Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2011 o 16:03, Misquamaqus napisał:

> > Odinstaluj nieudana poprawke.
>
> W jaki sposób? Nie ma takiej opcji w win update.

Jak nie ma, jak jest :))))



No właśnie na tej liście jej nie ma (i wielu innych, które są w historii też)...

Ale bardziej mnie martwi sam reset zaraz po konfiguracji, kiedy trwało wyłączanie (chociaż w sumie to 3h minęły od zakończenia tej konfiguracji). Bo pamiętam, że kiedyś zrobiłem coś podobnego i potrzebne było przywracanie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odinstaluj SP1 i wyczysc rejestr i dysk jakims cleaner.
Zainstaluj od nowa i nie przerywaj konfigurowania systemu.
Najlepiej zrob to przed pojsciem spac.
Przez noc, komputer sobie pouklada co trzeba.

Jaka wersje sciagnales SP1 ?
Moja ma 903 mb i instalowalem ja na win 7 64 bit ultimate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... wlasnie sciagnalem SP1 do win 7 64 bit (903 mb) i po odinstalowaniu wczesniejszej, probnej wersji, zainstalowalem wersje RT.
Wszystko dziala jak nalezy.
System zdefragmentowalem oczywiscie.
Przegladarki dzialaja jak nalezy (IE i FF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:10, barth89 napisał:

No właśnie na tej liście jej nie ma (i wielu innych, które są w historii też)...


Czyli nie zainstalował, możesz spróbować zainstalować jeszcze raz, jak się da a jak nie to się mówi trudno.

Dnia 23.02.2011 o 16:10, barth89 napisał:

Ale bardziej mnie martwi sam reset zaraz po konfiguracji, kiedy trwało wyłączanie (chociaż
w sumie to 3h minęły od zakończenia tej konfiguracji). Bo pamiętam, że kiedyś zrobiłem
coś podobnego i potrzebne było przywracanie systemu.


Jak działa to się ciesz bo tak na szybko to raczej nic więcej nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:42, Misquamaqus napisał:

W takim razie odinstaluj SP1 i wyczysc rejestr i dysk jakims cleaner.
Zainstaluj od nowa i nie przerywaj konfigurowania systemu.
Najlepiej zrob to przed pojsciem spac.
Przez noc, komputer sobie pouklada co trzeba.

Jaka wersje sciagnales SP1 ?
Moja ma 903 mb i instalowalem ja na win 7 64 bit ultimate.


Pełny SP1 ma niecałe 2 GB, w całość wchodzi kilka pakietów, widocznie czegoś Ci brakowało i sobie doinstalował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2011 o 16:51, blacklio2 napisał:

Pełny SP1 ma niecałe 2 GB, w całość wchodzi kilka pakietów, widocznie czegoś Ci brakowało
i sobie doinstalował


Pelny pakiet dotyczy wersji x86 i x64 + win 2008.

Ja wybralem wersje x64, bo mam taki system:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=c3202ce6-4056-4059-8a1b-3a9b77cdfdda

Wczesniej sprawdzil legalnosc i dal linki do dowloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:51, Nufiko napisał:

> No właśnie na tej liście jej nie ma (i wielu innych, które są w historii też)...


Czyli nie zainstalował, możesz spróbować zainstalować jeszcze raz, jak się da a jak nie
to się mówi trudno.


Dowiedziałem się, że prawdopodobnie Win Update ściągnął tą aktualizację, a wcześniej zainstalował ją z SP1, więc kiedy podchodził do instalacji tej poprawki to już nie miał co instalować, więc "odpuścił". Wcześniej też kiedyś instalowałem coś (jakąś zbiorczą aktualizację do systemów opartych na procesorach x64) i potem samej jednej małej aktualizacji nie zainstalował, bo pewnie ona była w tym wcześniejszym "pakiecie".

Dnia 23.02.2011 o 16:51, Nufiko napisał:

> Ale bardziej mnie martwi sam reset zaraz po konfiguracji, kiedy trwało wyłączanie
(chociaż
> w sumie to 3h minęły od zakończenia tej konfiguracji). Bo pamiętam, że kiedyś zrobiłem

> coś podobnego i potrzebne było przywracanie systemu.

Jak działa to się ciesz bo tak na szybko to raczej nic więcej nie zrobisz.



No kiedyś to chyba anulowałem w trakcie instalacji/konfiguracji. Tutaj niby wszystko się zakończyło, tylko windows nie chciał się ponownie uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 20:46, Misquamaqus napisał:

To masz zainstalowany SP1 czy nie ?
Pokaz wlasciwosci "moj komputer":



Przepraszam, że się wtrącę, ale czy SP1 jest potrzebny do Windows 7? Wprowadza jakieś ulepszenia, zwiększa wydajność systemu? Bo ja nie mam go zainstalowanego i teraz nie wiem, czy instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 20:59, Hommicide napisał:

ulepszenia, zwiększa wydajność systemu? Bo ja nie mam go zainstalowanego i teraz nie
wiem, czy instalować.

To chyba tylko dotychczasowe łatki zebrane "do kupy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 21:01, S1G napisał:

To chyba tylko dotychczasowe łatki zebrane "do kupy"


Plus kilka nowych, bo do tej pory instalowałem prawie wszystkie regularnie i dziś pobierając SP1 ważył 61 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 21:07, sirufok napisał:

Plus kilka nowych, bo do tej pory instalowałem prawie wszystkie regularnie i dziś pobierając
SP1 ważył 61 MB.

Nie ma tam nic nowego, przynajmniej dla Windows 7. Wszystkie łatki zawarte w SP1 zostały już wcześniej udostępnione przez M$. Zwykły zbiorczy zestaw poprawek, którego w zasadzie nawet nie trzeba instalować, jeżeli dotąd aktualizowało się na bieżąco system.
Ja np. aktualizowałem więc nie mam powodu by ryzykować jakieś nieprzyjemne tematy z kompem i potencjalne problemy. Ukryłem aktualizację w WU by nie wyskakiwały mi ciągłe powiadomienia o nowych poprawkach i nie mam zamiaru nic instalować. Niech M$ mnie obudzi, kiedy wprowadzą coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 21:21, Siriondel napisał:

Nie ma tam nic nowego, przynajmniej dla Windows 7. /.../


A na stronie MS jest coś takiego:
Windows 7 Service Pack 1 (SP1) is an important update that includes previously released security, performance, and stability updates for Windows 7. SP1 also includes new improvements to features and services in Windows 7, such as improved reliability when connecting to HDMI audio devices, printing using the XPS Viewer, and restoring previous folders in Windows Explorer after restarting.

Czyli wychodzi, że coś nowego jednak jest. W końcu te 68MB na ciągle aktualizowanym systemie nie wzięły by się z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wychodze z zalozenia, ze jak microsoft wydaje jakas poprawke, to nalezy ja zainstalowac.
Owszem, same aktualizacje automatyczne zajmuja wiekszosc SP1, jednak nie po to wydano SP1 dla win 7, zeby ladnie wygladalo :))
Poza tym, instalacja SP1 nie ma prawa niczego zepsuc w naszych systemach, a wrecz odwrotnie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem laptop podczas pobytu w stanach i mam na nim oryginalnego Windows 7, ale niestety po angielsku i chciałbym go w jakiś legalny sposób spolszczyć czy to możliwe?

PS Jeżeli nie ma szans na spolszczenia to jak ustawić, aby klawiatura była w domyślnych ustawieniach normalna (z w lewym dolnym rogu). Wiem że jest opcja ctrl + shift ale to jest dość mozolne przy każdym uruchomieniu i chciałbym aby zostało domyślnie.

Z góry dzięki za każdą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klikasz prawym klawiszem w prawym dolnym rogu na EN czy co tam masz , wybierasz Ustawienia (po angielsku pewnei settings) otwiera ci się okienko gdzie wybierasz język domyślny i ustawiasz Polish programmers czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:35, matbanan napisał:

Zakupiłem laptop podczas pobytu w stanach i mam na nim oryginalnego Windows 7, ale niestety
po angielsku i chciałbym go w jakiś legalny sposób spolszczyć czy to możliwe?

W legalny sposób możesz spolszczyć tylko Windows 7 Ultimate, gdzie normalnie zasysasz jedną z 33 chyba paczek językowych poprzez Windows Update i ustawiasz język jaki sobie tylko chcesz. Jeżeli masz wersję inną niż Ultimate - rzeczywiście nie ma opcji na legalne spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 18:41, matbanan napisał:

znalazłem coś takiego
http://www.centrumxp.pl/Windows7/1970,1,Spolszczenie_Windows_7.aspx

Czy sposób na pozostałe wersje też jest legalny?

z działu "o nas" wynika że działaniami pół czy nielegalnymi raczej nie się nie zajmowali (Od 2008 już pod nową nazwą i jako złoty partner Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować