Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Od wczoraj jestem posiadaczem kompa wyposażonego w W7 Home Premium i mam pewien problem... otóż nie mogę patchować większości gier, gdyż zazwyczaj po zgraniu łatki i próbie jej instalacji wyskakuje mi komunikat, że dana gra nie jest zainstalowana lub nie wykryto gry w wersji PL (mimo, iż ściągam zawsze bezpośrednio ze strony dystrybutora i gra była wydana np. tylko w wersji PL).
Jak do tej pory na zestaw gier:
- Bioshock
- Call of Cthulhu
- Condemned: CO
- Faces of War
- Ghost Recon Advanced Warfighter
- Man of War
- Reservoir Dogs
- Warhammer Mark of Chaos
udało mi się załatać tylko Bioshocka (do Condemned i Rezerwowych Psów łatek nie znalazłem), do reszty tytułów nie działają mi ani łatki ze strony Cenegi, ani starsze łaty pobierane z innych stron. Ktoś się spotkał może z takim problemem i zna jego rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 17:07, S1G napisał:

prawoklik na plik i tam gdzieś poszukaj uruchamiania na prawach administratora

Najwyraźniej problem tkwił w tym, że wersje łatek najwyraźniej nie były w PL mimo iż nazwa pliku mówiła co innego, czyli problem nie tkwił w W7 tylko we własnej głupocie :). Przebolałem powolne tempo ściągania ze strony Cenegi i wszystkie łaty chodzą już, pozostał tylko GRAW którego to znalazłem dopiero teraz u nich na stronie, gdyż wyszukując alfabetycznie zapomniałem o tym, że gra ma na początku tytułu "Tom Clancy''s", tak więc sory za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na jednym kompie W7, a na drugim WXP, ten z W7 łączy się z internetem radiowo, przez router, a drugi przez kabel. Chciałbym połączyć te dwa kompy w sieci LAN, tak abym mógł np. skopiować sobie pliki z jednego folderu na kompie z W7 do folderu na kompie z WXP, czy ktoś wie może jak tego dokonać ? Próbuje coś wykombinować, ale mi nie bardzo idzie, w W7 nie konfiguruje się sieci tak jak w XP i nie mam pojęcia co mam zrobić by tego dokonać. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej byłoby połączyć dwa kompy (ich karty sieciowe) skrossowanym kablem sieciowym. Natomiast nie powiem ci, jak konfiguruje się sieć, kiedy na jednym kompie jest XP, a na drugim W7 - zwyczajnie nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 17:30, bitelz90 napisał:

Witam!

Mam na jednym kompie W7, a na drugim WXP, ten z W7 łączy się z internetem radiowo, przez
router, a drugi przez kabel. Chciałbym połączyć te dwa kompy w sieci LAN, tak abym mógł
np. skopiować sobie pliki z jednego folderu na kompie z W7 do folderu na kompie z WXP,
czy ktoś wie może jak tego dokonać ? Próbuje coś wykombinować, ale mi nie bardzo idzie,
w W7 nie konfiguruje się sieci tak jak w XP i nie mam pojęcia co mam zrobić by tego dokonać.
Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc ?


Jeśli są podłączone do tego samego routera to standardowo można z jednego do drugiego się dostać poprzez wpisanie w IE \\adres_komputera. Ja działam tak że na XP udostępniam folder z prawem do zapisu i wtedy z & możesz wrzucić do niego pliki, jak jednak chcesz na 7 udostępnić pliki to musisz się pobawić opcjami udostępniania albo postawić serwer ftp np Filezilla (zresztą ustawienie serwera na XP też powinno działać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem zrobić coś żeby nie używać skorssowanego kabla szypek26. :)

Zrobiłem tak jak Ty Nufiko, że udostępniłem katalog na XP i mogłem go przeglądać z 7 i kopiować z niego pliki do siebie, o co mi właśnie chodziło.
Microsoft się nie stara, powinien kolejne windy robić tak aby nie było takiego kombinowania itp. w korzystaniu z 2 różnych wersji systemu. Nienawidzę takich rzeczy, kiedy żeby zrobić niby prostą rzecz, trzeba poświęcać na to więcej czasu niż się powinno. :P

Btw, dzięk i! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać się na programistów od MS office zapatrzyli. W pakietach biurowych wszystko co potrzebne jest ładnych paru(nastu?) lat, więc robienie tego samego w inny sposób oraz formaty plików (coby kooperanci też musieli na nową wersje przejść) to główne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 03:11, bitelz90 napisał:

No właśnie chciałem zrobić coś żeby nie używać skorssowanego kabla szypek26. :)

Zrobiłem tak jak Ty Nufiko, że udostępniłem katalog na XP i mogłem go przeglądać z 7
i kopiować z niego pliki do siebie, o co mi właśnie chodziło.
Microsoft się nie stara, powinien kolejne windy robić tak aby nie było takiego kombinowania
itp. w korzystaniu z 2 różnych wersji systemu. Nienawidzę takich rzeczy, kiedy żeby zrobić
niby prostą rzecz, trzeba poświęcać na to więcej czasu niż się powinno. :P

Btw, dzięk i! :)


W 7 jak klikniesz prawym na folder -> właściwości masz zakładkę udostępnianie i też można udostępnić folder w podobny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 16:05, Indrid_Cold napisał:

jakich używacie registry cleanerów do windows 7?

Vit Registry Fix i Registry Life. CCleaner ma dość niedokładny moduł czyszczenia rejestru, ale używam go do sprzątania ogólnego razem z Odkurzaczem. Co do defragmentacji, to tylko O&O Defrag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może dlaczego win 7 tak często szwankuje, jeżeli chodzi o operacje na które trzeba dać zgodę administratora ?
Chodzi mi o rozwiązanie konkretnego problemu, bo chce zainstalować ScareFace''a i mi taki błąd wyskakuje ...

20101004154647

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:46, Bezi_113 napisał:

A wie ktoś może dlaczego win 7 tak często szwankuje, jeżeli chodzi o operacje na które
trzeba dać zgodę administratora ?
Chodzi mi o rozwiązanie konkretnego problemu, bo chce zainstalować ScareFace''a i mi
taki błąd wyskakuje ...

Próbowałeś prawoklika na instalce i tam w właściwościach uruchom jako administrator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:46, Bezi_113 napisał:

A wie ktoś może dlaczego win 7 tak często szwankuje, jeżeli chodzi o operacje na które
trzeba dać zgodę administratora ?
Chodzi mi o rozwiązanie konkretnego problemu, bo chce zainstalować ScareFace''a i mi
taki błąd wyskakuje ...


To jest pikus....
Ostatnio chcialem odinstalowac gre i napisalo mi, ze nie mam odpowiednich uprawnien, zeby odinstalowac aplikacje.
A jestem jako administrator.
To jedyna niedogodnosc w tym systemie, ktora mnie deprymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:46, Bezi_113 napisał:

A wie ktoś może dlaczego win 7 tak często szwankuje, jeżeli chodzi o operacje na które
trzeba dać zgodę administratora ?
Chodzi mi o rozwiązanie konkretnego problemu, bo chce zainstalować ScareFace''a i mi
taki błąd wyskakuje ...


On nie szwankuje, po prostu jeśli program na początku nie chce zgody na uruchomienie z prawami administratora to nie dostanie takiej możliwości i będzie mógł modyfikować tylko te pliki które należą do zalogowanego użytkownika, a jak spróbuje wykonać operacje na plikach innego użytkownika bądź administratora to system wyrzuci taki właśnie komunikat. Takie zabezpieczenie. Dlatego wszystkie instalatory jeśli nie rzucają komunikatu o uruchomieniu jako administrator to należy go zakończyć i prawy -> Uruchom jako administrator, inaczej w najlepszym wypadku się nie zainstaluje w najgorszym zainstaluje ale tak że program nie będzie działał prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z grami jak gram na klawi, mianowicie w pewnym momencie po ok 10min grania tak jakby wyłącza mi się klawiatura tzn. Num Lock się świecie ale nic nie działa żaden przycisk itd... i np. gostek z mafii II idzie cały czas w lewo itd... nic się nie da zrobić jedyny sposób to reset kompa ;/ mam nowego kompa ( ok 2tyg. ) i windowsa 7 HP 64bit. oryginał oczywiście. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
może ktoś mi pomoże :mam win 7 , zrobiłem partycje 15 GB na linuxa
- zainstalowalem linuxa najnowszą wersją Mandrive 64 bit
- komputer startuje spod linuxa i wybieram sobie system : win 7 albo Mandrive i jest git
- jestem na win 7 i kasuję partycję gdzie jest linux i w tym momencie windows 7 nie startuje , kod błędu 22
nie pomaga naprawa z płyty , ani przywracanie systemu, na dobra sprawę pozostaje ponowna instalacja systemu
ale gdy zainstaluję linuxa znowu moge sie przełączyc na win 7 (czyli win 7 działa i jest sprawny)
Pytanie brzmi:
Dlaczego linux przypisał sobie prawa jako pierwszy rozruch ? oraz
jak odtworzyć i zmienić plik startowy windowsa 7 by to on był nadrzędnym systemem.
przy instalacji linuxa pozostawiłem wszystko standardowo tylko wskazałem pusta partycję gdzie ma być linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować