Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2012 o 09:32, Carter napisał:

Mam takie Pytanko ale od początku planuje na wakacje zrobić reinstal systemu z formatem
dysków włącznie ale od istalacji win 7 w kompie wymieniłem pamięć (na więcej) i dołożyłem
2-gi dysk twardy i tu pytanie czy nie będę miał problemu z aktywaniem win7 64 bit oem.
Słyszałem ,że moge zmienić wszysko z wyjątkim płyty głównej ale nie wiem czy to prawda
.


Do dysków się system nie czepia, a dodanie pamięci to za mało aby system odmówił posłuszeństwa. Ewentualnie telefon do pomocy MS podany na ekranie rejestracji i jeśli konsultant odbierze to mówisz że gwarancyjnie Ci wymienili i aktywujesz bez problemu (testowane po zmianie płyty głównej). Także spokojna twoja rozczochrana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 09:32, Carter napisał:

/.../ > Słyszałem ,że moge zmienić wszysko z wyjątkim płyty głównej ale nie wiem czy to prawda
.

"Przywiązanie" do płyty głównej jest faktycznie przywiązaniem do chipsetu. Wymiana płyty głównej na inną, ale z tym samym chipsetem, nie powinna być problemem. Zwłaszcza, jak swój egzemplarz Windowsa zarejestrowałeś w Microsofcie. Przetestowałem to osobiscie, tyle, ze ładnych parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrzyć ale chipset to chyba właśnie płyta główna bo instalując na laptopie sterownik od chipsetu wykrywa po kolei wszystkie urządzenia takie jak karta graficzna, bluetooth itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 00:02, Witcher1990 napisał:

Nie chcę się mądrzyć ale chipset to chyba właśnie płyta główna.


Nie, może być wiele różnych płyt głównych w różnych konfiguracjach (typu liczba gniazd PCI-E, SATA etc) opartych na jednym chipsecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z windows update, system mi się nie aktualizuje, gdy próbuję pobrać ręcznie aktualizacje wyskakuje mi Błąd 80070003 usługi Windows Update, co z tym zrobić?
w pomocy pisze o usunięciu plików tymczasowych ale jak to zrobić?
doszedł jeszcze jeden błąd: Błąd 80246007 usługi Windows Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem administatorem komputera i nie mogę usunąć niektórych pozostałości po progamach. Pisze, że muszę uzyskać uprawnienia, co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 23:11, Crew_900 napisał:

Jestem administatorem komputera i nie mogę usunąć niektórych pozostałości po progamach.
Pisze, że muszę uzyskać uprawnienia, co mam zrobić ?

Niektóre pliki lub obiekty mają na liście uprawnień tylko "system" i/lub właściciela (często jakieś wygenerowane automatem konto) i nic więcej. A jednocześnie właścicielem jest również system lub wygenerowane konto. Żeby takie obiekty usunąć należy najpierw przejąć je na własność jako administrator i dopiero wtedy usuwać. Najprostszym przykładem są choćby foldery "System Volume information", które nie są możliwe do usunięcia nawet przez administratora, jeżeli ten nie podejmie wysiłku przejęcia ich własności. Próba usunięcia tak zabezpieczonych obiektów zazwyczaj jest pomyłką, dlatego nawet administrator nie może tego zrobić z palca. Dopiero przejmując na własność wykazuje, że wie co robi, a nie działa przypadkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pytanie czy w tej sytuacji nie są niezbędne uprawnienia administratora właściwego (ukrytego). Z tego co wiem, to "normalne" konto administratora w Wiv7 czy Win Vista nie jest właściwym kontem administratorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 09:48, mrosi napisał:

Pytanie czy w tej sytuacji nie są niezbędne uprawnienia administratora właściwego (ukrytego).
Z tego co wiem, to "normalne" konto administratora w Wiv7 czy Win Vista nie jest właściwym
kontem administratorskim.

Podwójne ctrl+ald+del i wpisanie loginu Administrator do okna logowania odpowie Ci na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmyślam że może czas najwyższy przesiąść się ze starego, wysłużonego XP SP3 na 7.
Pytanie, czy warto?
Trochę obawiam się tego że musiałbym uczyć się lokalizacji wszystkiego od nowa bo XP mam od wielu lat.
Czy spadek wydajności w grach będzie mocno zauważalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 22:26, kaczek93 napisał:

Ostatnio rozmyślam że może czas najwyższy przesiąść się ze starego, wysłużonego XP SP3
na 7.
Pytanie, czy warto?
Trochę obawiam się tego że musiałbym uczyć się lokalizacji wszystkiego od nowa bo XP
mam od wielu lat.
Czy spadek wydajności w grach będzie mocno zauważalny?


Nie jest, mimo tego, co inni mówią i piszą. Fakt faktem, że Windows 7 potrzebuję mocniejszego sprzętu i zużywa więcej zasobów komputera niż Windows XP. Ale nie wpływa to praktycznie wcale na wydajność w czasie grania. A przynajmniej ja na moim sprzęcie nie zauważyłem. Oczywiście to ma się tylko do DX9 w przypadku gier na DX10 i DX11 wydajność będzie zależał od twojego sprzętu, który musi być do tej technologii mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 00:19, vegost napisał:

Nie jest, mimo tego, co inni mówią i piszą. Fakt faktem, że Windows 7 potrzebuję mocniejszego
sprzętu i zużywa więcej zasobów komputera niż Windows XP. Ale nie wpływa to praktycznie
wcale na wydajność w czasie grania. A przynajmniej ja na moim sprzęcie nie zauważyłem.
Oczywiście to ma się tylko do DX9 w przypadku gier na DX10 i DX11 wydajność będzie zależał
od twojego sprzętu, który musi być do tej technologii mocniejszy.

Dx10 i 11 i tak mnie nie interesuje bo to już nie na mój sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu drobne problemy:
- Opcja przypinania programów do dolnego paska mi znikła. Odpiąłem niechcący Chrome i nigdzie nie widze opcji ponownego przypięcia.
- Przestały mi działać ulubione w tych skrótach eksloratora windowsowego po lewej. Gdy klikam na tą strzałeczkę obok Ulubionych, ona po prostu znika.
Jakiekolwiek rady? Może jakiś prosty trik pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 12:12, Blu napisał:

Mam od jakiegoś czasu drobne problemy:
- Opcja przypinania programów do dolnego paska mi znikła. Odpiąłem niechcący Chrome i
nigdzie nie widze opcji ponownego przypięcia.


Nie ma chyba takiej możliwości... Jeśli nie widać tej opcji, to możesz spróbować prawokliku "admina", czyli wcisnąć "Shift" i trzymając go kliknąć prawym przyciskiem myszy na aplikacji. Poza tym,znacznie prościej, wystarczy złapać myszką jakąś ikonę aplikacji i przeciągnąć na pasem Menu Start. Potem puszczasz i aplikacja jest już przypięta.

Dnia 06.07.2012 o 12:12, Blu napisał:

- Przestały mi działać ulubione w tych skrótach eksloratora windowsowego po lewej. Gdy
klikam na tą strzałeczkę obok Ulubionych, ona po prostu znika.
Jakiekolwiek rady? Może jakiś prosty trik pomoże.


Wejdź do: Mój Komputer -> C: -> Użytkownicy -> Nazwa użytkownika -> Łącza
Tam możesz wkleić skróty, które będą później widoczne w eksploratorze jako "Ulubione"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak odkurzyć partycję na której mam Windowsa 7 ? Jak był świerzutko wgrany to partycja ważyła może koło 15GB, a teraz waży 25GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy dodawanie się tutaj gier ?

Wcześniej instalowałem sobie Counter-strike`a 1.6 i została dodana a teraz nie.


Oczywiście cs t tylko przykład, dużo gier nie pokazuje mi się tutaj....

20120712125700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po błedach w systemie zrobiłem i przeinstalowałem system. Lecz 2 lata temu aktywowałem windowsa ale teraz się nie da wpisuje klucz a wyskakuje w fazie koncowej kod błedu. Co teraz mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oświeci mnie ktoś, jak na Win7 64 zainstalować kartę muzyczną SoudBlaster X-Fi Platinium? Pobieram sterowniki ze stronki Creative, po czym ich instalator mówi mi że żadnej ich karty w systemie nie widzi. Sam system wykrywa sobie ''kontroler multimediów audio''. Na 32 bitach problemów żadnych nie było i dźwięk ładnie sobie dział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować