Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Mam pytanie: Czy to normalne, że Windows 7 w wersji 64 bitowej bardzo długo się uruchamia. Bo to tak u mnie jest. Posiadam AMD Athlon II X4 640, 4 GB, GeForce 9800 GT i system u mnie bardzo długo się uruchamia. Da się jakoś temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 21:48, Siriondel napisał:

No coś Ty! System przypisuje się do płyty głównej. Wszystko oprócz niej możesz wymieniać
normalnie.

chyba że tych wymian będzie dość dużo, wtedy system aktywacji "zgłupieje" i zażąda nowego cdkey-a jak przy wymianie płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 21:49, Bracio napisał:

Mam pytanie: Czy to normalne, że Windows 7 w wersji 64 bitowej bardzo długo się uruchamia.
Bo to tak u mnie jest. Posiadam AMD Athlon II X4 640, 4 GB, GeForce 9800 GT i system
u mnie bardzo długo się uruchamia. Da się jakoś temu zaradzić?

Zdefiniuj długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 07:54, S1G napisał:

> Mam pytanie: Czy to normalne, że Windows 7 w wersji 64 bitowej bardzo długo się
uruchamia.
> Bo to tak u mnie jest. Posiadam AMD Athlon II X4 640, 4 GB, GeForce 9800 GT i system

> u mnie bardzo długo się uruchamia. Da się jakoś temu zaradzić?
Zdefiniuj długo.


Około minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 13:07, MKRaven napisał:

A nie masz przypadkiem jakiegoś pierdyliarda programów działających w tle i uruchamiających
się razem w wiindą?


Nie mam, nawet specjalnie większość wyłączyłem i nadal się długo uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, jaka może być przyczyna tego, że gry odpalane na win7 hp (warcraft 3/bg1/bf2) uruchamiają się w trybie 4:3 z dwoma czarnymi paskami po bokach? Na viscie i innej wersji win7 obraz był rozciągnięty... Da się jakoś przywrócic tryby 16:9?

Sorry jeśli się powtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 14:34, blacklio2 napisał:

Sterowniki karty graficznej

właśnie chodzi o to, ze mam najbardziej aktualne sterowniki (chociaż teraz dla próby załadowałem starsze i nic się nie zmieniło)
ps. mam nVidia GF 8600M GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie. Jakie są wady Windows 7 w wersji Upgrade BOX? I co lepiej kupić, ten Upgrade czy OEM? Mój aktualny system to Windows Vista Home Premium 32 bity, więc sami rozumiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:08, FireStorm95 napisał:

Ja mam trochę inne pytanie. Jakie są wady Windows 7 w wersji Upgrade BOX? I co lepiej
kupić, ten Upgrade czy OEM? Mój aktualny system to Windows Vista Home Premium 32 bity,
więc sami rozumiecie...

Upgrade z tego co wiem do aktualizacja do visty, którą instalujesz na ten system co wiąże się najpierw z instalką visty i później upgradu czyli tracisz dużo czasu. Poza tym ja bym nie miał zaufania do systemu postawionego w ten sposób... Lepiej OEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 14:31, Pan_Bobik napisał:

Wiecie może, jaka może być przyczyna tego, że gry odpalane na win7 hp (warcraft 3/bg1/bf2)
uruchamiają się w trybie 4:3 z dwoma czarnymi paskami po bokach? Na viscie i innej wersji
win7 obraz był rozciągnięty... Da się jakoś przywrócic tryby 16:9?

Sorry jeśli się powtarza


a czy może być przyczyną psująca się matryca? bo od około lipca zauwazyłem na swoim ekranie, ze gdy mam odpaloną przeglądarke int, excela, bądź coś innego z wyraznymi poziomymi ciemnymi liniami, to na wysokości tych linii pojawiaja mi sie dziwne 3centymetrowe paski, które migają... niektórzy sądzą, że paski to wina matrycy, więc moze 4:3 tez spowodowała psująca się matryca.

Bo jesli chodzi o stery, to ja na tych samych sterach jechalem przez miesiac na win7 ultimate i nie bylo problemow, wczesniej jezdzilem na viscie i tez nie bylo problemow (oczywiscie na viscie pojawialy sie migające paski), więc może to jakas niedoróbka win7hp?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry że zasmiecam ten watek, chciaem tylko powiedziec, że udało mi sie ustawić pelny ekran - w opcjach sterownikow mialem inne niz domyslne ustawienia, ktore powodowaly skalowanie ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:36, Witcher1990 napisał:

> Ja mam trochę inne pytanie. Jakie są wady Windows 7 w wersji Upgrade BOX? I co lepiej

> kupić, ten Upgrade czy OEM? Mój aktualny system to Windows Vista Home Premium 32
bity,
> więc sami rozumiecie...
Upgrade z tego co wiem do aktualizacja do visty, którą instalujesz na ten system co wiąże
się najpierw z instalką visty i później upgradu czyli tracisz dużo czasu. Poza tym ja
bym nie miał zaufania do systemu postawionego w ten sposób... Lepiej OEM


Tylko jedna opinia? A co będzie jeśli kupi OEM i chcę zmienić całego kompa albo płyta główna mi się spali? Da radę, dzwoniąc do MS albo cuś, jeszcze raz wgrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 21:35, FireStorm95 napisał:

> Upgrade z tego co wiem do aktualizacja do visty, którą instalujesz na ten system
co wiąże
> się najpierw z instalką visty i później upgradu czyli tracisz dużo czasu. Poza tym
ja
> bym nie miał zaufania do systemu postawionego w ten sposób... Lepiej OEM

Tylko jedna opinia? A co będzie jeśli kupi OEM i chcę zmienić całego kompa albo płyta
główna mi się spali? Da radę, dzwoniąc do MS albo cuś, jeszcze raz wgrać?


Z tego co wiem, nie robią z tym problemów. Jednak czy nie lepiej zapytać u źródła, czyli pomocy technicznej Microsoftu?
Wujek Google na pewno poda numer :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2010 o 21:44, maniekk napisał:

Z tego co wiem, nie robią z tym problemów. Jednak czy nie lepiej zapytać u źródła, czyli
pomocy technicznej Microsoftu?
Wujek Google na pewno poda numer :)

Pomoc techniczna Microsoftu, to jest dla posiadaczy box-a. Natomiast przy OEM-e ma ją zapewnić producent komputera, czyli w tym przypadku pewnie on sam (o ile kupi system bez komputera).

ps możliwe naturalnie że odpowiedź na swoje pytanie uzyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 22:12, S1G napisał:


> Z tego co wiem, nie robią z tym problemów. Jednak czy nie lepiej zapytać u źródła,
czyli
> pomocy technicznej Microsoftu?
> Wujek Google na pewno poda numer :)
Pomoc techniczna Microsoftu, to jest dla posiadaczy box-a. Natomiast przy OEM-e ma ją
zapewnić producent komputera, czyli w tym przypadku pewnie on sam (o ile kupi system
bez komputera).

ps możliwe naturalnie że odpowiedź na swoje pytanie uzyska.


Hmm, może się nie znam, może zbyt pochopnie użyłem terminu "pomocy technicznej" jako Bok'u Microsoftu, ale:

http://support.microsoft.com/gp/cu_sc_selector_telephone/pl

Szczególnie druga linijka w której pisze:

" Wsparcie techniczne oraz informacja handlowa i licencyjna", czyli bez problemu może się zapytać jak to wygląda z licencją OEM w jego przypadku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie... instalowal juz ktos z Was SP1 do win 7 ?

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c3202ce6-4056-4059-8a1b-3a9b77cdfdda&displayLang=pl

U mnie smiga jak ta lala :))

Aha... dodam tylko, ze SP1 zinstalowalem z poziomu aktualizacji automatycznych, co zajelo zaledwie 120 mb.
Reszta zostala juz wczesniej sciagnieta i zainstalowana.


20101214110241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować