Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

No, a ja mam taki problem:
Otóż posiadam samsunga R610 ( http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-R610.14142.0.html).
Postanowiłem zainstalować na nim windows 7. Wszystko ok, pomimo wcześniejszych problemów udało mi się zainstalować system. Tylko teraz mam inny problem ! Nie mogę zainstalować sterowników karty graficznej (info o karcie w linku powyżej). Nie wiem co jest nie tak. Gdy zainstaluję sterowniki i uruchamiam ponownie, jest logo windowsa i nagle restart kompa (przed napisem "Zapraszamy!"). Gdy uruchamia się ponownie, boot proponuje mi podsystem naprawy windowsa, jednak pomimo 10 minutowego wykrycia błędu to nic nie daje! Jedynym rozwiązaniem w mojej sytuacji jest ciągłe przywracanie systemu do ostatniego dobrego stanu.
Błagam, pomóżcie, to naprawdę ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przy takim starym konfigu (proc jednordzeniowy, 1GB RAMu) zostal przy starym XP''ku. Zmien system na Win7 x64 w przypadku kupna nowego kompa/znacznego upgrade''u obecnego. Win7 pojdzie, bedzie mulic, zwlaszcza wersja 64-bitowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 21:30, blacklio2 napisał:

Od tego masz wątek o laptopach i tam proponuje się pytać.
Sterowniki skąd ściągałeś?

Głupie pytanie...
Oczywiście wszystko ściągam od wsparcia samsunga -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2010 o 22:45, Shinra_Tensei napisał:

Oczywiście wszystko ściągam od wsparcia samsunga -.-

To nie ściągaj od samsunga,tylko pozostaw windowsowe, w 7 ma bardzo dużo sterowników, na pewno ma standardowy to Twojej karty graficznej (90%) a później pobierze najnowszy z aktualizacji, staraj się ściągać sterowniki tylko w wypadku w którym w7 nie posiada. (jak nie ma to po ściągnięciu z samsunga pod w7 nie powinno być żadnych problemów, jak są, to coś jest nie teges z twoim laptopem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec posiadam Kaspersky Security 2010 , właśnie robię tak że jeśli coś podłączam to skanuje . Skanowałem kompa i nic mi nie znalazł . Wiec Antywira mam od poczatku kompa , kompa mam ponad miesiac .
Wiec co mam zrobić żeby problem zniknął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 11:35, Siriondel napisał:

Sprawdziłeś zaawansowane ustawienia ustawienia autoodtwarzania w panelu sterowania? Spróbuj
przywrócić domyślne ustawienia.


robiłem tak i nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 09:49, gumisfajnymis napisał:

robiłem tak i nic nie pomogło.


Masz Kasperskyego? Wszystko jasne, widocznie podczas instalacji albo już po zmieniłeś ustawienia - znajdź zakładkę Ochrona+ potem opcję Znajdź i rozwiąż problemy...tam Kaspersky wyszukuje coś i np. zaleca wyłączenie autostartu - musiałeś w jakiś sposób na to zezwolić. Niestety nie wiem jak to w Kasperskym przywrócić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, dzięki za pomoc, ale problem rozwikłany ;). Jakby ktoś miał kiedyś podobny problem to powiem co zrobić. Po prostu ściągnąć najnowszą wersje biosa. A, że miałem starą, to nie była kompatybilna z tymi sterownikami. Tylko dla niedoświadczonych doradzam by dokładnie sprawdzili, czy posiadają dobrą aktualizacje biosa, bo gdy jest zła, to mogą wystąpić poważne kłopoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy jest jakiś taki moduł co można zrobić inny wygląd Windows XP jak wygląd Windows Seven? Bo ładniej się prezentuje, mi chodzi tylko o wygląd.Czy musiałbym się uzbroić w 7 kupionego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o czymś takim jak seven trasformation pack. Jest to nakładka na XP. Ze screenów wygląda ładnie, ale bardzo muli XP, dodatkowo gdy próbowałem ją zainstalować to wygląd systemu mi się w pełni nie zmienił ;/.
Jeżeli chcesz się więcej o tej łątce dowiedzieć to daje link do google:
http://www.google.pl/search?q=saven+transformation+pack&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Edit:
Zanim zaczniesz się w to bawić, zrób kopię zapasową windowsa!! Bo jak nie to format Cię czeka na 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 16:40, Shinra_Tensei napisał:

Edit:
Zanim zaczniesz się w to bawić, zrób kopię zapasową windowsa!! Bo jak nie to format Cię
czeka na 90%

No dzięki,że nim podałeś link to o tym powiedziałeś.Dziękuje za odpisanie i wolę kupic 7-mke :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2010 o 11:20, Nufiko napisał:

Żadnego windowsa nie skasujesz z jego poziomu. Nie ma takiego programu, który potrafi
sam się skasować jednocześnie działając, no chyba że zrzuci się do RAMu i stamtąd uruchomi.

Ależ da się. Swojego czasu skasowałem uszkodzonego wirusem XP właśnie windowsem Vista.Automatycznie botuje sie z płytek, sformatował partycje i zainstalował się.Miałem go na kompie do czasu zmiany HDD i w zasadzie gdyby nie brak porzadnych sterów do karty dżwiękowej , tolerował tylko pada od xboxa (Moto GP 07),pare innych drobiazgów,to nie zmieniałbym W7 na XP, tylko znowu na Viste:) Może z jakimś SP to naprawią i będzie git, bo jak słyszę że za rok jakieś plany M$ na Win.8, to nie dziwota że twórcy softu olewają wsparcie techn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 18:00, Maximo napisał:

Ależ da się. Swojego czasu skasowałem uszkodzonego wirusem XP właśnie windowsem Vista.Automatycznie
botuje sie z płytek, sformatował partycje i zainstalował się.Miałem go na kompie do
czasu zmiany HDD i w zasadzie gdyby nie brak porzadnych sterów do karty dżwiękowej ,
tolerował tylko pada od xboxa (Moto GP 07),pare innych drobiazgów,to nie zmieniałbym
W7 na XP, tylko znowu na Viste:) Może z jakimś SP to naprawią i będzie git, bo jak słyszę
że za rok jakieś plany M$ na Win.8, to nie dziwota że twórcy softu olewają wsparcie techn.


Ale w ten sposób już formatowałem 7 za pomocą płyty instalacyjnej win 7 więc problem raczej znajduje się pomiędzy krzesłem a klawiaturą a nie w samym systemie. Poza tym używam W7 od ponad roku i jeszcze na żadne problemy się nie natknąłem a w XP czy viście to trochę ich było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 23.06.2010 o 18:50, Nufiko napisał:

Ale w ten sposób już formatowałem 7 za pomocą płyty instalacyjnej win 7 więc problem
raczej znajduje się pomiędzy krzesłem a klawiaturą a nie w samym systemie. Poza tym używam
W7 od ponad roku i jeszcze na żadne problemy się nie natknąłem a w XP czy viście to trochę
ich było.

Tak ,ale ja chciałem odinstalować W7 , i wrocić do XP. Dopiero gparted (linux) wywalił mi siódemkę i mogłem sobie od nowa wgrać co tam chciałem.W7 miał te same problemy ze sterownikami j/w pisałem Vista, i dlatego na razie poczekam.Szalę dopełniła nvidia ze sterami do W7 ,na YT wpisać: Windows 7 nvidia problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 18:00, Maximo napisał:

Ależ da się. Swojego czasu skasowałem uszkodzonego wirusem XP właśnie windowsem Vista.

LOL. Tak jak kolega napisał - NIE DA SIĘ ODINSTALOWAĆ SYSTEMU. A przynajmniej nie w takim pojęciu pod jakim to rozumiesz.
Kasowanie systemu oznacza po prostu wyczyszczenie partycji startowej z plików uruchamiających, katalogów tworzonych przez system oraz wszystkich innych katalogów oraz partycji utworzonych przez Ciebie za pomocą tego systemu. A tego ostatniego nie uda Ci się skasować przez żaden automatyczny program ponieważ takie informacje nie są nigdzie zapisywane.
Można zainstalować system, który dla swoich potrzeb będzie rozłożony na kilku partycjach i dyskach jednocześnie. Nawet skasowanie partycji systemowej nie "odinstaluje" wtedy systemu. Równie dobrze można usunąć wszystkie używane przez taki system partycje i ustawić ponownie. Można też je sformatować lub wyzerować. Pamiętaj, że dane na dysku bez systemu operacyjnego nie mają żadnego sensu i żadnej wartości. Zawsze musi być jakiś system aby móc je wykorzystać. Dlatego nie ma opcji "deinstalacji systemu".

A to, że nowszy system Microsoftu potrafi usunąć lub zaktualizować starsze wersje systemu, to nie ma nic wspólnego z instalacją czy deinstalacją. To co zrobiłeś pod grubem, też nie było deinstalacją, ale usuwaniem lub formatowaniem partycji (wtedy łącznie z danymi).

Żeby zainstalować XP w miejsce Win7 czy Visty wystarczy włożyć płytkę od XP i w miejscu gdzie wybieramy partycję do instalacji usunąć zarówno dotychczasową partycję startową jak i systemową. Domyślnie jest to ta sama partycja, ale w różnych "markowych komputerach for idiots" (np. Dell) partycja startowa ma do 100MB i jest zupełnie osobną partycją (najczęściej ukrytą). I to ta ostatnia cecha powoduje, że niezbyt uważny (lub niezbyt czytający) użytkownik komputera nie ma pojęcia jak się pozbyć starego systemu. Po usunięciu partycji zaraz potem ustawia się je na nowo, formatuje i system się instaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 23.06.2010 o 20:12, Olamagato napisał:

Żeby zainstalować XP w miejsce Win7 czy Visty wystarczy włożyć płytkę od XP i w miejscu
gdzie wybieramy partycję do instalacji usunąć zarówno dotychczasową partycję startową
jak i systemową. Domyślnie jest to ta sama partycja, ale w różnych "markowych komputerach
for idiots" (np. Dell) partycja startowa ma do 100MB i jest zupełnie osobną partycją
(najczęściej ukrytą). I to ta ostatnia cecha powoduje, że niezbyt uważny (lub niezbyt
czytający) użytkownik komputera nie ma pojęcia jak się pozbyć starego systemu. Po usunięciu
partycji zaraz potem ustawia się je na nowo, formatuje i system się instaluje.

Sory,ale czy próbowałeś zainstalować XP w miejsce Win.7 sposobem jaki opisałeś ? Nie mam markowego kompa itp. Win.7 nie pozwala na bootowanie żadnego starszego systemu MS od W7,nawet Visty.Może mam za małe umiejętności,ale nawet ustawienie first boot device w biosie na CD room nic nie daje.Kupiłem nowy HDD i tę zabezpieczoną partycję 100MB W7 zrobił samoczynnie.Spędziłem nad tym wiele godzin,mogę być cienki,ale proponuje sprawdzić osobiście.Jak byś nie próbował,zobaczysz info w stylu:" Ten system jest starszy od obecnej wersji i operacja jest niemożliwa". Założymy się?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować