Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Akcelerator fizyki? A po co?

54 postów w tym temacie

Dla mnie najlepsze gry, posiadające również fenomenalną fizykę to:
Silent Storm
Half-Life 2
Soldiers: Ludzie Honoru

I jakoś nieprzypominam sobie, żeby przez wydarzenia związane z fizyką (upadanie rozwalonej ściany itd.)
spowalniało znacząco rozgrywkę! Myślę, że PhysX chce tylko odciążyć procesor główny oraz procesor karty graficznej od takich "smaczków". Tyle tylko, że najnowsze prcesory (w tym 64 bitowe) i procesory kart graficznych mają ogromny zapas mocy obliczeniowej, która nie jest zwyczajnie wykorzystywana przez wszystkie aplikacje. Dla tego wdg mnie PhysX będzie urządzeniem na dzisiejszy czas ZBĘDNYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.,, Do czeg to juz doszło? .. Kiedyś aby móc grać, wystarczał komputer z płytą główną+procek+ramy :/ Żadnych rozszeżeń..
A teraz? Akceleratory Grafiki, Akceleratory Muzyki i Dźwięku (no, bo jak nazwać inaczej najnowsze karty muzyczne?)
Teraz dochodzą do tego jeszcze Akceleratory Fizyki...
Jak tak dalej pójdzie to w kompie będziemy mieć jeszcze: Akceleratory Pogody, Akceleratory Dżdżownic w ziemi, Akceleratory Latających komarów itp :/
Ech.. Quo Vadis Komputerze... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia... podobnie (czyli z nieufnoscia) ludzie podchodzili do pierwszych akceleratorow, a wiemy jaki odniosly sukces... mozliwe, ze i tym razem bedzie podobnie... mozliwe jest takze, ze te "cudenka" w ogole sie nam nie przydadza bo same karty grafiki dostana jakies "bonusy" i zalatawia sprawe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki przedstawiające możliwości tego "czegoś" nie są wcale imponujące... Kiedys (z rok temu) widziałem silnik który wykupiło obsidian studios (a przynajmniej miało kupić)... To było coś pełna symulacja zachowania wody (tak tak woda spływała po obiektach w zależności jak się je ustawiło... To było coś :D (i w dodatku chodziło u mnie na kmpie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo ciekawe Alcelelator Fizyki najlepiej jakby coś takiego produkowano w płytach głównych, byłby spokój w zamartwianiu się który akcelelator fizyki lepszy ehh ja tam pamiętam czasy gdzy prędkość procka nie przekraczała 100 MHz to były czasy :D (zero zmartwień czy coś pójdzie czy nie :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:11, BajteK_ napisał:

Wg mnie to tylko zbedny gadzet... Kiedys w ogole nie bylo fizyki, a jaka grywalniosc?:)


Kiedyś nie było komputerów, a jaka grywalność? :)

A tak bardziej na serio, to myślę, że karta fizyczna przyjmie się i nie długo będziemy z sentymentem wspominać jaka to kiedyś była słaba fizyka w grach, a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 18:12, DonZ napisał:

Ciechan tu sie z tobą zgodze pewnie sie przyjmą ale jak nie będzie to koszt rzędu kart graficznych


A właśnie, że to będzie taki koszt i dlatego sie przyjmą! A jak było z kartami grafiki kiedyś? Voodoo 1/2/3 kosztowały koszmarne pieniądze, ale mimo wszystko jakoś wszyscy dziś mają karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować