Zaloguj się, aby obserwować  
Samildanach

Quiz - Twórczośc Salvatore'a i Davida Gemmela

1002 postów w tym temacie

Ale chyba przyznasz mi rację że gdyby Drizzt został w mieście był by najlepszym fechmistrzem :)
Teraz jestem na 100% procent pewien że to Uthegental ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzamy odpowiedź:

Spoiler

Dantrag znów się zaśmiał, bowiem pytanie to miało za zadanie zakpić z niego, popchnąć go do walki, której Khazid''hea pragnęła od tak dawna. Miecz był dumny, przynajmniej tak dumny jak Dantrag albo Uthegental, i desperacko chciał znaleźć się w dłoniach bezdyskusyjnie najlepszego fechmistrza w Menzoberranzan, którykolwiek z nich nim był.


No jeśli by dom Do''Urden przetrwał i Drizzt został by w Podmroku to nie widzę innej możliwości niż ta, że Drizzt byłby najlepszy;)
Elminster +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc zadam :)
Jak pewnie wiesz pani Alustriel żądzi Silverymoon.
Należy także jak by to ująć do organizacji od której należy od samego poczęcia. Więc, jak się ona nazywała i jak powstała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy to zwało się to Siedem Sióstr, która jak sama nazwa wskazuję skupiała 7 wybranek Mystry, mających wspólnych rodziców. Jak powstała? Wydaję mi się, żeby było to jakaś inicjatywa samej Mystry, która była boginią magii i chciała stworzyć ''grupę'', która by czyniła dobro w jej imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to może było tak, że jak nastał ten czas niepokoju to te siostry się razem zebrały i postanowiły naprawić świat, pomagać ludziom itp. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą część już napisałeś o nazwie :)
W czasie niepokojów lord Ao wygnał wszystkich bogów na Tortil oprócz Helma bo ktoś mu zwinął tablice losu. W gronie tych bóstw znalazła się też mystra - bogini magii która schowała się w ciele Elue, która była w ciąży. Tak więc siedem sióstr jest w równym stopniu dziecmi Elue jak i Mystry. Tak więc w ciele mają boski pierwiastek.
Ale że w połowie odpowiedziałeś na pytanie: Hristo86 +1
Jak byś odpowiedział na całość było by +2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał dalej zgadywać to raczej bym na coś takiego nie wpadł, chociaż myślałem o motywie podobnym do tego z Baldur''s Gate (to jak Bhaal zszedł na ziemie i spłodził legion śmiertelnych potomków)
Skoro teraz moja kolej: Jakiej broni używał Uthegental?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować