Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 17:10, Crew_900 napisał:

Co jakiś czas zanika mi dźwięk w systemie i nie mogę nic włączyć tak komputer zamula.
Co może być tego przyczyną ?

Przyczyn może być wiele. Ważniejsze pytanie jest takie, czy zanikanie dźwięku jest przyczyną, czy tylko jednym z objawów.
Najpierw podstawowa sprawa, to co się działo zanim problem się pojawił?
Mogła to być jakaś instalacja/deinstalacja programu, crash systemu, przywrócenie systemu itp.

Jeżeli nic szczególnego, to trzeba najpierw sprawdzić czy dźwięk jest przyczyną.
Warto najpierw uruchomić system w trybie awaryjnym i sprawdzić czy ten sam efekt się pojawia.
W normalnym trybie najpierw sprawdź czy w tym czasie cpu jest mocno obciążony (np. 100% na każdym rdzeniu), a jeżeli jest, to jaki procent z tego to czas jądra (na czerwono, trzeba sobie włączyć w widoku).
Jeżeli nie jest obciążony, a system staje, to wyłącz najpierw dźwięki, a jeżeli to nic nie zmieni, to wyłącz całkowicie sterownik dźwiękowy. Nie rób tego jeżeli zamulanie i znikanie dźwięku pojawia się wyłącznie w pełnoekranowych grach. Chyba, że pojawia się w jakiejś grze, w której możesz całkowicie wyłączyć dźwięk (dzisiaj takie gry to unikaty).

Jeżeli problemy zniknęły, to być może przyczyną jest sterownik dźwięku, albo poszatkowane wersje plików DirectX. Zaktualizuj to jeżeli masz możliwość i sprawdź czy problem nadal występuje.
Jeżeli po wyłączeniu dźwięku problemy nie zniknęły, to znikanie dźwięku jest najprawdopodobniej tylko objawem.
Odpal msconfig.exe i w zakładce uruchamianie sprawdź czy jakakolwiek pozycja odwołuje się do katalogu innego niż Program files, Program files (x86), %programFiles%, C:\Windows lub C:\ProgramData.
Szczególnie podejrzane są pliki, którego producent jest nieznany i/lub katalog zawiera w nazwie temp, tmp, C:\Users i C:\ (katalog główny). Jeżeli tak jest i te odwołania nie są do programów, której sam stworzyłeś, to prawdopodobnie masz w systemie robaka.
W takim wypadku potrzebne jest odpalenie jakiegokolwiek lepszego antywirusa i od razu wyłączenie podejrzanych lub wszystkich wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przyczyną może być program Steam ;p Bo to się co jakiś czas dzieje po wyjściu z jakiejś gry, wyłączę steama, poczekaj z 2 min. i już wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 10:16, Crew_900 napisał:

Wydaje mi się, że przyczyną może być program Steam ;p Bo to się co jakiś czas dzieje
po wyjściu z jakiejś gry, wyłączę steama, poczekaj z 2 min. i już wszystko ok.

To powinieneś najpierw uderzyć do pomocy technicznej steama. Być może coś sobie poprzestawiałeś i program obciąża w jakiś sposób system (może jakieś funkcje komunikacyjne gryzące się z innymi programami, które używają czegoś podobnego np. skype).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakupić nową płytę główną do komputera. Na starą był zarejestrowany XP i Vista, niestety wyzionęła ducha. Czy jeśli zakupię Windows''a 7 BOX''a, to do następnej (wymienianej przy przyszłej modernizacji) płyty głównej będę mógł podpiąć tą nową siódemkę? Wolę się zapytać, na starej płycie Windows''y były w OEM, a takiej samej płyty nie idzie już znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym zapytać czy można spokojnie usuwać " Pliki raportowania błędów systemu Windows", bo zajmują już 16,7 GB, a na C zostało mi 20 GB. Co to są za pliki, do czego służą, i czy można je bezpiecznie usunąć przez oczyszczanie dysku.

Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 16:55, damienthorn napisał:

Muszę zakupić nową płytę główną do komputera. Na starą był zarejestrowany XP i Vista,
niestety wyzionęła ducha. Czy jeśli zakupię Windows''a 7 BOX''a, to do następnej (wymienianej
przy przyszłej modernizacji) płyty głównej będę mógł podpiąć tą nową siódemkę? Wolę się
zapytać, na starej płycie Windows''y były w OEM, a takiej samej płyty nie idzie już znaleźć.

W przypadku OEM-a taka sama to za mało, bo "liczy się" nawet jej numer seryjny. Natomiast w przypadku BOX-a nie ma chyba takiego przypisania, starczy że będzie "aktywny" na jednym komputerze naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 18:03, S1G napisał:

W przypadku OEM-a taka sama to za mało, bo "liczy się" nawet jej numer seryjny.

Ale wtedy przekonanie gościa z M$, że jest to ten sam komputer, a płyta została wymieniona po jego awarii nie nastręcza żadnego problemu. Praktycznie bezproblemowo generują nowy klucz.

Dnia 16.08.2012 o 18:03, S1G napisał:

Natomiast w przypadku BOX-a nie ma chyba takiego przypisania, starczy że będzie "aktywny" na jednym
komputerze naraz.

Jak się uprzeć, to da się zaktywować nawet kilka, ale przy pierwszej próbie określenia autentyczności jeżeli ostatnia aktywacja na serwerze nie zgadza się z aktywacją sprawdzanego, to jest on deaktywowany i pojawi się wiadome info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 20:34, Olamagato napisał:

> W przypadku OEM-a taka sama to za mało, bo "liczy się" nawet jej numer seryjny.
Ale wtedy przekonanie gościa z M$, że jest to ten sam komputer, a płyta została wymieniona
po jego awarii nie nastręcza żadnego problemu. Praktycznie bezproblemowo generują nowy
klucz.

Racja, ale to już ślizganie się na granicy prawa. Generalnie OEM jest przypisywany do konkretnej płyty. W końcu jego przeznaczeniem jest sprzedaż z gotowym komputerem, dla tych co chcą Windowsa bez komputera jest BOX. Aczkolwiek Microsoft zezwala na sprzedaż OEM-a bez kompa (tyle że wtedy sam będzie "producentem" a co za tym idzie wsparcie techniczne w zasadzie "forowe" w razie problemów z systemem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 21:01, S1G napisał:

Racja, ale to już ślizganie się na granicy prawa.

Komputer nie składa się z samej płyty głównej. Najmniejsza definicja komputera, to płyta + procek + pamięć + obudowa (bo inaczej nie ma mowy o naklejeniu etykietki). To wymyślili sami Amerykanie i tego muszą się trzymać. Jak myślisz dlaczego w licencji jest ograniczenie odpowiedzialności finansowej do wysokości kwoty zakupu systemu? Bo w ich systemie prawnym nie wyrobiliby się z kosztami przegranych spraw sądowych. A tam potrafią za takie rzeczy przysolić. Nie to co u nas.

Dnia 16.08.2012 o 21:01, S1G napisał:

Generalnie OEM jest przypisywany do konkretnej płyty.

Nie jest. To tylko uproszczenie.
Jak nazwa wskazuje OEM jest dla producentów komputerów. A komputer takiego producenta też się potrafi psuć, też psuje się w okresie gwarancyjnym i nierzadko psuje się właśnie płyta. Klienta takiego Della nie obchodzi tłumaczenie, że po tym jak zadzwonił po serwis i przyjechał technik z nową płytą główną nie może pracować na komputerze, jeżeli nie zapłaci za nowy system. Nawet do głowy by mu nie przyszedł taki idiotyzm. :)
Wszystko załatwia technik bo komputer ma do końca dnia działać tak jak działał.

Dnia 16.08.2012 o 21:01, S1G napisał:

W końcu jego przeznaczeniem jest sprzedaż z gotowym komputerem, dla
tych co chcą Windowsa bez komputera jest BOX.

Box był pierwotnie dla tanich klonów IBMa/PC importowanych z Taiwanu. Nie miały one nigdy systemu, więc jedyną opcją był box. A później sytuacja się powtarzała z Chinami, wygryzieniem Ogryzka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2012 o 08:33, Olamagato napisał:

płyta. Klienta takiego Della nie obchodzi tłumaczenie, że po tym jak zadzwonił po serwis
i przyjechał technik z nową płytą główną nie może pracować na komputerze, jeżeli nie

I dlatego tenże technik poza nową płytą ma też nowy klucz rejestracyjny żeby system jak najbardziej działał. Zaś to z czym OEM się "wiąże" a z czym nie (czyli co stanowi modyfikację komputera a co już jego wymianę) nigdy nie zostało "oficjalnie spisane" tylko jest "na gębę" czyli "ktoś tam tak powiedział więc tak jest" , no chyba że się to ostatnio zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 09:21, S1G napisał:

z czym nie (czyli co stanowi modyfikację
komputera a co już jego wymianę) nigdy nie zostało "oficjalnie spisane" tylko jest "na
gębę" czyli "ktoś tam tak powiedział więc tak jest" , no chyba że się to ostatnio zmieniło.

Dokładnie. W żadnym kraju nie ma tak, żeby firma sprzedająca rzeczy chronione prawem autorskim mogła sobie pisać prawo za pomocą swoich licencji. Tak dobrze, to jeszcze nie ma. Szczególnie w Stanach, gdzie każdy może zostać skutecznie pozwany za cokolwiek.

ps. Nigdy nie widziałem, żeby technik (np. Della) miał ze sobą nowe klucze i nowe naklejki. Numer musi pozostać na obudowie, a aktywacja i tak musi się powieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:59, Carter napisał:

Mam nietypowy problam jak na 7 zainstaloweć NetFreamork 3.5(pewnie żle napisałem) ma
1 ,2 ,4 a tego nie moge


Windows 7 ma wbudowany Net Framework 3.51 Wink Wejdź w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Programy i funkcje i w lewej kolumnie masz Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. I sam zobaczysz na liście Net fram... Jak dobrze pamiętam, to w Windows Update była aktualizacja związana z Frameworkiem.

Amatorskie recenzje - http://amatorskierecenzje.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 20:25, Legart napisał:

>niby ma u mnie w jest zainstalowany 3.1(sprawdzałem w programy/funkcje)na innm kompie tego nie ma i nie działają niekture gry(natym na którym nie ma tego 3.1)przypuszczam,ze to jest przyczyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ponawiam pytanie. Czy można spokojnie usuwać " Pliki raportowania błędów systemu Windows", bo zajmują już 16,7 GB, a na C zostało mi 20 GB. Co to są za pliki, do czego służą, i czy można je bezpiecznie usunąć przez oczyszczanie dysku?

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, że znowu pytam, ale zależy mi na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 16:09, abbott123 napisał:

Witam ponownie, ponawiam pytanie. Czy można spokojnie usuwać " Pliki raportowania błędów
systemu Windows", bo zajmują już 16,7 GB, a na C zostało mi 20 GB. Co to są za pliki,
do czego służą, i czy można je bezpiecznie usunąć przez oczyszczanie dysku?


Można je bezpiecznie usunąć, nic się nie stanie, chyba że korzystasz z tychże plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 16:09, abbott123 napisał:

Witam ponownie, ponawiam pytanie. Czy można spokojnie usuwać " Pliki raportowania błędów
systemu Windows", bo zajmują już 16,7 GB, a na C zostało mi 20 GB. Co to są za pliki,
do czego służą, i czy można je bezpiecznie usunąć przez oczyszczanie dysku?

Wywal je i wywal też tworzenie wszelkich zrzutów pamięci przez system. Windows w wersji handlowej jest produktem skończonym, więc są one zbędne lub niepełne (dla laika). Kiedy system zacznie się sypać, to i tak ktoś je włączy, żeby zobaczyć diagnostykę.

Najwięcej zbędnego miejsca zżerają wszelkie cache przeglądarek, pliki tymczasowe poukrywane w podkatalogach foldera Users oraz miejsce zabierane przez kopie przywracania systemu Windows.
W pierwszym wypadku przeglądarkom ustawia się górny limit (np. 20-40 MB, jak miał kiedyś FF 2.0), w drugim przenosi się wszystkie katalogi tymczasowe systemu i userów do jednego katalogu (lub jego podkatalogów), a następnie w autostarcie dla wszystkich użytkowników umieszcza się plik np. delete_temp.bat o takiej zawartości:
@echo off
del /f/s/q %temp%\*.*
rd /s/q %temp%\.
if not exist %temp%\. mkdir %temp%
To kasuje ogromne ilości śmieci jakie zostawia każdy Windows od wersji NT 2000 i jego programy na dysku.
W trzecim przypadku ogranicza się wielkość danych przywracania systemu na np. 20% pojemności dysku i gra.
Warto pamiętać, że kopie przywracania dostają zawsze status systemowy, nawet jak jej zawartość nie jest częścią systemu, a to powoduje horrendalną fragmentację wolnego miejsca na dysku, a w efekcie równie wielką fragmentację kolejnych danych umieszczanych na dysku systemowym.

Dlatego aby tego uniknąć rozdziela się partycję na różne partycje
1. system oraz jego programy,
2. korzeń katalogu users i katalogi tymczasowe
3. dane, obrazki, muzykę i video, które są albo wielkie, albo zbyt cenne, żeby zdechły razem z systemem, jeżeli ten padnie.
Na pierwsze dwa włącza się ochronę systemu, na ostatnie nie.
Pierwsze dwa umieszcza się też na dysku SSD, ostatnie na HDD.
To rozdzielenie jest paradoksalnie łatwiejsze w 7 niż w XP kiedy instaluje się system i trudniejsze, kiedy już się zainstalowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka... Od kilku dni, system co wyłączenie laptopa instaluje mi jakiś jeden update, za każdym razem i od razu jak włączam kompa, to już mam informacje, żeby zainstalować jakąś poprawkę.

Jak tego się pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:52, Piotrbov napisał:

Kurka... Od kilku dni, system co wyłączenie laptopa instaluje mi jakiś jeden update,
za każdym razem i od razu jak włączam kompa, to już mam informacje, żeby zainstalować
jakąś poprawkę.

Jak tego się pozbyć?


Po prostu ją odznacz - powinna być opcja żeby ją pominąć na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować