Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2010 o 10:56, Olamagato napisał:

> Nikt normalny nie będzie kupował nowej windy jeśli często zmienia kompa.
Nie prawda. Wtedy kupuje się sporo droższą licencję BOX. Jednak już przy trzech zmianach
kompa (płyty głównej) jest to operacja bardziej opłacalna. Tym bardziej, że później gdy
wyjdzie inna wersja Windows można starą licencję po prostu odsprzedać po cenie rynkowej
- zwykle bardzo się taka przydaje do laptopów, które jeżeli się zepsują (zwykle pada
MOBO), to licencją OEM można się podetrzeć.

No ale sam musisz przyznać, że jest to polityka bardzo bezsensowna- kupiliśmy laptopa z vistą a później xpka (lapek był za słaby na zainstalowany oryginalnie system) i gdyby tamtem komputer nadal miał mi służyć to pewnie bym go zamienił na inny. No ale wtedy musiałbym kupić nowy system bo naklejka została na starym kompie. Mam płytę, licencję, klucz a wg MS to pirat;o
Niektórych nie stać na licencję box i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 12:14, Witcher1990 napisał:

Niektórych nie stać na licencję box i co wtedy?


Znajdź ze dwie, trzy osoby, które chciałyby oryginalny system i się zrzućcie. Wersję BOX możesz zainstalowac na niezliczonej ilości komputerów. Ja, razem z czwórką znajomków kupiliśmy sobie wersję Ultimate, 64 bitową i wszyscy mamy ten sam system.
Mam OEM na XP i Vistę 64-bitową, ale za niedługo będę zmieniał kompa, więc licencje przepadną.
Jest jeszcze opcja Upgrade. Kosztuje niedużo, a pozwala na ulepszenie Visty do Seven. Nagrywasz obraz cyfrowo pobrany z Micro$hitu na płytę i odpalasz na Vista. W ten sposób oszczędzasz, ale w przypadku zmiany kompa, licencja traci ważność. Absurdalne, ale jak ktoś leci po kosztach, to jest to rozsądne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 13:38, TBKPredator napisał:

Jesteś pewny że jest to legalne? Z tego co wiem nawet BOX (przynajmniej według licencji) może być zainstalowany tylko na jednym kompie jednocześnie.


Nie wiem czy jest to w 100% legalne. Kupujesz produkt, który wg licencji może zostać zainstalowany wielokrotnie w środowisku domowym (nie mylić z biurem), a ty masz prawo dzielić się swoją kopią z bliskimi/rodziną. Micro$hit bynajmniej nie pluje się, że kradniesz ich system i nic na tym nie traci, bo swoje 1000zł i tak zgarnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 13:42, Grzech napisał:

> Jesteś pewny że jest to legalne? Z tego co wiem nawet BOX (przynajmniej według licencji)
może być zainstalowany tylko na jednym kompie jednocześnie.

Nie wiem czy jest to w 100% legalne. Kupujesz produkt, który wg licencji może zostać
zainstalowany wielokrotnie w środowisku domowym (nie mylić z biurem), a ty masz prawo
dzielić się swoją kopią z bliskimi/rodziną. Micro$hit bynajmniej nie pluje się, że kradniesz
ich system i nic na tym nie traci, bo swoje 1000zł i tak zgarnął.

Mi też się wydaje, że nie jest do końca tak jak mówisz. Bo jeśli by tak było to co stoi na przeszkodzie żeby ściągnąć system z sieci i mówić później MSowi, że to wersja BOX tylko kolega ma pudelko, paragon itp?
Wydaje mi się, że BOX to nic innego jak jedna płyta z licencją i możliwością zainstalowania na 5kompach ale w jednym domu a nie np u kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad tym się zastanawiałem bo jak w domu ma się kompa i np. 2 laptopy i wykorzystanie jednego systemu do 3 komputerów to jest dobre , tylko ciekawe czy nie łamie sie licencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywanie jednej licencji systemu operacyjnego do zainstalowania na kilku stanowiskach jest absolutnie nielegalne i z punktu widzenia prawa jest piractwem. Jedna licencja = jedno stanowisko. Proste.

A co do licencji OEM, to można się nią podetrzeć tylko, gdy się naprawdę często zmienia komputer. Do wszystkich ignorantów - OEM jest często metodą na tańsze zakupienie licencji, gdy nie każdego stać by wydać 1k na BOXa. A przynajmniej pozostaje się legalnym, a nie tak jak ściąganie czy instalacja z jednej kopii na paru kompach. Po drugie, tak naprawdę, jak często zmienia się komputer? Jak często zmienia się system? I jedno i drugie co parę lat, a jedna licencja OEM wystarcza na jeden upgrade sprzętu (płyty głównej), bo wystarczy zadzwonić o poprosić o nowy key, bo np. płyta padła. Co prawda nie można tego robić w nieskończoność, ale właśnie komputer zmienia się na tyle rzadko, że nie jest to konieczne. A kiedy przychodzi czas na kolejny upgrade kompa po kolejnych paru latach, mamy już nowy OS i nie trzeba kombinować, no chyba że ma się zamiar siedzieć na jednym systemie 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat: Czy wszystkie starsze gry chodzą pow Win7 bez problemu .Czy pod to co mam w podpisie przesiadać się na Win7 ,czy zostać przy XP? Komp w 75% wykorzystywany do grania w stare i nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 18:00, Maximo napisał:

Krótko i na temat: Czy wszystkie starsze gry chodzą pow Win7 bez problemu .Czy pod to
co mam w podpisie przesiadać się na Win7 ,czy zostać przy XP? Komp w 75% wykorzystywany
do grania w stare i nowe gry.


Znaczna większość (85-95%). U mnie krzaczy się nieco Age of Empires II, nie uruchamia się Need 4 Speed.
Dla odmiany Theme Hospital, Theme Park World, Głupki z Kosmosu, Heores III, Twierdza, Baldur''s Gate, Icewind Dale, Planescape Torment, Abes Oddworld działają. Jak masz na myśli jakieś konkretne starsze tytuły to wymień, może z doświadczenia uda się pomóc.

Jedno jest pewne w ponad połowie takich przypadków gdy coś nie rusza z miejsca, pomaga uruchamianie ze zgodnością wsteczną + jako administrator.


edit:

a co do komputera, masz całkiem niezły wiec nie wiem skad te obawy. Ja Win 7 instalowałem już na dużo starszych komputerach z 700-100-mb RAM'u, i np. Athlonem 2100+ i działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 13:42, Grzech napisał:

Nie wiem czy jest to w 100% legalne.

W 100% jest to NIELEGALNE. Tak jak napisał to Siriondel.

Dnia 27.03.2010 o 13:42, Grzech napisał:

Kupujesz produkt, który wg licencji może zostać zainstalowany wielokrotnie w środowisku domowym (nie mylić z biurem)

Czy chociaż raz przeczytałeś instrukcję? W każdej z nich - czy to box czy to oem jest wyraźnie napisane że jest to licencja na jeden system dla jednego komputera.

Dnia 27.03.2010 o 13:42, Grzech napisał:

a ty masz prawo dzielić się swoją kopią z bliskimi/rodziną.

NIE MASZ PRAWA. Polskie prawo autorski wyłącza spod "dozwolonego użytku" wszelkie programy komputerowe oraz filmy. Dozwolony użytek dotyczy wyłącznie muzyki.
Normalnie powinien być BAN, ale ponieważ najwyraźniej nie zrozumiałeś podstaw, to dostajesz szansę na zrozumienie, o co chodzi.
Poza tym z tego co wiem MS może łatwo wyłapać podwójne (wielokrotne) numery IP na tej samej aktywacji. Tak więc w przyszłości akcja banowania pirackich Windows taka jak z xboxem, może się powieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 02:28, Olamagato napisał:

W 100% jest to NIELEGALNE. Tak jak napisał to Siriondel.


No i widzisz :) Poczytałem i faktycznie. Wcześniej była opcja tzw. Family Pack, na 5 albo 3 komputerów, gdzie kupowałeś box albo oem - 1 kopię, z kluczami na kilka komputerów. Obecnie już tego nie ma dla normalnego systemu, tylko w opcji Upgrade i to tylko w USA :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 10:25, Grzech napisał:

Wcześniej była opcja tzw. Family Pack, na 5 albo 3 komputerów

Bywa jeszcze opcja licencji pracowniczej w którym pracownik może w domu na jednej maszynie zainstalować ten sam soft, którego używa w pracy. Ale to raczej rzadkość.
Co do wersji licencji Family, to są one droższe nawet od licencji box bo kosztują czasem dwu, albo trzykrotność ceny pojedynczego boxa. Na nasze warunki oznaczałoby to sporo powyżej 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z Xpeka dobra rzecz, ale w końcu trzeba się przestawić na coś nowszego. Chciałbym wypróbować gry pod DX10, a to pod windowsem xp jak wiadomo jest nie możliwe. Czy przy takim sprzęcie : Intel Core Duo 2,5 GHz ; 2 GB Ram i GeForce 9600 GT warto przejść na siódemkę bądź viste czy może zostać jeszcze przy XP, zrobić upgrade sprzętu i wtedy zainwestować w nowy system. Którą wersję musiałbym wybrać, bym mógł cieszyć się grami w DX10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 13:08, MSPRISON napisał:

Korzystanie z Xpeka dobra rzecz, ale w końcu trzeba się przestawić na coś nowszego. Chciałbym
wypróbować gry pod DX10, a to pod windowsem xp jak wiadomo jest nie możliwe. Czy przy
takim sprzęcie : Intel Core Duo 2,5 GHz ; 2 GB Ram i GeForce 9600 GT warto przejść na
siódemkę bądź viste czy może zostać jeszcze przy XP, zrobić upgrade sprzętu i wtedy zainwestować
w nowy system. Którą wersję musiałbym wybrać, bym mógł cieszyć się grami w DX10 ?


Po pierwsze masz całkiem niezły komputer, ale w high endowych gierkach w najwyższych panoramicznych rozdzielczościach, z AA itd. wysokiej płynności nie uświadczysz w trybie DX10. Co oczywiście nie jest regułą bo pewnie w HAWX nie będziesz mieć z tym problemu, w Crysis pewnie nieco gorzej a STALKER Clear Sky, Zew Prypeci czy Metro 2033 najprawdopodobniej by mocno klatkowały. Ale zakładając, że grasz w te nowe pozycji na powiedzmy 1280x1024, z nieco mniejszym AA itd. to pewnie nie będzie takiego problemu, no może poza Metro, które ponoć ma spore wymagania (niestety jeszcze nie grałem więc nie potwierdzę).

Vista odpada, jak możesz już mieć Windows 7(szybszy system). Ogólnie warto, naprawdę dobry system, absolutnie nie masz za słabego sprzętu i nie musisz czekać z jego upgradem. Pytanie z kolei czy warto to robić dla samego DX10, czy dostrzeżesz różnie graficzne. Z drugiej jednak strony dlaczego nie miałbyś w pełni wykorzystywać swojego sprzętu? Którą wersję systemu wybrać? Wszystko jedno byle nie tej podstawowej. W każdej kolejnej cieszyć się możesz z efektów aero. Home Premium jest zdecydowanie wystarczająca dla potrzeby graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bart_GT <---- Wielkie Dzięki. Jeśli uż jesteśmy przy Home Premium, to która wersja będzie lepsza, 32 czy 64 Bit a może, która będzie właściwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 64-bit, ponieważ jest bardziej przyszłościowa (obsługa 4 GB RAM i więcej). Poza tym nie zapomnij o kupnie wersji BOX - szczególnie jeśli planujesz niedługo upgrade kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy twoim sprzęcie spokojnie pójdzie bo ja mam ciut gorszego kompa i hula wyśmienicie a co do wersji to raczej 32 jak byś chciał 64 to lepiej zainwestuj w kolejne 2gb ramu od 4gb w gorę bo dopiero w tedy się opłaca 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Co do 32bit czy 64bit... Wiele osób będzie Cię namawiać na 64bit bo przyszłościowe, bo kiedyś dokupisz sobie RAM''u ble ble ble. Sory wery ale wersja 64bitowa wersja Windows 7 jest niespodziankogenna. To znaczy, że u jednych wszystko może śmigać bardzo dobrze, a u innych potrafi sypać przy dziwnych okazjach.

Ale konkrety, od grudnia 2008 testowałem mnóstwo buildów systemu, w obu wersjach. Również build 7600 (obecny system) testowany był przeze mnie w wersji 64bit (mam 4GB RAM''u ale coś jest z nimi nie tak bo w każdym systemie wykrywa mi max 3.2GB, w biosie 4GB) i ani nie jest szybsza ani wolniejsza. Zaletą jest możliwość instalacji programów w 64bitowej wersjiale dla statystycznego gracza niewiele to daje tak naprawdę.

Na podstawie moich doświadczeń z wersjami 64bit muszę powiedzieć, że miałem bardzo dużo problemów z odpaleniem wielu starszych gier komputerowych, a uruchomienie Wiedźmina to już graniczyło z cudem.
Osobiście na dzień dzisiejszy nie polecam tej wersji, ale nie dlatego, że jest zła tylko dlatego, że póki co graczom to niewiele daje. Zanim pokusisz się o zmianę sprzętu, na którym już warto będzie dać coś 64bitowego to pewnie Microsoft uraczy nas Windowsem 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 20:38, Bart_GT napisał:

(mam 4GB RAM''u ale coś jest z nimi nie tak bo w każdym systemie wykrywa mi max 3.2GB, w biosie 4GB)


I tak będzie ponieważ system 32-bitowy nie potrafi zaadresować więcej niż 4GB pamięci. Jeśli w komputerze masz podzespoły w własną pamięcią (karta grafiki, dysk twardy - bufor dysku), to ta wielkość 4GB jest o te wartości pomniejszana.
Co do reszty zgadzam się. Jeśli nie planuje się więcej niż 4GB pamięci (a poza stacjami serwerowymi czy graficznymi nie widzę takiej potrzeby) to wskazane jest pozostać przy systemie 32-bitowym.

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 14:36, mrosi napisał:

> (mam 4GB RAM''u ale coś jest z nimi nie tak bo w każdym systemie wykrywa mi max
3.2GB, w biosie 4GB)

I tak będzie ponieważ system 32-bitowy nie potrafi zaadresować więcej niż 4GB pamięci.
Jeśli w komputerze masz podzespoły w własną pamięcią (karta grafiki, dysk twardy - bufor
dysku), to ta wielkość 4GB jest o te wartości pomniejszana.
Co do reszty zgadzam się. Jeśli nie planuje się więcej niż 4GB pamięci (a poza stacjami
serwerowymi czy graficznymi nie widzę takiej potrzeby) to wskazane jest pozostać przy
systemie 32-bitowym.

Pozdrawiam :-)


Masz absolutną rację, ja tylko chciałem podkreślić, że jestem kiepskim przykładem bo niezależnie od tego czy miałem 64bit to i tak pokazywało mi 3.2GB ;)
Teoretycznie jest możliwość wykorzystania 4GB przez Windows 7 32bit.
Użytkownik forum windows7.pl stworzył program sunrise windows 7, który pozwala na szeroką konfiguracją naszego systemu (free). Polecam program. Tam właśnie można włączyć PAE i x86 obsługuje wtedy do 128GB RAM''u ale czy to działa i na czym to dokładnie polega - nie jestem do końca pewien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować