Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Mam takie pytanie, nie posiadałem takiego czegoś dopóki mnie Windows nie obdarował aktualizacją z tydzień temu, albo tego nie zauważyłem. A mianowicie jak są paski "Obrazy,Muzyka i Filmy" to jest dodatkowe szybkie włączanie i mnie to wkurza. Jak to usunąć? [Obrazek 1]

Pytanie drugie. Jak mam np. albumy zdjęć to lubię mieć duże Ikony folderu,by pokazywały zdjęcia,album. Ale nie lubię jak już jest tak duża ikona jak wejdę w ten folder. Jak mogę tak ustawić?

20110620125945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2011 o 12:59, BartexooN napisał:

Pytanie drugie. Jak mam np. albumy zdjęć to lubię mieć duże Ikony folderu,by pokazywały
zdjęcia,album. Ale nie lubię jak już jest tak duża ikona jak wejdę w ten folder. Jak
mogę tak ustawić?

PPM-widok-duże ikony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zainstalowałem system windows 7 na kompie z procesorem 4x3.2 ghz, 4gb ram itp itd. I ogólnie byłbym nawet zadowolony bo naprawde odpowiada m i wygląd tego windowsa, ale... zacina się, wiele razy musiałem restartować komputer, gry nie chodzą, ba... nawet niektóre nie chcą się zainstalować. Sterowniki do płyty głównej, do grafiki itp itd są zainstalowane. Więc w czym może być problem?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 08:13, Caridin napisał:

Witam.
Zainstalowałem system windows 7 na kompie z procesorem 4x3.2 ghz, 4gb ram itp itd.
I ogólnie byłbym nawet zadowolony bo naprawde odpowiada m i wygląd tego windowsa, ale...
zacina się, wiele razy musiałem restartować komputer, gry nie chodzą, ba... nawet niektóre
nie chcą się zainstalować. Sterowniki do płyty głównej, do grafiki itp itd są zainstalowane.
Więc w czym może być problem?;/


Uruchom menadzera zadan i zobacz na procesy.

Bardzo mozliwe, ze kloci sie jakies urzadzenie "zewnetrzne" - DVD, CD, SKANER itd.

Powylaczaj wszystkie peryferia i sprawdz, czy system normalnie bangla.

.... u siebie mialem problem (23 razy pasek ladownia systemu pomykal) i okazalo sie, ze wystepowal konflikt na tasmie IDE (dwa napedy).

Sprawdz w biosie IRQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś w windowsie 7 (64 bit) wyłączyć komunikaty o braku pamięci? Dziadostwo lubi mi wyskakiwać kiedy jeszcze jest prawie 1GB zapasu a mam w sumie 3GB...

20110624184916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 18:51, cinus2 napisał:

Da się gdzieś w windowsie 7 (64 bit) wyłączyć komunikaty o braku pamięci? Dziadostwo
lubi mi wyskakiwać kiedy jeszcze jest prawie 1GB zapasu a mam w sumie 3GB...


Pokaz menadzera zadan "wydajnosc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 19:19, Misquamaqus napisał:

Cos zjada procesor i pamieci.
Sprawdz to w "procesach".


Nie widzę aby coś niepożądanego zjadało mi zasoby, 2 programy zjadają mi niecałe 1GB (ale to normalne) a reszta śladowe ilości, za to w monitorze zasobów pamięci jest pokazane, że duża część pamięci jest określona jako "wstrzymana", której wielkość oscyluje między 1,4GB a 600MB, wolnej jest zaś kilkadziesiąt MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 20:51, Misquamaqus napisał:

No to pokaz to co na fotce:

Proces bezczynnosci powinien zamykac sie w 97-99 %.


U mnie to jest między 95-98%

20110624214405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel postawił Windowsa 7 na kompie bo prędzej miał na lapku linux (wersje LiveCD o zgrozo... ) i gdy instalował windowsa miał do wyboru partycje i wybrał jedną z nich i sformatował oraz zainstalował na niej go, a lapek prędzej był podzielony na 3 partycje 2 po 230-240gb i jedna na której było 7mb. Tera gdy wszystkie sterowniki poinstalował zauważył że ma tylko tą jedną partycje na której zainstalował winde i z całego 500gb dysku ma aktualnie do użytku tylko 240 gb.. I tu nasuwa się pytanie czy da rade odzyskać pozostałe partycje bez instalowania na nowo systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:11, NdysH napisał:

Kumpel postawił Windowsa 7 na kompie bo prędzej miał na lapku linux (wersje LiveCD o
zgrozo... ) i gdy instalował windowsa miał do wyboru partycje i wybrał jedną z nich i
sformatował oraz zainstalował na niej go, a lapek prędzej był podzielony na 3 partycje
2 po 230-240gb i jedna na której było 7mb. Tera gdy wszystkie sterowniki poinstalował
zauważył że ma tylko tą jedną partycje na której zainstalował winde i z całego 500gb
dysku ma aktualnie do użytku tylko 240 gb.. I tu nasuwa się pytanie czy da rade odzyskać
pozostałe partycje bez instalowania na nowo systemu ?


Klikasz prawym przyciskiem na ikonę mój komputer -> wybierasz opcję zarządzaj -> zakładka zarządzanie dyskami. Teraz będziesz widział wszystkie partycje także te byłe linuksowe. Klikasz na nie prawym i wybierasz opcję usuń wolumin. Uzyskasz nieprzydzielone miejsce oznaczone kolorem czarnym (jeżeli nie to kliknij jeszcze raz i znajdź opcję podobną do zwolnij pamięć albo jakoś tak). Teraz klikając na nie PPM możesz utworzyć nową partycję. Możesz też kliknąć PPM na partycję z systemem i wybrać opcję rozszerz wolumin aby dołączyć do niej nieprzydzieloną pamięć. Sorry że tak chaotycznie ale trochę się spieszę.
PS Jesteś z Poznania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zna ktoś inny sposób na ustawienie własnej ikonki folderu niż standardowy (we wlasciwosciach przy dostosowywaniu folderu)?
Nie chce przy formacie lub przeniesieniu folderu z ikonkami bawić się od nowa w ustawianie ikonek w 12412412 folderach.
Np czy można zrobić to w podobny sposób jak na płytkach. Mam na mysli plik z konfigurajcą który sam ustawia ikonkę folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mały wybór gadżetów na stronie MS, naprawdę jest tego mało? Chodzi mi właśnie o gadżety, żadne dodatki wymagające instalowania cholera wie ilu programów.
Chodzi mi np. o Sticky Notes (te karteczki przyklejane) tylko nie kasujące się po wyłączeniu czy wylogowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę zapewne głupie pytanie. W windowsie xp jak się wciskało ctr + alt + delete to grę minimalizowało i wyskakiwało okienko z uruchomionymi programami. Tutaj czegoś takiego nie mam... jak to jest z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 20:12, crash807 napisał:

Mam trochę zapewne głupie pytanie. W windowsie xp jak się wciskało ctr + alt + delete
to grę minimalizowało i wyskakiwało okienko z uruchomionymi programami. Tutaj czegoś
takiego nie mam... jak to jest z tym?


Jest kombinacja ctrl+shift+esc aby wywołać od razu menedżera zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 13:40, Nufiko napisał:

Jest kombinacja ctrl+shift+esc aby wywołać od razu menedżera zadań.

Ha! O ja nie mogę! Jestem Ci wielce zobowiązany - od wieków siedzę na Win 7 i zawsze kiedy potrzebowałem na pełnym ekranie włączyć menedżera zadań dostawałem szału przez ten przeklęty niebieski ekran. I przez cały ten czas nie miałem pojęcia że jednak jest kombinacja która włącza go bezpośrednio! Jak to się stało, nie wiem :P
Dziękuję Ci za ten pro tip - prawdopodobnie zaoszczędziłeś mnóstwo mojego czasu w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować