Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2012 o 13:11, mrosi napisał:

Nie ma chyba takiej możliwości... Jeśli nie widać tej opcji, to możesz spróbować prawokliku
"admina", czyli wcisnąć "Shift" i trzymając go kliknąć prawym przyciskiem myszy na aplikacji.
Poza tym,znacznie prościej, wystarczy złapać myszką jakąś ikonę aplikacji i przeciągnąć
na pasem Menu Start. Potem puszczasz i aplikacja jest już przypięta.


Próbowałem różnych możliwości, przypinanie się popsuło. Trzeba to jakoś naprawic, tylko jak nie mam pojecia.

Dnia 07.07.2012 o 13:11, mrosi napisał:

Wejdź do: Mój Komputer -> C: -> Użytkownicy -> Nazwa użytkownika -> Łącza
Tam możesz wkleić skróty, które będą później widoczne w eksploratorze jako "Ulubione"


Cały problem polega na tym że tam są różne skróty, tylko nie wyświetlają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko....
Niby drobiazg, ale zwrócił moją uwagę...
Mam Win7. Co jest nie tak, że programy uruchamiane z paska zadań otwierają się w kolejnej ikonie na tym pasku, a nie w tej przypiętej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 10:23, mrosi napisał:

Takie pytanko....
Niby drobiazg, ale zwrócił moją uwagę...
Mam Win7. Co jest nie tak, że programy uruchamiane z paska zadań otwierają się w kolejnej
ikonie na tym pasku, a nie w tej przypiętej?

Najwyraźniej dla systemu program exe, który jest zarejestrowany w przypięciu nie zgadza się z kodem programu, który został uruchomiony. Taka sytuacja ma miejsce tylko w dwóch przypadkach:
1. Programy uruchamiają się w sandboxie, inaczej mówiąc lokalnie tworzonej maszynie wirtualnej. Może to być skutek nadgorliwego antywirusa.
2. Programy exe, które były przypięte są innymi plikami exe niż te uruchomione, co wskazywałoby na to, że masz do czynienia z aktywnym wirusem na swoim komputerze.
Na razie nie mam pomysłu czy jest jeszcze jakaś inna możliwość - mniej paskudna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 10:33, Olamagato napisał:

Na razie nie mam pomysłu czy jest jeszcze jakaś inna możliwość - mniej paskudna. :)


Po dokładniejszym przyjrzeniu się, dotyczy to jedynie ikony WMP i to tylko na profilach użytkowników, nie administratora. Pozostałe programy (przeglądarka, komunikator, etc). O co kaman...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 11:29, mrosi napisał:

Po dokładniejszym przyjrzeniu się, dotyczy to jedynie ikony WMP i to tylko na profilach
użytkowników, nie administratora. Pozostałe programy (przeglądarka, komunikator, etc).
O co kaman...?

A było tak od początku?
Niestety nie mogę tego sprawdzić u siebie bo w każdym win7 od razu wywalam wszelkie media od M$ (ładuję k-lite, mpc-hc, sensowne klawisze, phone remote control, winampa 5 - i sprawę mediów mam odfajkowaną na śpiewająco).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 21:37, Olamagato napisał:

A było tak od początku?


A myślisz, że pamiętam...? ;)

Dnia 24.07.2012 o 21:37, Olamagato napisał:

Niestety nie mogę tego sprawdzić u siebie bo w każdym win7 od razu wywalam wszelkie media
od M$ (ładuję k-lite, mpc-hc, sensowne klawisze, phone remote control, winampa 5 - i
sprawę mediów mam odfajkowaną na śpiewająco).


Też korzystam z K-lite (x86 i x64), ale wciąż korzystam z WMP, bo jakoś tak nie mam przekonania do zewnętrznych odtwarzaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 11:40, mrosi napisał:

> A było tak od początku?

A myślisz, że pamiętam...? ;)

Nawet jakbyś pamiętał, to kupa aktualizacji mogła zmienić wszystko co się da.
Spróbuj tak: Wyłącz automatyczne ściąganie poprawek - niech ściąga tylko za zatwierdzeniem.
1. Włącz pokazywanie wszystkich poprawek do WMP i odinstaluj je wszystkie. Jeżeli sprawa wróci do normy, to już wiesz o co biega i instaluj po jednej poprawce do WMP na raz. Jeżeli problem znowu się pojawi, to przywróć sobie system do stanu sprzed tej poprawki.
2. Jeżeli nic się nie zmieni odinstaluj WMP całkowicie (jako składnik systemu - jednak na niektórych wersjach się nie da).
Potem ponownie zainstaluj i być może wtedy wróci do normy. Następnie wszystko tak jak z pkt.1.

Dnia 25.07.2012 o 11:40, mrosi napisał:

Też korzystam z K-lite (x86 i x64)

Na raz?

Dnia 25.07.2012 o 11:40, mrosi napisał:

ale wciąż korzystam z WMP, bo jakoś tak nie mam przekonania do zewnętrznych odtwarzaczy...

Na systemach 32-bit dylematu nigdy nie miałem bo WMP to niewygodna i powolna krowa napisana w C# i praktycznie bez żadnego sensownego sterowania.
Ładowałem MPC bo napisany w asemblerze, o rząd wielkości szybszy (zwykle nie przekracza 5% mocy najgorszego jednordzeniowego CPU - i to bez DXVA), a ja lubię szybkość, ciszę, chłód i oszczędność prądu. Nie wspominając o obrazie. Na dodatek ma aż przesadzone możliwości sterowania obrazem z klawy i myszy (tylko klawisze idiotycznie dobrane, więc muszę sobie wgrywać wcześniej stworzony plik z klawiszami przy instalacji, żeby nie kasować lub przerabiać 50 klawiszy za każdym razem).

Z niewiadomego powodu K-Lite x64 został pozbawiony MPC, chociaż wersję 64-bit tego playera można sobie bez problemu ściągnąć. Tak więc skoro najszybszy i najoszczędniejszy player jest tak jak w WMP w 64 bitach, to dla mnie WMP przestał istnieć również na 64-bitowcach.

Poza tym w WMP mnóstwo funkcji jest dostępnych tylko z myszy, a to uniemożliwia łatwe podłączenie telefonu jako pilota na bluetooth, więc WMP jest dupowaty podwójnie.
W MPC ustawiam sobie pełne sterowanie, zmianę napisów oraz ścieżki audio + fullscreen w/o res change na klawisze. Wtedy ustawienie sobie telefonu na nie, to moment. Następnie jak panisko mogę się glebnąć do fotela przed ścianą z komórą w ręce i w prosty sposób mam obsługę BluRay/DVD/VCD/MPEG4/MKV/Tunera pod jedną ręką. Trochę bawienia się jest z ustawianiem klawiszy (raz), ale efekt wynagradza wszystko. Wszelkie media center (również te od ATI) z ich dziwacznymi komercyjnymi ograniczeniami (np. ustalone do standardów TV wielkości zooma) mogą się schować. A zawsze mnie wkurzało, że co próbuję na WMP puścić jakiś film w 2.35:1, to przy największym ustawieniu mam nadal te cholerne pasy i ekran wielkości wstążki. W MPC mam płynne powiększanie obrazu i wielkość pasów jakie mi się podobają (i wszystko ustawiane z pilota - tak jak głośność, jasność obrazu, czy skakanie po filmie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zachęcić do przeczytania mojego spojrzenia na nowy produkt Microsoftu opisałem w artykule moje wrażenia z ogólnej Bety Windowsa 8 i chciałbym się podzielić z użytkownikami tym artykułem który znajduję się pod adresem :
http://mikolajkomisarek.blogspot.com/2012/07/pojedynek-gigantow-test-windows-8.html
Zapraszam wszystkich do przeczytania mojej nudnej wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy płyty Blu-Ray można odtwarzać w innym programie niż PowerDVD? - mam PowerDVD 7 i gdy wkładam płytę BD do napędu to zmienia mi się schemat kolorów systemu i obraz automatycznie jakby ciemnieje, po zakończeniu oglądania jest już ok ale mimo wszystko to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 14:56, lis_23 napisał:

A czy płyty Blu-Ray można odtwarzać w innym programie niż PowerDVD? - mam PowerDVD 7
i gdy wkładam płytę BD do napędu to zmienia mi się schemat kolorów systemu i obraz automatycznie
jakby ciemnieje, po zakończeniu oglądania jest już ok ale mimo wszystko to wkurza.


Zdaje się że VLC powinien dać radę (przynajmniej dało się nim odtwarzać DVD zamiact przez PowerDVD). Tu masz do niego linka: http://www.videolan.org/vlc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, głupie pytanie i mam nadzieję, że ban nie poleci... Najpierw wprowadzenie.

Kupiłem laptopa z fabrycznie zainstalowanym systemem (Win7 64 Home Premium). Niestety, laptop miał walniętą kość pamięci (jak wyszło podczas zgłoszenia do serwisu) i któregoś pięknego dnia, podczas aktualizacji systemu, zrobił mi BSODa. To tak skutecznie zabiło system, że musiałem robić format (odzyskiwanie systemu z partycji Recovery nic nie dawało).

I tu pojawia się problem. Otóż nie dostałem do kompa dysku instalacyjnego Win7, nie zrobiłem kopii zapasowej (tak, wiem, ale mądry Polak po szkodzie...), natomiast mam klucz, oryginalny, wersja OEM systemu. Tyle tylko, że muszę skądś skombinować system. Zaznaczam, że wszelkiego rodzaju scrackowane wersje z torrentów mnie nie interesują, chcę mieć legalny system. W serwisie stwierdzono, że systemu mi nie przeinstalują, bo nie i koniec. Naprawa gwarancyjna systemu nie obejmuje, "po cichu" też tego nie zrobią (chodziło o zainstalowanie systemu, który mógłbym sobie legalnie aktywować posiadanym kluczem).

Czy poza kupnem płyty (kilkaset złociszy...) z Win7 jest jakaś inna opcja? Pytałem po znajomych, ale, jak na złość, wszyscy jadą na XP albo na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi... ;)

Nie powinno być problemu. Z tego co się orientuję, większość serwisów wyśle płytę z systemem, po uprzednim zgłoszeniu takiego problemu na infolinii serwisowej producenta. Pewnie nie obędzie się bez przesłania kopii dowodu zakupu, numeru seryjnego, modelu, etc. Myślę jednak, że to nie problem.
Jeśli nie, to z tego co się orientuję, w pełni legalnym jest zainstalowanie IDENTYCZNEGO systemu z DOWOLNEGO NOŚNIKA, pod warunkiem wykorzystania klucza z WŁASNEJ licencji (ta "magiczna" naklejka pod spodem notebooka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 20:47, mrosi napisał:

Z tego co się orientuję, większość serwisów wyśle płytę z systemem


Chyba będę musiał spróbować bezpośrednio w MSI, bo "mili" panowie w X-Komie raczej nie byli zbyt chętni do współpracy pod tym względem... :/

Dnia 26.07.2012 o 20:47, mrosi napisał:

Jeśli nie, to z tego co się orientuję, w pełni legalnym jest zainstalowanie IDENTYCZNEGO
systemu z DOWOLNEGO NOŚNIKA


Właśnie w tym problem, że najpierw trzeba ten nośnik z systemem mieć. A, jak już wspominałem, mam dostęp do płyt z XP i Vistą, natomiast "siódemki" ze znajomych nie ma nikt :(

@ kuba9876543210

Dnia 26.07.2012 o 20:47, mrosi napisał:

Obraz mozesz chyba ''''legalnie'''' sciagnac sobie nie wazne skad


Mam obawy co do ściągania systemu z torrentów. Nigdy nie ma gwarancji, że jakaś "życzliwa" dusza nie ukryła niespodzianek przed zamieszczeniem obrazu w sieci.

Jutro lecę na urlop do kraju, w poniedziałek spróbuję skontaktować się z Microsoft Polska, może oni będą wiedzieli, jak taki problem można rozwiązać. Poza, naturalnie, kupnem nowego egzemplarza systemu...


W każdym razie dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 21:17, Ring5 napisał:

Mam obawy co do ściągania systemu z torrentów. Nigdy nie ma gwarancji, że jakaś "życzliwa"
dusza nie ukryła niespodzianek przed zamieszczeniem obrazu w sieci.


Mozesz sprawdzic czy suma kontrolna (najczesciej MD5/SHA1/CRC) danego obrazu zgadza sie z tymi bezposrednio od MS czy producenta majacego umowe z MS.

Tutaj masz pare przykladow:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2041377

W ostatecznosci sciagac tylko jesli jest linkowany obraz na jakims wiekszym forum z dobra reputacja i link jest od dluzszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wpierdzielił mi się jakiś wirus - koń trojański, którego nie da się usunąć, gdyż jest w plikach systemowych
niby antywirusy go wykryły ale nie usunęły - jeden miał usunąć, kazał ponownie uruchomić komputer a potem ... dziwne zjawisko, nie mogę swobodnie rozmieścić ikon na pulpicie, gdy odświeżę to ikony ustawiają się pionowo ( wcześniej miałem poziomo ) czy ro wina wirusa czy programu antywirusowego?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System nie zapamiętuje mi wielkości folderów ani ich położenia na pulpicie - np. wchodzę w folder " muzyka ", powiększam jego rozmiar, widok " duże ikony ", wychodzę, wchodzę jeszcze raz i w widoku zamiast " duże ikony " mam " szczegóły '', mogę coś z tym zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować