Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2011 o 20:46, Misquamaqus napisał:

To masz zainstalowany SP1 czy nie ?
Pokaz wlasciwosci "moj komputer":


Tak, SP1 jest zainstalowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy po upływie jakiegoś czasu (np. kilku miesięcy) gry na Windows 7 zaczną gubić fpsy i będą chodzić wolniej. Istnieje w ogóle coś takiego? Tzn. im więcej czasu używamy Windowsa bez formatowania dysku, tym niektóre gry, pogramy będą gubiły klatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 19:59, Hommicide napisał:

Zastanawia mnie, czy po upływie jakiegoś czasu (np. kilku miesięcy) gry na Windows 7
zaczną gubić fpsy i będą chodzić wolniej. Istnieje w ogóle coś takiego? Tzn. im więcej
czasu używamy Windowsa bez formatowania dysku, tym niektóre gry, pogramy będą gubiły
klatki?

Zależy od tego jak dużo oprogramowania będziesz instalował, czy dysk zdefragmentowany itp. Same z siebie nie zwolnią,będzie to konsekwencja twoich działań albo ich zaniechania. Co do instlacji programów to chodzi o to że Windows niestety korzysta z rejestru. A efekt tego taki że każdy instalowany program dodaje tam swoje wpisy (które nie zawsze są usuwane przy deinstalacji), co sprawia że rejestr staje się coraz większy i znalezienie w nim potrzebnej informacji zajmuje coraz więcej czasu. Czemu zastosowali to rozwiązanie zamiast plików ini (funkcjonujących w systemach x-owych do dziś jako /etc) nie wiem, zarówno w teorii jak i praktyce jest gorsze pod każdym względem.

Generalnie jeśli dbasz o system to problemów nie będzie. Juź xp był w porządku jeśli chodzi o długotrwałe działanie przy prawidłowej eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnośnie win 7 .

Sciągnąłem go z netu... i aby być legalny czy wystarczy że teraz dokupie do niego oryginalny klucz ?
Widziałem chwile temu na allegro oryginalne klucze za 50 zł ?!

W aukcji piszą takie coś :

"Windows 7 Ultimate - KLUCZ AKTYWACYJNY Licencja dożywotnia
Ściągnełeś system z internetu i unikasz aktualizacji? Już dziś AKTYWUJ swój system i nie bój się Microsoftu!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ściągnąłeś nie tylko system ale i cały batalion szkodników. No chyba że to z "wersja studencka" ale wtedy miałbyś i klucz.

Co do aukcji to płaci kupując oryginała się przede wszystkim za tenże klucz, więc cena podejrzanie niska (zwłaszcza że ultimate to najbardziej rozbudowana wersja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będe tutaj czarował, wszedłem na torrent.

Nie chodzi mi tutaj o piractwo, nie zrozum mnie źle, niedługo chce kupić lapka bez systemu i osobno system .. więc szukałem w allegro systemów i znalazłem właśnie do kupienia klucz... i się zastanawiam czy takie coś może by ć ?

link do aukcji:

http://allegro.pl/licencja-windows-7-ultimate-box-automat-24h-i1480871402.html

Co mnie zastanwawia to :

"Osoby zainteresowane otrzymają również link skąd można pobrać oprogramowanie."

Czyli rozumiem z tego że... nowy system mogę mieć zupełnie legalnie za 50 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 21:22, Chester001 napisał:

Czyli rozumiem z tego że... nowy system mogę mieć zupełnie legalnie za 50 zł ?

Co do tego mam poważne wątpliwości, co zresztą jasno napisałem w poprzednim poście. Najlepiej będzie kupić tego lapa jednak z Windowsem, o ile nie jesteś studentem uczelni która podpisała stosowną umowę z Microsoftem taniej i legalnie się chyba nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie wersję BOX możesz przenosić z kompa na kompa, jeśli myślisz o ściągnięciu z neta to wystarczy sprawdzić sumę kontrolą takiego obrazu, MS takie sumy ujawnia publicznie wiec nie ma co się bać o extra dodatek zawarty w takim obrazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 16:26, blacklio2 napisał:

Jedynie wersję BOX możesz przenosić z kompa na kompa, jeśli myślisz o ściągnięciu z neta
to wystarczy sprawdzić sumę kontrolą takiego obrazu, MS takie sumy ujawnia publicznie
wiec nie ma co się bać o extra dodatek zawarty w takim obrazie

No ok..

ale jak ściągnąłem z neta... kupię ten klucz za 50 zł.. wklepie... win 7 połączy się z MS i zweryfikuje klucz... będzie ok.. to w czym teraz jest problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ściągnąłem właśnie tzw. wersje studencką Windows 7 który miał zajmować 16 GB.
Nie wypakowany Windows zajmuje 2,9 GB a wypakowany... 2.9 GB.
Nie mogę go zainstalować ponieważ pojawia się okienko " program windows 7 setup exe nie jest prawidłową aplikacją win 32". Co zrobić, jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 18:55, Chester001 napisał:

ale jak ściągnąłem z neta... kupię ten klucz za 50 zł.. wklepie... win 7 połączy się
z MS i zweryfikuje klucz... będzie ok.. to w czym teraz jest problem ?

Ano w tym że jak zostanie zidentyfikowany jako kradziony (jak faktycznie zadziała to pewnie jego "historia" jest taka że ktoś w Microsofcie z dostępem do generatora sprzedaje je "po godzinach", potem tacy jak ten sprzedawca kupują je hurtowo od niego/pośrednika i sprzedają na sztuki. ) to przestanie być ok bo ci się system "odaktywuje".

edit: może być też tak że dostaniesz klucz na nielimitowane instalacje kupiony przez jakąś wielką korporację, potem takowe wyciekają do internetu i są używane przez piratów. za jakiś czas (sp2?) korporacja dostanie nowy a ty zostaniesz na lodzie bo obecny przestanie "na sztywno" uznawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 18:55, Chester001 napisał:

ale jak ściągnąłem z neta... kupię ten klucz za 50 zł.. wklepie... win 7 połączy się
z MS i zweryfikuje klucz... będzie ok.. to w czym teraz jest problem ?

Moim zdaniem jest to czysty pirat. Prawdopodobnie ktoś dorwał jakąś pulę numerów przeznaczonych dla jakiejś korporacji, albo ktoś złamał generator numerów i teraz z tego korzysta. W pierwszym wypadku jest bardzo możliwe, że za jakiś czas przy instalacji kolejnego SP okaże się, że komputer ma pirackie klucze i wymaga ponownej aktywacji, w drugim wypadku stanie się to na pewno.
Nie ma możliwości aby Microsoft lub ktoś z jego legalnych kontrahentów sprzedawał Win7 za 50 zł zamiast za 1000 zł. W najlepszym wypadku miałoby się szczęście znajdując legalną okazję za 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje :/
Ale nie jest źle... poczekam jeszcze do wypłaty ... i jak będzie nadal w ofercie laptop na którego sobie ostrzę zęby to.. postaram się zakupić z systemem aby mieć już z głowy.... darmowe upadejty to jednak fajna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 19:05, Caridin napisał:

Witam. Ściągnąłem właśnie tzw. wersje studencką Windows 7 który miał zajmować 16 GB.
Nie wypakowany Windows zajmuje 2,9 GB a wypakowany... 2.9 GB.
Nie mogę go zainstalować ponieważ pojawia się okienko " program windows 7 setup exe nie
jest prawidłową aplikacją win 32". Co zrobić, jakieś pomysły?


To prawdopodobnie znaczy, że ściągnąłeś wersję 64 bitową, jako instalkę a twój OS go nie obsługuje. A bo drugie to skąd ściągnąłeś? Jeśli dobrze kojarzę to z MSDNAA ściąga się programy w formacie .iso. Czy może jest jakaś inna strona która pozwala legalnie ściągnąć studencka wersję Win 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 21:22, Chester001 napisał:

Czyli rozumiem z tego że... nowy system mogę mieć zupełnie legalnie za 50 zł ?

jak dla mnie to jest to klucz studencki z UWM Olsztyn(uniwersytet warmińsko-mazurski)czyli instalujesz system z tym kluczem na jakim kompie chcesz wersja box oczywiście po zakończeniu studiów powinieneś system skasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 19:29, Piotrbov napisał:

To prawdopodobnie znaczy, że ściągnąłeś wersję 64 bitową, jako instalkę a twój OS go
nie obsługuje. A bo drugie to skąd ściągnąłeś? Jeśli dobrze kojarzę to z MSDNAA ściąga
się programy w formacie .iso. Czy może jest jakaś inna strona która pozwala legalnie
ściągnąć studencka wersję Win 7?


Tzn. brat jest studentem i to on pobrał tego Win 7, ale to ja mam problem,bo ściągnął go dla mnie;]
Wydaje mi się że to właśnie to MSDNAA.
Mam już klucz i wszystko co potrzebne ale nie ma siły go zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 20:44, Caridin napisał:

Tzn. brat jest studentem i to on pobrał tego Win 7, ale to ja mam problem,bo ściągnął
go dla mnie;]
Wydaje mi się że to właśnie to MSDNAA.
Mam już klucz i wszystko co potrzebne ale nie ma siły go zainstalować.


No cóż w takim razie, poproś by jeszcze raz ściągnął i dał tylko ten plik w formacie .iso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 20:53, Piotrbov napisał:

No cóż w takim razie, poproś by jeszcze raz ściągnął i dał tylko ten plik w formacie
.iso.


Niestety można to ściągnąć tylko raz :"/ Co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 21:02, Caridin napisał:

Niestety można to ściągnąć tylko raz :"/ Co zrobić...


To znaczy, że to na 100% nie jest z MSDNAA. Tam można ściągać te pliki "zakupione" ile razy się chce.

A propos. Jaka jest różnica pomiędzy Win 7 Home Edition, a Win 7 Professional?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować