Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

RAGE - postnuklearny FPS od id Software

361 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2011 o 22:10, lis_23 napisał:

a może sam mam to utworzyć?

znalazłem coś takiego:

"Dla tych co pytają się co do za plik możecie sami go stworzyć w notatniku wpiszcie ;

+set com_allowConsole 1
+set com_SkipIntroVideo 1
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192

i zapaszcie go jako rageconfig.cfg i wklejcie go do folderu " base " z gry . Poprawia jakość Textur"

nie wiem czy to działa, nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 22:14, Snejek napisał:

nie wiem czy to działa, nie sprawdzałem

działa uwierz mi bo sam tak mam co do sterowników pod radeona jest tak ma byc
wczesniej 11.8 hd 4830 512MB GDDR3 low tekstury 1080p 10-15 fps
teraz 11.10 hd 4830 512 MB GDDR 3 8k tekstury 1080p 30-60 fps \m/ XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy pomogło,gdyż gra ogólnie wygląda świetnie pod kątem wizji artystycznej,ale gorzej już z wykonaniem,wystarczy podejść do ściany,jakiegoś obiektu,wszystko to jest takie ... bidne
najgorzej wygląda to w takich zielonych miejscach,normalnie,piksel na pikselu.

Tyle że ja wpisałem to:

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart
vt_maxaniso 4
image_anisotropy 4

a nie to:

+set com_allowConsole 1
+set com_SkipIntroVideo 1
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 23:15, lis_23 napisał:

Nie wiem,czy pomogło,gdyż gra ogólnie wygląda świetnie pod kątem wizji artystycznej,ale
gorzej już z wykonaniem,wystarczy podejść do ściany,jakiegoś obiektu,wszystko to jest
takie ... bidne
najgorzej wygląda to w takich zielonych miejscach,normalnie,piksel na pikselu.


Część teksur może być mniej wyraźna. Do tego zbliższej odleglosci tekstury są powiekszone.
Nie powiem ci w jakim stopniu to wina ustawien, a samych tekstur - brak odniesienia.

Dnia 07.10.2011 o 23:15, lis_23 napisał:

vt_restart
vt_maxaniso 4
image_anisotropy 4

Dnia 07.10.2011 o 23:15, lis_23 napisał:

+set com_allowConsole 1
+set com_SkipIntroVideo 1


Wpisałeś ok, różnica jest taka, że masz dodane filtrowanie Anizotropowe x4 + nie wiem do czego sie odnosi
vt_restart :)
W drugim jest pominiecie Intra przy włączeniu gry i włączenie konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 23:45, Numenpl napisał:

maksymalny rozmiar tekstur w grze to 16K ale to już naprawdę trzeba mieć mocnego kompa
do tego


Noo na bank. Raz, że to trzeba pomieścić, a przeliczać rozmiaru pamięci - to juz nie pamietam jak sie to robi :P
Jakas teoria to 8k - 512mb czyli -> 16k 2gb?
Dwa Mocny proc i ram, aby to sensownie załadować
Trzy Mocny GPU do przerobienia tych 4x wiekszych tekstur :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 23:50, Zgreed66 napisał:

> maksymalny rozmiar tekstur w grze to 16K ale to już naprawdę trzeba mieć mocnego
kompa
> do tego

Noo na bank. Raz, że to trzeba pomieścić, a przeliczać rozmiaru pamięci - to juz nie
pamietam jak sie to robi :P
Jakas teoria to 8k - 512mb czyli -> 16k 2gb?
Dwa Mocny proc i ram, aby to sensownie załadować
Trzy Mocny GPU do przerobienia tych 4x wiekszych tekstur :P


Ja się na tym nie znam ... większe tekstury są lepsze,czy mniejsze?
obecnie mam chyba mocnego procka i dużo pamięci RAM / chyba nawet za dużo /,włączając w to nową grafikę,to jak duże/małe/ tekstury mógłbym ustawić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 23:56, lis_23 napisał:

Ja się na tym nie znam ... większe tekstury są lepsze,czy mniejsze?

Im większe tym bardziej dokładne. Ale więcej kompa ciągnie.
Problem się pojawia gdy podejdziesz blisko. Wtedy zaczyna ona być rozciągnieta i zaczyna byc
jak to ująłeś bidne. Im wieksza tekstura, tym efekt biednienia jest mniejszy :P

Dnia 07.10.2011 o 23:56, lis_23 napisał:

obecnie mam chyba mocnego procka i dużo pamięci RAM / chyba nawet za dużo /,włączając
w to nową grafikę,to jak duże/małe/ tekstury mógłbym ustawić?.


Ciezko stwierdzić. Sprawdz mniej, sprawdz więcej.
8 x 1024 = 8192
Tego bym się trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych, co posiadają edycję anarchisty... Jak to jest z tymi przedmiotami? Bo zacząłem grę i w ekwipunku mam w sumie tylko dubeltówkę i niby jakieś fists jest, ale czy to by było to fists of rage? Mam nadzieję, że id Software po prostu pomyślało i nie rzuciło od razu mi wszystkiego w ekwipunek na samym starcie gry, a nie mam tu do czynienia z jakimś błędem :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 00:06, Prosiaq napisał:

A ja mam pytanie do tych, co posiadają edycję anarchisty... Jak to jest z tymi przedmiotami?
Bo zacząłem grę i w ekwipunku mam w sumie tylko dubeltówkę i niby jakieś fists jest,
ale czy to by było to fists of rage? Mam nadzieję, że id Software po prostu pomyślało
i nie rzuciło od razu mi wszystkiego w ekwipunek na samym starcie gry, a nie mam tu do
czynienia z jakimś błędem :3

najprawdopodobniej bo samochodzik dostajesz po kilku misjach prawdopodbnie tak samo z pancerzem jak buggy zdobędziesz bo na początku to by było zbyt łatwo

dobra zgadza sie dostajesz iteny w tej kolejnosci shotgun+piesci w pierwszej misji->ratrod jak odblokowujesz buggy->potem pancerz akurat to dobrze zrobione bo inaczej to by było przegięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na stronie: http://store.steampowered.com/app/9200/ nadal mam komunikat: Produkt jest obecnie niedostępny w Twoim regionie (zarówno z aplikacji i przeglądarki, bez względu na to czy jestem, czy nie jestem zalogowany). A jak u Was? Napisałem na support, ciekawe co odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie takie. Czy to jest jak F3 lub NV czy nie bardzo? Czy można dowolnie explorować świat, wykonywać jakieś zadania poboczne, przeszukiwać wszystko i wszystkich bez ograniczeń? Czy jednak tak jak ostatnio czytałem na gramie, że exploracja świata jest ograniczona i kiedyś też, że zabitych przeciwników możemy okraść tylko z broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 10:17, jacq napisał:

Ja na stronie: http://store.steampowered.com/app/9200/ nadal mam komunikat: Produkt jest
obecnie niedostępny w Twoim regionie (zarówno z aplikacji i przeglądarki, bez względu
na to czy jestem, czy nie jestem zalogowany). A jak u Was? Napisałem na support, ciekawe
co odpiszą.


Dokladnie to samo. Niezaleznie od przegladarki. I nie wiem teraz czy kupowac czy nie. Kupie i nie bede mogl zainstalowac albo uruchomic. Padaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 13:24, Jester napisał:

Dokladnie to samo. Niezaleznie od przegladarki. I nie wiem teraz czy kupowac czy nie.
Kupie i nie bede mogl zainstalowac albo uruchomic. Padaka.

ujmę to tak niby też mi wyśtwiela region niedostępny ale gra działa i dlc z zestawu anarchisty też bez żadnych problemów z tym związanych - tak samo było w brink.

Co do samej gry co mi się podoba jeszcze gry nie ukończyłem ale mam już spory arsenał
+otwarty świat
+postacie i głosy (gram wersję ENG DUBB nie PL) oraz ogólny klimacik gry
+minigierki
+wyścigi i walka w pojazdach
+walka ogólna
+bronie (są ulepszenia co do niektórych z nich oraz 3-4 typy amunicji do nich które także zmieniają charakter broni - czyli sporo narzędzi mordu)
+system ulepszeń pojazdów(fajna sprawa bierzesz udział w wyścigach i polepszasz sprzęt)
+system craftowania(może skromny ale za to przejrzysty i całkiem przydatny)
+wątek ekonomiczny (znajdujesz , zdobywasz, kupujesz,sprzedajesz itp.)
+grafika i muzyka
+wersja PC czyli tradycyjny system wyboru broni a jak chcesz zmienić amunicję to po prostu klikasz 1 broń 2-4 razy w zależności od tego jakie rodzaje posiadasz
+przeciwnicy w miarę ogarnięci jeśli chodzi o AI oraz design naprawdę fajnie zrobieni.

co mi się nie podoba
-optymalizacja bo z tym to na początku ciężko było a niektórzy nadal mają problemy
-czasami nadal problemy z dźwiękiem są
-brak zaawansowanych opcji w grze.
-brak dedyków w multi zwłaszcza w tych 4 trybach z pojazdami w multi to denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 23:44, Zgreed66 napisał:


Ech,przez tą stronę prawdopodobnie wlazł mi do firefoxa jakiś paskud,który podmienił mi google na jakiś http://www.browsersafesearch.com/ i nijak nie mogę tego usunąć ...
gdy wszedłem na stronę i kliknąłem dalej wyskoczyło mi pobieranie Flash Player,zamknęło firefoxa i wyskoczyło okienko że mam już nowszą wersję,zapewne wtedy dostało się to dziadostwo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować