Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2010 o 13:41, TetraGramaton napisał:

Oficjalnie jest szybszy ale u mnie wersja RC chodziła szybciej od XP''ka.
Nie mogę jednoznacznie określić jak będzie u ciebie.


A seven do snow leoparda Apple''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:24, Woo-Cash napisał:

> Oficjalnie jest szybszy ale u mnie wersja RC chodziła szybciej od XP''ka.
> Nie mogę jednoznacznie określić jak będzie u ciebie.
>

A seven do snow leoparda Apple''a?

Nie mam zielonego pojęcia. To nie mój świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam opcje ready boost szczególnie na słabszych kompach daje kopa. Dla nie wtajemniczonych jest to utworzenie pliku wymiany na pendrivie. Pedrive na usb 2.0 szybcej wymienia pliki niż dysk i wten sposób komp dostaje niezłego kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem z moją 7ką. Otóż od pewnego czasu klikając na dany link w e-mailu, lub jakiś odnośnik w programie, który przekierowuję nas na określoną stronę internetową nie działa, po prostu nic się nie dzieje. Czy jest to jakiś błąd czy jakaś blokada ? Zaznaczę, że internet chodzi normalnie itp. Miał ktoś podobny kłopot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Winda7 jest bardziej posłuszna wobec właściciela od Visty, tzn. czy nie ma takich humorów, że czasem się chce włączyć, czasem nie?
O co chodzi z takim czymś:
http://www.digitronik.pl/sklep-,30508,,.htm
Tzn. o co chodzi z tym "Upgrade"? Tzn. rozumiem, że chodzi o "zaktualizowanie" starej Windy na nową, tylko nie wiem, czy to wszystko co muszę rozmueć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Win7 jest niczym innym jak "nową", lepszą Vista więc jeżeli byłeś zadowolony z Visty, ale część problemów nie dawała Ci spokoju, a w 7ce zostały rozwiązane więc możesz śmiało inwestować, chyba że jesteś studentem to ubiegaj się o MSDN. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 08:03, Markush napisał:

Czy Winda7 jest bardziej posłuszna wobec właściciela od Visty, tzn. czy nie ma takich
humorów, że czasem się chce włączyć, czasem nie?

Nie, Win 7 nie ma żadnych humorów, ale czy jest bardziej posłuszny... hmmm... swoje fochy z UAC albo z uprawnieniami może czasem pokazać ;)

Dnia 15.03.2010 o 08:03, Markush napisał:

O co chodzi z takim czymś:
http://www.digitronik.pl/sklep-,30508,,.htm
Tzn. o co chodzi z tym "Upgrade"? Tzn. rozumiem, że chodzi o "zaktualizowanie" starej
Windy na nową, tylko nie wiem, czy to wszystko co muszę rozmueć :)

Tak, to wszystko. W wielkim skrócie - instalujesz nowy system na stary, zachowując programy, dane i ustawienia. Tylko dwa tematy - po pierwsze, zwykła wersja do czystej instalki nie jest chyba dużo droższa od Upgrade. A taka czysta instalacja będzie na pewno stabilna, świeżutka i bezkonfliktowa. Jak będzie z takim Upgrade, nie da się przewidzieć i wszelkie psikusy mogą wystąpić. A po drugie - jeżeli bardzo chcesz aktualizować, ściągnij takie narzędzie - przedstawi Ci, jak stoi Twój sprzęt wobec aktualizacji do Win 7:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=1B544E90-7659-4BD9-9E51-2497C146AF15&displaylang=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję instalację Win7, ale nie wiem jakie programy i sterowniki muszę zainstalować by w pełni korzystać z komputera. Na XP po formacie instaluję te: Sterowniki dla karty i płyty głównej, najnowszy DirectX, Microsoft Visual C++ (najnowszy), Flash Player, NetFremwork 3.5, Service Pack 3, JAVA, Kodeki, poprawki itp. itd.

Co będę musiał zainstalować po formacie Win7? Tak żeby odpalić wszystkie najnowsze gry itp. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:43, Lord-AdeQ napisał:

Planuję instalację Win7, ale nie wiem jakie programy i sterowniki muszę zainstalować
by w pełni korzystać z komputera. Na XP po formacie instaluję te: Sterowniki dla karty
i płyty głównej, najnowszy DirectX, Microsoft Visual C++ (najnowszy), Flash Player, NetFremwork
3.5, Service Pack 3, JAVA, Kodeki, poprawki itp. itd.

Co będę musiał zainstalować po formacie Win7? Tak żeby odpalić wszystkie najnowsze gry
itp. :).


Win 7 sam sobie odnajdzie w internecie sterowniki do urzadzen, ale musisz byc podlaczony do sieci internetowej.
Potem tylko sterownik grafiki i ewentualnie dzwiekowki jak chcesz miec rozbudowany panel sterowania audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:43, Lord-AdeQ napisał:

Planuję instalację Win7, ale nie wiem jakie programy i sterowniki muszę zainstalować
by w pełni korzystać z komputera. Na XP po formacie instaluję te: Sterowniki dla karty
i płyty głównej, najnowszy DirectX, Microsoft Visual C++ (najnowszy), Flash Player, NetFremwork
3.5, Service Pack 3, JAVA, Kodeki, poprawki itp. itd.

Co będę musiał zainstalować po formacie Win7? Tak żeby odpalić wszystkie najnowsze gry
itp. :).


Po prostu dokładnie to samo choć część ściągnie ci sam system lub zaproponuje w automatycznych aktualizacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet do grafiki w aktualizacjach masz jako opcjonalny, sterownik do GeForce.Ostatnia była ver 192,natomiast na stronie nvidi 196 , więc w miarę nowy, także oprócz dźwięku jest wszystko. Ps - kupiłem 64 bitową domową edycją , pięknie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a zawiera NetFremwork? i czy istnieje jakiś spis sterowników które Win7 już ma? szukałem, ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 12:54, Lord-AdeQ napisał:

Hmm, a zawiera NetFremwork? i czy istnieje jakiś spis sterowników które Win7 już ma?
szukałem, ale nie mogę znaleźć.

Ogólnie win 7 zawiera takie stery że nawet bez internetu masz do wszystkiego ..w zasadzie , aktualizacja mi zainstalowała nowsze.Oczywiście , są takie podzespoły w sklepach że i w inter ciężko znaleźć sterowniki , ale do standardowych , grafa , płyta główna , dźwięk , karty sieciowe itp itd,- są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pewien problem. na laptopie mam siodemke, spodobal mi sie interfejs i postanowilem zainstalowac sobie nakladke siodemki na XP. i tu mam problem. wczesniej (wczoraj:)) mialem tak jak na laptopie w pasku zadan same ikony, a teraz mam tak jak na XP - ikony z napisami. jak zmienic zeby znowu byly TYLKO ikony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to tak się zastanawiam czy się przesiąść na tą siódemkę, ale jakoś mnie nie bardzo przekonuje.
Zawsze wymagania gier na nią będą większe niż na XP i podobno są problemy ze sterownikami, jakie są zalety i jakie wady tego Windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze sterownikami były na Viście i to tylko w początkowej fazie. Gry może i mają ciut większe wymagania, ale na Twoim kompie nie dość że nie będzie gorzej, to może być nawet lepiej jeśli chodzi o wydajność w grach (zwłaszcza w tych nowych). Co do samego systemu - szybki, stabilny i właściwie pod każdym względem lepszy od XP. Do tego nowoczesny (dużo przydatnych funkcji, DX11, lepszy support ze strony producentów gier i programów). Tak więc, jeśli masz sposobność i pieniądze to kupuj - wersję BOX rzecz jasna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jakiś prosty sposób zablokować możliwość instalacji programów przez osoby trzecie typu siostra na komputerze? Mam tylko jednego użytkownika, chodzi mi o coś prostego np: wystarczyłoby żeby trzeba było za każdym razem uruchamić instalator jaka admin, bo inaczej nic nie ruszy. Można coś tym podobnego zrobić? Wkurza mnie jak co jakiś czas znajduję program typu bearshare czy coś do obróbki zdjęć (oczywiście jakiś trial) a wraz z tym setki toolbarów i innych takich.

Próbowałem znaleźć coś w Necie ale z mizernym skutkiem, to może być jakiś naprawdę banalny sposób, byleby nie dało się nic zainstalować poprostu klikając na instalator lewym przyciskiem myszy lub z autostartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 22:16, Pitej napisał:

Czy można w jakiś prosty sposób zablokować możliwość instalacji programów przez osoby
trzecie typu siostra na komputerze?


Stwórz siostrze konto użytkownika z ograniczeniami, albo włącz konto gościa i załóż na swoje hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować