Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2010 o 20:27, blacklio2 napisał:

Bez problemu D-Sub --> Euro

I mówisz, że to będzie śmigać bez względu na parametry telewizora? Tzn że nie muszę się bać, że kupię kabel a tu nagle zonk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:13, blacklio2 napisał:

Jak najbardziej, jakiś czas siedziałem na takim kablu i oglądałem filmy na TV z kompa

Okej, dzięki za info. Poczytam i zapewne zakupię.
Swoją drogą, oglądam teraz dokładnie porty wyjścia w laptopie, które dla kogoś przyzwyczajonego do kompów stacjonarnych dość śmiesznie wyglądają. O ile HDMI jest standardowe, to D-Sub nie ma miejsca na śrubki i ewentualny kabel (podpinałem na chwilę monitor dla testu) trzyma się na słowo honoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy ja mogę legalnie sprzedać Windowsa 7 32 Bit jeśli już go instalowałem? Chciałbym sobie zakupić 64 bit, jako, że mam coraz więcej powodów do wymiany. No i właściwie to mógłbym to zrobić w najbliższym czasie. Szkoda, że Microsoft nie prowadzi wymian z 32 na 64 bit. Szkoda, że kupiłem 32 bit, pewnie jakoś z przyzwyczajenia i niewiedzy, bo Win 7 już można raczej spokojnie brać w wersji 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A po co Ci wersja 64-bit?
Jeśli masz 4 GB pamięci RAM lub mniej i nie masz zamiaru jej rozszerzać nie ma sensu kupowanie wersji 64-bitowej.
Poza tym. Tego egzemplarza, który masz nie możesz sprzedać. Wersja OEM jest bowiem przypisana do płyty głównej. Jeśli już to możesz sprzedać system z całym komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naklejki nawet nie przyklejałem ;)
Teraz kupuję nowy komputer i jako, że mam 32 bit, to nie biorę 4 GB tylko 3. Raczej nie może być przypisana do płyty, bo to by trochę uniemożliwiało wymianę sprzętu. Mam OEM, ale sam go kupiłem.
Eh. Szkoda. No trudno, jakoś się obejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zapewniam Cię, że licencja OEM jest przypisana do płyty głównej. Jeśli ją wymieniasz (nie mówię tu o wymianie serwisowej, w ramach gwarancji) to musisz zakupić nowy system.
Jeśli masz 3GB RAMu to po co Ci system 64-bitowy? Poza wykrywaniem większej ilości pamięci ten system tak naprawdę daje nie więcej niż 2-5% więcej wydajności a w zamian niesie (jeszcze) niezgodności z niektórymi programami (jeśli grasz w sieci to w 64 bitach nie działa PunkBuster).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 22:35, Lord_Polish napisał:

Naklejki nawet nie przyklejałem ;)
Teraz kupuję nowy komputer i jako, że mam 32 bit, to nie biorę 4 GB tylko 3. Raczej nie
może być przypisana do płyty, bo to by trochę uniemożliwiało wymianę sprzętu. Mam OEM,
ale sam go kupiłem.
Eh. Szkoda. No trudno, jakoś się obejdę.


Tak jak pisze kolega wyżej, wersja OEM jest przypisana teoretycznie do płyty głównej, zmieniasz ją ( nie z powodu awarii bo to wyjątek ) to musisz kupić nową licencję, choć są sposoby bez ponownej aktywacji systemu na bezproblemowe działanie systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 16:44, blacklio2 napisał:

Wszystko się zgadza, też miałem tak lapka podłączonego na początku ( dsub-dsub ) nie
było z tym problemów jeśli nie ruszałeś lapka

Korzystałeś z jakiegoś programu, który zapodawałby telewizorowi sygnał w odpowiedniej dla niego rozdzielczości i odświeżaniu (np. PowerStrip), czy leciałeś może po prostu na zasadzie "podpinam kabel i niech się dzieje wola boża"?
Skontaktowałem się ze sprzedawcą, przesłał mi instrukcję do konfiguracji PowerStripa - żebym sprawdził, czy w ogóle moja grafika uciągnie takie przestawianie - i o ile na stacjonarce (HD3870 + stary CRT od LG) wszystko śmiga pięknie, to na laptopie (Intel 4500 oraz GF210m + bylejaka matryca) już nie jest różowo.
Teoretycznie w razie problemów z działaniem sprzedawca poleca spróbować innej wersji PowerStripa, ale jakoś wątpię w skuteczność tego rozwiązania... Sterowników do grafik też nie uaktualnię, bo NV oraz Intel się na mnie wypięły, a z kolei Asus ma tylko jedną wersję sterowników. I nie zanosi się, żeby pracowali nad nową.
W każdym razie - jeśli nie mogę "emulować" telewizora na grafice w laptopie, to jest jakiś inny sposób, żeby przesłać obraz z lapka na TV? Przypominam złącza: D-SUB albo HDMI --> EURO
Będę wdzięczny za każdy pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 12:06, mrosi napisał:

Jeśli masz 3GB RAMu to po co Ci system 64-bitowy?


Ja mam 2Gb ramu i nie odczuwam żadnych niedogodności. Komputer działa szybko i zdrowo. I prosiłbym o jakieś wyniki testów dla owych 3-5%, bo nic nie potrafię sam znaleźć w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dla mnie system 64-bit nie ma racji bytu nie ze względu na wydajność ale na to, że jestem zapalonym graczem w FarCry w sieci. A jak napisałem, PunkBuster nie działa na 64-bitach.
Pierwszy z brzegu link:
http://64-bit-computers.com/windows-vista-32-bit-vs-64-bit-benchmark.html

coś o Windows Vista - też nie ma szału jeśli idzie o 64 bity.
http://nvision.pl/32-vs-64-bit-sprawdzamy-w-praktyce--Articles-261-ndetails-22.html

Nie chce mi się szukać, bo chyba nawet na którym z polskich portali był test "Siódemek".
Sumując, wydajność niewiele wyższa i jeśli ktoś nie ma zamiaru mieć więcej niż 4GB lepiej pozostać przy systemie 32-bitowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 15:45, mrosi napisał:

/.../


Ok. O Viście również znalazłem, ale chyba nie o ten system chodzi, prawda?
Sama Vista 32bitowa ma wymagania 1Gb ramu, a wersja siódemki tylko 512mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Różnice wydajnościowe pomiędzy typami systemów są porównywalne bez względu na to czy to Vista czy 7-ka. Miałem system 64-bitowy przez blisko dwa tygodnie. Różnice? Na korzyść żadna. Na minus - wspomniany PB i 64-bitowa zużywa więcej pamięci RAM (Windows 7 Ultimate 32-bit zużywa przy samym systemie ~700MB, wersja 64-bitowa ~900MB), co równoważy mniejszą ilość pamięci wykrywaną przez system 32-bitowy.
Jak dla mnie nie masz żadnego argumentu na korzyść wersji 64-bit. Piszesz dla samego pisania.
Może Ty znajdź coś na poparcie "lepszości" systemu 64-bitowego przy założeniu, ze posiada się 3 czy maks 4GB pamięci? Jak przypuszczam nie znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że wersja 64 bity jest lepsza. Niczego nie argumentowałem, poza tym, że u mnie wszystko działa ok i u Ciebie też, z tego co piszesz - tylko jedna aplikacja nie wspiera systemu. I tutaj chyba problemem jest aplikacja, a nie system, czyż nie?
Zapytałem się za to Ciebie, gdzie znalazłeś takie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak lepsza/wygodniejsza jest wersja 64 bit.
Nie ma co sie spierac.
W ultimate sa dwie wersje na plytce..... w ogole nie rozumiem wyboru systemu 32 bit majac win 7 i dobra platforme....

20100810200924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować