Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

No właśnie nie wiem
Mam internet 120 mb/s i prędkość pobierania na moim PC koło 10 mb/s A na laptopie gdzie jest 65,0 mb/s w ustawieniach lokalnych to prędkość pobierania max koło 6 mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 19:20, Piotrek_K napisał:

Panel Sterowania -> programy domyślne -> Skojarz typ pliku lub protokołu z programem
-> .lnk


To by było za proste.:P
Za nic w świecie nie dało się tam ustawić tego co było wcześniej(czyli chyba...niczego). Próbowałem kilku opcji z naprawą rejestru(które ludziom normalnie pomagały), ale udało się ów notatnik otwierający wszystkie skróty wywalić dopiero przy pomocy jakiegoś małego programiku, który podpatrzyłem na forum CDA. Efekt był taki, że miałem białe ikonki, których system w ogóle w niczym nie próbował otworzyć.xD
Ogółem problem się rozwiązał przy pomocy przywracania systemu, jako że jednak został mi się jakiś jeden pierwszy punkt, zanim je wyłączyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzisz przypadkiem na wi-fi na tym lapku? Wi-fi b/g ma troche mniejsza przepustowosc, wiec dlatego mniejsza predkosc sciagania.

Predkosc 10mbit czy 10MB? Bo jak to drugie to w sumie zle nie jest - 100mbit (bo tyle wyciaga Ci karta sieciowa) to ~12.5MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy dobry temat, ale może ktoś pomoże... Od pewnego czasu mam problem z Windowsem na laptopie. Chodzi o to, że kiedy wybudzam kompa z uśpienia, strasznie muli. Nawet filmy, które mam na dysku, w tym te słabej jakości, nie chcą działać płynnie i perfidnie się tną. To samo z normalnym działaniem, czy graniem - co chwila jest zwiecha czy choćby lekkie przycięcia. To wina systemu? Czy może laptop szwankuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 13:53, JayL napisał:

Nie wiem do końca czy dobry temat, ale może ktoś pomoże... Od pewnego czasu mam problem
z Windowsem na laptopie. Chodzi o to, że kiedy wybudzam kompa z uśpienia, strasznie muli.
Nawet filmy, które mam na dysku, w tym te słabej jakości, nie chcą działać płynnie i
perfidnie się tną. To samo z normalnym działaniem, czy graniem - co chwila jest zwiecha
czy choćby lekkie przycięcia. To wina systemu? Czy może laptop szwankuje?

A patrzyłeś, jak działa po wyłączeniu go całkowicie? Działałeś coś z defragmentacją dysku?
Może czas na format, bo laptop jest za mocno "zasyfiony". Mogłeś też zainstalować jakiś program, który spowodował zamulanie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po restarcie działa normalnie. Nadal choćby długo się uruchamia [jest już trochę zasyfiony], ale jak już się odpali wszystko śmiga płynnie. Problem jest tylko wtedy, gdy go uśpię i wybudzę. O defragmentacji wcześniej nie myślałem, ale faktycznie pewnie trzeba będzie zrobić. Ale to jak będę miał więcej czasu/w nocy, bo przy ok 350GB plików pewnie się zejdzie trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zajęte 350GB to na pewno defragmentacja trochę potrwa. Wiem po sobie, że defragmentacja naprawdę pomaga, o ile oczywiście jest, to podstawowy powód zamulania sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 13:53, JayL napisał:

Nawet filmy, które mam na dysku, w tym te słabej jakości, nie chcą działać płynnie i
perfidnie się tną. To samo z normalnym działaniem, czy graniem - co chwila jest zwiecha
czy choćby lekkie przycięcia. To wina systemu? Czy może laptop szwankuje?

Takie objawy to najczęściej wina felernych sterowników. Poszukaj nowszych, ale niekoniecznie najnowszych. Nierzadko są to objawy choroby dziecięcej nowego sprzętu do którego sterowniki są jeszcze w fazie ulepszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby zainstalować Windows 7 64bit potrzeba określonego sprzętu hardware, który to obsłuży? Obecnie posiadam Vistę 32bit, ale zastanawiam się nad kupnem siódemki, która obsłuży 4gb mojej pamięci RAM.
I czy oba systemy będą mogły współdziałać, tj. być zainstalowane na jednym komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 14:59, LubieWafle napisał:

Czy aby zainstalować Windows 7 64bit potrzeba określonego sprzętu hardware, który to
obsłuży? Obecnie posiadam Vistę 32bit, ale zastanawiam się nad kupnem siódemki, która
obsłuży 4gb mojej pamięci RAM.
I czy oba systemy będą mogły współdziałać, tj. być zainstalowane na jednym komputerze?



Powinny współdziałać, ale w praktyce Windows 64-bitowy radzi sobie bardzo dobrze z programami 32-bitowymi z wyjątkiem tych, sprzed czasów Windows XP. 64-bitowy system jest też często szybszy w innych zastosowaniach, o ile masz oczywiście procesor 64-bitowy.

7 to bardzo stabilny system i często działający na tym samym sprzęcie tak samo szybko (lub szybciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 15:07, Boguslav4 napisał:

Powinny współdziałać, ale w praktyce Windows 64-bitowy radzi sobie bardzo dobrze z programami
32-bitowymi z wyjątkiem tych, sprzed czasów Windows XP. 64-bitowy system jest też często
szybszy w innych zastosowaniach, o ile masz oczywiście procesor 64-bitowy.

Tzn. chodziło mi bardziej o to, czy nie będą się te systemu gryzły gdy będą zainstalowane na tym samym komputerze z możliwością wyboru, na którym systemie mam pracować. Niektóre programy nie działają na siódemce 64 bit, więc jak coś to mógłbym szybko przeskoczyć na Vistę 32bit.
Co do procesora - nie mam pojęcia, czy jest to 64bitowy... :/ I w tym problem. Nie wiem też czy mój sprzęt nie odrzuci systemu operacyjnego na 64bity.

Dnia 31.05.2013 o 15:07, Boguslav4 napisał:

7 to bardzo stabilny system i często działający na tym samym sprzęcie tak samo szybko
(lub szybciej).

W to nie wątpię. Stąd chcę 64bity i siódemkę, żeby wykrzesać wszystko maksymalnie jeszcze z mojego komputera, bo wiem, że może dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pobierz cpuz i zobacz jaki masz procek
a po drugie jak masz viste to 7 będzię działać i pewno masz 64 bitowy procek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, grzebiąc w kolorze i wyglądzie okien (panel sterowania -> wygląd i personalizacja -> personalizacja) zrobiłem coś nie po mojej myśli, czego efektem jest szare tło w każdej aplikacji będącej w oknie np Chrome. Jak mogę przywrócić ustawienia domyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 to w tej chwili najlepszy system, ta 8 mi się kompletnie nie podoba, taka k*pa jak Vista, ale M$ już tak ma, że co drugi system im się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze swoją 7 (wersja pro z msdn, jeśli ma to jakieś znaczenie). Otóż raz na jakiś podczas wybudzania systemu ze stanu uśpienia okazuje się, że głośność sama się wyciszyła, lub uruchomionych mam kilkanaście lub więcej okienek z kalkulatorem. Dodam że oba te przyciski (tzn. regulacja głośności, jak i kalkulator) posiadam na takim zewnętrznym panelu sterowania obok przycisku włączania laptopa, ale nie mowy o przypadkowym naciśnięciu któregoś z nich. W miarę możliwości na bieżąco skanuję komputer Nortonem IS, miałem również przez jakiś czas avasta. Ostatni format był natomiast jakieś 2 lata temu, ale nie spieszno mi do następnego. Jakieś pomysły, w czym może tkwić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 12:05, conradzik napisał:

W miarę możliwości na bieżąco skanuję komputer Nortonem IS, miałem również
przez jakiś czas avasta.

Posiadany antywirus nie ma żadnego realnego znaczenia ponieważ 90% syfu są w stanie wykryć najwcześniej po miesiącu i to pod warunkiem, że jest to antywirus mający wielu użytkowników. Jeżeli naprawdę chcesz coś wykryć, to na wszystko co ściągasz i chcesz uruchomić rób miesięczną kwarantannę, żeby na jej koniec przeskanować zaktualizowanym antywirusem.

Dnia 14.06.2013 o 12:05, conradzik napisał:

Ostatni format był natomiast jakieś 2 lata temu, ale nie spieszno mi do następnego.

I dobrze.

Dnia 14.06.2013 o 12:05, conradzik napisał:

Jakieś pomysły, w czym może tkwić problem?

Najpierw wykombinuj jak odpalić tyle kalkulatorów w możliwie najprostszy sposób. Bo czasem może się okazać, że winna jest klawiatura z jakimś klawiszem, który nie odskakuje.
Jeżeli chodzi o głośność, to odinstaluj soft, który obsługuje te dodatkowe przyciski, sprawdź czy przestały reagować i pozwól sobie sprawdzić czy problem nadal występuje. Jeżeli problem zniknął to na nowo instalujesz ten soft i nie masz problemu do następnego problemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami, gdy włączam kompa ( jak, np. dziś ) mam takie zjawisko, że po logo płyty głównej mam czarny ekran z migającą białą kreską - czasem system startuje a czasem trzeba coś wcisnąć
co to może być?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko na niedaleką przyszłość: jakie programy musowo zainstalować na świeżo zainstalowaną siódemkę?
na razie, wybrałem takie pozycje:

AVG 2013
CCLeaner
Core Temp
TechPowerUp GPU-Z
CrystalDiscInfo
HD Tune
Fraps
MSIAfterburner
Odkurzacz
GPU Observer
IntelCoreSeries
Skype
Firefox
Steam
Orgin
Uplay
Acrobat
Adobe Reader
Java
Ashampoo Burning Studio
CDisplay
Xvidget
Media Player Classic
QuickTime Player
iTunes
Winamp

co byście jeszcze polecili, dodali?

i jeszcze jedno: od premiery ósemki nie ma już chyba takiego wsparcia dla siódemki jak wcześniej, gdzie teraz pobierać gadgety?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować