Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2012 o 17:23, Witcher1990 napisał:

To znaczy ustawiłem wygaszacz ekranu na opcję "brak" ale po minucie robi się ciemny obraz.

Panel/Opcje zasilania. Zmień wyłączanie ekranu po minucie na dłuższy okres lub nigdy. Zwróć uwagę, że osobne ustawienia są na AC i battery mode, a także dla każdego z trzech podstawowych schematów zasilania (razem więc 6 ustawień jeżeli przełączasz między trzema standardowymi). Tak więc, żeby wszystko Ci chodziło dokładnie tak jak chcesz, musisz trochę wysilić makówkę. :)
Mała rozpiska:
1. Wygaszacz ekranu który jest pusty (inaczej czarny ekran) zeruje zawartość ekranu i po zakończeniu może na nowo żądać zalogowania
2. Wyłączanie/ściemnianie ekranu nie dotyka zawartości, ale wyłącza lampy na plecach lcd. Jeżeli w jakimś trybie to wyłączysz, to nie pozwól aby ten sam obraz był na lcd przez dłużej niż 2 godziny bo nastąpi tymczasowe utrwalenie, które wygląda jak wypalenie zanim zejdzie pod wpływem jakiegoś filmu czy innego obrazu (ruchomego zwykle).
3. Uśpienie/hibernacja wyłącza komputer z działania i też może mieć ustawione wznawianie z ekranem logowania.

Dnia 19.12.2012 o 17:23, Witcher1990 napisał:

Gdy zmienię na godzinę to zablokuje mi komputer dopiero po upływie godziny

Ech - mówiłem o personalizacji tapety, żeby wybrać sobie kilka z jakimś czasem wymiany. Czas zmiany tapety nie ma nic wspólnego z okresem blokady konta, wygaszacza czy opcjami wygaszania podświetlenia ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam takie nietypowe pytanko...
Mianowicie, czy na dosyć przeciętnym notebooku można sobie w celu przyspieszenia systemu wyłączyć wszystkie te usługi

- Kompozycje
- Propagacja certyfikatu
- Publikacja zasobów odnajdowania funkcji
- Przeglądarka komputera
- Rejestr Zdalny
- Routing i dostęp zdalny
- Serwer
- Telefonia
- Udostępnianie połączenia internetowego (ICS)
- Usługa Asystent zgodności programów
- Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne
- Usługa raportowania błędów systemu Windows
- Usługa udostępniania w sieci Windows Media Player
- Usługa wprowadzania na komputer typu Tablet
- Usługi kryptograficzne
- Usługi pulpitu zdalnego
- WebClient
- Zasady usuwania karty inteligentnej

Tzn chodzi mi o to, czy żadna nie popadnie w jakiś np konflikt przy graniu online tudzież codziennym użytkowaniu sprzętu.

Wolę się dopytać bo lapek nie jest mój, ja na nim tylko mam w ramach konserwacji wgrać kumpeli od nowa windę i cały niezbędny soft, ale tak przyszło mi do głowy, ze narzekała na słabą wydajność - więc może ubicie kilku zbędnych usług pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Kompozycje

Tak. Wtedy należy ustawić widok typu classic (albo i sam się ustawi)

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Propagacja certyfikatu
- Publikacja zasobów odnajdowania funkcji
- Przeglądarka komputera

Tych nie ruszać.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Rejestr Zdalny
- Routing i dostęp zdalny

Te można wyłączyć. Przy okazji można nieco poprawić bezpieczeństwo.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Serwer

Jeżeli komputer ma nic nigdy nie udostępniać to ewentualnie tak.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Telefonia
- Udostępnianie połączenia internetowego (ICS)

Można wyłączyć, ale wydajności się tym nie polepszy, a możliwości systemu tak

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Usługa Asystent zgodności programów

To jest głównie wnerwiacz, więc w sumie można wyłączać.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne

Nie dotykać.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Usługa raportowania błędów systemu Windows

Tylko najpierw to raportowanie trzeba powyłączać.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Usługa udostępniania w sieci Windows Media Player
- Usługa wprowadzania na komputer typu Tablet

Można.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Usługi kryptograficzne

Lepiej nie ruszać. Szyfrowanie jest potrzebne w wielu miejscach systemu.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Usługi pulpitu zdalnego
- WebClient

Jeżeli używa się przeglądarki innej niż IE i nigdy nie używa widoku webowego w folderach, to można.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

- Zasady usuwania karty inteligentnej

Nie dotykać.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

Tzn chodzi mi o to, czy żadna nie popadnie w jakiś np konflikt przy graniu online tudzież
codziennym użytkowaniu sprzętu.

To zależy w jaki sposób się użytkuje sprzęt.

Dnia 28.12.2012 o 14:41, Pietro87 napisał:

narzekała na słabą wydajność - więc może ubicie kilku zbędnych usług pomoże?

Najpierw sprawdź co komputer ma w autostartach (przydatny programik "Autostarts" - google) i powyłączaj zbędne śmieci, pousuwaj robaki itp. Z mojego doświadczenia, że "dziewczyńskie" komputery pełne są megabajtów totalnego syfu. Nie widziałem jeszcze komputera dziewczyny/kobiety czystego od wirusów, robaków lub adware. A to jest pierwszy i najważniejszy czynnik spowalniający wszelkie komputery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem gdy podłącze kartę Wi-Fi i wybieram tryb udostępniania sieci, zamiast sieci głównej (stałego łącza) udostępniam sieć wirtualną (virtualboxa), a i gdy tą usunąłem, win tworzy nowe.. nie podpięte do żadnej sieci... Jak wymusić by udostępniana była dana sieć? Tak udostępniana sieć nie daje mi dostepu do internetu po za lanem.

Karta to Pentagram Hornet 802.11 N WiFi USB
. Dodam, że kiedyś samo wszystko działało, lecz zmiana ustawień przez virtualboxa wszystko pokręciła, a nie wiem, gdzie można to zmienić :/

Edit. Wiem, że nie jest to prawdopodobnie w ustawieniach karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio nowego laptopa. Dostalem z nim 4 plyty dvd z recovery, plytki z jako takowym windowsem nie. Czy z nich da sie od nowa zainstalowac system? Pytam, gdyz nigdy nie uzywalem 7, cale zycie na XP i nie wiem czym 7 się jada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 20:56, Lukasz924 napisał:

Kupiłem ostatnio nowego laptopa. Dostalem z nim 4 plyty dvd z recovery, plytki z jako
takowym windowsem nie. Czy z nich da sie od nowa zainstalowac system? Pytam, gdyz nigdy
nie uzywalem 7, cale zycie na XP i nie wiem czym 7 się jada..


Raczej można, ja tak w przypadku gdy mi system siądzie po prostu odpalam bdajże recovery i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaaam. Czy wie ktoś jak mozna usunac hmm historie z wyszukiwarki windows? (tej uzywanej przez klikniecie Start, tej małej tam :p) Pliki/historia znajduje sie w uzytkownik/wyszukiwane. Nigdzie nie moge znalezc jak usunac historie ta (usunac, nie odznaczyc pliki ktore wyszukiwarka ma szukac, po prostu wyczyscic historie jak w internecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 15:03, TomahawkDude napisał:

> Ściągnij świetny i darmowy program CCleaner - będziesz mógł wyczyścić to, co potrzebujesz.

Próbowałem.... nic


A zmieniałeś konfigurację tego programu? Domyślne ustawienia programu za dużo nie usuwają, ale wystarczy dodać kilka ptaszków, by czyściło znaczne ilości danych przechowywanych, takich jak historia użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 00:02, TomahawkDude napisał:

Witaaam. Czy wie ktoś jak mozna usunac hmm historie z wyszukiwarki windows? (tej uzywanej
przez klikniecie Start, tej małej tam :p) Pliki/historia znajduje sie w uzytkownik/wyszukiwane.
Nigdzie nie moge znalezc jak usunac historie ta (usunac, nie odznaczyc pliki ktore wyszukiwarka
ma szukac, po prostu wyczyscic historie jak w internecie)



mama sie wzieła za komputer, że historie chcesz czyscic?? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 15:31, Lukasz924 napisał:

> Witaaam. Czy wie ktoś jak mozna usunac hmm historie z wyszukiwarki windows? (tej
uzywanej
> przez klikniecie Start, tej małej tam :p) Pliki/historia znajduje sie w uzytkownik/wyszukiwane.

> Nigdzie nie moge znalezc jak usunac historie ta (usunac, nie odznaczyc pliki ktore
wyszukiwarka
> ma szukac, po prostu wyczyscic historie jak w internecie)


mama sie wzieła za komputer, że historie chcesz czyscic?? :]

haha, nie, nie o to chodzi. podczas wchodzenia w folder ''Sciagniete'' (ktory jest w dokumentach) zobaczylem ten folder o ktorym mowa, i sprobowalem go usunac; ale nic z tego. Teraz mnie to gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ładnie :P

Ale czy można dostać się do czyjegoś konta na windowsie 7 bez jego wpisywania i usuwania, :) bo tak na moim kompie są pliczki mojego brata a ja ich nie potrzebuje a nie chce ich usuwać, a tak bym je przeniósł do pena i do jego kompa.

W sumie mógłbym prośćić brackiego o udostępnienie kompa na jakiś czas, ale on raczej by nie zgodził się nawet jak do niego dosiąść nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotykam sie z pytaniami odnośnie kopiowania większych plików na win 7 i ostatnie 5 sekund kopiowania trwa 1 min lub więcej , czy wiecie coś na ten temat dlaczego tak się dzieje? tez to mam ale nie jest to u mnie jakoś szczególnie uciażliwe , ostatnie 5 sekund trwa może z 30 sekund i nawet tego nie zauważam ale sporo ludzi sie o to pyta i zciekawiło mnie to dlaczego tak jest , czy to źle obliczany czas kopiowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy jest jakiś program/sposób na sprawdzenie, które programy łączą się z internetem? Bo coś mi ostatnio strasznie zamula, i podejrzewam, że gdzieś mi się wkradł proces w stylu SUPER MEGA WINDOWS ADOBE HEWLETT SAMSUNG UPDATE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź CCleaner / Spybot też nie jest zły. Poza tym usunięcie ich nawet bez pomocy tych programów przy użyciu komendy msconfig też nie zaszkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 14:50, Shinigami napisał:

Poza tym usunięcie ich nawet bez pomocy tych
programów przy użyciu komendy msconfig też nie zaszkodzi ;)

msconfig? Jak? Nie widzę tam nic takiego. Jeśli chodzi ci o zakładkę "uruchamianie", to nie o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować