Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Ktoś w tym, albo innym temacie pisał kiedyś długachny wywód o tym jak sobie z partycjonować dysk pod win7. Nie mogę tego znaleźć. Może autor mógłby się ujawnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 13:27, nightfaler napisał:

Ktoś w tym, albo innym temacie pisał kiedyś długachny wywód o tym jak sobie z partycjonować
dysk pod win7. Nie mogę tego znaleźć. Może autor mógłby się ujawnić?


Panel Sterowania -> System i zabezpieczenia i teraz w grupie narzędzia administracyjne masz Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:49, Nufiko napisał:

Panel Sterowania -> System i zabezpieczenia i teraz w grupie narzędzia administracyjne
masz Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego.

A co ja małe dziecko jestem, że dysku podzielić na partycje nie umiem?
Ten ktoś wie o jaki wywód mi chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 22:40, nightfaler napisał:

> Panel Sterowania -> System i zabezpieczenia i teraz w grupie narzędzia administracyjne

> masz Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego.
A co ja małe dziecko jestem, że dysku podzielić na partycje nie umiem?
Ten ktoś wie o jaki wywód mi chodziło...


No to pewno ot to Ci chodziło: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26359&pid=3428 bo tylko Olamagato pisze takie długaśne teksty, które jednocześnie mają sens :P
A poprzednio to niedoczytałem, ot zmęczenie porobotne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ukryć foldery dla osobnego użytkownika?

Bo ukryłem na tym użytkowniku, ale u mnie też zniknęło, i nawet teraz tego wrócić spowrotem nie umiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 17:30, zerohunter napisał:

Jak się podpina mikrofon to W7 daje jakiś dźwięk?


Nie jestem pewien co do dźwięku, ale u mnie np. automatycznie pojawiało się okienko od Menedżera Realtek w celu skonfigurowania mikrofonu.
To może być zależne od sterowników do dźwięku jakie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, znalazłem w necie że słuchawki mogą służyć jako słuchawki, teraz coś pomieszałem, i jak odtwarzam muzykę głośnikami to mam zniekształcony dźwięk, chyba sobie zepsułem wejście przednie od mikrofonu, jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 18:00, zerohunter napisał:

OMG, znalazłem w necie że słuchawki mogą służyć jako słuchawki,

A ja myślałem, że słuchawki mogą służyć jedynie jako monitor...

>chyba sobie zepsułem wejście przednie od mikrofonu, jest to możliwe?
Oczywiście, że jest to możliwe. Ale mało prawdopodobne, jeżeli po prostu odwrotnie podłączyłeś słuchawki, głośniki lub mikrofon. Strzelam, że po prostu kabel od głośników nie jest dobrze dociśnięty, a jeżeli go nie odpinałeś, to masz namieszane coś w ustawieniach sterownika dźwięku, lub kodekach.

>Jak się podpina mikrofon to W7 daje jakiś dźwięk?
Podpięcie dowolnego urządzenia wywołuje alert w systemie. To, czy towarzyszy temu dźwięk zależy od ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Słuchajcie, mam taki problem. Dostałem od dziewczyny wujka komputer do naprawy, bo że zamula, coś nie działa, wiecie jak to jest. To jest lapek Samsunga NP R580H, nie wiem czy ma on jakąś bardziej przyjazną nazwę. Jak tylko włączyłem i zobaczyłem co się dzieje, stwierdziłem że nie ma co naprawiać, trzeba system na nowo stawiać. Zaglądam do Panelu Sterowania -> System i widzę tam to co na obrazku. I moje pytanie - czy to jest normalne? Laptop Samsunga a tu jakieś logo Acer? System Win 7 Ultimate x86, a na naklejce z kluczem Win 7 Home Premium jest. Skąd to się mogło wziąć? Czy to może być piracki system? Komputer był kupiony w Euro z preinstalowanym systemem i dziewczyna twierdzi, że nie był on zmieniany ani nic.

20130327153430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na pewno pirat. Ten model był sprzedawany z owszem, Win7, ale Home Premium, a nie Ultimate. No i jeszcze to logo.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przywrócić ikonkę głośności oraz baterii w pasku? @ laptop.
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Ikony obszaru powiadomień\Ikony systemowe
-> opcje głośność oraz zasilanie mam szare (nic z nimi nie mogę zrobić) oraz obydwie mają status wyłączone.

Czasem się pojawiają, potem znikają, ogólnie, wtf? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 17:49, RazorBMW napisał:

Czasem się pojawiają, potem znikają, ogólnie, wtf? :/

Sterownik układu dźwiękowego nie załącza się. Sprawdź manager urządzeń czy na jakimś sterowniku nie ma X lub wykrzyknika. Zaktualizuj bieżące sterowniki dźwięku korzystając z właściwej wersji sterowników - albo ze strony producenta, albo z windows update. Jest też możliwe, że układ dźwiękowy przegrzewa się i wtedy sterowniki się nie załączają. Być może padł jakiś wiatrak wewnątrz lapka i to z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 00:58, Olamagato napisał:

> Czasem się pojawiają, potem znikają, ogólnie, wtf? :/
Sterownik układu dźwiękowego nie załącza się. /.../

U mnie od dawna ikonkę muszę właczyć ręcznie - to znaczy wywołać panel sterowania, odznaczyć "umieść ikonę za pasku zadań", zastosuj, a potem znowu zaznaczyć "umieść ikonę na pasku zadań" i zastosuj. Ale system (winXP) instalowałem, z grubsza, 5 lat temu, reinstalowałem jakieś półtora/dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 00:58, Olamagato napisał:

> Czasem się pojawiają, potem znikają, ogólnie, wtf? :/

Jakby sterowniki się nie załączały, to raczej by wcale dźwięku nie było?
Bo dźwięk jest ciągle, oraz ładnie działa.
W menadżerze wszystko ładnie śmiga i bez wykrzykników czy innych niemiłych symboli.
Wnerwia tylko częsty brak ikonek do głośności (klawisz do podgłąszania i ściszania ładnie działa też) oraz baterii na pasku.

Teraz np. są.
Wyłączę, i potem włączę laptopa - nie ma.
I tak, raz na jakiś czas - są, ale częściej ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować