Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2010 o 09:35, Misquamaqus napisał:

Sterowniki z visty powinny dzialac pod win 7, jezeli jest ta sama bitowosc.


Powinny.. to dobrze.. dziwne, że jeszcze producent nie wydał reszty sterów pod 7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 09:42, Kapas napisał:


> Sterowniki z visty powinny dzialac pod win 7, jezeli jest ta sama bitowosc.
>

Powinny.. to dobrze.. dziwne, że jeszcze producent nie wydał reszty sterów pod 7...

Raczej producenci, sterowniki do plyty głównej to w zasadzie zbiór sterowników do chipsetu, karty dźwiękowej, sieciowej(ych) i innych zintegrowanych peryferiów.

Zaś model sterowników jest o ile dobrze pamiętam ten sam, więc to wydanie ograniczyło by się do dodania sevena do listy kompatybilności (co innego stery od xp-ka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 09:42, Kapas napisał:


> Sterowniki z visty powinny dzialac pod win 7, jezeli jest ta sama bitowosc.
>

Powinny.. to dobrze.. dziwne, że jeszcze producent nie wydał reszty sterów pod 7...


Ja jak przesiadałem się na siódemkę to jedyne sterowniki jakie instalowałem to były do grafiki resztę system sam sobie pobrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2010 o 10:42, Nufiko napisał:

Ja jak przesiadałem się na siódemkę to jedyne sterowniki jakie instalowałem to były do
grafiki resztę system sam sobie pobrał.


No ok, ale bez zainstalowania odpowiednich sterów do płyty to nawet mi się do neta nie uda podłączyć bo mam kartę sieciową do pci wsadzoną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2010 o 11:26, Kapas napisał:

No ok, ale bez zainstalowania odpowiednich sterów do płyty to nawet mi się do neta nie
uda podłączyć bo mam kartę sieciową do pci wsadzoną :P


No to jak teraz piszesz ?

Albo zaktualizujesz sterowniki recznie, albo z pod menadzera urzadzen.
Sciagaj, instaluj z visty i do siego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 11:52, Misquamaqus napisał:


> No ok, ale bez zainstalowania odpowiednich sterów do płyty to nawet mi się do neta
nie
> uda podłączyć bo mam kartę sieciową do pci wsadzoną :P

No to jak teraz piszesz ?


jeszcze na xpeku siedzę.

Dnia 30.12.2010 o 11:52, Misquamaqus napisał:

Albo zaktualizujesz sterowniki recznie, albo z pod menadzera urzadzen.
Sciagaj, instaluj z visty i do siego roku :)


Okok :) thx za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym Windowsie coś takiego jak pasek szybkiego uruchamiania? Niby jest jakiś pasek zadań, ale to nie to samo. Np. jak klikne na nim ikonke xfire to sie włącza, ale gdy nie wyłączając programu zminimalizuję go, to potem klikając na tę ikonkę nie da się tego zmaksymalizować. Po kliknięciu prawym na ikonce nie ma możliwości np. zamknięcia programu, a jedynie odpięcie ikonki od tego paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 22:57, kamyk092 napisał:

Witam , mam do Was takie pytanie, czy jest sens przesiadać się z Visty 64bit na 7 ? Czy
poprawi to prace komputera i gier ?


Windows 7 jest na pewno systemem sprawniejszym i bezpieczniejszym od Visty dlatego korzyści z przesiadki na pewno będą. Drugą sprwą jest to jak koszt takiej wymiany ma się do osiągniętego w ten sposób wzrostu wydajności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2011 o 23:17, o_Orange napisał:

Windows 7 jest na pewno systemem sprawniejszym i bezpieczniejszym od Visty dlatego korzyści
z przesiadki na pewno będą. Drugą sprwą jest to jak koszt takiej wymiany ma się do osiągniętego
w ten sposób wzrostu wydajności. :)


Dzięki, zastanowie się mocniej nad 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować sobie net framework 3.5, ale nie mogę. Klikam na ikonkę 2 razy i nic się nie dzieje...prawym, potem uruchom jako administrator i też nic. Wcześniej z innymi programami też miałem taki problem, ale tam za 3- 4 razem instalacja ruszała. A z tym framem moge sobie cały dzień klikać i nic...czemu tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 12:03, Ecko09 napisał:

Chcę zainstalować sobie net framework 3.5, ale nie mogę. Klikam na ikonkę 2 razy i nic
się nie dzieje...prawym, potem uruchom jako administrator i też nic. Wcześniej z innymi
programami też miałem taki problem, ale tam za 3- 4 razem instalacja ruszała. A z tym
framem moge sobie cały dzień klikać i nic...czemu tak sie dzieje?


Ale po co Ty go instalujesz? Przecież w Win7 instaluje się on automatycznie razem z systemem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 12:13, sirufok napisał:

>


Bo do LoLa trza dX9, tego neta i coś tam jeszcze ;] 2 pozostałe rzeczy instalowałem, tego nie, więc miałem nadzieje, że gra ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąć porady.
Znajomy, który w sumie całkiem nieźle zna się na sprzęcie ostatnio mówił iż nie warto zawracać sobie głowy Windowsem 7 gdyż większość programów jeszcze na nim nie działa. Każde wejście w panel sterowania kończy się kompletną zawiechą a najlepiej działa po odinstalowaniu wszelkich przeglądarek internetowych. Ile w tym prawdy? Bo brzmi to dla mnie jak lekkie bzdury.
Czy po przejściu z XP SP2 na Siódemkę spadek wydajności w grach będzie wyraźny? (mój sprzęt AMD Athlon 4200+ Dual Core, 2,21Ghz X2, 1GB RAM, Radeon HD 4670)
Jak dużo starych gier nie działa na siódemce?
Czy warto przesiąść się na 7. Rozmyślam nad tym głównie dlatego iż spotkałem już kilka gier (ostatnio Dead Rising 2, the force unleashed 2, które najprosciej wywalają komunikat że potrzeba nowszej wersji systemu).
Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare gry na sevenie jak najbardziej działają, trzeba im tylko dx9 doinstalować (10 nie jest w pełni zgodny wstecz, a co za tym idzie 11 też)

ps Co do panelu sterowania to naturalnie bujda na resorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ow znajomy ma bujna wyobraznie.
Nie ma zadnych zawiech w win 7 odnosnie przegladarek, paneli itp.
Gosc musi miec zle skonfigurowany system, bajzel lub nie wie co mowi.
Jak istnieje mocrosoft, to jeszcze nie bylo systemu lepszego od siodemki, a przynajmniej ja nic na ten temat nie wiem.

Jest tylko jedna wazna rzecz... zeby win 7 rozwinal skrzydla, trzeba miec dosc dobry komputer.
U Ciebie dla przykladu jest za malo pamieci ram, ale po dokupieniu drugiej kosci 1 gb, juz bedzie o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:58, S1G napisał:

Stare gry na sevenie jak najbardziej działają, trzeba im tylko dx9 doinstalować (10 nie
jest w pełni zgodny wstecz, a co za tym idzie 11 też)

ps Co do panelu sterowania to naturalnie bujda na resorach

I tak we wszystko grałbym na dx9 imo na dx10 mam już za słabą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sformatować Windowsa 7 . Ponieważ muszę sformatować zmieniłem by najpierw czytało z płytki , i pisze dowolny klawisz spowoduję rozruch kilkam , potem piszę że windows ładuję pliki , potem włącza się instalowanie systemu windows , wybierz język itd. no ale gdzie jest opcja aby sformatować starego Windowsa 7 ??? Bo ja nie chce mieć dwóch systemów , tylko jeden ale dochodzę do momentu zainstaluj teraz wybija instalator rozpoczyna pracę ... i się ładuję , potem jest aby wybrać architekturę klikam dalej , wybieram akceptację klikam dalej i jakiego typu instalację chcesz dokonać i nie wiem co wybrać , bo ja chcę usunąć stary system i zainstalować nowego no ale nie ma nigdzie podziału partycji ani usunięcia czy coś to jak to zrobić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować