Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2011 o 14:27, szypek26 napisał:

> Jeszcze chciałem zapytać jak to jest z tym "Trybem zgodności z Windows XP + SP3"
w Windows
> 7. Kiedy mam używać tego trybu? Do np. takiego gta 4 jest on potrzebny?
A po grzyba? Jak ci coś nie działa na W7 "na czysto", to dopiero wtedy można próbować
trybów zgodności. A GTAIV musi zadziałać na czysto na W7. Jeśli nie działa - problem
leży w antywirusie / złej instalacji / itp.


Działa, działa. Tak tylko chciałem się upewnić. A wiesz może, czy po włączeniu tego trybu XP do danej gry oznacza wykorzystywanie max 2gb ram na daną aplikację tak samo jak w Win Xp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam Windows 7 Ultimate od 2 dni i dziwi mnie kilka rzeczy:

- Po otworzeniu jakiegoś okna nie mogę go zminimalizować, bo aplikacja się całkowicie wyłącza - tak samo, jakbym kilknął na czerwony krzyżyk w rogu okienka. Tak powinno być, czy mam coś źle ustawione? Wolałbym, żeby aplikacje się w jakiś sposób minimalizowały.

- gdzie znajdują się ikony otwartych aplikacji? W Windowsie XP był to prawy dolny róg ekranu (koło godziny i daty).

- Jak najlepiej ustawić pamięć wirtualną w Win7? Ustawić własne wartości? A może włączyć "rozmiar kontrolowany przez system"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 18:10, Hommicide napisał:

Używam Windows 7 Ultimate od 2 dni i dziwi mnie kilka rzeczy:

- Po otworzeniu jakiegoś okna nie mogę go zminimalizować, bo aplikacja się całkowicie
wyłącza - tak samo, jakbym kilknął na czerwony krzyżyk w rogu okienka. Tak powinno być,
czy mam coś źle ustawione? Wolałbym, żeby aplikacje się w jakiś sposób minimalizowały.


Zauważ że na dolnym pasku masz ikonę aplikacji którą właśnie zminimalizowałeś jak ją klikniesz to się przywraca do poprzednich rozmiarów.

Dnia 16.01.2011 o 18:10, Hommicide napisał:

- gdzie znajdują się ikony otwartych aplikacji? W Windowsie XP był to prawy dolny róg
ekranu (koło godziny i daty).


Na prawo koło zegara lądowały tylko te aplikacje które miały możliwość przejścia do tacki systemowej pozostałe lądują do paska na dół

Dnia 16.01.2011 o 18:10, Hommicide napisał:

- Jak najlepiej ustawić pamięć wirtualną w Win7? Ustawić własne wartości? A może włączyć
"rozmiar kontrolowany przez system"?


Zależy ile masz RAM ogólnie jeśli masz 4GB i wyżej możesz wyłączyć ale niektóre aplikacje nie chcą działać bez pamięci wirtualnej, ja mam ustawione 2GB i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 18:59, Nufiko napisał:

> Używam Windows 7 Ultimate od 2 dni i dziwi mnie kilka rzeczy:
>
> - Po otworzeniu jakiegoś okna nie mogę go zminimalizować, bo aplikacja się całkowicie

> wyłącza - tak samo, jakbym kilknął na czerwony krzyżyk w rogu okienka. Tak powinno
być,
> czy mam coś źle ustawione? Wolałbym, żeby aplikacje się w jakiś sposób minimalizowały.


Zauważ że na dolnym pasku masz ikonę aplikacji którą właśnie zminimalizowałeś jak ją
klikniesz to się przywraca do poprzednich rozmiarów.


Właśnie chodzi mi o to, że ikona aplikacji znajduje się na dolnym pasku tylko wtedy, gdy mam ją otwartą na pulpicie. Natomiast kiedy chcę ją zminimalizować, to całkowicie się zamyka.


//EDIT//

Aj, przepraszam! Jednak tylko program FRAPS zamyka się po próbie zminimalizowania go. Z innymi programami jest ok. Dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 19:04, Hommicide napisał:

//EDIT//

Aj, przepraszam! Jednak tylko program FRAPS zamyka się po próbie zminimalizowania go.
Z innymi programami jest ok. Dzięki za pomoc :D


Ustaw w frapsie, zeby sie nie zamykal, tylko wchodzil do traya po zminimalizowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 20:09, Misquamaqus napisał:


> //EDIT//
>
> Aj, przepraszam! Jednak tylko program FRAPS zamyka się po próbie zminimalizowania
go.
> Z innymi programami jest ok. Dzięki za pomoc :D


Ustaw w frapsie, zeby sie nie zamykal, tylko wchodzil do traya po zminimalizowaniu.


Dzięki, właśnie tak zrobiłem i jest ok.

A tak poza tym, to na czystego Windowsa 7 zainstalowałem TYLKO sterownik do karty graficznej + direct. A mimo to wszystko działa. To możliwe, że Seven miał już zintegrowane stery do procków od AMD i płyty głównej? Bo nie instalowałem zupełnie niczego - sterowników do płyty głównej, do karty dźwiękowej itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2011 o 21:23, Hommicide napisał:

A tak poza tym, to na czystego Windowsa 7 zainstalowałem TYLKO sterownik do karty graficznej
+ direct. A mimo to wszystko działa. To możliwe, że Seven miał już zintegrowane stery
do procków od AMD i płyty głównej? Bo nie instalowałem zupełnie niczego - sterowników
do płyty głównej, do karty dźwiękowej itp.


Win 7 jest dobrze aktualizowany.
U mnie tez nie musze instalowac niczego do plyty glownej oprocz grafiki i dzwiekowki.
Wlasciwie dzwiekowke sciaga mi przy aktualizacjach automatycznych, z tym, ze ja mam osobne stery do creativa P17X.
Swietnie dzialaja.

Sewen, to najlepszy system microsoftu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2011 o 22:17, Misquamaqus napisał:


Win 7 jest dobrze aktualizowany.
U mnie tez nie musze instalowac niczego do plyty glownej oprocz grafiki i dzwiekowki.
Wlasciwie dzwiekowke sciaga mi przy aktualizacjach automatycznych, z tym, ze ja mam osobne
stery do creativa P17X.
Swietnie dzialaja.

Sewen, to najlepszy system microsoftu :))


Ale mój komputer stacjonarny NIE był podłączony do internetu, a mimo to wszystko działa. Nie myślałem, że jest aż tak dobry :D W każdym razie jestem z niego zadowolony. Nareszcie wykorzystuje w pełni 4 rdzeniowy procek i 4gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 21:23, Hommicide napisał:

do procków od AMD

Chodzi o dual core optimizera? Jest potrzebny tylko przy XP-ku, system zwyczajnie za stary żeby poprawnie je obsłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje przeinstalować/zainstalować na nowo moj windows 7. Chciałbym jednak zachować wszystkie moje pliki, w zasadzie do muzyke i filmy a troche tego jest. Mam tylko jeden dysk podzielony na dwie partycje. Jest jakaś możliwość zeby to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 21:03, the_bishop napisał:

potrzebuje przeinstalować/zainstalować na nowo moj windows 7. Chciałbym jednak zachować
wszystkie moje pliki, w zasadzie do muzyke i filmy a troche tego jest. Mam tylko jeden
dysk podzielony na dwie partycje. Jest jakaś możliwość zeby to zrobic?


Przy instalacji systemu, formatowaniu ulega tylko partycja, na ktora bedziesz instalowac system.
reszta partycji nie ulega formatowaniu.
Gdzie masz te pliki muzyki i filmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na C programy itp a na D gry i muzyka/filmy.
To jeszcze chcialbym sie dowiedzieć jak wlasciwie przeinstalować windows''a, wystarczy jak włączę płytę juz tutaj na pulpicie i kliknę zainstaluj czy mam sie bawić w resetowanie komputera i rozruch z płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 21:21, the_bishop napisał:

na C programy itp a na D gry i muzyka/filmy.
To jeszcze chcialbym sie dowiedzieć jak wlasciwie przeinstalować windows''a, wystarczy
jak włączę płytę juz tutaj na pulpicie i kliknę zainstaluj czy mam sie bawić w resetowanie
komputera i rozruch z płyty?


Bios- > boot na dvd i jazda.
System stawiasz na C.
D zostaje nie tknieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 21:24, Misquamaqus napisał:

> na C programy itp a na D gry i muzyka/filmy.
> To jeszcze chcialbym sie dowiedzieć jak wlasciwie przeinstalować windows''a, wystarczy

> jak włączę płytę juz tutaj na pulpicie i kliknę zainstaluj czy mam sie bawić w resetowanie

> komputera i rozruch z płyty?

Bios- > boot na dvd i jazda.
System stawiasz na C.
D zostaje nie tknieta.


dzieki stary, to biore sie do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 18:10, Hommicide napisał:

- Jak najlepiej ustawić pamięć wirtualną w Win7? Ustawić własne wartości? A może włączyć "rozmiar kontrolowany przez system"?

Rozmiar kontrolowany przez system oznacza, że tam gdzie system ustawi sobie pamięć wirtualną (zwykle dysk C:) będzie postępowała stała degradacja wydajności w związku z powiększającą się fragmentacją dysku. Jak do tego dołożymy aktualizacje systemu oraz katalog plików tymczasowych, to system będzie z czasem chodził coraz wolniej. Oczywiście o ile on sam nie przeprowadzi defragmentacji.
Co do wielkości. Jeżeli jest to system 32-bit to jeżeli ma się co najmniej 3 GB RAM i używa głównie jednej aplikacji na raz (np. gry) - można wyłączyć ją całkowicie. Żeby o to wyłączenie nie pluł się system należy wyłączyć mu zrzucanie informacji awaryjnych w zaawansowanych ustawieniach systemu. Informacje te nie są przeciętnemu użytkownikowi do niczego potrzebne, a tylko zawalają dysk.
O pamięć wirtualną plują się też takie programy jak photoshop czy edytory filmów, które do swoich celów zakładają zużycie wielkich ilości pamięci - bez względu na to czy użytkownik kiedykolwiek tyle użyje. W ustawieniach takich programów można wymusić zmniejszenie ich potrzeb do wielkości mniej paranoicznych.

W pozostałych przypadkach wielkość pliku wymiany powinna być taka jaka jest różnica między fizyczną ilością pamięci RAM, a największym zanotowanym szczytem wykorzystania pamięci. Na przykład jeżeli fizycznego ramu jest 4 GB, a największe zanotowane użycie pamięci wirtualnej wyniosło 5 GB, to wielkość pliku wymiany powinna wynosić nieco więcej niż 1 GB. Sytuacja w której ktoś (w tym Microsoft) proponuje wielkość pliku wymiany większego 2-3 razy od pamięci RAM jest sytuacją totalnie patologiczną bo oznaczałoby to, że ponad 2/3 całego zainstalowanego do pamięci kodu i danych programu zajmuje bezużytecznie miejsce w pamięci, a system głównie zajmowałby się wczytywaniem danych z pliku wymiany oraz plików exe/dll, a następnie wywalaniem ich stamtąd powodując nieustające operacje dyskowe. Wtedy kilkukrotnie wzrasta zużycie prądu, o rząd wielkości wzrośnie ryzyko awarii, a efektywność systemu spadnie do poziomu kilku procent. Takie użycie pamięci wirtualnej to zwykły nonsens. Pamięć wirtualna przydaje się wtedy kiedy brakuje maksymalnie 1/3-1/4 pamięci fizycznej do wykonywania wszystkich zadań. Dlatego też plik wymiany powinien obejmować do 1/3 pamięci ram, a nie jej kilkukrotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki jeszcze raz, wszystko poszlo zgodnie z planem
ale skoro juz tu jestem chciałbym zapytac rowniez o "Program Files (x86)" co oznacza x86?
I czy majac wersje 64 bitowa powinienem instalowac wlasnie w tym folderze programy/gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie drobne pytanie co do ikonek ,a konkretniej skrótów.

Mam na pulpucie całkiem sporo skrótów do napędów, dysków przenośnych. Problem polega na tym że skróty znikają w pewnej fazie odłączania dyksu. Niezbyt mnie bawi ciągłe ustawianie 20 skrótów ciągle od nowa.
Da sie to jakoś wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie ustawienia pamięci wirtualnej proponowałbyś dla Windowsa 7, ale 64-bitowego? Chodzi mi o podanie dokładnej ilości mb w "minimalnym rozmiarze" i maxymalnym na dysku systemowym - C (nie mam na nim nic, oprócz systemu) i "D''", na którym instaluję gry, aplikacje itd .Chodzi mi o uzyskanie jak największej wydajności. Przeważnie używam tylko jednej aplikacji na raz. Mam 4GB ram (2x2GB) dual channel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 00:50, the_bishop napisał:

dzieki jeszcze raz, wszystko poszlo zgodnie z planem
ale skoro juz tu jestem chciałbym zapytac rowniez o "Program Files (x86)" co oznacza
x86?
I czy majac wersje 64 bitowa powinienem instalowac wlasnie w tym folderze programy/gry?

Jest to katalog do instalacji 32 bitowego softu, aczkolwiek od strony praktycznej nie ma znaczenia czy będziesz go instalował tam czy gdzie indziej. Być może instalator wpakuje tam "na sztywno" jakieś pliki, ale w tym przypadku i tam nie będziesz miał wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie powinien potrzebować takowej, ale jak nie będzie wyjścia to możesz z 1 góra 2 gb ustawić jak by go jakiś program wymagał niezależnie od tego ile masz ramu w kompie (o ile dobrze pamiętam np Stalker wymaga 2gb wirutalnej wielkością pamięci fizycznej się nie przejmując) . Wartość minimalną i maksymalną ustawia się zawsze na tą samą wartość (rożne wartości sprawiły by że system ciągle by sprawdzał ile jej potrzeba i zmieniał rozmiar, co niepotrzebnie zmniejszy wydajność). W żadnym wypadku nie dawaj jej na partycje systemową (zwykle C:), tam powinno być tylko to co niezbędne celem zmniejszenia fragmentacji. Ja np mam na takową osobną partycje. Dysk i tak aż za duży na moje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować