Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2010 o 11:37, Olamagato napisał:


ps. I pamiętaj, że wersje home mają ograniczenie do 8 lub 16 GB pamięci RAM, co za 2
lata bardzo niemile wkurzy większość kupujących współczesne supermarketowce z wersją
home/oem gdy dołożą pamięci do płyt obsługujących 32 GB, a przekonają się, że ich Win7
ma ten RAM gdzieś. Oczywiście komputery będą wciąż wystarczająco wydajne (CPU) aby odpalać
gry z roku 2012-13.


Ale ma jeszcze jakieś ograniczenie ta wersja home w sprzęcie oprócz pamieci Ram?
Chyba że obawa jest i wybrac wersje Professional i po sprawie dopłacić 100 wiecej i nie meic ograniczenia.

Sorki za 2 post z rzędu ale nie możliwe edytowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 11:42, karolekx23x napisał:

Podam jeden przykład Just Cause 2 nie obsługuje XP. I na pewno będzie takich więcej z
czasem.

Z czasem - tak. Ale jak na razie nie ma żadnej gry, która uzasadniałaby zakup nowego komputera oraz Windows 7 (Vista też wystarczy), a już tym bardziej wersji 64-bit. Just Cause 2 nie jest grą wartą nowego sprzętu. Gdyby było z 15 gier z różnych gatunków, to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 12:58, Olamagato napisał:

> /.../ > Z czasem - tak. Ale jak na razie nie ma żadnej gry, która uzasadniałaby zakup nowego
komputera oraz Windows 7 (Vista też wystarczy), a już tym bardziej wersji 64-bit./.../

Dobre gry pójdą na wszystkim. Mniemam tak po doświadczeniu z Diablo 1 - pisane pod Windows 95, chodzi też na Win98, Win2000, WinXP i Win7. Wiem, bo sprawdzałem. Ale dodatek Helfire grymasi na WinXP, a na Win7 jest praktycznie niegrywalny. No, chyba, że ktoś jest masochistą. Ale to nie Bizzard zrobił Helfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 16:56, Misquamaqus napisał:

Krzysiek... alez Ty jestes wyrozumialy.

To jest teoria. W praktyce już tak różowo nie jest: kupiłem Win7 Ultimate w wersji box. Do komputera podpiąłem dodatkowy dysk twardy, na którym mam ten Win7 ( a właściwie miałem, bo dysk padł - mam drugi, ale już go nie podłączyłem). Leczę się, czasem skutecznie, z kupowania wszyskich nowości (Visty nie kupiłem!), nowości sprzętowych nie kupuje (jadę na E8400 i Radeonie 3870). W końcu nie muszę mieć najnowszego sprzętu - jak procesor bedzie 2x szybszy i grafika też 2x szybsza - no to zmiana na nową bedzie już usprawiedliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno nie wiadomo jak będzie z grami które wyjdą w tym roku , może być tak że niektóre pójdą w kierunku Just Cause 2 i nie będą wspierały XP. Chyba także gra Metro 2033 także nie obsługuje XP .
Ale cóz pod nowy sprzet nie opłaca się kupowac XP tylko już przesiadka w nowy system.
Możliwe że można trochę poczekać bo z tego co sie doczytałem po 2012 roku ma powstać nowy system , prawdopodobnie 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać XP do 7 , dyskusja moim zdaniem bez sensu , to jest kwestia tylko wyłącznie kasy.Jak ktoś ma gotówkę na 7 to XP do kosza. Przypomina mi to spór jak XP wszedł do sprzedaży, wszyscy z win 98 mówili jaki to szajs ten XP , gry nie chodzą itp. Później się okazało jaki to jest dobry system , stabilny ładny itp. To samo dzieje się teraz, tylko że różnicę pomiędzy XP a 7 widać do razu, dużo przyjaźniejszy dla użytkownika, szybki, elegancki łatwy dla laika, skończyły się problemy ze sterownikami,no i wiele wiele innych oraz bezpieczny .Ps - Zadałem pytanie wcześniej , wie ktoś jak się wyrejestrować z windows live?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co jeszcze nie wiedzą. W tej chwili jest promocja w Carrefour. Windows 7 Home Premium Upgrade BOX w cenie 199 zł :) Zestaw zawiera dwie płyty z 32 i 64 bitową wersją aktualizacji.

20100516132803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 09:48, karolekx23x napisał:

Ale cóz pod nowy sprzet nie opłaca się kupowac XP tylko już przesiadka w nowy system.

Chyba, że mówimy o laptopie. W takim wypadku XP jeszcze bardzo długo będzie dobrym wyborem.
W tej chwili najtańsze laptopy pozwalające uciągnąć gry napisane pod DX10/11 kosztują od 6 klocków w górę, więc kupując tańszego XP będzie mógł działać do końca jego zepsucia. Tym bardziej, że XP OEM można kupić coraz taniej z drugiej ręki (oczywiście nigdy nieaktywowany).

Dnia 15.05.2010 o 09:48, karolekx23x napisał:

Możliwe że można trochę poczekać bo z tego co sie doczytałem po 2012 roku ma powstać
nowy system , prawdopodobnie 8.

Tak bo niestety interfejs użytkownika Win7 jest wciąż tak samo arogancki jak w Viście. Jest nawet gorzej bo system ten narzuca wiele drobnych dodatkowych ograniczeń na użytkownika. Przede wszystkim znowu próbuje "myśleć" za użytkownika, a samym użytkownikom nie udało się na wiele tych wkurzających zachowań znaleźć dobrego wyłącznika jak w XP. Oczywiście XP w wersji skonfigurowanej fabrycznie przez MS jest tak samo głupim systemem jak siódemka i tylko niewiele mniej głupszym od Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:28, Pingus napisał:

Dla tych co jeszcze nie wiedzą. W tej chwili jest promocja w Carrefour. Windows 7 Home
Premium Upgrade BOX w cenie 199 zł :) Zestaw zawiera dwie płyty z 32 i 64 bitową wersją
aktualizacji.

Gdyby Tyle kosztowała zwykła edycja nie upgrade :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 14:45, Yoruaaw napisał:

Gdyby Tyle kosztowała zwykła edycja nie upgrade :>


I tak cena za tą aktualizację całkiem dobra. Normalnie ponad 300 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 21:03, Pingus napisał:

> Gdyby Tyle kosztowała zwykła edycja nie upgrade :>

I tak cena za tą aktualizację całkiem dobra. Normalnie ponad 300 zł...

Wiesz, droga-tanio to raczej subiektywne odczucie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować