Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Ups do downloadu wymagane sprawdzenie autentyczności, co mi pod Linuksem nijak nie przejdzie ;) no nic poczekam aż autoaktualizator go zassa (co może trochę zająć pod pod Windowsem w zasadzie tylko gram), wtedy napiszę czy zauważyłem jakieś zmiany.

ps mam włączone aktualizacje krytyczne i te "średnie" (zalecane?), myślę że się w nich zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 11:11, S1G napisał:

Ups do downloadu wymagane sprawdzenie autentyczności, co mi pod Linuksem nijak nie przejdzie
;) no nic poczekam aż autoaktualizator go zassa (co może trochę zająć pod pod Windowsem
w zasadzie tylko gram), wtedy napiszę czy zauważyłem jakieś zmiany.

ps mam włączone aktualizacje krytyczne i te "średnie" (zalecane?), myślę że się w nich
zmieści.


Nie no w grach nie zauwazysz zmian, ale microsoft pisze, ze SP1 poprawia dzialanie dyskow SSD i cos tam jeszcze.
Ponad 3/4 SP1 bedziesz miec sciagniete z aktualizacji automatycznych, ale te pozostale 120 mb, beda to poprawki, ktorych normalnie nie mamy.

Z ciekawosci sprawdzalem dysk SSD od kumpla "vertex 2 64 gb" i jestem w szoku.
Postawilismy u mnie system na tym dysku, wgralismy SP1 i sterowniki do mobo i czas ladowania systemu od pojawienia sie paska postepu, zajmuje okolo 6 sekund !!
Moj dysk WD2500AAKS laduje system w okolo 25 sekund !!
To jest niewiarygodna roznica.
W ogole praca w systemie na SSD jest cudowna.
Odczyt i zapis na poziomie 270 mb/s !!


Aaaa.... juz wiem dla czego nie mam dostepnych zadnych aktualizacji automatycznych :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kiedy będę, bo póki co nic takiego w aktualizacjach nie widzę. być może zależy to od wersji, ja mam home-prof też 64 bity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 13:07, S1G napisał:

Pytanie tylko kiedy będę, bo póki co nic takiego w aktualizacjach nie widzę. być może
zależy to od wersji, ja mam home-prof też 64 bity


Co kiedy beda ?
3/4 SP1, to nasze aktualizacje automatyczne sciagniete dotychczas.
Reszta, to juz czysty SP1.
Ja tam zadnej roznicy nie widze pmiedzy czystym systemem a systemem z SP1.
Pewnie wiekszosc poprawek, to zabezpieczenia systemowe, ale zawsze lepiej miec niz nie miec.

Blacklio2, nie sciagaj calego SP1, tylko zrob sprawdzenie legalnosci i sciagnij taki malutki pliczek.
Zainstaluj go do systemu i uruchom aktualizacje automatyczne.
Kliknij na "wyszukaj dostepne aktualizacje" i powinien sie pojawic SP1 o wadze okolo 120 mb.
Po co sciagac prawie 900 mb, skoro 3/4 juz masz zainstalowane :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie. Czy jest możliwość ustawienia w Windowsie maksymalnej prędkości transferu danych z internetu? (mam router, który nie ma takiej możliwości i się zastanawiałem czy jest to możliwe z poziomu systemu operacyjnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od paru godzin dzialam na nowym systemie windows 7 pro i przyszedl mi do glowy pewien pomysl, mianowicie dysk podzielilem na 3 partycje: system, studio oraz gry. chcialbym stworzyc dwa konta uzytkownikow, jeden z nich bylby adminem i mialby dostep do gier oraz systemu, natomiast na drugim koncie chcialbym tylko pracowac, wiec potrzebny mi dostep do partycji systemowej oraz studia. czy jest jakas mozliwosc zeby zrobic wlasnie taki secik, tak jakby dwa komptuery w jednej maszynie, jeden uzytkownik nie ma dostepu do plikow drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno konto administrator, a drugie gość, natomiast to i tak guzik daje bo zabezpieczenia Windowsowskiego można o kant dupy rozbić. Jak chcesz już rzeczywiście coś strikte do pracy to zrób tak jak ja i wgraj drugi system. Gry + Audio/Video Win7 oraz Ubuntu 10 do pracy. Oba oddzielone hasłami, zupełnie osobne system itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 16:06, S1G napisał:

Zawsze można np truecryptem jakieś "kontenery" zrobić


Również Ashampoo Magical Security fajnie działa, można zaszyfrować wszystkie ważniejsze pliki itp itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie systemu z Windows XP na 7 nie widać żądnych programów nie ma ich w program files a nie w liście dodaj usuń programy inne dokumenty zostały w komputerze. dodam że ilość zajętej pamięci przed i po zmianie systemu się nie zmieniła. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak usunąć nazwy spod ikon, chodzi mi o te np. "kosz, Mój Komputer Counter Strike"? Drugie to czy da się jakoś zwiększyć albo zmniejszyć ikony? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 01:17, Adeq napisał:

Wie ktoś jak usunąć nazwy spod ikon, chodzi mi o te np. "kosz, Mój Komputer Counter Strike"?

Zmieniasz nazwę skrótu, jak każdego innego pliku czy folderu - wystarczy wstawić twardą spację dla pierwszego elementu i dla każdego następnego w tej samej lokalizacji o jeden taki znak więcej.

Dnia 26.12.2010 o 01:17, Adeq napisał:

Drugie to czy da się jakoś zwiększyć albo zmniejszyć ikony? xd

PPM na pulpicie -> Widok -> Małe/Średnie/Duże ikony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2010 o 02:43, Siriondel napisał:

Zmieniasz nazwę skrótu, jak każdego innego pliku czy folderu - wystarczy wstawić twardą
spację dla pierwszego elementu i dla każdego następnego w tej samej lokalizacji o jeden
taki znak więcej.

Znaczy, mi chodzi żeby zupełnie nie było żadnej nazwy, nic, sama ikonka :P Bez tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chcę się przesiąść na win 7 i mam problem natury technicznej. Wszedłem sobie na tą stronę: http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-m52l-s3_1x.html W celu pobrania sterów do mojej płyty. I co widzę? Stery do win7 są tylko do karty dźwiękowej, reszta jest pod xp/vistę. Jeśli zainstaluję te stery do visty na win7 to będą działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 09:30, Kapas napisał:

Też chcę się przesiąść na win 7 i mam problem natury technicznej. Wszedłem sobie na tą
stronę: http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-m52l-s3_1x.html W celu pobrania
sterów do mojej płyty. I co widzę? Stery do win7 są tylko do karty dźwiękowej, reszta
jest pod xp/vistę. Jeśli zainstaluję te stery do visty na win7 to będą działać?


Sterowniki z visty powinny dzialac pod win 7, jezeli jest ta sama bitowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować