Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Osatnio mnie dręczą blue screeny

==================================================
Dump File : 042515-24648-01.dmp
Crash Time : 2015-04-25 23:37:43
Bug Check String : SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Bug Check Code : 0x0000003b
Parameter 1 : 00000000`c0000005
Parameter 2 : fffff960`00756cf9
Parameter 3 : fffff880`0a4fc0e0
Parameter 4 : 00000000`00000000
Caused By Driver : cdd.dll
Caused By Address : cdd.dll+6cf9
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+6f840
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\042515-24648-01.dmp
Processors Count : 2
Major Version : 15
Minor Version : 7600
Dump File Size : 276 984
Dump File Time : 2015-04-25 23:38:36
==================================================


Jakieś pomysły od czego zacząć poza formatem.
Otóż mogę go zrobić, ale muszę :D poszukać płytkę z windą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 21:06, Pablo1989 napisał:

/.../
Otóż mogę go zrobić, ale muszę :D poszukać płytkę z windą

To przy okazji postaraj się znaleźć płytę ze sterownikami do płyty głównej. Będzie też potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 26.04.2015 o 21:06, Pablo1989 napisał:

Jakieś pomysły od czego zacząć poza formatem.
Otóż mogę go zrobić, ale muszę :D poszukać płytkę z windą



Blue screan nie musi być wywołany błędem systemu, ale np. umierającym zasilaczem (zbyt niskie napięcia), błędem pamięci RAM, niestabilną płytą główną, itp.

Zacznij od pomiaru napięć zasilacza, szczególnie linii 3.3, 5 i 12 Volt.

Tolerancja napięć nie powinna przekraczać + - 5%.

Pomiar wykonaj Woltomierzem prądu stałego - zakres 20 Volt wystarczy.


Jak nie masz miernika, można podeprzeć się np. HWinfo: http://www.hwinfo.com/download.php

Pobierz wersję "portable" - nie trzeba instalować.

Jak zasilacz wykaże poprawne napięcia w Idle i pod obciążeniem, pomyśli się dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Może ktoś będzie wiedział o co w tym chodzi i co powoduje wieczne włączanie odzyskiwania systemu .
- odzyskiwanie systemu mam wyłączone
- suwak przesunięty na 1 % powierzchni dysku , by nie rezerwował miejsce .
Po godzinie , dwóch , czasem po 1 dniu na nowo suwam wędruje na 20 % rezerwacji powierzchni dysku i sa punkty przywracania stworzone , pomimo że mam to WYŁĄCZONE - wiecie o co tu chodzi ? Mam to i na laptopie jak i na PC . Bardzo bym prosił o odpowiedź , co powoduje przesuwanie suwaka i tworzenie punktów pomimo że mam to wyłączone i na D jak i na partycji C . :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:27, Jagged napisał:

Ktoś jest w stanie powiedzieć cyz warto aktualizować Windowsa 7 do 10?


Powiem tak przesiadłem się z 7 na 8.1 i jestem zadowolony system działa dużo szybciej, na Windows 10 testerzy nie narzekali a wręcz chwalili, więc myślę, że warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:27, Jagged napisał:

Ktoś jest w stanie powiedzieć cyz warto aktualizować Windowsa 7 do 10?


Zależy do czego używasz PC-ta:
a) granie - jak najbardziej chcesz nowego Windowsa. DirectX 12 samo w sobie może zapewnić olbrzymi wzrost wydajności względem 11tki.
b) komputer biurowy - bez znaczenia.
c) stacja robocza - skonsultuj się z producentami aplikacji z których korzystasz. Część z nich może przestać działać i wymagać ponownej aktywacji itp. po upgradzie Windowsa. Co czasem jest darmowe a czasem nie.

Z rzeczy neutralnych:
- Windows 10 będzie mieć jeszcze dłuuuugie wsparcie techniczne.
- Więcej sprzętu działającego od razu. Np. karty pod wifi 802.11ac z Windowsem 7 się nie lubią i trzeba ręcznie szukać do nich sterowników.
- Inny styl graficzny. Czy lepszy czy gorszy sam oceń. Po prostu inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam W8.1 i komp nachalnie domaga się podniesienia do W10.
Jakiś czas temu były gadki o ewentualnych kłopotach (mikropłaności itp związane z W10 i nowym MS Office-m)

Chce mi wrzucić na kompa 3GB danych i zastanawiam się czy coś wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:34, Isildur napisał:

> Ktoś jest w stanie powiedzieć cyz warto aktualizować Windowsa 7 do 10?
Powiem tak przesiadłem się z 7 na 8.1 i jestem zadowolony system działa dużo szybciej,

A jak zmierzyłeś tę szybkość działania systemu?
Bo ja zmierzyłem i wynika z tego, że 8.1 nie różni się dokładnie niczym w szybkości obsługi procedur systemowych - czyli tym co najważniejsze w działaniu systemu. Natomiast pogorszenie ergonomii użytkowania systemu jest znaczące. Z kolei szybkość ładowania systemu z zimnego startu, co u mnie zdarza się raz na 2-3 miesiące został osiągnięty poprzez skrócenie, a w praktyce wyłączenie opóźnień technicznych takich jak punkt wejścia do setup bios, punkt wejścia do menu akcji awaryjnych itp. Dzięki temu w sytuacjach awaryjnych działanie systemu jest w praktyce nie do przewidzenia.
Na przykład mam uszkodzony dysk twardy, ale chcę go wyłączyć z obsługi systemowej przed uruchomieniem systemu, aby system nie zniszczył danych do uratowania i mam tylko kilka procent szans na to, że mi ich nie zniszczy bo nie mam żadnej pewności, że uda mi się zatrzymać uruchamianie systemu i zmienić jego parametry działania. System 8.x, to po prostu badziew i naprawianie go kolejnymi łatami ma niewiele sensu. Dlatego MS zdecydował się na wymianę 100% tych wersji na 10 za darmo. Koszt wizerunkowy, a tym samym obsuwa przyszłych zysków była ogromna.

Dnia 01.06.2015 o 20:34, Isildur napisał:

na Windows 10 testerzy nie narzekali a wręcz chwalili, więc myślę, że warto ;)

Jakieś źródło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym takie pytanie. Otóż w końcu zdecydowałem się przemigrować na Windows 7 bo niczym jaskiniowiec siedziałem na Windows XP. I teraz takie pytanie, mam procesor Intela I5 661 3.33 GHZ. Czytałem że istnieje coś takiego jak procesor 32-bitowe i 64-bitowe i że nie można zainstalować systemu 64 bitowego na 32 bitowym procesorze. I tu moje pytanie, czy mój procek jest 32 czy 64? I czy mogę na nim spokojnie instalować 64 bitowego windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym takie pytanie. Otóż w końcu zdecydowałem się przemigrować na Windows 7 bo niczym
jaskiniowiec siedziałem na Windows XP. I teraz takie pytanie, mam procesor Intela I5
661 3.33 GHZ. Czytałem że istnieje coś takiego jak procesor 32-bitowe i 64-bitowe i że
nie można zainstalować systemu 64 bitowego na 32 bitowym procesorze. I tu moje pytanie,
czy mój procek jest 32 czy 64? I czy mogę na nim spokojnie instalować 64 bitowego windowsa


Każdy procesor wyprodukowany po roku 2004 ma wsparcie dla 64-bitowych systemów operacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 20:43, ziptofaf napisał:

Każdy procesor wyprodukowany po roku 2004 ma wsparcie dla 64-bitowych systemów operacyjnych.

Dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytank, jak to jest aktywacją 7 oem.
Pytam gdyż zakupiłem 7 ze 2-3 lata temu jak zmieniałem kompa ,płyta Asus Amd Phenom.
Teraz przesiadłem się na i5 4 rdzenie płyta Gigabyte z ciekawości zainstalowałem tego win 7 i zapodałem klucz zarejestrowany pod Asusem a tu niespodzianka rejestracja elektroniczna zakończona sukcesem system aktywowany to normalne jest przy Win 7 64bit Home Premium w wersji OEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Windowsów OEM aktywacja po zmianie sprzętu jest w zasadzie loterią, w teorii system powinien "przywiązać się" do płyty głównej. W praktyce różnie z tym bywa, czasem "akceptuje" nową płytę a czasem odmawia aktywacji mimo że płyta główna ta sama, a odmawia aktywacji bo co innego wymienione. Generalnie system oblicza sobie jakieś "hashe" na podstawie numerów seryjnych urządzeń w komputerze, i zależnie od tego jak bardzo są podobne do tych wcześniejszych aktywuje się albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czyli mówiąc w skrócie aktywował się mam szęście i orginalny system.(plus taki naklejka na obudowie zostaje ta sama i koszt nowego systemu odchodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 22:36, Carter napisał:

Czyli mówiąc w skrócie aktywował się mam szęście i orginalny system.(plus taki naklejka
na obudowie zostaje ta sama i koszt nowego systemu odchodzi)

Za miesiąc zaktualizujesz legalnie do Windowsa 10 i się zamiana "uprawomocni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem skan SFC i wykrył uszkodzone pliki z którymi nic nie może zrobić.
Co mogę tu zrobić?

Próbowałem czytać ten plik logowy, ale.. nie umiem się w tym odnaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę pobrać Windows 7 Pro 32-bit PL. Czy wiecie gdzie można znaleźć ten obraz płyty?

Microsoft niestety usunął jakiś czas temu wszystko z Digital River, a odzyskiwanie oprogramowania na stronie Microsoftu nie lubi kluczy do systemu PL :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system i odpaliłem aktualizacje przy wyłączaniu systemu. Problem jest taki, że już od 90 min. jest instalowanie aktualizacji 1 z 10. To normalne, że to tyle trwa? Wiem, że czasem to może potrwać 20-30 minut, ale 90? Nie wiem tteraz czy czekać czy reset robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować