfig.cfg tam gdzie ma być z taką zawartością jaka ma być a nic to nie zmienia podczas gry, tak jakby ten plik w ogóle nie był używany. Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:22, Polosss napisał:

Tworze plik rageconfig.cfg tam gdzie ma być z taką zawartością jaka ma być a nic to nie
zmienia podczas gry, tak jakby ten plik w ogóle nie był używany. Czy ktoś wie co z tym
zrobić?


Wrzuciłeś plik do folderu "base"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 13:58, Zgreed66 napisał:


U mnie działa normalnie. Sprawdz dodatki, czy nie ma czegoś nowego. Programy i funkcje,
czy nie ma nic podobnego. Ustaw w opcjach strone startową na googla, czy co potrzebujesz
;)


W dodatkach nic nie ma,podobnie w programach,mogę ustawić google w opcjach firefoxa ale działa to tak,ze gdy wyłączę i ponownie uruchomię przeglądarkę to wraca ponownie i znowu trzeba wymuszać google w opcjach
restart ustawień nie działa

a wracając do " Rage " - jak to pobrać?:

http://store.steampowered.com/news/?appids=9200

http://store.steampowered.com/news/6464/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzuciłem. Miałem złe rozszerzenie pliku i teraz jest ok - wczytuje się ten plik. Niestety na moim Radeonie 6850 mam może 2 fps nawet w 640x480. Jakaś masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:39, Polosss napisał:

Tak wrzuciłem. Miałem złe rozszerzenie pliku i teraz jest ok - wczytuje się ten plik.
Niestety na moim Radeonie 6850 mam może 2 fps nawet w 640x480. Jakaś masakra.


Ostatnie stery 11.9 zainstalowałes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 14:35, Zgreed66 napisał:


To steam, sam powinien pobrać, przy odpalaniu gry.


No.nie pobiera - za to znowu wyskakuje mi,że mam stare sterowniki a po odpaleniu gry u góry ekranu migota poziomy pasek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:44, lis_23 napisał:

No.nie pobiera - za to znowu wyskakuje mi,że mam stare sterowniki a po odpaleniu gry
u góry ekranu migota poziomy pasek ...


Jedyne co na myśl mi przychodzi to cenega/1C. nie pobrało juz, albo cus ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:43, Polosss napisał:

tak a potem te 11.10 i nic


hmm, a do .cfg wpisałeś tylko ~to?

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart
vt_maxaniso 4
image_anisotropy 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:50, Zgreed66 napisał:

> tak a potem te 11.10 i nic

hmm, a do .cfg wpisałeś tylko ~to?

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart
vt_maxaniso 4
image_anisotropy 4


Tak, mam tylko to. próbowałem jeszcze jakieś inne configi i nic. ogólnie teraz odpala mi się kompletnie bez tekstur i działa z tą samą prędkością czyli około 2 fps :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pierwszym,większym mieście i mam nieuzbrojony pojazd
co mam zrobić żeby go uzbroić?,wygrywać wyścigi?,czy jeszcze coś innego?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okey, jesli chodzi o karty ATI to zeby gra dzialala plynnie nalezy w Catalys Center wejsc w zakladke Gry>Ustawienia Aplikajci Gry i zaznaczyc w Catalys A.I opcje Wylacz funkcje Catalys A.I. Dzieki temu gra dziala plynnie jak jasna cholera, ale grafika znowu szfankuje bo obraz pokazuje czarne kwadraty w teksturach.

Ma ktos jakis pomysl co zrobic zeby jako tako ustawic ta grafike by wygladala normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 15:44, Javier66 napisał:

Okey, jesli chodzi o karty ATI to zeby gra dzialala plynnie nalezy w Catalys Center wejsc
w zakladke Gry>Ustawienia Aplikajci Gry i zaznaczyc w Catalys A.I opcje Wylacz funkcje
Catalys A.I. Dzieki temu gra dziala plynnie jak jasna cholera, ale grafika znowu szfankuje
bo obraz pokazuje czarne kwadraty w teksturach.

Ma ktos jakis pomysl co zrobic zeby jako tako ustawic ta grafike by wygladala normalnie?


A gdzie mam wyłączyć tą funkcję? chodzi o tą optymalizację formatu powierzchni?

20111009164012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 15:07, lis_23 napisał:

Jestem w pierwszym,większym mieście i mam nieuzbrojony pojazd
co mam zrobić żeby go uzbroić?,wygrywać wyścigi?,czy jeszcze coś innego?.

ta wyścig upgrade points dostajesz za wyścigi i bounty u Sally w barze natomiast amunicję i te sprawy to w sklepiku normalnie.

szkoda że bfg tak późno dostajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 18:40, Numenpl napisał:

ta wyścig upgrade points dostajesz za wyścigi i bounty u Sally w barze natomiast amunicję
i te sprawy to w sklepiku normalnie.

szkoda że bfg tak późno dostajemy.


Już sobie poradziłem ;)
problem jest taki,że w tym menu u sklepikarza,jak i w innych tego typu,wskaźnik myszki jest słabo widoczny,co dla mnie stanowi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to solidny oldschool, ale do Bulletstorma jej bardzo daleko pod względem grywalności i ogólnej jakości wykonania.
W projekcie gry widać że Carmack mocno wzorował się na takich tytułach jak Bioschock, Borderlands, Fallout3 czy wspomniany wyżej Bulletstorm - jeden z mutantów wyglada jak żywcem przeniesiony z tej gry.
Jakościowo jednak ta gra zostaje daleko w tyle, a sławny przed premierą engine Id Tech 5, jest jakimś technologicznym potworkiem. Po wyglądzie całej gry zastanawiam się ile kodu zapożyczono ze starusienkiego Sourcea. Takie już leciwe rozwiązania jaki wypiekane cienie, podobne jak tam anizotropiczne tekstury, a także rozwinięta mimika postaci, pozwalają mi stwierdzić,że na Carmacku gra od Valve, czyli Half Life 2, zrobiła ogromne wrażenie. W sumie wcale mu się nie dziwie bo przy niej jego Doom 3 wyglądał bardzo blado.
Z grywalnością jest jednak o niebo lepiej, a przynajmniej aż do momentu spotkania większych bossów w grze, którzy to są naprawdę kiepscy, a podświetlające się miejsca, czyli tam gdzie mamy strzelać, po raz kolejny przywodzą mi na myśl Bulletstorma.
Ogólnie jednak gra to raczej rozczarowanie, niewielkie ponieważ i tak po tym studiu nic wielkiego się nie spodziewałem.
Pan Carmack powinien pójść już na emeryturę ponieważ się wypalił, a jego najnowsze dzieło mocno odstaje pod względem technologicznym ( id tech 3,5 a nie 5 ) jak i poziomu rozgrywki ( duże zapożyczenia z innych tytułów, jak i miejscami nudna i męcząca rozgrywka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować