Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2009 o 12:01, niunkaaaa napisał:

a kiedy oficjalnie ten system wejdzie do sklepow i bedzie mozna normalnie użytkować?

biorąc pod uwagę że beta ma działać do lipca, najprawdopodobniej w maju albo czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 12:04, sig. napisał:

> a kiedy oficjalnie ten system wejdzie do sklepow i bedzie mozna normalnie użytkować?

biorąc pod uwagę że beta ma działać do lipca, najprawdopodobniej w maju albo czerwcu



a czy ten system będzie chociaż troche wstecznie kompatybilny z grami pod xp i programami typu office itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 12:01, niunkaaaa napisał:

a kiedy oficjalnie ten system wejdzie do sklepow i bedzie mozna normalnie użytkować?


Plany Microsoft mówią o wprowadzeniu na rynek Windows 7 w trzecim kwartale 2009 roku. Nie przypuszczam też aby miało to nastąpić wcześniej biorąc pod uwagę niedopracowanie Visty kiedy ta weszła na rynek. MS jest pomny tej nauczki i myślę, że nie popełni tego samego błędu.

Dnia 05.01.2009 o 12:01, niunkaaaa napisał:

a czy ten system będzie chociaż troche wstecznie kompatybilny z grami pod xp i programami typu office itd?


Tak. Podobnie jak inne dotychczasowe systemy. Wprawdzie niektórzy wymyślają problemy z Vistą, ale generalnie nie ma i nie powinno być problemów z kompatybilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 ma wyjść najprawdopodobniej w grudniu tego roku.
Jest kompatybilny. Aktualnie piszę z komputera na którym zainstalowałem betę 7 70000 compilation.
Działa sprawnie, szybko i nie mam najmniejszej ochoty się z niego przesiadać na cokolwiek innego.
Żadnych problemów ze starami (prócz ponoć z kartami dźw. Realtec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:58, Bart_GT napisał:

Żadnych problemów ze starami (prócz ponoć z kartami dźw. Realtec)

Co do dźwięku, to uważaj na WMP, ponoć potrafi "wyciąć" pierwsze 3 sekundy z pliku mp3 (microsoft przyznał się już do błędu, prace trwają więc za 2 góra 3 lata będzie patch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:58, Bart_GT napisał:

Żadnych problemów ze starami (prócz ponoć z kartami dźw. Realtec)

U mnie był problem z x-fi, który jednak udało się naprawić (tylko Volume Panel nie działa i trzeba przestawiać w Windowsie). W Crysisie (demo) czasem mam problem z wyświetlaniem grafiki.
Co do reszty twojej wypowiedzi: faktycznie, chodzi super, wygląda super, ma mniejsze zapotrzebowanie na ram niż Vista. Jedyne co jest naprawdę strasznie wkurzające to dzielenie dysku na partycję. Do tego celu użyłem płyty od XP bo na Win7 to szału dostawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, powiedz który użytkownik który się skusłi na bete słucha muzyki w WMP :p
Beta jest bardzo stabilna a poza tym, np: Drakensang PL chodzi bardzo ładnie (na sterownikach msftu).
Gry więc chodzą - system się sprzeda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:40, Selv napisał:

Gry więc chodzą - system się sprzeda :D

Jak go nie spowolnią "obowiązkowymi" wodotryskami to faktycznie może się sprzedać, póki co ma rewelacyjne wyniki w testach szybkościowych (co wersjom beta rzadko się zdarza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwszy system mc`softu w którym pierwszy raz można wyłączyć samemu WSZYSTKIE usługi bez chodzenia po ścianach, grzebania w konsoli czy odpalania specialnych aplikacji - jest naprawdę nieźle, sam to testowałem :)
Aby było zabawniej, IE8 na win7 otwiera stronki szybciej niż FF i Opera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:32, sig. napisał:

> Żadnych problemów ze starami (prócz ponoć z kartami dźw. Realtec)
Co do dźwięku, to uważaj na WMP, ponoć potrafi "wyciąć" pierwsze 3 sekundy z pliku mp3
(microsoft przyznał się już do błędu, prace trwają więc za 2 góra 3 lata będzie patch
;)


taaak, wiem o tym, zawczasu poczytałem forum win7 i napatoczyłem się na tą wiadomość i przy konfiguracji wmp12 nie zaznaczyłem tej opcji ;)
a poza tym zainstalowałem windowsa pod inny dysk gdzie przekopiowałem swoje dane (muzyka, dokumenty itd.) więc to raczej taka testowa konfiguracja ale po tym jednym dniu użytkowania jestem skłonny zostać na tym systemie na stałe ;)

Dnia 05.01.2009 o 17:32, sig. napisał:

> Żadnych problemów ze starami (prócz ponoć z kartami dźw. Realtec)
U mnie był problem z x-fi, który jednak udało się naprawić (tylko Volume Panel nie działa
i trzeba przestawiać w Windowsie). W Crysisie (demo) czasem mam problem z wyświetlaniem
grafiki.
Co do reszty twojej wypowiedzi: faktycznie, chodzi super, wygląda super, ma mniejsze
zapotrzebowanie na ram niż Vista. Jedyne co jest naprawdę strasznie wkurzające to dzielenie
dysku na partycję. Do tego celu użyłem płyty od XP bo na Win7 to szału dostawałem.


na razie zobaczyłem tylko demo nowego Tomb Rider ale nie było problemów.
A o co chodzi z tym dzieleniem dysku na partycje?
Można w sumie też użyc do tego paragon hard disk manager, dzięki któremu ostatnio uratowałem dysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słucham muzki na wmp bo ponoć się różni sporo od poprzednich wersji :)
jest nieźle chociaż dalej muli, ale nie na tyle żeby mi się chciało doinstalowywać winampa ;)

Z tymi wszystkimi ''wodotryskami'' włączonymi wydaje mi się że działa znacznie sprawniej niż Vista Home Basic (która tych wodotrysków za bardzo nie posiada)

Tu mcie artykulik i galerie :)

http://www.windows7.pl/nowosci/zobacz_jak_wyglada_windows_7_beta_1_build_7000.php

A co do divixów - prawda, bardzo wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:54, Bart_GT napisał:

A o co chodzi z tym dzieleniem dysku na partycje?

Mam niepodzielony dysk, chcę stworzyć 2 partycje: 65GB(system i podstawowe programy), 400GB(reszta). No to tworzę partycję 65GB. Super, udało się ale dostałem gratis zbędną partycję 200MB oznaczoną jako system (wtf?) ,której powiększyć nie mogę. No to kasuje ją. Szkoda tylko że to 200MB nie dodaje się z powrotem do niepodzielonego obszaru, ale do drugiego niepodzielonego obszaru. Męczyłem się pół godziny po czym pokasowałem wszystko i użyłem płyty z winXP gdzie wszystko było jak należy. Nie mogę pojąć, co za debil tak wymyślił.
Dodam tylko, że gdyby było normalnie to byłoby cudownie - podczas instalacji mamy ładny interface z obsługą myszki.
E: dodam jeszcze 3 rzeczy:
-jeśli wyłączymy te pytania windowsa o instalację i uruchamianie programów to nagle gadgets (zegar, pogoda
itp) przestaje działać
-nowy paint wymiata! wreszcie można zająć czymś młodszą siostrę;) być może był już taki w Viście ale tego nie
wiem
-chcecie jakieś screeny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się w te partycje za bardzo ale chyba jest tak samo jak w Viście a ona mi nie sprawiała kłopotów. Natomiast paragon jes boski ;)

Co do painta - ładny i fajniejszy, WordPad też mi się podoba, wreszcie będę mógłz tego korzystać ;)

Zauważcie jeszcze świetną funkcję - Snipping Tool (mini screeeny na szybko)

Otwórzcie też sobie kilka okien na raz, złapcie za jedno i zacznijcie trząść tym oknem z góry do dołu żeby zobaczyć miły efekt : a potem jeszcze raz to zróbcie by odwrócić efekt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - dobrze, że jeszcze nie kupiłem Visty Ultimate BOX. Mam tylko ogromną nadzieję, że Microsoft nic nie zdąży zepsuć.... Jeśli tak będzie to jestem gotów zainwestować kaskę w nowy systemik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować