Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

A mogę to tak bezkolizyjnie zainstalować, np jak mam windowsa 7 na c, to 8 na d?

I wtedy jak wybieram między nimi, podczas bootowania?
I czy będę mógł usunąć 8 bez problemów, tak żeby żadne śmieci nie zostały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 21:20, zerohunter napisał:

A mogę to tak bezkolizyjnie zainstalować, np jak mam windowsa 7 na c, to 8 na d?

I wtedy jak wybieram między nimi, podczas bootowania?
I czy będę mógł usunąć 8 bez problemów, tak żeby żadne śmieci nie zostały?


Nie wiem.
Dzis dopiero go zainstalowalem.
Sformatowalem C i na miejsce win 7 zainstalowalem win 8.
Nie wiem tylko, gdzie jet przycisk zamknij/uruchom/wyloguj itp.
Defragmentacja nie dziala, albo cos zle robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

sformatowalem dzis komputer, instaluje na nowo windows''a 7 i zorientowalem sie ze na moim komputerze nie ma naklejki z cd-keyem ( wczesniej byla ale ja oderwalem przy wczesniejszym formatowaniu i zapodziala sie od tamtego czasu ) , jak moge odzyskac ten cd key?
uprzedze i napisze ze : probowalem roznych programow ktore odzyskuja cd-key, ale po wpisaniu okazuje sie ze jest on nie prawidlowy, probowalem rowniez znalezc na plycie w pliku PRODUCT.ini gdzie znajduje sie mnostwo tych cd-keyow i zadnej nie pasuje

prosze bardzo o pomoc, posiadam ORYGINALNA wersje windows''a 7 i troche glupio ze nie moge jej w pelni uzywac
a na pewno jest jakis sposob zeby go gdzies wyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ni z Windą 7 ni z grą. A mianowicie! Zainstalowałem grę Assassin''s Creed z serii UEX. Wszystko było fajnie dopóki nie zachciało mi się odinstalować gierki. Wszedłem w panel sterowania i odinstalowywanie. Kazałem usunąć wszystkie profile i zapisane gry. Deinstalator coś tam niby mieli, ale o dziwo gra zostaje na dysku i pozostają wszystkie ikony. W grę oczywiscie pograć się już nie da. Chciałem uruchomić instalator z płyty aby przeinstalować grę, ale i tak uruchomił się proces odinstalowywania co nic nie dało. Co można z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas logowania do pulpitu, pokazuje mi sie napis trwa ladowanie pulpitu...
Nastepnie gdy uda sie przejsc do pulpitu to nic nie ma i wyskakuje jakis blad:
C:\windows\system32\config\systemprofile\desktop odwoluje sié do lokalizacji która jest niedostepna.
Co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zapytać czym się różni Windows 7 HP OEM od takiego zwykłego windowsa 7. Oraz w sklepie komputerowym powiedzieli mi że jak mam windowsa 7 oryginalnego to dostaje jeszcze anty virus microsoftu. Ale w opiniach o windowsie coś o tym wspominali ale mówili że nie opłaca się instalować bo to na krótki czas i zaraz trzeba praktycznie odinstalowywać. To prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:29, kryst90 napisał:

Witam! Chciałbym się zapytać czym się różni Windows 7 HP OEM od takiego zwykłego windowsa
7. Oraz w sklepie komputerowym powiedzieli mi że jak mam windowsa 7 oryginalnego to dostaje
jeszcze anty virus microsoftu. Ale w opiniach o windowsie coś o tym wspominali ale mówili
że nie opłaca się instalować bo to na krótki czas i zaraz trzeba praktycznie odinstalowywać.
To prawda ?


Wersja OEM od wersji zwykłej (inaczej zwanej BOX) różni się tym, że OEM możesz zainstalować tylko na jednym komputerze i zdaje się jest limit 3 instalacji a potem trzeba dzwonić do MS w celu aktywacji systemu. Wersję box możesz instalowac na wielu komputerach pod warunkiem że działa na jednym na raz (nie możesz mieć dwóch komputerów z tym samym windowsem jednocześnie, ale jak zmieniasz kompa to system możesz zainstalować na drugim a na pierwszym skasować). Jeśli chodzi o możliwości funkcjonalne to nie ma różnicy.
MS Essentials z tego co wiem jest darmowe i nie ma limitu czasowego, pewnie czytałeś o jakiś antywirusach dodawanych do komputerów przez producenta (często jest to norton)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:51, Nufiko napisał:


A ta wersja oem traktuje jako nowy komputer jeśli np. wymienię kartę graficzną, procesor albo ram lub dysk ? Oraz czy dobry jest ten MS Essentials ? Czy lepiej zainwestować w taki jak by normalny antywirus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:58, kryst90 napisał:

A ta wersja oem traktuje jako nowy komputer jeśli np. wymienię kartę graficzną, procesor
albo ram lub dysk ? Oraz czy dobry jest ten MS Essentials ? Czy lepiej zainwestować w
taki jak by normalny antywirus ?


Zdaje się przywiązuje się do płyty głównej. Ewentualnie jeśli zmienisz zbyt dużo podzespołów. Na pewno nie wpływa na nią wymiana dysku twardego. Tak po prawdzie to można cały komp wymienić zadzwonić do MS i powiedzieć, że stary się zepsuł i gwarancyjnie ci wymienili i nie powinno być problemów.
Essentials to pewnie jak większość darmowych, zabezpieczy przed większością niebezpieczeństw jeśli człowiek choć trochę myśli korzystając z komputera, a jak nie myśli to nawet najlepszy antywirus nie pomoże. Ja jadę na darmowym AVG i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:29, kryst90 napisał:

Witam! Chciałbym się zapytać czym się różni Windows 7 HP OEM od takiego zwykłego windowsa 7.

Warto dołożyć do posta Nufiko, że Windows HP OEM (a także Dell OEM), to takie syfy, które są preinstalowanymi wersjami systemu. Realnie nigdy nie dostajesz płyty instalacyjnej, ani nawet nie masz jej obrazu na dysku w komputerze. Jedyne co dostajesz, to cd-keya oraz dysk naprawczy przywracający pierwotny obraz początkowej instalacji systemu.
Problem w tym, że wersje instalowane przez różne korporacje są zawalone różnym śmieciem (bloatware) i czasem usunięcie tego syfu tak aby nic po nim nie zostało jest nie mniej trudne od usuwania wirusów. W efekcie nie będziesz miał nigdy systemu tak małego i tak czystego jak to możliwe kiedy dostaniesz oryginalną płytkę wersji OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 22:09, Olamagato napisał:


Składam nowy całkiem komputer i chciałbym mieć oryginalny wreszcie system. OEM będę kupował oddzielnie. To nadal będzie tyle tego syfu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego "syfu"? Jeśli chodzi o wszystkie programy typu Norton Security, coś do edycji grafiki itp. dołączane do "gotowych" komputerów to nie, nie będzie czegoś takiego. Sam system.
Pamiętaj też, że OEM niejako "przypisujesz" do jednej konkretnej maszyny z daną konfiguracją sprzętową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 14:35, Minamir napisał:

Pamiętaj też, że OEM niejako "przypisujesz" do jednej konkretnej maszyny z daną konfiguracją
sprzętową.


Nie do końca. Niby tak jest zapisane w licencji, ale o czym MS i producenci jakoś nie wspominają (bo to dla nich nie wygodne) sądy w kilku państwach m.in. w niemczech uznały, że wersję OEM możesz legalnie przypisać do innego komputera pod warunkiem, że ze starego już wogóle nie korzystasz i idzie on na złom albo śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Chodzi mi o takie syfy jak pisał Olamagato ,że potem nie da się mieć czystego systemu bo wy instalowanie tych śmieci jest trudniejsze od usunięcia wirusów. Podsumowując mogę bez problemu brać OEM jeśli np. w przyszłości chciałbym wymienić ram lub kartę graficzną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja mam OEM. Raz się złożyło że padła mi płyta (inne podzespoły raczej nie maja znaczenia).
Po wymianie musiałem zadzwonić i rozmawiając z automatem podawałem jakieś strasznie długie kody (chyba 42 znaki) klawiaturą telefonu plus to samo na komputerze (automat dyktował).
Tyle, problemów nie było, za połączenie zapłaciłem chyba 6zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować