Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Mam do Was takie pytanko...

Otóż mam betę Windowsa 7 i chcę ją usunąć z dysku, jednak operacja ta mi nie wychodzi. :P Męczę się z tym już jakiś czas. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić krok po kroku jak pozbyć się Windowsa 7?

W7 jest zainstalowany na dysku D, nie ma tam nic oprócz niego. Na C mam Vistę. Jak próbuję sformatować dysk D to wyskakuje komunikat że nie udało się sformatować dysku D.

PS. Szukałem odpowiedzi na to pytanie na forum i w internecie, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wrzuć płytkę z której instalowałeś siódemkę, uruchom ją trybie autobootowania (w czasie uruchamiania komputera naciśnij przycisk aby uruchomić instalator Windowsa. Po uruchomieniu się instalacji doklikaj do momentu instalacji - wybierz opcję "Advanced". Po wejściu do panelu, w którym będziesz widział dyski, sformatuj partycję D, czyli tę na której masz 7-kę. Potem wyłącz komputer "na twardo - wyłącz włącznik zasilacza, lub listwy zasilającej. Ponownie uruchom komputer ale już bez płyty instalacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurcze nie wiem co robić. Zainstalowałem dla zabawy (głupota!) program Virtual CD v9 bodajże jak dobrze pamiętam i utworzył mi z 4-5 wirtualnych napędów. Niestety ta wersja programu jest niezgodna z systemem win7 i się nie chce uruchomić i co najgorsze nawet nie ma możliwości jego odinstalowania! A napędy wciąż są mimo, że je w urządzeniach wylączam i odinstalowuje :( .. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 10:23, Vattic napisał:


Kurcze nie wiem co robić. Zainstalowałem dla zabawy (głupota!) program Virtual CD v9
bodajże jak dobrze pamiętam i utworzył mi z 4-5 wirtualnych napędów. Niestety ta wersja
programu jest niezgodna z systemem win7 i się nie chce uruchomić i co najgorsze nawet
nie ma możliwości jego odinstalowania! A napędy wciąż są mimo, że je w urządzeniach wylączam
i odinstalowuje :( .. Co robić?


Cofnij sie do ostatniego punktu przywracania systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 10:32, Misquamaqus napisał:

>
> Kurcze nie wiem co robić. Zainstalowałem dla zabawy (głupota!) program Virtual CD
v9
> bodajże jak dobrze pamiętam i utworzył mi z 4-5 wirtualnych napędów. Niestety ta
wersja
> programu jest niezgodna z systemem win7 i się nie chce uruchomić i co najgorsze
nawet
> nie ma możliwości jego odinstalowania! A napędy wciąż są mimo, że je w urządzeniach
wylączam
> i odinstalowuje :( .. Co robić?

Cofnij sie do ostatniego punktu przywracania systemu.



Jak? Gdzie to znajdę? Oraz czy nic się nie stanie jak to wykonam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2009 o 10:45, Vattic napisał:

Jak? Gdzie to znajdę? Oraz czy nic się nie stanie jak to wykonam?


Jezeli wrucisz do ostatniego punktu przywracania systemu, to pozostana tylko te programy, ktore byly do tego czasu instalowane. Reszta przestanie istniec.
Przykladowo:
Jezeli ostatni punkt przywracania systemu zostal utworzony np. 5 dni temu czyli 4.08.2009, to wszystkie programy zainstalowane do 4.08.2009 beda zachowane. Natomiast programy zainstalowane od 4.08.2009 do dzis przestana istniec.
Tak dzialal xp :)). Mysle, ze w win 7 jest tak samo.

Sprawdz najsamprzod kiedy system wykonal ostatni punkt przywracania systemu i podejmij decyzje.

Jezeli nie ma innego sposobu na usuniecie tych wirtualnych dyskow, to chyba bedzie lepszy sposob niz instalka swierzego systemu.

Tu masz fotke gdzie szukac punktu przywracania systemu.
Wpisujesz w wyszukiwarke systemowa "odzyskiwanie" i wybierasz "przywruc pliki i ustawienia systemowe z punktu przywracania".

20090809111649

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Misq....
Dobrze wiesz, że akurat punkt przywracana systemu to najgorszy shit w systemach MS i wszystkiego można się spodziewać tylko nie tego o czym piszesz. A tak jak piszesz powinno być. A jest różnie. Bez względu na to czy to XP, czy Vista czy Siódemka. Po przywróceniu część programów ginie (pomimo iż powinny zostać), część ginie ale całe foldery w Program Files (czy jak to teraz przetłumaczyli, Pliki Programów) pozostają, a te które powinny zostać - znikają. Lepiej skorzystać z narzędzia kopii zapasowej aniżeli z punktu przywracania, bo to jest loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie jestem pewien, ale "siódemka" może mieć problemy z niektórymi grami, bo Gothic 3 wywala mnie do pulpitu o wiele częściej niż na XP (patch 1.7). Nawet wyskoczył mi wcześniej nigdy nie spotkany błąd "Where is the guru" :/ Ciekawe, czy w wersji sklepowej też tak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:15, KoD997 napisał:

Ech, nie jestem pewien, ale "siódemka" może mieć problemy z niektórymi grami, bo Gothic
3 wywala mnie do pulpitu o wiele częściej niż na XP (patch 1.7). /.../

Wiesz, mam niejasne wrażenie, że to wina nie tyle systemu operacyjnego, ile tfurców gier. Pod Win7 RC zainstalowałem sobie Diablo I, które było pisane pod Windows95 i działało doskonale. A już dodatek do tegoż Diablo, Helfire, miał tyle artefaktów, ze z grania zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie Win7 Ultimate RTM i z radością stwierdziłem, że drivery do mojego sprzętu pisane pod Vistę działają bez najmniejszego problemu (nie wiem jak było z RC i betą, bo nie instalowałem).

Z RTM problem pojawił mi się tylko raz, kiedy usiłowałem z MS Update zainstalować Essentials. System wisiał na updacie kilka godzin na tym kroku, ale dał się na szczęście zrestartować. Co prawda nie próbowałem już Essentials ściągnąć od tej pory, więc nie wiem, czy był to jednorazowy zwis, czy coś poważniejszego.

Teraz czeka mnie jeszcze tylko instalacja kilku małych programików, które, mam nadzieję, nie będą się kaszanić, jak Launchy czy ObjectDock, i konfigurację systemu uważam za zakończoną. Do tej pory jedyną rzeczą, do której ciężko mi się przyzwyczaić jest pasek zadań, ale mam nadzieję, że zżyję się optycznie z nowymi ikonami, bo na razie muszę się czasem zastnawiać, co jest czym na pasku. Oczywiście Aero Peek rozwiązuje sprawę, ale jednak wymaga ruchu myszą.

Aha - cały czas nie udaje mi się skonfigurować szrociarskiego Media Center do pracy z X360. Poddałem się po piętnastu minutach walki i zainstalowałem niezawodny TVersity Media Server, który w jakiś nieodkryty jeszcze dla mnie sposób gryzie się z Firewallem, ale poza tym hula bez problemu i Xbox widzi go od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jak najbardziej z tym testem.
Przy komputerach HIGH-END się wszystko zgadza ale przy PCtach średniej i dolnej ligi W7 wychodzi lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 10:00, Selv napisał:

Zgadzam się jak najbardziej z tym testem.
Przy komputerach HIGH-END się wszystko zgadza ale przy PCtach średniej i dolnej ligi
W7 wychodzi lepiej :)


Potwierdzam, mój średniak lepiej ciągnie gry. Nie jest to szok ale zawsze coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować