Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2011 o 21:24, Idek95 napisał:

czytałem


zrodlo prosze, gdzie wypisuja takie bzdury

mozesz miec software dx11, ale hardware tego nie obsluzy

chcesz efekty dx11 w grach to kup kart, ktora posiada jego obsluge, a gf 9800 nia nie jest.
Tylko bedziesz tez wtedy musial wymienic procesor (albo przynajmniej ostro podkrecic, choc ja bym od razu wymienil na quada i wtedy jeszcze O/C).

Ja bym osobiscie na Twoim konfigu nie bral Win7 chyba, ze zamierzasz niedlugo przeprowadzic jakis upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pc format albo chip albo jakiś pc expert czy jakoś tak. niepamiętam. nieno jak upgrade robić to już na całego bo ten zestaw najnowszy nie jest, włącznie z gniazdem procesora. jak jużwymieniać to jużna i5. może się szarpne na i7 ;D, a a''propos lepiej brać AMD czy Intel / Radeon / GeForce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 21:33, Idek95 napisał:

a''propos lepiej brać AMD
czy Intel / Radeon / GeForce

AMD + Radeon lub Intel + GeForce. Mieszanie ich by tylko obniżało ich wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 22:40, Pepego napisał:

> a''propos lepiej brać AMD czy Intel / Radeon / GeForce

Dnia 28.05.2011 o 22:40, Pepego napisał:

AMD + Radeon lub Intel + GeForce. Mieszanie ich by tylko obniżało ich wydajność.


20110528224227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w siódemce jest jakaś inna opcja zarządzania energią, prócz "Opcji zasilania" w Panelu sterowania? Komputer (komputer jeszcze jak komputer, ale gry to już w ogóle...) strasznie mi "muli", gdy tylko odłącze zasilacz od laptopa, mimo, że w "opcjach zasilania" mam ustawioną wysoką wydajność, a w opcjach zaawansowanych - w zarządzaniu energią procesora w minimalnym stanie procesora (na baterii) przestawiłem wartość z 5% na 100%. Mimo tego wszystkiego gry ciąglę mają 3-4 krotnie mniejszą liczbę klatek niż na zasilaczu. Czy są może jakieś programy wymuszające maksymalną wydajność kosztem długości pracy na baterii? System 64 bit. Czy może w "Siódemce" jest gdzieś ukryte jeszcze jedno "zarządzanie energią"? :))

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy można wykluczyć program z kontroli konta użytkownika? Mam internet na laptopie z iPlusa i za każdym razem pyta się czy uruchomić ipluschecker.exe przy starcie systemu. Na razie sam na to nie wpadłem (win7 od 11 godzin mam...). Wiem że na Viście można było takie coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 21:55, damienthorn napisał:

Mam pytanie. Czy można wykluczyć program z kontroli konta użytkownika? Mam internet na
laptopie z iPlusa i za każdym razem pyta się czy uruchomić ipluschecker.exe przy starcie
systemu. Na razie sam na to nie wpadłem (win7 od 11 godzin mam...). Wiem że na Viście
można było takie coś zrobić.

logo windows+R -> "msconfig" -> uruchamianie -> odznacz ten program którego nie potrzebujesz -> reset komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z folderem ''Gry'' (tym windowsowym, z menu Start).
Wrzuciłem do niego skrót do Shoguna ze Steama i ikonka się zacięła - nic nie da się z nią zrobić. Prawoklik czy też próby przeniesienia skrótu nie działają.

Dodam, że inną grę ze Steama udało się wrzucić do katalogu bez problemu (Magicka).


I tak wiem, popierdułka, ale strasznie wkurzająca ;).

20110601082844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z płytą instalacyjna do Widnows''a 7 Home Premium 64 bit. Otóż, chcę ta płytą nareperować system, lecz gdy bootuje z płyty, to po pokazaniu się napisu "Starting Windows" ( lub jakoś tak ) z logiem Windows''a, pojawia mi się czarny ekran, wraz z kursorem myszki, można bez problemu ruszać tym kursorem. Po chwili i płyta, i komputer przestają pracować. Płyta przestaje sie kręcić, i nie świeci się lampka pracy komputera. Tak było przez ponad 10 minut. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest przesada. W tym cholernym windowsie seven nie mozna nic zmienic i nic ruszyc bo kazde klikniecie powoduje wzrost zżerania ramu i przy kazdym wlaczeniu kompa mam coraz wiecej zuzycia ramu. Juz wkurwilem sie maksymalnie. Wszedlem sobie w panel sterowania, zapora systemu windows i WYLACZYLEM wszystkie zapory i teraz mam przy wlaczaniu kompa kilka megabajtow wiecej zżeranej pamieci ram. A nawet jak ustawiam tak jak bylo poprzednio to zuzycie ramu jest i tak wieksze. Szlag mnie trafi z tym dziadostwem. Tak sie wnerwilem ze chcialem pieprznac w kompa ale sie powstrzymalem. Cholerne dziadostwo. Wylacza sie zapore systemu windows i JESZCZE MI WIECEJ pamieci zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj sie, bo Ci żyłka peknie :)))
To jest normalne, ze im dluzej siedzisz przy wlaczonym komputerze, tym wiecej jest zajmowanej pamieci ram.
Ja mam teraz jak pisze od 11 rana, zajete 1.25 gb, a nic nie robie, tylko klikam na forach i slucham muzy z internetu.
Bedzie trzeba, system zwolni pamiec i przydzieli, gdzie bedzie jej brakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada RAMu, jak jest wolne miejsce znaczy, że pamięć się marnuje, bo po co trzymać dane uruchomionych programów na 1000x wolniejszym dysku. Seven to dobrze zaprojektowany system i co się da to trzyma w RAM, odpalisz grę która będzie potrzebowała pierdylird megabajtów to system zwolni w ramie miejsce.

Siódemka im dłużej jej używasz to podobno robi sobie statystykę i część danych programów które najczęściej wykorzystujesz już ze startem wstępnie w tle ładuje do pamięci, żebyś potem mógł je szybciej uruchomić, jak dla mnie to duży plus.

PS. System mi na starcie zabiera ok 1,2 - 1,4 GB, gdzie na starcie ładuje mu się sporo programów i nie narzekam na szybkość działania, także wyluzuj trochę bo na serducho zejdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić bezpośredni skrót do wysunięcia napędu CD/DVD bez używania dodatkowych programów? Nie, nie mam na myśli CD/DVD>PPM>Wysuń, chcę to robić jednym kliknięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na moim laptopie lenovo ideapad y560 miałem dziwny problem z klawiaturą. Wiele klawiszy wykonywało operacje, za które nie powinny odpowiadać np. 6 zachowywałsię jak sekwencja dwóch klawiszy home i insert, a literka "m" otwierała jedną z aplikacji od lenovo. Na anglojęzycznych forach różne były magiczne podpowiedzi, ale nic nie działa. W końcu postanowiłem usunąć ostatnie aktualizacje windows i wygląda na to, ze jest po problemie, więc jak by kto miał taki problem (niekoniecznie na lenovo, bo problem dotyczy bardziej windowsa niż samego hardware''u) to zalecam usunięcie ostatnich aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:30, hans_olo napisał:

> A kombinacje "CTRL + SHIFT" probowales ?
I co by to miało zrobić?

Zmienić układ klawiatury o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 18:06, S1G napisał:

Zmienić układ klawiatury o ile dobrze pamiętam.

Nie wiem czy istnieje taki układ klawiatury, jak ten, który się u mnie pojawił, zwłaszcza że deinstalacja aktualizacji pomogła. Ogólnie sprawa bardzo dziwna i będę to obserwował, zobaczymy, czy problem wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować