Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2013 o 12:18, FreemanPL napisał:

Właśnie go używam ale za 8 dni kończy się "dzień próbny" i nie wiem czy moge zainstalować
później 2gi raz. W przypadku kasperskiego się nie da.

Nie musisz go wcale de-instalować. Po prostu zaktualizuj go i zarejestruj go jeszcze raz, czyli przedłuż darmową licencję. Mona to zrobić wprost z interfejsu programu. Uważaj tylko przy tym, żeby przy jakiejkolwiek aktualizacji na nowszą wersję nie dać sobie wcisnąć do instalacji czegokolwiek czego nie potrzebujesz.
Mi już drugi rok leci, a niedługo trzeci. I jeszcze informacyjnie - tego samego maila można użyć wiele razy do różnych instalacji na kilku komputerach (w tym na VM).

Dnia 01.07.2013 o 12:18, FreemanPL napisał:

I jak włączyć tryb pełnoekranowy?

PPM na ikonie avasta w trayu i praca w tle/włączona gra pełnoekranowa.

Dnia 01.07.2013 o 12:18, FreemanPL napisał:

I gdzie wyłączyć " moduł samoobrony avasta"? Jestem ślepy i nie widze takiej opcji :D

PPM i otwórz interfejs.... Tam po lewej stronie masz napisane mechanizm samoobrony włączony. Wystarczy kliknąć na ten ostatni napis, żeby to zmienić. Oczywiście w miarę potrzeby użycia przywracania systemu lub odtwarzania kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 14:43, FreemanPL napisał:

Kolega infromatyk/programista mów że Windows Defender w "7" jest wystarczający i że nie
potrzeba innego antywirusa. Prawda to?

Defender, to nie jest antywirus, lecz program do wyszukiwania robaków. Posiada tylko skaner uruchamiany w zaplanowanych terminach i nie posiada żadnego monitor, który śledziłby zachowanie programów i aktywnie skanował pliki jak robi to ochrona w locie niemal wszystkich antywirusów. Microsoft posiada własnego antywiruse, który nazywa się Microsoft Security Essentials i można go sobie zassać stąd:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/security-essentials-download

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 22:39, Olamagato napisał:

> Kolega infromatyk/programista mów że Windows Defender w "7" jest wystarczający i
że nie
> potrzeba innego antywirusa. Prawda to?
Defender, to nie jest antywirus, lecz program do wyszukiwania robaków. Posiada tylko
skaner uruchamiany w zaplanowanych terminach i nie posiada żadnego monitor, który śledziłby
zachowanie programów i aktywnie skanował pliki jak robi to ochrona w locie niemal wszystkich
antywirusów. Microsoft posiada własnego antywiruse, który nazywa się Microsoft Security
Essentials i można go sobie zassać stąd:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/security-essentials-download


A jak skuteczność tego antywirusa? Skoro od M$ to pewnie taki jak windows...

Tak wogóle to dzieki za odpowiedź i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 23:39, FreemanPL napisał:

A jak skuteczność tego antywirusa? Skoro od M$ to pewnie taki jak windows...

O wiele większa niż np. komercyjnego antywirusa od Symanteca (nawiasem mówiąc ta firma powinna zacząć sprzedawać ogórki).
Co do antywirusa, to gdyby M$ od początku musiał mieć obowiązek ochrony antywirusowej w swoim systemie i nie wyręczałyby go w tym inne prywatne firmy, to być może Windows byłby dzisiaj zupełnie innym systemem niż jest. Antywirus producenta systemu, to akurat najbardziej sensowna rzecz bo im lepiej i mniej dziurawie napiszą system, tym mniej wysiłku i kosztów muszą wkładać w pisanie antywirusa. W skrajnym wypadku jeżeli system jest szczelny, to antywirusa się praktycznie nie spotyka (np. w świecie Unixów/Linuksów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 00:07, lis_23 napisał:

Gdzie teraz szukać gadgetów do siódemki? - oficjalna strona, niestety, wspiera już tylko
ósemkę.


Niestety, warto zrobić sobie kopie zapasową gadżetów, bo zdaje się że Microsoft wycofał się z tej idei- gadżety znajdziesz teraz przykładowo na deviantart.com http://browse.deviantart.com/customization/skins/vistautil/sidebar/?order=9 link do wszystkich popularnych, ponieważ domyslnie pokaże Ci tylko te z poprzednich 8 godzin, a nawet wybierając wszystkie wybór nie jest jakiś ogromny lub dobry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windows 7 i grą Heroes VI. Problem polega tym, że gdy uruchamiam grę, wiesza się cały system i pozostaje tylko całkowity reset laptopka. Kontaktowałem się w tej sprawie z Ubisoft i wysłałem im raport dxdiag. Dziś dostałem odpowiedź i poprosili mnie o raport systemowy? Jak go uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 22:18, lis_23 napisał:

Przypadkowo w " Personalizacji " wybrałem " Podstawowy Windows 7 '' - jak teraz przywrócić
styl Aero?.


Wybierz którąś z kompozycji systemu Aero i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 23:36, Nufiko napisał:

> Przypadkowo w " Personalizacji " wybrałem " Podstawowy Windows 7 '' - jak teraz
przywrócić
> styl Aero?.

Wybierz którąś z kompozycji systemu Aero i tyle.



Już sobie poradziłem, tak właśnie zrobiłem ;)
skutek uboczny: duży kontrast i jasność a nie wiem, jakie były wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady odnośnie folderów udostępnionych. Dawno temu musiałem udostępnić moje obrazy, oraz moje wideo, a po kilku dniach cofnąłem wszystkie zmiany i od tego czasu na ikonach folderów mam kłódki. Sprawdziłem kilka razy wszystkie ustawienia jakie zmieniałem i wszystko jest jak dawniej, więc szukam sposobu, aby tych kłódek się pozbyć. Z innymi folderami podobnych problemów nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 22:15, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Sprawdziłem kilka razy wszystkie ustawienia jakie zmieniałem
i wszystko jest jak dawniej, więc szukam sposobu, aby tych kłódek się pozbyć. Z innymi
folderami podobnych problemów nigdy nie miałem.

Kłódki są na obiektach, które są Twoją prywatną własnością. Przejmij wszystko na własność dla grupy Administratorzy i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny problem się u mnie pojawił.

Mam tylko jedno konto użytkownika jako Administrator. Włączam komputer i zamiast ZAPRASZAMY! Pojawia się puste okienko gdzie powinien być awatar i nazwa "Inny użytkownik" No to wybieram to i żąda loginu i hasła....

O co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem- jak sprawić, by dało sie w "Protokołach" zmienić program otwierający?


Chpdzi o to że programy o rozszerzeniu url. otwieraja się w "Wordzie".

PS. url "na górze" zmienialem na firefox- nie pomogło

20130723225216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę mógłby mi ktośpolecić program którym można zmienić tło windows na którym wpisujemy hasło podczas logowania się do swojego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 19:19, lis_23 napisał:

Warto się pobawić takim programikiem?:

http://www.dobreprogramy.pl/Start-Menu-Reviver,Program,Windows,41775.html

szkoda tylko, że nie ma wersji pl.

Ten jest w wersji pl . I nie radze pobierać programów z portalu dobre programy . http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/rozszerzenia_pulpitu/Classic_Shell.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:04, prf napisał:

> Warto się pobawić takim programikiem?:
>
> http://www.dobreprogramy.pl/Start-Menu-Reviver,Program,Windows,41775.html
>
> szkoda tylko, że nie ma wersji pl.
Ten jest w wersji pl . I nie radze pobierać programów z portalu dobre programy . http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/rozszerzenia_pulpitu/Classic_Shell.html



Ale to nie jest ten sam program ;)
ja nie mam Wim 8 i nie chcę przywracać menu start - mam Siódemkę i chcę się pobawić kafelkami, gdyż jest to jedyny element ósemki, który mnie kusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:04, prf napisał:

> Warto się pobawić takim programikiem?:
>
> http://www.dobreprogramy.pl/Start-Menu-Reviver,Program,Windows,41775.html
>
> szkoda tylko, że nie ma wersji pl.
Ten jest w wersji pl . I nie radze pobierać programów z portalu dobre programy .


Program Start Menu Revier mam na płycie z " PC Format " 8 / 2013 a link do DP podałem tylko po to, aby pokazać o jaki program mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować