Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nie mam pojęcia jak to zrobiłeś, bo ode mnie kopia zapasowa wymaga podłączenia zewnętrznego nośnika i na wewnętrznym HDD nie chce się zrobić, ale możesz całą funkcję wyłączyć w Centrum Akcji, w sekcji konserwacja.

A sama kopia zapasowa służy... eee... tak, do zrobienia kopii zapasowej sytemu na wypadek gdyby zaszła konieczność jej przywrócenia (awaria, czy cuś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Windows 7 nie masz tego ustawione na sztywno, tylko masz zbiorcze biblioteki, do których dodajesz sobie foldery z dowolnej lokalizacji w komputerze. Więc zwyczajnie usuń ten standardowy folder dokumentów z biblioteki, przenieś całą jego zawartość tam, gdzie chcesz mieć dokumenty i tą nową lokalizację dodaj do biblioteki z powrotem. Tak samo ze wszystkim innym o czym wspomniałeś.

By aplikacje wiedziały gdzie są dokumenty (np. stany gier itp.), kliknij na bibliotekę dokumenty w eksploratorze (lub na dokumenty w menu start) PPM, wybierz właściwości. Masz tam okno "lokalizacje bibliotek". Kliknij jedynie na folder który ma być tą główną lokalizacją i wybierz "ustaw lokalizację zapisu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko...
Posiadam na chacie kompa kolegi, podrzucił go, żebym mu strzelił kilka tweaków, zamontował dodatkowe dwa radiatory i takie tam poboczne bzdety.
No i podrzucił mi siódemkę do upgradeu z XP.
Wiadomo, że XP nie daje opcji upgrade do win7, tak jak to było w wypadku xp->vista.

Nie mniej przyszło mi do głowy pewne obejście, mianowicie mam w domu oryginalną vistę od kompa mojej siostry [kiedyś pożyczyłem ją do testów i tak sobie zalega].

Wykombinowałem teoretyczny upgrade z XP do Win7 :

Zainstaluję kumplowi tą vistę w trybie upgrade na jego XP, jak rozumiem zachowa to wszelkie instalacje programów, zintegruje rejestr, ogółem wszystko z XP [cała architektura] pozostanie bez zmian [bez formatu] - skorygujcie mnie jeśli się mylę =)

I teraz trik numer dwa, będę miał system na viście, wtedy mogę tą viste już normalnie zarzucić na upgrade do win7 i znów struktura zainstalowanych aplikacji i ustawień pozostanie bez zmian i bez formatu się obejdzie - dobrze kombinuję ?

Ostatnia sprawa, to fakt, że upgrade końcowy odbywał by się na zasadzie vista 32 bit na win7 ultimate 64 bit [tu pytanie, czy jest to możliwe bez przeszkód ?]

Finalne pytanie - jak mocno taki podwójny upgrade może namieszać w rejestrze ?
Zakładam porządki Ccleanerem i defragglerem po wykonaniu wszystkich czynności, to oczywiste, nie mniej jestem ciekaw opinii osób otrzaskanych w temacie jak się zapatrują na mój pomysł [bo nie wiem czy się tak po chińsku za to brać, kumpel mówił, że zależy mu na strukturze obecnego xp, tzn na zainstalowanych programach, ich ustawieniach itp itd, stąd takie moje kombinatorstwo =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój taki system postoi może z miesiąc i się posypie. Poza tym po upgrade do win vista nie wiem czy to ciągle nie będzie po prostu win xp i instalacja 7 nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mocno kombinujesz

Vista 32bit Home Premium--> Win7 32 bit Home Premium, analogicznie 64bit, mieszać 32bit z 64bit nie możesz,
Jeśli masz Win7 Upgrade to od razu instaluj go jako czysty system, co i jak poszukaj na google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nach w takim układzie poproszę go niech doniesie mi swój zewnętrzny dysk twardy, tam walnę mu kopię zapasową wszystkiego co miał na XP, po czym strzele format i walnę czystą instalację 64 bitowego win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:27, Pietro87 napisał:

Nach w takim układzie poproszę go niech doniesie mi swój zewnętrzny dysk twardy, tam
walnę mu kopię zapasową wszystkiego co miał na XP, po czym strzele format i walnę czystą
instalację 64 bitowego win7.


Dokładnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w sevenie sp1 jest opcja która wyłączy instalowanie łatek przy wyłączaniu komputera? Zauważyłem że niektóre fixy go restartują zamiast wyłączyć, a w konfiguracji autouparagde już jej niema (ustawiłem ściągnij łatki i zapytaj co dalej a dalej się "na siłę" instalują przy zamykaniu systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Czy mając płytkę od Windows 7 Professional, będzie się dało naprawić instalację Windows 7 Home Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Windows 7 i ma on dziwne zużycie ram. Od razu po włączeniu kompa zużycie ramu do 514mb i wystarczy że odczekam kilka minut a zużycie wzrasta do 610mb ramu i tak już zostaje... Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 11:56, 4RileH napisał:

Od niedawna mam Windows 7 i ma on dziwne zużycie ram. Od razu po włączeniu kompa zużycie
ramu do 514mb i wystarczy że odczekam kilka minut a zużycie wzrasta do 610mb ramu i tak
już zostaje... Dlaczego tak się dzieje?


To masz bardzo malo.
Ja teraz jak pisze, uzycie ram wynosi 1.25 gb :))

Spokojna glowa, system wie co robi i gdyby nawet zabraklo dostepnej ilosci pamieci, system zwolni tyle pamieci i le bedzie trzeba do jego poprawnej pracy, a jak tego zabraknie, czesc pamieci przerzuci na dysk.

Jak Ci brakuje pamieci, to sobie zamontuj w usb jakis szybki pendrive i wykorzystaj jego opcje ReadyBoost.

20110528132302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 13:23, Misquamaqus napisał:

> Od niedawna mam Windows 7 i ma on dziwne zużycie ram. Od razu po włączeniu kompa
zużycie
> ramu do 514mb i wystarczy że odczekam kilka minut a zużycie wzrasta do 610mb ramu
i tak
> już zostaje... Dlaczego tak się dzieje?

To masz bardzo malo.
Ja teraz jak pisze, uzycie ram wynosi 1.25 gb :))

Spokojna glowa, system wie co robi i gdyby nawet zabraklo dostepnej ilosci pamieci, system
zwolni tyle pamieci i le bedzie trzeba do jego poprawnej pracy, a jak tego zabraknie,
czesc pamieci przerzuci na dysk.

Jak Ci brakuje pamieci, to sobie zamontuj w usb jakis szybki pendrive i wykorzystaj jego
opcje ReadyBoost.



To spoko! Myslalem ze 600mb to bardzo duze zuzycie ramu. A mam jeszcze takie jedno pytanie. Chodzi o to ze za kazdym razem jak robilem format kompa i instalowalem windows 7 to pasek zadan byl szary taki jak na tym screenie i okna "zamknij", "maksymalizuj", "minimalizuj" były inne, takie mniejsze - http://img816.imageshack.us/img816/6372/gtx260oc.jpg

I dopiero po zrobieniu "klasyfikacji systemu" pasek był przezroczysty i okna normalne czyli takie

http://www.centrumxp.pl/Img/Art/Windows7/Porady/Nowy_eksplorator/01/02.jpg

Jakie ma to znaczenie, ze pasek jest albo przezroczysty, albo taki szary wlasnie jak na 1 screenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glowy nie dam, ale mysle, ze przed sklasyfikowaniem systemu, on dzialal bez aero.
Teraz masz wlaczone wszystkie wodotryski systemowe a w tym aero, stad przezroczystosc itd.

Mozesz sobie wylaczyc na probe aero:

Pomylilem sie.,...
Odrobinke wyzej jest ptaszek do aero :))

20110528171402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 17:14, Misquamaqus napisał:

Glowy nie dam, ale mysle, ze przed sklasyfikowaniem systemu, on dzialal bez aero.
Teraz masz wlaczone wszystkie wodotryski systemowe a w tym aero, stad przezroczystosc
itd.

Mozesz sobie wylaczyc na probe aero:

Pomylilem sie.,...
Odrobinke wyzej jest ptaszek do aero :))



Zauważyłem też że po wyłączeniu aero wykorzystanie ramu po włączeniu komputera spadło mi do 470mb :O A wcześniej miałem ponad 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem, nie przejmuj sie ile bierze pamieci system.
Bedzie trzeba, zwolni ile trzeba, nawet samego siebie spowalniajac.

Zobacz ile teraz u mnie wcielo pamieci :)))
Co prawda caly dzien googluje i slucham muzy z sieci, ale im dluzej siedze, tym wiecej pamieci polyka.

20110528192448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie. czy jest sens istalować Windowsa 7 na Core 2 duo 6400 2.13 GHz (dwa rdzenie/dwa wątki) 2GB Ram i EVGA GeForce 9800GT 1GB (taktkowanie rdzenia 555 / Pamięci 900 i Shaderów 1350) z obsługami Dx11 itp. zależy mi właśnie na 11, a słyszałem że na dx11 jest więcej FPS. (moge dać screeny z CPU - Z i GPU - Z )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 21:07, Idek95 napisał:

witam. mam pytanie. czy jest sens istalować Windowsa 7 na Core 2 duo 6400 2.13 GHz (dwa
rdzenie/dwa wątki) 2GB Ram i EVGA GeForce 9800GT 1GB (taktkowanie rdzenia 555 / Pamięci
900 i Shaderów 1350) z obsługami Dx11 itp. zależy mi właśnie na 11, a słyszałem że na
dx11 jest więcej FPS. (moge dać screeny z CPU - Z i GPU - Z )


DX11 nie doda ci FPSów, szczególnie, że seria 9 obsługuje max DX10. DX11 to często dużo bardziej wymagające efekty potrzebujące większego poweru od grafiki.
Krótko - więcej fpsów? -> lepsza karta ;) (+win 7 żeby to wykorzystać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem (sporo) ,że karta obsługująca dx10 śmignie też 11. a co do FPS to miałem kiedyś Win7 na tym komputerze i w far cry 2 na full chodził o niebo lepiej na pelnych (40-50fps) niż na XP (25-35-40)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować