Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2011 o 15:01, S1G napisał:

raczej starszych bo z dx9. A że są połączone to się zgodzę.


A jezeli do dx9 dalej są dodawane biblioteki to jak powiesz? Stare, czy nowe? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 15:14, Zgreed66 napisał:

> raczej starszych bo z dx9. A że są połączone to się zgodzę.

A jezeli do dx9 dalej są dodawane biblioteki to jak powiesz? Stare, czy nowe? :P

Nie za bardzo wiem o co kaman ale ostatni dx9 jest bodaj z października 2009? Więc do tego już nie dodają bibliotek a dx 10 czy 11 owszem ma też tą 9 ale nie w pełni kompatybilną więc osobno trzeba też zainstalować dx9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:07, Witcher1990 napisał:

Nie za bardzo wiem o co kaman ale ostatni dx9 jest bodaj z października 2009? Więc do
tego już nie dodają bibliotek a dx 10 czy 11 owszem ma też tą 9 ale nie w pełni kompatybilną
więc osobno trzeba też zainstalować dx9


Albo nierozwijaja paczek dla samego dx9.0c bo to nie ma sensu. Tylko dają paczkę polączoną ;)
Zobacz na obrazek zalaczony d3dx9_43. Rozszerzenie dla Dx9.0 z najnowszej paczki bodaj listopad 2010.
d3dx9_42 ma wersją 9.27 wiec jest z paczki sierpniowej chyba.
Wniosek? Olej stara paczkę dx 9.0c przesiadamy sie na nową. "DirectX Redistributable"

O to mi chodzi. Ach ta glupia semantyka

20110127171717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z defragmentacją dysku w Windows 7.

Uruchamiam kolejno

- Start
- Wszystkie programy
- Akcesoria
- Narzędzia systemowe
- Defragmentator dysku

i w tym momencie pokazuje się komunikat

"Nie można uruchomić Defragmentatora dysku, ponieważ nie jest uruchomiona usługa Harmonogram Zadań. Uruchom usługę Harmonogram zadań i spróbuj ponownie"

Więc próbuję włączyć harmonogram zadań, ale po kliknięciu na "uruchom" pokazuje się kolejna informacja:

"System windows nie może uruchomić usługi Harmonogram zadań na komputerze Komputer Lokalny. Błąd 1068: Uruchomienie usługi zależności od grupy nie powiodło się."

Wie ktoś może, o co chodzi i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kliknij na liście usług na Harmonogram zadań PPM i we właściwościach zobacz zależności tej usługi od innych usług. U mnie na Win 7 są cztery. W każdym razie, upewnij się, że wszystkie są uruchomione. Jeżeli nie, uruchom te zatrzymane i zobacz, czy Harmonogram zadań ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 10:02, Siriondel napisał:

Hmm... kliknij na liście usług na Harmonogram zadań PPM i we właściwościach zobacz zależności
tej usługi od innych usług. U mnie na Win 7 są cztery. W każdym razie, upewnij się, że
wszystkie są uruchomione. Jeżeli nie, uruchom te zatrzymane i zobacz, czy Harmonogram
zadań ruszył.


Po wejściu w zależności pokazuję mi się:

"Dziennik wydarzeń systemu windows"
"zdalne wywoływanie procedur (RPC)"

Po kliknięciu w "zdalne wywoływanie procedur (RPC)" pokazuje się

- "program mapowania punktów końcowych wywołań RPC"
-
Program uruchomiający proces serwera DCOM"


//EDIT//

Już wszystko ok, miałem po prostu wyłączony dziennik zadań. Wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam jeszcze dwa problemy.

1. Zmienił mi się wygląd menadżera zadań. Teraz nie mogę zobaczyć w ilu % procesor jest wykorzystywany itp. Nie ma również okienek "zamknij", "minimalizuj". Co zrobić, żeby wygląd menadżera zadań wrócił do ustawień domyślnych? Podaję screna: http://img705.imageshack.us/img705/1527/pic0341.jpg


2. Rozpocząłem defragmentację dysków C i D. Problem w tym, że od rozpoczęcia defragmentacji minęło 30 minut i żadnych zmian. W dysku "C" od razu przeskoczyło na 4% i dalej nie idzie, a na "D" ma ciągle 0%.

Dołączam zdjęcie: http://img811.imageshack.us/img811/8084/pic0342.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego, to wystarczy, że klikniesz dwuklikiem na obramowaniu okienka menedżera zadań z prawej strony :P Pasek tytułu, menu i ten na dole powinny wrócić :P Co do drugiego nie mogę Ci pomóc - w życiu nie używałem domyślnego Windowsowego narzędzia do defragmentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 23:48, barth89 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co się stanie, kiedy do zainstalowanego W7 Home Edition wpiszę
klucz z W7 Ultimate?


Wywali zly klucz produktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 23:48, barth89 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co się stanie, kiedy do zainstalowanego W7 Home Edition wpiszę
klucz z W7 Ultimate?

Być może się "rozbuduje" do ultimate, czytałem kiedyś że jest jedna instalka dla wszystkich wersji a to co masz zależy od tego jaki klucz wpiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie systemu. Mam komputer: Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz, 2 GB RAM i kartę GF GTS 250, 512 MB. Czy na takim sprzęcie warto instalować Siódemkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 11:58, SongoX napisał:

Mam pytanie odnośnie systemu. Mam komputer: Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz, 2 GB RAM
i kartę GF GTS 250, 512 MB. Czy na takim sprzęcie warto instalować Siódemkę?

Witaj. Według wymagań minimalnych samo 1 GB ramu i 1 Ghz wystarczy.. Ale czy użytkownik posiadający taki sprzęt będzie zadowolony? Raczej wątpię. Na twoim miejscu spróbowałbym zainstalować siódemkę, ale ZROBIĆ WCZEŚNIEJSZY BACKUP! Bez tego ani rusz. do tego typu działań polecam Norton Ghost. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 08:09, S1G napisał:

Być może się "rozbuduje" do ultimate, czytałem kiedyś że jest jedna instalka dla wszystkich
wersji a to co masz zależy od tego jaki klucz wpiszesz.


Ogólnie rzecz ujmując każda installka ma "każdego Windows''a". Poprzez wpisanie Cd-Key''a odblokowują się określone opcje, dla określonego klucza w zależności od wersji jaką zakupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie pokickalo i przy doble-clicku, zeby otworzyc plik/folder efekt jest taki, ze wchodze w Properties (wlasciwosci) tego folderu/pliku. Wie ktos jak to odwrocic? 10 minut temu tego nie mialem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 22:44, kuba9876543210 napisał:

Lol, juz wszystko normalnie dziala...wtf??

Ja miałem coś takiego, ale na innym Windowsie. Problem polegał na tym, że w panelu sterowania - opcje folderów, zmieniłem domyślne otwieranie folderów na wyszukiwanie i zawsze gdy otwierałem folder to włączała się wyszukiwarka, co było dość denerwujące. Długo nie wiedziałem co jest, dopóki mnie znajomy nie oświecił :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować