Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nie wiem skąd masz te informacje, ale są one błędne. Obie wersje można instalować w nieskończoność, z tym że OEM przypisuje się do płyty głównej komputera, zaś BOX nie. Jednak nawet wersja BOX może być zainstalowana tylko na jednym komputerze jednocześnie. Ponadto tylko ta wersja jest obsługiwana przez pomoc techniczną M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , oem przypisuje nr płyty głównej i z tym nr rejestruje, ja mam ver OEM 64 bit, poza tym przy ver OEM można :
1) zmienić wszystkie podzespoły oprócz płyty głównej
2) w przypadku zmiany płyty głównej dzwonimy do microsoftu mówiąc że płyta główna padła i musieliśmy kupic nową, Pan w microsofcie ponownie umożliwia nam rejestracje na nowej płycie.
Ot i cały problem chyba wyjaśniłem :)
Ale koniecznie musimu powiedzieć ze płyta główna się popsuła , nie że była stara i wymieniliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:16, karolekx23x napisał:

Teraz chociaż łatwiej jest z ta rejestracja w wersji OEM niż w przypadku XP

wszystko jest łatwiej w 7 :) jak pisałem dawno temu "system rewelka" no i bezpieczny poza tym jak na razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:22, Morte napisał:

> Teraz chociaż łatwiej jest z ta rejestracja w wersji OEM niż w przypadku XP
wszystko jest łatwiej w 7 :) jak pisałem dawno temu "system rewelka" no i bezpieczny
poza tym jak na razie:)

I teraz 7 i XP cenowo duża równicą się nie róznia , gorzej z wymaganiami dla systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2010 o 21:25, karolekx23x napisał:

>
I teraz 7 i XP cenowo duża równicą się nie róznia , gorzej z wymaganiami dla systemu.

wiadomym jest że jak ktoś ma stary komputer do prac biurowych , internetu , co ma 512 ramu , celerona 700Mhz to siódemka będzie żle się czuć:) ale na komputerach 1.5 G ramu , procku 1.6 - 1.8 Ghz bedzie dobrze smigać, a obecne kompusie mają sporo więcej :) umyślnie nie piszę o grafice bo jest nieistotna, wszystkie zintegrowane które są na rynku są aż za mocne na 7 , chodzi tylko o ram i procesor , 1.5 ramu 1.6 procek i śmiało instalujemy win 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:39, Morte napisał:


> >
> I teraz 7 i XP cenowo duża równicą się nie róznia , gorzej z wymaganiami dla systemu.

wiadomym jest że jak ktoś ma stary komputer do prac biurowych , internetu , co ma 512
ramu , celerona 700Mhz to siódemka będzie żle się czuć:) ale na komputerach 1.5 G ramu
, procku 1.6 - 1.8 Ghz bedzie dobrze smigać, a obecne kompusie mają sporo więcej :)
umyślnie nie piszę o grafice bo jest nieistotna, wszystkie zintegrowane które są na rynku
są aż za mocne na 7 , chodzi tylko o ram i procesor , 1.5 ramu 1.6 procek i śmiało instalujemy
win 7

Z tym 1,5 ramu to chyba przesada , komp co najmniej 2-3 jeśli myślimy o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2010 o 21:41, karolekx23x napisał:

Z tym 1,5 ramu to chyba przesada , komp co najmniej 2-3 jeśli myślimy o grach.


ja piszę o win 7 nie o grach:) nie każdy gra w gry. sam windows 7 + podstawowe operacje, film muza internet , prace biurowe to te wymagania są odpowiednie. do gier są osobne parametry komputera , 3-4 ramu procek 3.0 na rdzeń , grafika taka że elektrownia przygasa i grasz w stalkera na max:) dx 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:52, Morte napisał:


> Z tym 1,5 ramu to chyba przesada , komp co najmniej 2-3 jeśli myślimy o grach.

ja piszę o win 7 nie o grach:) nie każdy gra w gry. sam windows 7 + podstawowe operacje,
film muza internet , prace biurowe to te wymagania są odpowiednie. do gier są osobne
parametry komputera , 3-4 ramu procek 3.0 na rdzeń , grafika taka że elektrownia przygasa
i grasz w stalkera na max:) dx 10

Wiem no tak nie wszyscy graja wiec się zgodzę że 1,5 ale zeby było płynniej 2 gb i nie trzeba szukać więcej.Juz lepij wydać kilka złotych i mieć 2 gb a nie 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows XP OEM, i zmieniłem już trzeci raz komputer, a windowsa zainstalowałem bez żadnego dzwonienia do Microsoft, więc to o przypisywaniu klucza do płyty głównej, to chyba nie prawda...Czy gdy kupię Win7 OEM 64Bit, i zainstaluję Win7 32Bit, da radę go zarejestrować na kluczu z 64-bitowej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 22:55, Lord-AdeQ napisał:

Mam Windows XP OEM, i zmieniłem już trzeci raz komputer, a windowsa zainstalowałem bez
żadnego dzwonienia do Microsoft, więc to o przypisywaniu klucza do płyty głównej, to
chyba nie prawda...

to prawda, tak wyglada sprawa licencyjna ver OEM ale jak to jest w microsofcie, czy przypisuje sie czy nie to juz oni tylko wiedzą , jeśli udaje sie wgrać win oem na zmieniony komp bez informowania ich to duży plus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest po prostu tak, że ta wersja jest przypisana do danego kompa tz naklejkę umieszczamy na obudowie kompa a wszystko co w środku możemy zmieniać przez co obudowa z windą może mieć 20lat?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Co Ty wiesz o licencjach OEM. Ty stara d... jesteś" :D

A na poważnie, to ostatnio czytałem interesującego maila od MS, którego pozwolę sobie zacytować:

"Szanowny Panie,
(...)
Oprogramowanie w wersji OEM jest licencjonowane jako integralna część komputera, z którym zostało nabyte lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja, co ma swoje odzwierciedlenie w postanowieniach umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Cyt:

"OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM"
oraz
"Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]".

Postanowienie to określa zakaz przenoszenia oprogramowania na inne jednostki, jak również obowiązek wykorzystywania takiego oprogramowania wyłącznie na tym samym komputerze, z którym zostało ono nabyte, lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja.
Firma Microsoft przyjęła tu dosyć liberalną interpretację omawianego zagadnienia (chodzi o pytanie, kiedy oprogramowanie jest nadal wykorzystywane na tym samym komputerze; czy jeśli zmienimy stopniowo wszystkie elementy komputera, to jest to ciągle ten sam komputer?). W świetle liberalnej i prokonsumenckiej interpretacji przyjętej przez Microsoft, wymiana większości jego części nie jest rozumiana jako wymiana komputera (sprzętu) i nie powoduje utraty licencji.
Granicą modernizacji komputera jest jedynie wymiana płyty głównej, (która jest podstawowym elementem systemu) , co oznacza, że tylko wymiana tej części powoduje niemożność wykorzystywania oprogramowania na zmienionym komputerze.

Jeżeli jednak wymiana płyty głównej następuje na skutek uszkodzenia, licencja na oprogramowanie nie wygasa, należy tylko w ramach aktywacji telefonicznej potwierdzić fakt wymiany. Szczegółowe informacje na temat dokumentów, które należy wysłać do Działu Aktywacji, można uzyskać pod numerem telefonu: 0-801 308 801, (0-22) 5941999 (wewn. 1). "

Mam nadzieję że to rozwiewa wszystkie wątpliwości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze jak zmienie platforme, bo tak bede chcial to licencja na system przepada ?
Mam sobie w rzyc wsadzic caly system i kupic nowy ?
Dobrze to rozumie czy moje az dwie komorki sie pogubily ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 22:53, Misquamaqus napisał:

To znaczy, ze jak zmienie platforme, bo tak bede chcial to licencja na system przepada
?
Mam sobie w rzyc wsadzic caly system i kupic nowy ?
Dobrze to rozumie czy moje az dwie komorki sie pogubily ? :))

Tak ale nie ma się co tym przejmować. Płyta jest naklejka jest resztę olać. Nikt normalny nie będzie kupował nowej windy jeśli często zmienia kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 22:53, Misquamaqus napisał:

To znaczy, ze jak zmienie platforme, bo tak bede chcial to licencja na system przepada?

Nie przepada o ile pomyślisz. Jeżeli wymieniasz płytę główną z przypisaną do niej aktywacją Windows, to po prostu sprzedajesz płytę główną razem z Windows jako jeden produkt. Na aukcjach znajdziesz sporo takich płyt głównych, które są droższe o rynkowo wycenianą licencję na konkretnę wersję Windows. Oczywiście gdyby chcieć sprzedać "zwindowaną płytę" w cenie cena płyty + cena nowego Windows, to nie będzie na to zbyt wielu kupców, ale jeżeli cenę tę nieco się obniży, to chętnych powinno się znaleźć. Można też dodać licencję do płyty jako "gratis" i wyśrubować cenę płyty. Wystarczy przejrzeć ceny zakończonych aukcji płyt z Windows OEM, aby przekonać się jak wpływa to na cenę. Niestety z powodu piractwa różnica nigdy nie dochodzi do kwoty porównywalnej z zakupem licencji OEM w sklepie - tym bardziej, że taka licencja jest niezbędna tylko przy zakupie do firmy. A większość firm kupuje wyłącznie nowe maszyny (choć jest to czasem nieracjonalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 23:20, Witcher1990 napisał:

Nikt normalny nie będzie kupował nowej windy jeśli często zmienia kompa.

Nie prawda. Wtedy kupuje się sporo droższą licencję BOX. Jednak już przy trzech zmianach kompa (płyty głównej) jest to operacja bardziej opłacalna. Tym bardziej, że później gdy wyjdzie inna wersja Windows można starą licencję po prostu odsprzedać po cenie rynkowej - zwykle bardzo się taka przydaje do laptopów, które jeżeli się zepsują (zwykle pada MOBO), to licencją OEM można się podetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Win7 i pojawił się problem z drukarką. Wszystkie sterowniki zainstalowane poprawnie, system wykrywa sprzęt, urządzenie oczywiście podłączone, jednak drukarka nie reaguje na polecenia wydruku, czyli chcę coś drukować i na tym się kończy. Wyświetlany jest komunikat: System Windows nie może drukować z powodu problemu z ustawieniami bieżącej drukarki. Sprzęt to nieco stary HP PSC 1410. Po zainstalowaniu aktualnych sterowników, podążaniu za wskazówkami systemu i tak ni nie działa. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
Pod WinXP problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować