Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Akcelerator fizyki? A po co?

54 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 10:49, Lone Wolf napisał:

A widziałeś do czego jest zdolny PhysX ? Gięcie metalu, niszczenie ścian, naturalny ruch wody......


Owszem oglądałem, owszem byłem pod wrażeniem, owszem wszystko ładnie i pięknie...

Ale póki co karta fizyki jest zbędna, bo już pisałem że moc obliczeniowa najnowszych procesorów, które mają ogromny ich zapas, jest zbędna, nawet jeżeli procesory PhysX mają jej 8 krotnie więcej!
Bo powiedzcie mo - po co mi 8 krotnie więcej nieużywanej mocy??!!

Jak już mi podadzą jak na tależu, że posiadanie akceleratora fizyki przynosi fenomenalne rezultaty, to MOŻE się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padla kwestia ceny tych urzadzen... Ja powiem tylko, ze jesli taka karta fizyki bedzie potrzebna do gierek, to kazdy i tak ja kupi nawet jak bedzie drozsza od karty graficznej... taki juz los gracza ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem od dawna nie leży w sprzęcie tylko w oprogramowaniu. Gry używające możliwości sprzętowych jakiegoś układu sprzętowego pojawiają się średnio conajmniej rok, ale częściej dwa lub trzy po premierze układu sprzętowego - o ile w ogóle zdobędzie on jakąś popularność i stanie się nieformalnym standardem. Np. Dopiero teraz pojawiają się pierwsze przyzwoicie wykonane gry wykorzystujące w pełni pixelshadera 1.1. Jest tak bo sprzedanych kart graficznych z układem w tej wersji jest najwięcej, a zasadą producentów gier jest obsługa jak największej liczby sprzedanych już komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) Ale póki co karta fizyki jest zbędna, bo już pisałem że

Dnia 09.10.2005 o 19:19, Bart_GT napisał:

moc obliczeniowa najnowszych procesorów, które mają ogromny ich zapas (...)


Chwila, jaki zapas? Chcesz mi powiedzieć, że z procków 3-4 GHz wykorzystywane jest zaledwie hmm 500 Mhz (i to max.)? Żarty sobie robisz? Słyszałeś mozę o takich pojęciach jak kompresja wideo/audio rendering i od biedy kompilacja co większy programów? Takie procesy zawsze będą zajmować 100% mocy obliczeniwoej procesora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:08, LifaR napisał:

>/.../
---> Bart pisał chyba o wykorzystaniu procesora w grach, nie powiesz chyba że teraz wykorzystują 100% jego
możliwości.


Niezoptymalizowane - owszem :p Ponadto użył stwierdzenia "ogromny zapas mocy", tego ogromnego zapas ustarczy na maksimum rok. Potem już nie będzie zapasu, tylko rzeczone 100%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:12, Ciechan napisał:

Niezoptymalizowane - owszem :p Ponadto użył stwierdzenia "ogromny zapas mocy", tego ogromnego
zapas ustarczy na maksimum rok. Potem już nie będzie zapasu, tylko rzeczone 100%...

---> Brak optymalizacji będzie mógł też dotyczyć tego akceleratora fizyki ;-) A czy tego zapasu wystarczy na max. rok ? Nie wiem, mojego Bartona 2500 mam już 3 lata, jak będzie trzeba przestawie go na 3200. Nie sądze by w tym czasie aż tak bardzo zwiększyło się zapotrzebowanie na moc obliczeniową procesorów by ten miał iść do wymiany. Chociaż... Jeśli jakiś nowy sprzęt odciąży procesor, dodadzą w przyszłości jeszcze takich kilka, będzie można spokojnie pocinać w przyszłościowe odpowiedniki Far Cry''a na starym dobrym P75 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:18, LifaR napisał:

Chociaż... Jeśli jakiś nowy sprzęt odciąży procesor, dodadzą w przyszłości jeszcze
takich kilka, będzie można spokojnie pocinać w przyszłościowe odpowiedniki Far Cry''''a na starym dobrym P75 :p


Musieliby dodać kartę na potrzeby systemu, bo np nie wyobrażam sobie żeby taki np Win XP chodził na p75 wraz z cholera wie jakimi kartami do obliczeń w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 18:21, Ciechan napisał:

Chwila, jaki zapas? Chcesz mi powiedzieć, że z procków 3-4 GHz wykorzystywane jest zaledwie
hmm 500 Mhz (i to max.)? Żarty sobie robisz? Słyszałeś mozę o takich pojęciach jak kompresja wideo/audio rendering i od
biedy kompilacja co większy programów? Takie procesy zawsze będą zajmować 100% mocy obliczeniwoej procesora...


Owszem, zgadzam się z Tobą całkowicie bo masz rację, ale jak już wyprzedził mnie LifaR - chodziło mi o wykorzystywanie mocy procesorów przez aplikacje rozrwywkowe czyli gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
---> No z tym P75 to celowo przesadziłem, ale miałem na myśli to, że jeszcze kilka takich wynalazków i procesor będzie nam starczał na naprawdę długo. Jeszcze niedawno to głównie procesor odpowiadał za liczbę fps w grach, a niedługo może mieć minimalne znaczenie ;-) Ale co to za różnica, na co wydamy pieniądze podczas upgrade''u - czy na zmianę procesora czy na dokupienie kolejnego wynalazku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 18:24, Sth`Devilish napisał:

Musieliby dodać kartę na potrzeby
systemu, bo np nie wyobrażam sobie żeby taki np Win XP chodził na p75 wraz z cholera wie jakimi kartami do obliczeń w grze.


Bardzo dobry pomysł! Osobna karta na potrzeby systemu, żeby nie muliło niczego innego ;)

-> Bart_GT: "Owszem, zgadzam się z Tobą całkowicie bo masz rację, ale jak już wyprzedził mnie LifaR - chodziło mi o wykorzystywanie mocy procesorów przez aplikacje rozrwywkowe czyli gry :D"

Na drugi raz trochę więcej asertywności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować