Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chiny wyślą uzależnionych na obozy

92 postów w tym temacie

OMG co za zdjęcie. Swoją drogą to ciekawe co na takich obozach się robi, no oczywiście pomijając musztrę, bo przecież nie będą calymi dniami maszerować... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee chinole to mają nie pokolei w głowach... ja bym starał się zwiać z takiego obozu xD
W sumie nie jestem uzależniony.. Gram od czasu do czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopak na zdjęciu widocznie się już ubezpieczył przed próbą wyciągnięcia go z domu- posiada strasznie długo kabel. ;-) Świetna fotka.

Cóż, pewnie ten obóz pomoże wielu osobom. Oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

********** ****** ** ** *******, co te **** ** ***** ** ** *******.
oni są wrogami gier ;/
najchętniej to ja bym temu gościowi co to wymyślił *************** w *** .
i dodam jeszcze **** *****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 15:21, SinClers napisał:

********** ****** ** ** *******, co te **** ** ***** ** ** *******.
oni są wrogami gier ;/
najchętniej to ja bym temu gościowi co to wymyślił *************** w *** .
i dodam jeszcze **** *****.


tak, tak może jeszcze więcej tych gwiazdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie stare jak świat - ale imo kolega na ziemi miał opłacony abonament do WoW''a i miał mieć za pół godziny rajd na Stormwind, gdzie był głównym healerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę klepnięci ludzie jak dla mnie, najpier ograniczyli czas na gry MMO (płacisz 11 euro za miesiąc a oni ci grać nie pozwalają...), a teraz to ;) To problem każdego obywatela a nie państwa, ja dziękuje za takie coś... A tych obozów troche musi, w końcu chiny ludzi mają co nie miara :P No i pozostaje pytanie kto za to zapłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 15:25, Geglash napisał:

Mnie taki obóz by się przydał ;] Ale znając Romka zastosuje on zamiast takich obozów zakaz
wszystkich gier czy coś podobnego.

romka już nie ma ;p bo ten teges tam teges albo mi się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 15:30, SinClers napisał:

romka już nie ma ;p bo ten teges tam teges albo mi się pomyliło.


Romek idzie w odstswkę ;) Kaczory go wykończą tak jak Leppera, a co do mundurków to ponoć niewypał - nie zdążą ich na czas wykonać. No i kolejny, odwieczny problem - za co? =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 14:29, Kifa napisał:

Uzależnieni są nie tylko w Chinach, pamiętajcie o tym. Ja sam, o zgrozo, obserwuję u siebie
czasem dość wyraźne odchyły w stronę uzależnienia i od jakiegoś czasu staram się jakoś temu
przeciwdziałać. Zastanawia mnie tylko skala tego zjawiska - w krajach europejskich zdaje się
ono być marginalne, ale 2,6 miliona ludzi - to bardzo dużo i zastanawia mnie, dlaczego tak
się dzieje. Ktoś z forumowiczów ma jakąś teorię?


Tak ja mam prostą teorię - więcej ludzi ogólnie, więc więcej uzależnionych... Zwłaszcza, że dla wielu chińczyków Internet jest czymś nowym i wielu nie potrafi się ustrzec przed uzależnieniem (coś jak dziecko, które dostaje konsolę lub kompa, ewentualnie nową grę; w każdym kraju, w którym nie ma zbyt wielu rozrywek [a nawet w wielu oferujących sposoby spędzania wolnego czasu inne niż komp], taka nowość wciąga na długie godziny, a Internet daje znacznie więcej możliwości, więc nie jest to bardzo dziwne).

Sam pomysł przymusowych obozów jest nie najgorszy, ale musi ograniczać się tylko do 18 roku życia (a w komunistycznych Chinach jest wiele problemów związanych z "wbijaniem do szeregu" każdego kto nie pasuje władzy, wiec mogłoby to być znaczne ograniczanie wolności, co było by krokiem wstecz dla tego kraju). Niestety ostatni akapit tekstu wskazuje na to, że nawet studenci (czyli raczej osoby pełnoletnie) są zmuszane do pracy (w tym przypadku uczenia się), a powinno być tak, że jak chce sobie przesiedzieć życie przed kompem, to dać mu spokój, wywalić z uczelni i 1 słabe ogniwo mniej (może i zmniejszyłyby się ich problemy z przeludnieniem :P). Chiny muszą po prostu przejść przyspieszony kurs technologiczny i przystosować się do nowoczesnego świata, po wielu latach ostrego komunizmu, który ostatnio zaczął stopniowo luzować swoje więzy (w ramach eksperymentu gospodarczego władze pozwoliły nawet na prywatną inicjatywę gospodarczą i ogłosiły, że bogacenie się jest chwalebne. W końcu gospodarka centralnie sterowana musi upaść, wiedział o tym już Lenin przed śmiercią, wiedzą o tym teraz władze Chin, ale jak widać wciąż wielu socjalistów [podobnie jak Marks] tego nie dostrzega). Niedługo nauczą się korzystać z neta rozsądnie, nie będzie ochrony w kapitalistycznym świecie; nie pracujesz - nie masz. Trochę ofiar ten skok cywilizacyjny pochłonie, ale większość przetrwa, raczej normalka w historii ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że ja dorosłem w pewnym momęcie do grania na Kompie, poniewaz na dzisaj już potrawfie skończyć grać kiedy chcę i kiedy powinienem, a zwłaszcza keidy muszę. Ludzie którzy tego nie potrafią NIE POWINNI - inaczej... NIEWOLNO IM w ogule dotykać tego demona w postaći PCta i gier MMO bo wtedy marnują sobie życie. Podzrawiam honorowych graczy Wowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować