Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

High Definition? A co to?

131 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 12:38, przxmek napisał:

każdy, kto jest w temacie wie, że na kompa jest ''troszkę'' większy wybór gier

tak, tyle, że co miesiąc jest wydawanych z 50 niskobudżetowych krapów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:27, MaZZeo napisał:

Te badania to IMO mozna o kant dupy rozbic... Nie napisano w newsie o tym, ze blisko 50% posiadaczy
konsoli Nintendo DS nie zdaje sprawy z tego ze ich konsola... ma dwa wyświetlacze! To jest
jakaś hipermega bzdura...


Nie zdaje sobie sprawy że jeden z ekranów jest dotykowy, a nie ma dwa wyświetlacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo - nie ma to jak wiedziec po co sie kupuje next-gena i jaki by wypadalo miec TV zeby wykorzystac mozliwosci konsoli. Jezeli komus nie zalezy na rzeczach takich jak grafika i jakosc obrazu to po co mu next-gen skoro moze miec np PS2 za 400-500zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:14, przemek-lc napisał:

Brawo - nie ma to jak wiedziec po co sie kupuje next-gena i jaki by wypadalo miec TV zeby wykorzystac
mozliwosci konsoli. Jezeli komus nie zalezy na rzeczach takich jak grafika i jakosc obrazu
to po co mu next-gen skoro moze miec np PS2 za 400-500zl...


Widzisz, w cywilizowanych krajach, nie kazdy kto kupuje konsole czy pc łazi po rozmaitych forach i wyszukuje szczegółów technicznych tego i tamtego. Wchodzi do walmarta czy innego tesco i bierze najbardziej mu pasujaca maszyne do grania.
btw. nextgeny i ogólnie lepszy sprzet nie oferuja tylko lepszej grafiki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech zgadne pewnie badali amerykanow i oni nie wiedzieli co to(jakby tylko tego nie wiedzieli) mysle ze oni nawet by sie nie skapneli gdyby wlozono im ps2 do samej obudowy PS3 i by sie cieszyli ze maja next-gena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:02, Xkupa napisał:

Ja grałem (do niedawna miałem X360) i twierdzę podobnie - Wii w tym temacie odpada niestety zupełnie.


Już niedługo, już niedługo ;] To jest tylko kwestia czasu.
Ludzie pewnie nie wiedzą co potrafi konsola, bo kupują ją np. dla dzieci. Założę się, ze dzieci lepiej wiedziałyby jakie taka maszynka ma zastosowania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:46, Makratos napisał:

Gry na konsole mimo że droższe sprzedają się w o wiele większych ilościach , gdyby na PC tyle
mieli płacic za gry ci nieliczni którzy pozostali rynek ten to piractwo 99%


heh tak się składa, że ludzie których znam i mają konsole to jest 100% piractwo poza jedna grą ;] a z ludźmi którzy mają kompa jest lepiej. Żeby ci to przybliżyć powiem Ci, że jak kumpel kupował konsole sprzedawca zaproponował przerobienie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... i tak czy siak na telewizor z HD trzeba grubszą kaskę wywalić. Chociaż zdziwiło mnie to, jak ludzie nie wiedzą z czego korzystają. Na 97.632% to są Amerykanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jest tak samo w mojej okolicy.. każdy kto posiada jakąś konsole (w szczególności ps2) ma ją przerobioną tak by szły mu piraty... Jeden tylko mój kumpel ma XBOXa i ma same orginały i ja na swojego x360 mam same orginały...

A co do newsa to się zgodzę.. Mój kumpel nie dawno kupił PS3.. mieszka w Niemczech i ma zwykły telewizor CRT.. Wszystkie gry mu wyświetla brzydko i nie wyraźnie a literek to już w ogóle nie idzie odczytać. Jak przyjechał do mnie do polski i zobaczył jak gram na moim x360 na telewizorze LCD z HD to się zdziwił i pomyślał że x360 są lepsze graficznie. Dopiero potem mu powiedziałem że to wina telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co HD to HD :] Na początku grałem na normalnym TV, jakoś obrazu była w kategorii: ''znośna'' ale po podłączeniu PS3 do HDTV... cud, miód i orzeszki! nie ma już mowy o zejściu szczebel niżej :D


BTW Wszystkie gry na PS2 i na PS3 mam oryginalne i nie zamierzam tego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:42, pendejo napisał:

heh tak się składa, że ludzie których znam i mają konsole to jest 100% piractwo poza jedna
grą ;] a z ludźmi którzy mają kompa jest lepiej. Żeby ci to przybliżyć powiem Ci, że jak kumpel
kupował konsole sprzedawca zaproponował przerobienie na miejscu.

od czasów podstawówki, potem gimnazjum, liceum i teraz na studiach nie spotkałem ani jednego "pececiarza" grającego na oryginałach, a zdecydowana większość moich znajomych, kolegów to gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:12, Makratos napisał:

Idioci to wkładają 3 tys. w kompa dla dwóch gier rocznie.

Ci idioci mogą potrzebować kompa do czegoś innego, niż tylko grania. Np żeby napisać posta na tym forum. ;]
Poza tym kupując kompa mogę zdecydować, że wydać na niego 5000, 3000, czy 1000 zl. I wyobraź sobie, że kupiłbym na niego więcej niż 2 gry rocznie.

Dnia 10.08.2007 o 12:12, Makratos napisał:

A konsolę systematycznie tanieja a gry na nie coraz lepsze.

Teraz przemyśl, co tanieje szybciej - sprzęt komputerowy, czy konsole? A czy przez pojawianie się patchów do gier konsolowych rozumiesz, że stają się coraz lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:13, Grz3chu napisał:

> każdy, kto jest w temacie wie, że na kompa jest ''troszkę'' większy wybór gier
tak, tyle, że co miesiąc jest wydawanych z 50 niskobudżetowych krapów :/


I 1-5 perełek. Nie wystarczy? Na konsole nie ma krapów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 14:10, Grz3chu napisał:

od czasów podstawówki, potem gimnazjum, liceum i teraz na studiach nie spotkałem ani jednego
"pececiarza" grającego na oryginałach, a zdecydowana większość moich znajomych, kolegów to
gracze.


wiesz u mnie w klasie patrzeli na mnie jak na głupka, gdy im powiedziałem że mam oryginał windowsa, ale moi najlepsi kumple, czyli nie z klasy, mają windowsy oryginalne i gry też, więc jednak można.
A ja wole sobie kupić grę za 40 zł niż płacić piratowi 25zł przecież taki to nie tylko okrada twórców ale też kraj.

A z tą niewiedzą użytkowników moja mama też nie zna wszystkich programów w swojej pralce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości nie ma takiej osoby co by nie miała kilkunastu piratów :/ Co drugi dom dzieciak ma kompa i nagrywarkę.. nestrade 1 mb lub 2 mb i ścigą jak szalony, nagrywa a potem opyla innemu :/ smutna prawda..

Ja kupuje tylko oryginalne gry ale mało premierówek.. eXtra klasy neXt i tyle...

Pytałem się jednych też czy mają zamiar pokazać na co Polskę stać w grach i kupić oryginalnego Wiedźmina i złożyć hołd CD PROJEKT to powiedzieli że gów** ich obchodzi Polska i jakiś CD PROJEKT :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"nadal najważniejsza jest grywalność, a graficzne fajerwerki i kosmiczne rozdzielczości obrazu obchodzą znaczniej mniej ludzi, niż można by przypuszczać."

Potwierdzeniem tych słów mogą być chociażby wyniki sprzedaży PlayStation 2, która ciągle utrzymuje się w ścisłej czołówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

Otóż to - komp to jednorazowy wydatek spory, fakt, ale:
1. Gry są o wiele tańsze (co w praktyce sprowadza się do tego, że kasę z różnicy z 10 gier
na konsolę dorzucasz do ceny konsoli i już masz wypasionego kompa).

Nie we wszystkich krajach tak jest...

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

2. Na PC ciągle wychodzą jakieś Platynowe Kolekcje i inne tym podobne Extra Klasyki, co sprawia,
że masz w czym wybierać. I w co grać.

Na PS2 i inne konsole też wychodzą różne tańsze edycje, wystarczy pogrzebać, poszukać...

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

3. Na konsolach gra się praktycznie w jakieś zręcznościówki (OCZYWIŚCIE - NIE TYLKO!!! Nie
linczowac mnie, konsolowcy:P), typu FPS, TPP i sportowe, natomiast fani bardziej złożonej i
inteligentnej rozrywki mają pecha:P

No cóż... Co rozumiesz przez bardziej złożoną i inteligentną rozrywkę?

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

Poza tym - kompa możesz co jakiś czas zmodernizować za nie tak wielką znowu kasę (sprzedajesz
starszą grafikę, kupujesz nową - dopłacasz, powiedzmy 200-300 zł) i znowu masz świetne gry
na pół roku:P

Masz rację, to jest jeden z większych atutów PC. Wszystko możesz wymienić, a w konsolach to co innego...

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

A konsole? Masz 2 lata - potem kupa, bo wychodzi nowa generacja, a Ty... Musisz
ją kupić, bo niesamowiote exclusive''y. Dla mnie taki xBox czy PS to idealny produkt kultury
masowej, nastawiony na trzepanie kasy z... Konsumentów:)

No tak, gdyby twoja teoria sprawdzała się w realu, to już byłby PS9... Jakoś sam zobacz ile na rynku pożyła konsolka PS2 - do czasu następnej generacji minęło co najmniej (!!) 5-7 lat (dokładnie nie sprecyzuję, ale...)

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

Inna sprawa - i tak musisz mieć w domu komputer, by robić inne rzeczy, niż tylko granie (net,
głupie edytory, itp.) - krótko mówiąc: konsole są dla tych, którzy w głowie mają tylko granie.
I to granie zręcznościowe:)

Tak, konsole to produkt nastawione na bezmyślne mordobicia, FPSy i nic poza tym. Bo przecież co to jest oglądanie filmów, grzebanie w internecie, słuchanie muzyki... ? A więc tego nie ma w najnowszych konsolach?

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

No, teraz już możecie mnie bić:D

Nikt nie ma zamiaru Cię bić... No, może tylko trochę :)

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

PS A jak ktoś już wywala tę kasę, a nie włącza full grafiki, mając TV HD - to jest next-generation
idiot:D

Niestety, bywają i takie przypadki... Ale dla niektórych jest to rozrywka raz w tygodnie z przyjaciółmi/rodzinką i po co mu jakieś bajery. Niektórym nie przeszkadza średnia grafika i mimo, że jednak warto włączyć te HD to niektórzy nie umieją/nie mają czasu na grzebanie, więc nie musisz od razu takich ludzi wyzywać, bo nie tylko "hardcore''owcy" grają w konsole, które jak zapewne wiesz - przeważają ilością egzemplarzy PC parokrotnie.

Dnia 10.08.2007 o 12:34, AgenoR'''' napisał:

PPPS Zaznaczam, że NIE UWAŻAM, ŻE WSZYSCY UŻYTKOWNICY KONSOL TO IDIOCI! Żeby nie było, będę
poprawny politycznie;P

Napisałeś co napisałeś, a tak to ja mogę powiedzieć koledze :) A to wiadomo, że nie uważasz wszystkich, tylko te 70% posiadaczy Xboxa 360 i 50% posiadaczy PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować