Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2013 o 16:59, karolekx23x napisał:

Witam
Posiadam system 32 bit Home
Jak zrobic legalnie wersje 64 bit?

nowe gry nie obsluguja 32 bit, wiec czy musze kupowac wersje 64 bit i wydawac ponad 300
zl czy da sie jakos taniej?


Z tego co wiem, to musisz kupić calutki system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:02, S1G napisał:


Nie.

"Czy można dokonać uaktualnienia z 32-bitowej wersji systemu Windows do 64-bitowej wersji systemu Windows?

Nie. Jeśli obecnie jest zainstalowana 32-bitowa wersja systemu Windows, można tylko przeprowadzić uaktualnienie do innej 32-bitowej wersji systemu Windows. Podobnie, jeśli obecnie jest zainstalowana 64-bitowa wersja systemu Windows Vista, można tylko przeprowadzić uaktualnienie do innej 64-bitowej wersji systemu Windows Vista."

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/32-bit-and-64-bit-windows-frequently-asked-questions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:09, karolekx23x napisał:

gdzie kupie tanio wersje 64 bit?

to sie wkurzylem, zeby pograc w nowe gry musze zainwestowac w system

teraz sie zastanawiam czy nie lepiej kubic sobie konsole


Hm... obawiaj się jednak wydatku gdzieś na poziomie 300zł... Oryginalny system po tyle stoi.
A konsolę używaną za tyle kupisz, więc się zastanawiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:09, karolekx23x napisał:

gdzie kupie tanio wersje 64 bit?

to sie wkurzylem, zeby pograc w nowe gry musze zainwestowac w system

teraz sie zastanawiam czy nie lepiej kubic sobie konsole


Jeśli posiadasz wersje 32bit to potrzebujesz jedynie obrazu 64bit bo klucz powinien zadziałać (a przynajmniej w drugą stronę działa bez problemu). Obrazy wyszperałem na tej stronie http://www.w7forums.com/threads/official-windows-7-sp1-iso-image-downloads.12325/ i z tego co piszą to są one wpełni legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 12:30, karolekx23x napisał:

a jak mam wersja Home premium 32 bit polisch/


Jeżeli nie zależy Ci na języku polskim to wystarczy że pobierzesz wersję 64bit Home premium w dowolnym języku (powinno zadziałać), a jak potrzebujesz języka polskiego to musisz poszperać po internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 01:26, Gumisiek2 napisał:

Jaki polecacie program do przeglądania GIF-ów w Windows 7? Zależy mi na czymś prostym,
nie musi mieć nawet innych funkcji poza wygodnym ich przeglądaniem.

Irfan View -używam od czasów Windy 98 SE i nadal jest bezkonkurencyjny.

A propos Siódemki
Dopiero zabieram sięza ten crap i co i rusz odkrywam kolejne upierdliwe "Policies". Ale mam problem innego typu. Mój napęd DVD ma dziwną tendencję do rozkręcania siena 100% podczas przeglądania zawartości nosnika...przy czym nie przestaje rzęzić nawet gdy zamknę okno eksploratora- tak się kręci i kręci i nie chce przestać. Zuprełnie jakby W7 indeksował zawartość!!!
Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem (w sumie to znajomy ma). Otóż który system jest lepszy do gier? 32-bit czy 64-bit? Ja używam 32-bit, ale lapek znajomego ma 4 GB RAM, a jak wiadomo 32-ka tego nie obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą, ale dość nietypową prośbę. Mianowicie zainstalowałem sobie Win7 Pro (zamiast HP) z DSa. Z komputera korzystają wszyscy domownicy, którzy czasem lubią sobie pograć w kierki lub pasjansa pająka i tych gier tu nie ma....

Szukałem ich w google, ale zdaje się, że nie ma ich w sieci. Zatem moja prośba - mógłby ktoś te dwie gry wrzucić na jakis hosting i podać linka?

Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 19:02, Narmo napisał:

Panel sterowania --> Programy i funkcje --> Składniki systemu Windows (?). Tam
możesz dodać gry.


O! Tego nie znałem! Dzięki serdeczne, naturalnie działa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 21:30, zadymek napisał:

> /.../
Jakieś rady?


A tam, Ty zgadujesz więc i ja zgadnę, bo miałem podobny problem. Na szybkośc nośnika nie ma wpływu, czy windows by go indeksował (czego na 99 % nie robi), tylko to, czy nośnik jest czysty, a płytę da się przeczytać. Miałem 3 DVD LG i z każdym był ten problem, po około roku użytkowania. Odtwarzacz nie może znaleźć ścieżki, więc stara się jak może... przyśpieszając pracę. Ale to moje zgadywanie, choć prędzej szukał bym tutaj przyczyny (jak nie wierzysz, to zainstaluj Ubuntu/Minta na pendrivie i z niego uruchom system, a potem płytę...).
Powodzenia :P Jeśli nadal masz ten problem, bo post dosyć dawno był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 11:10, Boguslav4 napisał:

A tam, Ty zgadujesz więc i ja zgadnę, bo miałem podobny problem. Na szybkośc nośnika
nie ma wpływu, czy windows by go indeksował (czego na 99 % nie robi), tylko to, czy nośnik
jest czysty, a płytę da się przeczytać. Miałem 3 DVD LG i z każdym był ten problem, po
około roku użytkowania. Odtwarzacz nie może znaleźć ścieżki, więc stara się jak może...

To na bank nie problem stanu napędu/płyty: są nowe.

Dnia 05.01.2014 o 11:10, Boguslav4 napisał:

przyśpieszając pracę. Ale to moje zgadywanie, choć prędzej szukał bym tutaj przyczyny
(jak nie wierzysz, to zainstaluj Ubuntu/Minta na pendrivie i z niego uruchom system,
a potem płytę...).

Mój XP strasznie ślimaczy się z odczytem kilku płyt od EA (Crysis, Alice: Madness Returns). Po wnikliwym śledztwie wychodzi mi, że te same płyty "indeksuje" W7. Kto wie, może po prostu wydawca je budżetowo wytłoczył?
Oczywiście to by nie wyjaśniało dlaczego np DVD z Batman Arkham City GOTY też dziczeje pod W7 a nie sprawia mi problemów pod XP.

Dnia 05.01.2014 o 11:10, Boguslav4 napisał:

Powodzenia :P Jeśli nadal masz ten problem, bo post dosyć dawno był :)

Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 14:51, zadymek napisał:

> /.../

Hm. Teraz problem wydaje się jeszcze bardziej interesujący- przecież wymieniłem czytnik z podobnego powodu, a może było to niepotrzebne 0_o
Może problem tkwi głębiej, w sterownikach dla 7, które gdy nie mogą odczytać dziwnie dla nich zapisanej płyty wyczyniają takie cyrki? Ostatecznie sprawdź na innym kompie, co wskazało by na sterowniki/napęd, choć teraz pewnie nic nowego by to nie ustaliło...

Pamiętaj- 8 jest gorsza :P Chyba że na telefonach i tabletach, tam sprawdza się naprawdę dobrze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 16:50, Boguslav4 napisał:

Pamiętaj- 8 jest gorsza :P Chyba że na telefonach i tabletach, tam sprawdza się naprawdę
dobrze.


Jakieś uzasadnienie? Czy "kafelki złe"? Z Windows 7 korzystałem od jego premiery, czytając jaki to zły system, jaki fail razem z Vistą, jaki syf zamulający i jaki to XP cudowny i jak to nie ma sensu zmieniać. Teraz te same osoby (! LOL !) mówią o tym, jaka to 8 zła a 7 jaki dobry (aby było jeszcze smieszniej, narzekali wczesniej tewż na Vistę). Obudzili się po latach, zmienili dinozaura na i tak starzejący się system (rychło w czas!) i się cieszą.
Podobnie jak przy 7 z 8 korzystam od premiery i mam zupełnie odmienne odczucia od Twoich. IMO seria 8.x zapowiada się na najlepszy, najbardziej dopracowany i najstabilniejszy Windows w historii Microsoftu. Już 8 była najstaboilniejszą premiera w historii systemów desktopowych, 8.1 tylko potwierdziło solidność. Najzabawniejsze jest to wychwalanie 7 po tylu latach od jego premiery i plucie na 8, który premiere miał stosunkowo niedawno. Wyczuwam powtórkę z "XP foreva nie potrzebuje nic więcej" i "9 foreva 10 syf". Meh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 7 to podretuszowana Vista: ten sam Fuck pokazany userom, te same innowacje z cyklu "my wiemy lepiej", nawet te same problemy z zamykaniem. Za to 8.1 (8 nie znam) to w porównaniu z nim magia, szybkość i prostota (trochę za bardzo do wykastrowali, ale idzie przeboleć) - gdyby nie problemy ze sterownikami już dawno bym na nim siedział.

BTW Co do XP to nigdy go nie lubiłem, ale przez lata na tyle dobrze go opanowałem, że w porównaniu z nim inne Okienka zwyczajnie wydają mi się wrogie i głupawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować