Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

RAGE - postnuklearny FPS od id Software

361 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2011 o 22:27, Kadaj napisał:

> Gdzie jest plik konfiguracyjny gry?
Z bindami klawiszy w Rage\base. Innego nie ma, ale jak chcesz usprawniać grafikę to możesz
sobie taki stworzyć (są w necie poradniki) i tam wrzucić. ;p


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie umiem sobie proadzić.

tekstury nie są wystarczająco ostre, mam screen tearing oraz doczytujące się po bokach tekstury. Odciąga to moją uwagę od gry i gra jest niegrywalna. :( help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 19:52, Pupu2 napisał:

Niestety, nie umiem sobie proadzić.

tekstury nie są wystarczająco ostre, mam screen tearing oraz doczytujące się po bokach
tekstury. Odciąga to moją uwagę od gry i gra jest niegrywalna. :( help

problemy wszyscy mają/mieli rozwiązania to szukaj w cfg linkach na poprzedniej stronie większość rozwiązań dotyczy AMD z Nvidia to jest gorzej bo dopiero nadciąga fala narzekań - nibi posiadacze gf nie mieli problemów ale teraz coraz wiecej po update sterow narzeka na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu skończyłem Rage :) Zacząłem na Radeonie, a skończyłem na GeForcie (tak to się pisze?). Bardzo fajna gierka. Na ATI były pewne problemy (jak to połączenie ATI + OGL), ale i tak miło się grało.
Niestety gra ma nieco "ciu...e" zakończenie. Jeden krótki filmik który

Spoiler

wyraźnie daje do zrozumienia, że będzie Rage2

i to tyle. Szkoda. Ale fajnie się w Rage-a grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z grą zainstalowała mi się super steam tez :)
Ale kiedy odpalam gre robi się czarny obraz i wyskakuje komunikat że :
Program Rage przestał działać
Wsadziłem łatke zapiełem nowego directa u stery do grafiki i nic :(

AMD Athlon II x4 635 4x 2.9, DDR3 4 giga, AMD Radeon 6790 1 giga ramu
sterowniki grafiki AMD Catalyst 11.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: rage.exe
Wersja aplikacji: 1.0.27.8258
Sygnatura czasowa aplikacji: 4e8f3567
Nazwa modułu z błędem: atioglxx.dll
Wersja modułu z błędem: 6.14.10.10664
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4d783e6d
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00b614bb
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem sobie dzisiaj z nudów w demo Rage choć spodziewałem się, że wywalę je z dysku po kilku minutach grania. Uwielbiam postnuklearne klimaty, ale do Bethesdy jestem strasznie zrażony, Id Software kojarzy mi się z bezfabułowymi FPS-ami z lat 90-tych, a sama gra też nie najlepiej się sprzedaje. Jakież było moje zdziwienie gdy po ograniu może z 30 minut zdałem sobie sprawę z tego, że się wciągnąłem i gra mi się w sumie podoba. Od premiery minęło niewiele czasu, a gra już zdążyła stanieć o połowę. Zastanawiam się czy by jej sobie nie sprezentować na święta... Jak to jest z Ragem pod względem całości? Trzyma poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się średnio podobała, nudna fabuła oraz misje, a także wkurzające doczytywanie się grafiki poważnie mnie wkurzało. Na plus klimat, ładne widoki i przeciwnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale wyszedł patch 1.2 do Rage to changelog

RAGE 1.2 Patch Release Notes
--------------------------------------------------------------------
This RAGE patch adds some new features and addresses various compatibility and performance issues.

New Functionality
------------------------
Texture Detail: Enabling Texture Detail will improve up-close texture quality by performing upsampling with adaptive sharpening. This does not update or increase the resolution of the base textures included with the game but improves the perceived resolution and crispness of textures. This is an intensive operation and is only recommended if you have a quad-core CPU or higher. Please disable this feature if you encounter poor performance, stability issues or are given a notification that the game has run out of memory after loading a map. The Texture Detail option can be found in the Settings -> Video Menu.

Transcode Benchmark: A new benchmark has been added that determines how quickly texture data can be translated from the compressed format on your hard drive to a format that can be used by your video card. The higher your score, the faster your PC is able to make higher detail texture data available. This is not a traditional benchmark that runs through a scene of the game and returns a min/max/average framerate based on hardware and video settings. Other than the GPU Transcode option, the score will not be affected by changing any video settings. The Transcode Benchmark option can be found in the Settings -> Video Menu.

Error Messaging: If you attempt to apply video settings on a system that is not capable of handling them, an error may come up stating that your system ran out of memory. You will be allowed to continue, however, it is recommended that you either reduce your video settings until this message no longer occurs or you will be asked to restart the game with lower video settings. If you ignore this error and continue playing without altering your settings you will likely encounter texture corruption and/or system instability.

Automatic Video Settings Fallbacks: When an advanced video setting fails to apply, the setting may be set back to a safe default. Anti-aliasing will fall back to NONE if the allocation of a multi-sampled FBO fails. Texture Cache will fall back to SMALL when the allocation of a large texture cache fails. Texture Detail will fall back to OFF when large page table allocations fail. On failure, these settings will automatically fall back to safe values without the need for user input.

Patch Changes / Fixes
-----------------------------
- Fixed crash from potentially having stale transcode jobs in flight when switching between texture cache sizes.
- Fixed crash from using SIMD optimized memcpy with a PBO pointer that is not 16-byte aligned.
- Fixed GPU transcode option always turning off when restarting the game.
- Fixed progression in Dead City where player could not advance through sliding door en route to the defibrillator upgrade.
- Fixed CPU feature detection.
- Fixed issues with launching MP by using double quotes around path name.
- Fixed lack of texture detail on parts of the screen at high resolutions due to limited feedback analysis buffer.
- Fixed thread stack space usage and freed up 700 MB of virtual address space.
- Re-enabled UBOs.
- Adjustments to default VDM values for balance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, ta gra to juz trup ale jako ze jest dostepna za 50 zl moze ktos sie polasi i kupi. Ostrzegam wiec: NIE KUPUJCIE nawet za te pieniadze. Gra jest ewidennie niedokonczona i nie mam na mysli spraw technicznych bo to inna rzecz. Wycieto tak na oko 30-50% tego co mialo byc, ostatni poziom jest pisany na kolanie, fabula (a raczej to co ja udaje) najpierw wyraznie naprowadza na 3 miasto - tylko go juz nie ma, sa napisy koncowe. Wszystko sypie sie gdy

Spoiler

Wladza pojawia sie w drugim miescie

- ewidenty i partacki sposob aby szybko zamknac jakos calosc. Koncowka, jak wspomnialem, to bez dwoch zdan rzecz robiona "na czas" - byle zdarzyc z terminem, nawet nie ma nic wspolnego z artystycznym poziomem pozostalej czesci gry. Jest fatalna. Powtorze: to produkt NIEDOKONCZONY, wypuszczony na sile i juz zapomniany przez wydawce mimo zapotrzebowania na patche. Offowo dopisze, ze paradoksalnie nie wydaje mi sie aby ta cala sytuacja byla wina Carmacka - on byl na "liscie plac" (specjalnie sprawdzilem) tylko dyrektorem technicznym, intuicyjnie wydaje mi sie, ze dopiero teraz ten facet zrozumial, ze sprzedajac sie Bethesdzie, faktycznie sprzedal dusze Diablu (stad moze tytul "rage" - wscieklosc pracownikow ID, kto wie, kto wie...).

BTW: kilka slow o polskim dubbingu - jest rownie fatalny. Tlumacze najprawdopodobniej nawet nie wiedzieli co tlumacza, bo nie raz do mnie krzyczano "ty suko" (tak, dokladnie tak) i podobne kwiatki techniczne. Gdy dodac do tego rownie fatalnie podlozone glosy calych 2-4 "aktorow" dla wszystkich NPC i jednoczesnie wrogow mamy komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto ci każe grać z polskim dubbingiem jest wersja eng przecież. Co do fabuły to zgoda ale reszta zrobiona jak trzeba jeśli chodzi o gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na fabułę w grze ID jest trochę dziwne (mi brakowało jedynie jakiegoś wielkiego bossa na końcu zamiast fali potworów). Poza tym IMO strzela się świetnie, grafika potrafi zachwycić, naprawiono chyba wszystkie irytujące bugi, a sama gra jest najdłuższym mainstreamowym FPSem ostatnich lat (no może poza Borderlands, ale to trochę inna bajka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie Rage''a i zaraz na poczatku natrafilem na wlaz do kanalow, do ktorych nie moge wejsc nie zakupiwszy DLC. W instrukcji od Cenegi nic nie znalazlem, wiec zakladam, ze to DLC nie bylo dodane do wersji sklepowej. W jaki sposb takie DLC moge kupic? Nie moge niestety wejsc na strone steamowa produkcji, gdyz przez Steama tej gry nie mozna w Polsce kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 09:08, LokoRoko napisał:

Kupilem wlasnie Rage''a i zaraz na poczatku natrafilem na wlaz do kanalow, do ktorych
nie moge wejsc nie zakupiwszy DLC. W instrukcji od Cenegi nic nie znalazlem, wiec zakladam,
ze to DLC nie bylo dodane do wersji sklepowej. W jaki sposb takie DLC moge kupic? Nie
moge niestety wejsc na strone steamowa produkcji, gdyz przez Steama tej gry nie mozna
w Polsce kupic.


1). To DLC było dodawane do edycji premierowej.
2). Możesz kupić to DLC bezpośrednio od Cenegi za 100 punktów kompanii graczy (jak na dołączonym obrazku) - na steamie go nie kupisz, bo gra wydana w Polsce jest w wersji "Cenega Version" i "produkt jest niedostępny w twoim regionie".
3). Rage od Cenegi w PG to taki kolejny wykastrowany potworek.

20120513100029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 10:03, KrzysztofT napisał:

1). To DLC było dodawane do edycji premierowej.
2). Możesz kupić to DLC bezpośrednio od Cenegi za 100 punktów kompanii graczy (jak na
dołączonym obrazku) - na steamie go nie kupisz, bo gra wydana w Polsce jest w wersji
"Cenega Version" i "produkt jest niedostępny w twoim regionie".
3). Rage od Cenegi w PG to taki kolejny wykastrowany potworek.


Dzięki za odpowiedz. A podpowiesz jeszcze jak zdobyc punkty kompanii graczy? Zarejestrowac Rage''a w tym ich serwisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 10:28, LokoRoko napisał:

Dzięki za odpowiedz. A podpowiesz jeszcze jak zdobyc punkty kompanii graczy? Zarejestrowac
Rage''a w tym ich serwisie?


OK, już nieaktualne, zarejestrowałem się w ich serwisie, przypisałem gry do konta i kupiłem kody Steam. Nagroda pojawila sie w moim profilu (zakladka "moje nagrody", ale kodow tam nie ma. Ale nie widze, zebym mogl w jakis sposob je pozyskac. Tymczasem na moj adres e-mail przyszla wiadomosc, że zamówienie zostanie zrealizowane... w ciagu 30 dni kalendarzowych. Do tego czasu to ja 3 razy moglbym te gre przejsc! Mam nadzieje ze w poniedzialek / wtorek dosla te kody przez e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 11:23, LokoRoko napisał:

> Dzięki za odpowiedz. A podpowiesz jeszcze jak zdobyc punkty kompanii graczy? Zarejestrowac

> Rage''a w tym ich serwisie?

OK, już nieaktualne, zarejestrowałem się w ich serwisie, przypisałem gry do konta i kupiłem
kody Steam. Nagroda pojawila sie w moim profilu (zakladka "moje nagrody", ale kodow tam
nie ma. Ale nie widze, zebym mogl w jakis sposob je pozyskac. Tymczasem na moj adres
e-mail przyszla wiadomosc, że zamówienie zostanie zrealizowane... w ciagu 30 dni kalendarzowych.
Do tego czasu to ja 3 razy moglbym te gre przejsc! Mam nadzieje ze w poniedzialek / wtorek
dosla te kody przez e-mail.


Cenega (kompania graczy) wysyła kody około środy, czwartku. Więc w tych dniach powinieneś je dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować