Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2013 o 15:32, RazorBMW napisał:

Jakby sterowniki się nie załączały, to raczej by wcale dźwięku nie było?
Bo dźwięk jest ciągle, oraz ładnie działa.

Niekoniecznie. Może być tak, że nie załączy się sterownik natywny (producenta konkretnego układu), a zamiast niego załączy się sterownik Microsoft, który obsługuje starsze typy układów będące jakimś standardem dla całej rodziny układów (np. wcześniejsze modele). Wtedy dźwięk cały czas będzie, ale za przez inne sterowniki.

Dnia 07.04.2013 o 15:32, RazorBMW napisał:

W menadżerze wszystko ładnie śmiga i bez wykrzykników czy innych niemiłych symboli.
Wnerwia tylko częsty brak ikonek do głośności (klawisz do podgłąszania i ściszania ładnie
działa też) oraz baterii na pasku.

Możesz tego nie wiedzieć, ale to co reprezentuje ikonka w zasobniku systemowym to nic innego jak jakiś konkretny program monitorujący. Nie ma on ze sterownikiem wiele wspólnego. Część pakietów sterowników posiada własne programy monitorujące, które są włączane obok lub zamiast systemowych. Te własne wersje działają wyłącznie pod warunkiem wykrycia konkretnego typu sterownika. Inaczej wypisują, że nie znaleziono dedykowanego dla nich sprzętu (czego najczęściej nigdzie nie widać) i wyłączają się.
Dlatego ja zawsze olewam dedykowane monitory bo najczęściej funkcjonalnie niczym się nie różnią od systemowych poza jakimiś graficznymi wodotryskami typu widok pokoju z głośnikami itp. Robię tak również z tego powodu, że bez względu z jakiego sterownika dźwięk będzie pochodził, to monitor systemowy zawsze będzie widoczny (czyli np. ikonka głośnika).

Jeszcze nie wiem co jest przyczyną Twoich problemów, ale mogę Ci poradzić, żebyś zaznaczył w dolnej części okienka opcję "Zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia na pasku zadań" w formatce "Ikony obszaru powiadomień" oraz ustaw wszystkie ikony włączone w formatce "Ikony obszaru powiadomień->Ikony systemowe". Być może okaże się, że czasem masz dwie ikonki głośników, a czasem tylko jedną. W obu wypadkach warto zobaczyć jakie są działające sterowniki dźwięku. Jest prawdopodobne, że będą się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 11:40, zerohunter napisał:

Chciałbym sobie zrobić formata, da się jakoś zachować wszystkie ustawienia?

Wszystkich się nie da. Część programów przechowuje ustawienia w rejestrze, część w plikach w swoich katalogach, a część w katalogu Users na dysku systemowym (C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 11:40, zerohunter napisał:

Chciałbym sobie zrobić formata, da się jakoś zachować wszystkie ustawienia?

Odpal sobie easy transfer (łatwy transfer) i każ mu przerzucać ustawienia na dysk flash lub usb. Tylko pamiętaj, że powinieneś sprawdzić i dostosować automatyczny wybór transferowanych plików bo domyślnie możesz dostać doo skopiowania setki GB zupełnie niepotrzebnych danych takich jak jakieś pliki wideo czy muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows Live Movie Maker odmawia posłuszeństwa, bo niby komputer nie spełnia wymagań. Przed formatem na tym samym kompie działał. Domyślam się więc, że brakuje jakiegoś sterownika. Ktoś może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskać podstawowy wygląd paska zadań w w7?
przestawiłem sobie już dawno na normalniejszy / taki jak w starszych systemach / i chciałbym na chwilę wrócić do tego nowego
czy można zrobić coś, żeby pasek zadań miał inny kolor niż obecnie używana tapeta?, żeby nie był przeźroczysty?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 02:21, lis_23 napisał:

Jak uzyskać podstawowy wygląd paska zadań w w7?
przestawiłem sobie już dawno na normalniejszy / taki jak w starszych systemach / i chciałbym
na chwilę wrócić do tego nowego
czy można zrobić coś, żeby pasek zadań miał inny kolor niż obecnie używana tapeta?, żeby
nie był przeźroczysty?.


Prawym na pulpicie -> Personalizuj -> Kolor Okna i możesz wyłączyć przeźroczystość i zmienić kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 09:00, Nufiko napisał:

Prawym na pulpicie -> Personalizuj -> Kolor Okna i możesz wyłączyć przeźroczystość
i zmienić kolory.


Wielkie dzięki
a pasek z kafelkami?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 16:23, lis_23 napisał:

Wielkie dzięki
a pasek z kafelkami?.


A co to za pasek bo nie bardzo wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 17:38, Nufiko napisał:

> Wielkie dzięki
> a pasek z kafelkami?.

A co to za pasek bo nie bardzo wiem?


Pasek zadań u dołu ekranu - ten z logo windows i z innymi bajerami ;)
zmieniłem sobie już dawno na wyższy i z osobnymi okienkami do otwartych programów, itp. a chciałbym na chwilę powrócić do kafelków znanych z w7 ale nie pamiętam, jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 18:28, lis_23 napisał:

> > Wielkie dzięki
> > a pasek z kafelkami?.
>
> A co to za pasek bo nie bardzo wiem?

Pasek zadań u dołu ekranu - ten z logo windows i z innymi bajerami ;)
zmieniłem sobie już dawno na wyższy i z osobnymi okienkami do otwartych programów, itp.
a chciałbym na chwilę powrócić do kafelków znanych z w7 ale nie pamiętam, jak ;)

Prawy na pasek, właściwości, przyciski paska zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 12:54, Crew_900 napisał:

Przez przypadek przeniosłem skrót do pulpitu do mich dokumentów i nie mogę tego cofnąć.
Proszę o pomoc


Jak klikniesz prawym klawiszem myszy w ulubione masz opcję przywróć ulubione łącza i powinien pulpit się spowrotem pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa dzięki byłem przekonany, że było to w bibliotece a było w ulubionych ;p

A mam też inne pytanko, gdzie mogę zmienić literkę napędu na inną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 15:49, Crew_900 napisał:

A mam też inne pytanko, gdzie mogę zmienić literkę napędu na inną ?

moj komputer(prawoklik)r>zarządzaj>zarządzanie dyskami>wybierasz partycje(prawoklikiem)>zmień literę dysku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ''brat-geniusz'' próbując otworzyć jakiś tekstowy plik ustawił mi domyślnie otwieranie chyba wszystkich skrótów w notatniku. Nie mam pojęcia jak tego dokonał(czarodziej za dychę k****), ale m/w wygląda to tak jak na screenie. Wie ktoś może jak to naprawić?

20130526002339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... kupiłem netbooka z zainstalowanym Windows 7 Starter w nim. Wszystko pięknie, system oryginalny, netbook tym bardziej, ale ostatnio pojawił mi się w prawym dolnym roku komunikat wpisany w Pulpit:
"Windows 7
Kompilacja 7601
Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna."
Muszę przyznać, że jestem w szoku. Nigdy nie miałem żadnego pirackiego systemu operacyjnego, ten tym bardziej jest oryginalny. Zauważyłem ten komunikat po jednym z ostatnich uaktualnień. Musiałem w czasie jego instalacji zresetować PC, bo pędziłem na uczelni na ustne zdawanie i musiałem wyłączyć netbooka.
Wie ktoś co jest przyczyną wystąpienia tego komunikatu i jak ew. go naprawić? Nie chcę, żeby podczas jakiejś prezentacji przed publiką to się pojawiło tym bardziej w sytuacji, gdy mam fabrycznie nowy system.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego 100mbitowego kabla co masz go podpietego do 100mb portu w lapku i 100mbit portu w routerze (albo i modemie). Nie ma to jednak NIC wspolnego z ta predkoscia za ktora placisz dostawcy internetowemu, bo jak sygnal dociera do dostawcy to jest ''obcinany'' z predkosci wlasnie do takiej, za jaka placisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować