Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2008 o 00:01, pretorianie napisał:


> Jedyna Vista, która może mieć jakąś wartość, to 64-bit. Ale mimo wszystko wciąż
kompy są za
> mało rozwinięte na 64 bity.
Czytałem, że Windows Seven będzie ostatnim systemem w wersji 32-bitowej (oczywiście wersja
64-bitowa też będzie). Następny system będzie już tylko 64-bitowy.

a ja czytałem ze win 7 bedzie TYLKO 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2008 o 18:58, Chester001 napisał:

a ja czytałem ze win 7 bedzie TYLKO 64 bit.

Ja czytałem tak jak napisałem. Zobaczymy na razie chłopaki muszą jak najszybciej wymyślić coś nowego , żeby utrzymać swoje miejsce na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie robią nowego windowsa bo ludzie visty nie chcą zaakceptować, lepiej zajeli by się ostro za poprawki. Jak na razie to mało o niej jest informacji. No to pa wejdę tu za dwa lata. Może już jako sekretarz, ach te marzenia.

HiSin HiSin
No bo sobie nie założył, gramsajty przecież nie są obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 21:19, pretorianie napisał:

> lepiej było by dla nas wszystkich jakby jednak był tylko pod 64 bity...
A dlaczego?

odpal sobie windowsa na 16 bitach i .. i zostaw tak na .. 3 dni.. pograj sobie.. www... itd.. potem zmien zowu na 32 bity... to juz bedziesz wiedział.. dlaczego 64 są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System Windows 7 został tak zaprojektowany, aby przyspieszyć i ułatwić użytkownikom codzienne zadania oraz zagwarantować im wiele nowych możliwości podczas pracy z systemem - głosi w komunikacie prasowym producent.

Zapowiedzi co do funkcjonalności oraz możliwości Windows 7 są na razie bardzo ogólnikowe. Nowy system firmy Microsoft będzie m.in.:

* umożliwiał wybór modelu pracy poprzez kontrolowany dostęp do najważniejszych i niezbędnych funkcjonalności, przy zachowaniu niezawodności i bezpieczeństwa systemu,

* zaoferuje nowe funkcje, które mają pomóc w ochronie prywatności oraz danych,

* ułatwi płynne działanie komputera i rozwiązywanie powstałych problemów,

* usprawni i uprości zadania, które użytkownicy wykonują najczęściej, dzięki ulepszonej nawigacji oraz ulepszonemu interfejsowi użytkownika, w tym m.in. nowemu paskowi zadań,

* umożliwi szybsze przesyłanie danych do innych komputerów w domu, w biurze lub w terenie - mają się do tego przyczynić m.in. przeglądarka Internet Explorer 8 oraz usługa Windows Live,

* zapewni większe możliwości w zakresie pracy na komputerze, np. poprzez technologię multitouch (jednoczesne użycie kilku palców do osiągnięcia danego efektu),

* dzięki zastosowaniu nowego Centrum Urządzeń, Windows 7 umożliwi także bardziej efektywne wykorzystanie urządzeń zewnętrznych, które najczęściej są podłączane do komputera,

* ułatwi wykorzystanie domowych systemów audio-video oraz innych urządzeń podłączonych do sieci do odtwarzania muzyki, oglądania filmów i przeglądania zdjęć zapisanych na komputerze wykorzystującym system Windows,

* zapewni większe niż w dotychczasowych systemach możliwości dostosowania i personalizowania komputera do preferencji użytkowników.

Zawsze tak było,dużo zalet a jeszcze więcej błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szczerą nadzieję, że sam eksplorator (czyli narzędzie do przeglądania i zabawy folderami oraz plikami) zostanie w Windows 7 zrobiony na bazie tego z XP (a nie z Vista, które zostało tam TOTALNIE spartolone, brak wielu opcji i niemożność wyłączenia innych to szczyt kretynizmu Micro$oftu).

I może wreszcie zobaczę te trójwymiarowe okna, które niby miały być w Vista (i były na screenach), a jakoś ich nie ma? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 21:19, pretorianie napisał:

> lepiej było by dla nas wszystkich jakby jednak był tylko pod 64 bity...
A dlaczego?


Bo to jest konieczny postęp. 64 bitowe programy na 64 bitowych systemach działają o wiele szybciej niż analogicznie 32 bitowe na 32 bitowych systemach (czyli tyczy się to także - i to w ogromnym stopniu - gier). Wypuszczanie znowu dwóch edycji: x86 (32 bit) i x64 (64 bit) to krok do tyłu... Wyobraź sobie: to tak jakby Windows XP wyszedł w dwóch wersjach: 16bit i 32 bit. Bez sensu, czyż nie?

Zamiast skupiać się na dopracowaniu jednej wersji systemu znowu otrzymamy dwie zabugowane i z problemami z kompatybilnością oraz emulacją starych systemów. Na obecne czasy prawie w każdym komputerze do grania czy tworzenia grafiki, zaawansowanego oprogramowania itd mamy już 64 bitowe procesory, więc raczej ze spełnieniem wymagań nie byłoby kłopotu.

Po za tym, życzę powodzenia w graniu w gry za kilka lat na 32 bitowym systemie... z 3.5 GB ma pokładzie z pewnością zobaczysz tyle, co z 1 GB teraz (system 32 bitowy widzi max 3.5 GB, choćbyś nie wiem ile miał w środku). Tymbardziej więc traci na sensie tworzenie wersji 32 bit, jeżeli za 2-3 lata zaczną wychodzić gry wymagające 4 GB minimum (i tym samym 64 bitowego systemu)...

Idąc dalej, trzeba wreszcie zacząć zmuszać twórców oprogramowania i gier do pisania ich pod systemy 64 bitowe. Powód? Windows 7 według zapowiedzi Micro$oft będzie OSTATNIM systemem w wersji 32 bit. Dobrze, że mają chociaż twarde stanowisko co do przyszłości Windowsa (i komputerów), ale jednocześnie mam też obawy co do odpalania nie tyle starego oprogramowania, co starych gier na systemach 64 bitowych... Wiele z nich nawet na Vista x64 nie chce się za nic w świecie odpalić (najpopularniejszy przypadek to chyba Heroes of Might & Magic IV, które wywala się Blue Screenem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 00:25, Sth`Devilish napisał:

I może wreszcie zobaczę te trójwymiarowe okna, które niby miały być w Vista (i były na
screenach), a jakoś ich nie ma? :)

Hmmm... trojwymiarowe okna? Przychodzi mi na mysl tylko to co na screenie ponizej. A jesli mam racje to... screen ponizej udowadnia, ze przeciez sa ;). Wlaczasz je kombinacja klawiszy ''Windows+Tab'' :-)...

20081219093038

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zle szukasz ;).

Najedz na gadget myszka to po prawej stronie pojawia sie malutkie ikonki. Kliknij na ta w ksztalcie klucza francuskiego. Pozniej sobie poradzisz :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2008 o 00:34, Sth`Devilish napisał:

pod systemy 64 bitowe. Powód? Windows 7 według zapowiedzi Micro$oft będzie OSTATNIM systemem
w wersji 32 bit. Dobrze, że mają chociaż twarde stanowisko co do przyszłości

vista też miała takim być.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 23:18, Big Show napisał:

* umożliwi szybsze przesyłanie danych do innych komputerów w domu, w biurze lub w terenie
- mają się do tego przyczynić m.in. przeglądarka Internet Explorer 8 oraz usługa Windows
Live,

cyberwłamywacze będą zachwyceni ;) tyle że popularność ie spada na łeb na szyję, więc może się okazać że będą się musieli dostać do kompa inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, faktycznie jest o.O Mój błąd, ale jednocześnie dzięki, nowy bajer dla mnie (a pomyśleć, że mam Viste już ponad miesiąc) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować