Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Czy korzystał ktoś z 3GB switcha na win 7 32 bit ?
Swego czasu używałem tego triku na starym XP a potrzebuję go zastosować na kompie znajomego. Konkretnie już go zaaplikowałem, przetestowałem komp pod kątem obciążenia ramu i wszystko wygląda ok, pytam bo chce wiedzieć jaki ewentualny crash może nastąpić. Bez switcha komp znajomego ma problemy z 2ma grami w które gra [obie należą do grupy aplikacji LAA stad patent na 3GB switch], jestem ciekaw czy skoro pod naprawdę ciężkim stresem system się nie sypnął, normalnie się uruchamia i wszystko wygląda na 100% stabilne, jednak coś się może w jakiejś sytuacji posypać przez owy patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki które sam windows sobie wgrywa są zawsze aktualne? Bo zmieniam mobo i proca, a nie chciałbym żeby za 1szym razem zostały wgrane jakieś stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 18:33, zerohunter napisał:

Sterowniki które sam windows sobie wgrywa są zawsze aktualne? Bo zmieniam mobo i proca,
a nie chciałbym żeby za 1szym razem zostały wgrane jakieś stare.

Po wymianie płyty głównej i tak trzeba od nowa wgrać system (właśnie ze względu na sterowniki, które zostały po starej płycie), więc to raczej nie jest problemem. Najnowsze sterowniki zawsze znajdziesz na stronie producenta płyty, albo na stronie producenta konkretnego komponentu (chipsetu płyty, chipsetu karty sieciowej, dźwiękowej itp.). Te wgrywane przez system mogą działać lepiej lub gorzej, ale zazwyczaj dają jedynie minimalną funkcjonalność danego komponentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 12:43, zerohunter napisał:

To nie zbyt ciekawa perspektywa, ale co teraz z licencją windowsa?

Aktywować ponownie by go trzeba tak czy siak, zwłaszcza w przypadku wersji OEM która "przywiązuje się" właśnie do płyty głównej. Jak wykryje że ma inny numer seryjny zażąda nowego kodu (powinno udać się zdobyć takowy korzystając z aktywacji telefonicznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 13:19, zerohunter napisał:

Ok, wygląda na to że będę musiał dzwonić do MS, i powiedzieć im że zmieniam po prostu
płytę, czy lepiej że piorun mi rozwalił pół domu i pc?

Bez znaczenia. Możesz im powiedzieć nawet, że całkowicie nowego kompa kupiłeś jeżeli będą pytać. Ale i tak nie powinni, bo sprawę załatwisz "gadając" z automatem pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 13:19, zerohunter napisał:

Ok, wygląda na to że będę musiał dzwonić do MS, i powiedzieć im że zmieniam po prostu
płytę, czy lepiej że piorun mi rozwalił pół domu i pc?

Będziesz gadał z automatem, cała rozmowa potrwa kilka ładnych minut.
Przygotuj się na to, że możesz za tę rozmowę zapłacić nawet ponad 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 20:23, Piotrbov napisał:

Jak najszybciej i najprościej zrobić format laptopa, by został tylko samo OS. NIe mam
płytki instalacyjnej.

Powinien mieć partycję ratunkową, służącą właśnie do przywracania komputera do stanu "fabrycznego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 21:01, S1G napisał:

Powinien mieć partycję ratunkową, służącą właśnie do przywracania komputera do stanu
"fabrycznego"


A jakbym miał to jak z niej skorzystać, a jakbym nie miał ( miałem niekontrolowany format
dysku ), to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 21:09, Piotrbov napisał:

A jakbym miał to jak z niej skorzystać,

Czytaj komunikaty przy starcie komputera (jeszcze przed uruchomieniem Windowsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 22:20, S1G napisał:

Czytaj komunikaty przy starcie komputera (jeszcze przed uruchomieniem Windowsa)


Ok sprawdziłem i okazało się, że nie mam partycji ratunkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 09:05, S1G napisał:

No to pozostaje ci skontaktować się z producentem komputera, powinien mieć płyty instalacyjne
na sprzedaż.


Jest jakiś inny sposób? Toshiba chcę za płytę 35 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Komputer sam mi nie pozwala zrobić formatu ( od nowa zainstalować systemu itd. )

Mam nagraną płytę bootable z Win 7, jak również pamięć USB. Z tym że, jak ładuje przez USB to po ładowaniu pojawia mi się BSOD 0x000000F4, a jak przez płytę, to wogóle nie odczytuje ( prawdopodobnie przez to, że od jakiegoś czasu mój lapek przyjmuje tylko wytłaczane płyty, nagrywane już nie ).

I jak kurka to zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre widżety w różnych programach (np. Rainmeter) mają opcje ustawienia skrótu własnego- jak ustawić mój komputer? Spodziewam się, że jest zapisany słowem kluczem by działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować