Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2010 o 11:29, Zebek napisał:

Witam
Mam problem na Windows 7 64bit
Jeśli używam nagrywania w NERO to nie mogę normalnie dodawać folderów które chcę nagrać
jak używam skrzynki mailowej to nie mogę załączać żadnych załączników - klikam przycisk
załącznik i nic się nie dzieje
Jak jestem w jakimkolwiek programie pakietu Office 2007 to gdy klikam "Zapisz jako" program
nie otwiera folderów w których chcę zapisać dany plik
Dodatkowo dodam, że ma Esset Smart Security z najnowszymi aktualizacjami i przeskanowalem
już kilkukrotnie cały dysk i nic nie zostało wykryte

Jakaś rada?


Odinstaluj na czas proby NOD-a, bo taki antywirus masz tak ?
Sprawdz czy cos sie zmienilo.

Jak sytuacja sie poprawi, to zamiast NOD-a, sciagnij, zaktualizuj i uzywaj tego programu jak nie masz nic przeciwko:

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials,Program,Windows,14628.html

U mnie dziala jak nalezy, a tez mam win 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy windowsa 7 w wersji home lub innej podstawowej (chodzi mi o każą poniżej pro) można używać na laptopie w firmie? Mój brat chce kupić laptopa i będzie na nim np rysował projekty itp i czy musi mieć na nim wersje pro lub ultimate czy może mieć zwykłego home basic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Win XP miałem coś takiego jak ustawianie wydajności katy dźwiękowej niski, średni i wysoki. Wtedy dopiero miałem dźwięk na 5.1 ponieważ zanim tego nie zmieniłem to np. w bocznych słyszałem tylko jakieś efekty w grach i to wszystko, żadnej muzyki czy też rozmów jednostek.

Po zmianie systemu na Windows 7 64 bity, już nie ma tej możliwości aby zmienić na średni, więc się pytam czy można to jakoś zrobić aby wszystko słyszeć na głośniki 5.1, aktualnie posiadam głośniki Logitech X-540 5.1 i np. jak wcisnę matrix to owszem słychać muzykę, ale np. wtedy nie ma efektów dźwiękowych jak wybuchy czy jak ktoś rozmawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z siódemką (wersja Home premium 32 bitowa), zainstalowałem system i co jakiś czas wyskakuje mi blue screen z różnymi błędami (raz jest win32k.sys). Moja konfiguracja komputer to: AMD Sempron 3200+, 1GB RAM, Radeon X1950PRO. Czy ten błąd może być spowodowany sterownikami do karty graficznej(zainstalowałem nowe sterowniki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bracio: sprawdź najpierw stabilność komputera poza systemem operacyjnym. Poszukaj w google programu: Memtest (pamięć RAM i płyta główna), HDAT2 (dysk twardy - poczytaj dane SMART). Odpal komputer z płyty Ubuntu Live i zobacz, czy wszystko jest OK. BSODy występują tylko pod obciążeniem procesora, karty graficznej, czy przypadkowo, "same z siebie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 22:25, Pioruns napisał:

Bracio: sprawdź najpierw stabilność komputera poza systemem operacyjnym. Poszukaj w google
programu: Memtest (pamięć RAM i płyta główna), HDAT2 (dysk twardy - poczytaj dane SMART).
Odpal komputer z płyty Ubuntu Live i zobacz, czy wszystko jest OK. BSODy występują tylko
pod obciążeniem procesora, karty graficznej, czy przypadkowo, "same z siebie"?


Uruchomię zwykłą przeglądarkę i już wyskakuje Blue screen, blue screeny wyskakują mi w różnych momentach z różnymi komunikatami. Sądzę, że może to być spowodowane super, rewelacyjnymi sterownikami do niesamowitej mojej kart Radeon X1950 PRO (na XP też sterowniki odstawiały niesamowite cyrki) ponieważ przed instalacją sterowników system działa stabilnie, nawet pod dużym obciążeniem (kopiowanie plików z pendrive, z płyty, instalacja programów). Sprawdzę jak system działa w trybie awaryjnym oraz zastosuje się do twoich rad, napiszę o wynikach i pomyślę co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile z tego drugiego się nieda to najłatwiej będzie z poziomu livecd, np rescue boot cd. albo jakiegoś "flashowego" Linuksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 18:08, S1G napisał:

O ile z tego drugiego się nieda to najłatwiej będzie z poziomu livecd, np rescue boot
cd. albo jakiegoś "flashowego" Linuksa

A byłbyś na tyle miły by dać instrukcję do zrobienia tego o czym mowisz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wersja 1)
a)uruchamiasz ten drugi system
b) formatujesz partycję
c) przechodzisz do części wspólnej

Wersja 2)
a)ściągasz linuksa livecd/usb,
b) wypalasz/nagrywasz na pendrive stosownym programem
c) uruchamiasz go
d) uruchamiasz zarządzanie dyskami (np gparted) i formatujesz
e) przechodzisz do części wspólnej

Część wspólna, o ile masz ekran wyboru systemu
a) uruchamiasz instalkę windowsa
b) na 1-wszym ekranie wyboru wybierasz naprawę systemu (r o ile dobrze pamiętam)
c) Wybierasz instalację Windowsa (tą która ma zostać
d) wydajesz polecenia fixmbr oraz fixboot, restartujesz komputer i ma być dobrze.

Zamiast części wspólnej możesz poszukać w samym Windowsie konfiguracji bootmenagera (to on odpowiada za wybór sytemu podczas startu), i tam usunąć ten nadliczbowy. Ja ci w tym nie pomogę ponieważ jako "Linuksiarz" korzystam z GRUBa a nie Windowsowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 18:21, S1G napisał:

wersja 1)
a)uruchamiasz ten drugi system
b) formatujesz partycję
c) przechodzisz do części wspólnej

Od tej wersji zacząłem, nie idzie zbyt.
Windows daje prosty komunikat że nie ma takiej mozlliwości.
Aktualnie bawie sie z wypalaniem linuxa. Najwyzej cie dopytam.
Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypalilem linuxa, sformatowałem to co trzeba. W dalszym etapie mam mały problem.
Instalator Win7 po formacie nie widzi nic a nic. Co ciekawe jak zrestetowalem komputer pokazal mi on wybór obu win7 a po uruchomieniu własciwego okazalo sie ze partycja przetrwała formata (dla pewnosci czytajacego, tak uzylem polecenia ''apply'' w stosownym programie, w tym przypadku gparted)
Teraz siedze na etapie naprawy windowsa bez mozliwosci wyboru ktoregos z potrzebnych windowsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkałem, jesteś pewien że sformatowałeś właściwą partycję? upewnij się też że partycja z "właściwym" Windowsem jest aktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
kupiłem dysk twardy usb samsunga - dysk działa na laptopie (win 7) a nie działa na PC (win 7) po podłączeniu do PC pokazuje sie by go sformatowac , pomimo że jest sformatowany , a jak klikne na sformatuj to pokazuje sie okienko że nie może go sformatowac bo cos tam z odczytem plików jest nie tak .
wiecie o co tu chodzi? pierwszy raz z tym sie spotykam . Zaznacze że dysk sformatowałem w NTFS na laptopie , standardowo był w FAT 32 .
ten błąd jest oznaczony jako 51 - w sieci znalazłem ze to cos z indeksowaniem ale nie za bardzo moge sobie poradzić z tym. ( dysk jest dobry , na laptopie działa) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnosnie systemu otóż mam zamiar go sobie kupic i moje pytanie jest następujące jak będą "chodziły" gry na moim komputerze Intel PentiumDual Cpu e2160 1,8GHz,2gb ram,Ge-Force 9600 Gt 512 mb? i ewentualnie na jakich wymaganiach sobie pogram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 00:05, Eternal101 napisał:

witam mam pytanie odnosnie systemu otóż mam zamiar go sobie kupic i moje pytanie jest
następujące jak będą "chodziły" gry na moim komputerze Intel PentiumDual Cpu e2160 1,8GHz,2gb
ram,Ge-Force 9600 Gt 512 mb? i ewentualnie na jakich wymaganiach sobie pogram?


Większość gier powinna odpalić bez problemu, choć na maksymalnych ustawieniach w nowsze tytuły na pewno nie pograsz, bo Twoja konfiguracja dla niektórych gier jest jedynie wymaganym minimum.
Tak więc przygotuj się na obniżenie suwaków w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 01:07, sirufok1987 napisał:

> witam mam pytanie odnosnie systemu otóż mam zamiar go sobie kupic i moje pytanie
jest
> następujące jak będą "chodziły" gry na moim komputerze Intel PentiumDual Cpu e2160
1,8GHz,2gb
> ram,Ge-Force 9600 Gt 512 mb? i ewentualnie na jakich wymaganiach sobie pogram?

Większość gier powinna odpalić bez problemu, choć na maksymalnych ustawieniach w nowsze
tytuły na pewno nie pograsz, bo Twoja konfiguracja dla niektórych gier jest jedynie wymaganym
minimum.
Tak więc przygotuj się na obniżenie suwaków w ustawieniach.


hmm kupie zainstaluje zobacze na jakich pogram w miare plynnie w nowsze tytuly jak sie nie spodoba zawsze moge do xpka wrocic xD dzieki za info ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu 7 w wersji OEM i teraz kumpel mówi mi, że taka wersja jest przypisana do jednej maszyny i nie można jej zainstalować na innej. Tak przynajmniej pisze na wikipedii: "Wady: Przypisanie oprogramowania do jednego komputera lub jego części. Uniemożliwia to ponowną instalację oprogramowania na nowszym sprzęcie zakupionym przez użytkownika tego oprogramowania.". To prawda? Jeśli np. dołożę RAMu, to mogę pożegnać się z systemem, na który wydałem 400zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy ramie nie powinno być problemów, najważniejszą częścią jest płyta główna. Nawet wymiana na inny egzemplarz tego samego modelu spowoduje konieczność tłumaczenia się podczas aktywacji telefonicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować