Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2011 o 18:22, Crew_900 napisał:

Nic nie robiłem. Na dyskach i w moich dokumentach to samo. nie wiem co się dzieje, muszę
odświeżyć by to znikło itd...


To może sprawdź na przywróceniu systemu sprzed aktualizacji jak zachowuje się system i ponownie zainstaluj aktualizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem z dźwiękiem i nikt nie wie jak go rozwiązać- często się zdarza, że windows wycisza inne dźwięki gdy wykryje jakąś mowę przez skype, gg lub teamspeaka. Próbowałem już wszystkiego. "Tak znam opcje dźwięki-konfiguracja-nie rób nic" ale owa opcja nie działa. Ciągle wycisza mi np. dźwięki z gier, muzyki itd. Miał ktoś może podobny problem?

Edit*
Słuchawki to Creative Wirless Gaming HS-1200, zainstalowałem najnowsze aktualizacje do słuchawek i karty.
Może, dodam jak pomoże to, że ścisza mi dźwięk o 80% i nie da się tego zmienić. (sprawdzilem to podglasniajac dzwiek na maxa- potem wlaczalem tsa i patrzylem o ile pi spadaly paski- spadały wszystkie poza głównym oraz teamspeakowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może inne opcje ściszania, np o 20%, jak będzie Ci mnie ściszało to da się jeszcze wytrzymać, jeśli cały czas o 80% to coś musisz mieć zwalone w windzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 22:39, Radek15 napisał:

Sprawdź może inne opcje ściszania, np o 20%, jak będzie Ci mnie ściszało to da się jeszcze
wytrzymać, jeśli cały czas o 80% to coś musisz mieć zwalone w windzie.


W opcjach jest tylko 80% i 50%, no i calkowicie- jak zieniam na 50% to tz nie dziala i wycisza 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 18:07, Crew_900 napisał:

Takie pytanko mam. Na ile windows ocenia ci ten dysk ?

Podstawowy(wbudowany)(1tb) 5,9. W moim ogólnym rozrachowaniu powiedziałbym, że kultura pracy na nim wypada o niebo lepiej niż to na czym pracowałem wcześniej. A przenośnego nie pokazuje/nie wiem gdzie sprawdzić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 19:18, Crew_900 napisał:

To maksymalna ocena dysku to 5,9 : /

? Wg mnie ta ocena odnosi się tylko do jednego dysku tego 1tb, jeśli o tym mówisz. I co w związku z tym? Słaby wynik? Bo kompletnie nie znam skali w jakiej windows przyznaje punkty w tych testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 19:52, Crew_900 napisał:

mam dysk 750 GB i u mnie też ocena 5,9. Sądziłem, że są większe oceny.

Może ssd wyciągają więcej;p

Dobra ja wciąż czekam na info jak od montować tego offica. A teraz jeszcze jedno pytanie: To normalne, że on tak dużo pobiera pamięci systemowej? I na co to wszystko idzie? Bo menadżerze napewno nie znajdę ;/

20110917222549

20110917222606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 22:26, nightfaler napisał:

> mam dysk 750 GB i u mnie też ocena 5,9. Sądziłem, że są większe oceny.
Może ssd wyciągają więcej;p

Dobra ja wciąż czekam na info jak od montować tego offica.


W tym nie pomogę bo officea nie używam :P

Dnia 17.09.2011 o 22:26, nightfaler napisał:

A teraz jeszcze jedno pytanie:
To normalne, że on tak dużo pobiera pamięci systemowej? I na co to wszystko idzie? Bo
menadżerze napewno nie znajdę ;/


Raczej normalne, ja jestem wyznawcą zasady pusty RAM to marnujący się RAM. Ogólnie nie martw się jak jakaś aplikacja będzie potrzebowała pamięci to Windows sam zwolni odpowiednią ilość. Na co idzie np na często uruchamiane aplikacje, system na starcie buforuje do pamięci programy które często używasz aby szybciej się uruchamiały. Czy można to wyłączyć? Pewnie można ale nigdy nie chciało mi się szukać która usługa za to odpowiada i w którym miejscu ją ubić.

Aha jak podglądasz procesy warto użyć takiego guziczka na dole okienka Pokaż procesy wszystkich użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po około minucie bezczynności laptop z W7 przenosi mnie do ekranu logowania. Nie byłoby to tak upierdliwe, gdybym nie musiał za każdym razem wpisywać hasła do mojego konta. Da się tą opcję w jakiś sposób wyłączyć? Zmiana opcji zasilania lapka nic nie daje.
/edit: Jeszcze jedna sprawa. Czy można jakoś przełączyć widok w menu start na taki jak w XP (wyświetlanie wszystkich programów w osobnych rzędach - screen: http://img838.imageshack.us/img838/1306/85706563.jpg)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 01:36, Lex napisał:

Da się tą opcję w jakiś sposób wyłączyć? Zmiana opcji zasilania lapka nic nie daje.

Ustawienia wygaszacza ekranu i wyłącz go w cholerę lub wydłuż ponad 1 minutę. Niestety Win 7 to tradycyjnie kolejny debilnie skonfigurowany Windows.

Dnia 18.09.2011 o 01:36, Lex napisał:

/edit: Jeszcze jedna sprawa. Czy można jakoś przełączyć widok w menu start na taki jak w XP

Nie.

Lista rzeczy niemożliwych w Win 7, a możliwych w XP jest taka:
- Wielorzędowe menu programów
- Całkowicie jednorzędowe główne menu start
- Klasyczne menu Win95/98/XP
- Przycisk powodujący przejście do katalogu o poziom wyżej
- Paski narzędzi na krawędziach ekranu
- Przedefiniowywanie profilu nowego użytkownika
- 4 partycje użytkowe na jednym dysku twardym
- brak narzędzi w oknie eksploratora

Z zalet nowego GUI widziałbym
- Łatwe przedefiniowywanie lokalizacji każdego folderu specjalizowanego przez użytkownika
- Przyklejanie okien do lewej lub prawej krawędzi
- Możliwość włączenie trybu zaznaczania pojedynczych plików samą myszą
- Łatwe zaznaczanie myszą wszystkich plików w folderze w powyższym trybie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 23:52, JJZ_master napisał:

W opcjach jest tylko 80% i 50%, no i calkowicie- jak zieniam na 50% to tz nie dziala
i wycisza 80%

Wyłącz to w personalizacji. A jeżeli nie tam, to przełącz w menu start wyświetlanie panelu sterowania jako menu i dostaniesz dostęp do wszystkich klasycznych funkcji panelu. Tam już na pewno znajdziesz.
Sam zawsze wywalam dźwięki i audio ze sterowania przez windę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnioe technicznych spraw.

Po włożeniu testowej grafiki nie miałem obrazu na monitorze.. ale system się ładował.. Niestety musiałem go w trakcie uruchamiania wyłączać i to z 3-4 razy.
Jak się udało uruchomić obraz.. to system załadował się ale po chwili BSOD i bład : Hardware (jak sprawdzłem plik Mini Dump). Po błędzie system wrzucił jeszcze raz urządzenia audio i vga :).( dziwne bo przecież wcześniej miałem).

Czy to możliwe, że Win 7 tak reaguje? I BSOD z takim błędem spowodowany był przez te wyłączanie kompa w momencie uruchamiania systemu (wielokrotnie) ?

Po 2 dniach jest ok i nie ma błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować