Zaloguj się, aby obserwować  
janusz82

Dune!!!!!

33 postów w tym temacie

Piękna sprawa, przez Dune 2000 niemal przegapiłem sylwester w zimę 1999 o ile dobrze pamiętam :-D
Sąsiad przywiózł z Niemiec, miałem dostać w prezencie na gwiazdkę.
Nie wyrobił się skubany i dostałem o 16 w Sylwestra :-D
Odpaliłem i patrzę,

a tu godzina 11.30 :-D

Gra legenda, Dune II... katowałem nią AMIGĘ.
Piękne czasy, szkoda że tytuł nieco zapomniany.
Emperor Battel for Dune jakoś nie przypadł mi do gustu.
Za to Dune 2000 i Dune II to jedne z moich ulubionych tytułów.

Polecam oczywiście film Davida Lyncha, klasyka Sci-Fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że na Dune II się wychowałem. Jest to genialna gra, a ludzie którzy ją stworzyli są po prostu... geniuszami (mówie tu o programistach firmy Westwood). Komputer dostałem w wieku 4 lat i był to pamiętny rok 1992r. - nie trudno policzyć, że teraz mam 17 lat. Był nim przecudny IBM 386, którego dostałem na gwiazdkę, mam go zresztą do dzisiaj i zawsze mieć będę. Pierwszą grą którą dostałem była właśnie DUNA II: Building a Dynasty. Na początku, jak łatwo się domyśleć nie umiałem w nią grać, bo będąc czterolatkiem człowiek na inne rzeczy zwraca swoją uwagę. Za to pamiętam jak mój ojciec spędzał długie zimowe wieczory grając w nią i często go podpatrywałem. Oczywiście musiało upłynąć troche czasu za nim sam spróbowałem. Pamiętam, że był to dzień przed świętami Wielkiej Nocy w 1993r. (czyli miałem 4,5 roku) i od razu zakochałem się w tej grze. Moją ulubioną rasą byli Harkkoneni, a wybrałem ich z bardzo prostego powodu - wszystkie bajki, które leciały wtedy w telewizji były skonstruowane tak, że dobro zawsze zwyciężało. A, że mnie to zaczynało nudzić więc wybrałem tych złych, czyli Harkkonenów. Moja przygoda z Duną trwa do dziś. Oczywiście po drodze grałem w inne znakomite strategie, takie jak: seria Warcraft, Shogun, seria Command & Conquer, Dog of War (albo coś w tym stylu), jednak żadna nie zafascynowała mnie tak jak Duna. Gdy wyszła Dune 2000 byłem nią bardzo rozczarowany, bo w porównaniu ze swoją poprzedniczką była bezdennie nudna. Po tym rozczarowaniu miałem kilka lat przerwy ze strategiami, był to okres zafascynowania różnymi strzelankami, zręcznościówkami, przygodówkami, etc. Potem nadszedł rok 2001 i premiera kontynuacji Dune 2000, o nowej dumnie brzmiącej nazwie Emperor Battle for Dune. Gdy się o tym dowiedziałem nie mogłem się doczekać, aby w nią zagrać. W końcu wpadła w moje ręce, jednak nie zafascynowała mnie tak jak Dune II. Uważam tą wersję za bardzo udaną, jednak do swojej protoplasty Dune II się nie umywa i nie jest to gra, która potrafi "porwać" gracza. Jednak to wydarzenie na powrót wzbudziło we mnie apetyt na strategie i znowu zacząłem grać w Dune II i trwa to do dziś. Gdy jestem wkurzony, czy mam zły dzień lubie sobie odpalić starego dobrego przyjaciela IBM-a 386, posłuchać jego muzyki - mam tu na myśli odgłos dysku, klik klawiatury; i zagrać w najlepszą grę w historii gier komputerowych jaką jest DUNE II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diuna 2000 to jest chicior jakich malo. I zawsze jak ja wspominam to przypomina mi sie Red Alert ( no wiecie ta piechota taka sama jak w RA ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W Dune 2000 nie grałem, w Dune I nie wiedziałem o co chodzi (może byłem za mały ;]), ale Dune II ukradła mi parę ładnych godzin z życiorysu. Raz nawet przeszedłem całą (Harkonennami, ale jakiś błąd był). Najbardziej lubiłem Ordosów, ale jako mał gówniarz nie umiałem przejść ostatniej misji zawsze. Ale się nie zniechęcałem i grałem cał czas, powtarzając te same misje, przez jakiś rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie mozna dostac dune 2000 (poza ewentualnie allegro itp)? chcialem ostatnio pograc w dune 2, ale niestety troche mnie meczy ta pixelowata grafika - jak gralem 10 lat temu to nie bylo tego problemu :) w dune 2000 nie gralem - a z tego co widzialem, wyglada troche bardziej wspolczesnie.

w sumie to ja uwielbialem grac w dune 2 - poprostu klasyk. nie raz wracalem do niej, ale teraz to juz wymiekam od tych pixeli biegajacych po ekranie i troche niewygodnego sterowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jej, dawno na forum nie bylem i tyle tematow sie zrobilo:D a w temacie to dla mnie tylko i wylaczne liczy sie Dune 2... TAk jak Virus_eBola moja Amiga nie miala sekundy wytchnienia, jak gralem w ta super gre... gralem tez w DUne 2000 i ta nowsza wersje(nie pamietam nazwy),ale zadna z tych gier mnie nie oczarowala tak jak Dune 2... kazdy strateg musi w nia zagrac, inaczej to bedzie wstyd nie znac tej jednej z najlepszych gier:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bylem taki fan Dune że kupiłem oryginalną Dune 2000 wiedząc ze na ówczesmym kompie gra mi nie ruszy (mialem karte graf 8 bitową a trezba bylo 16 bitową). Potem czytalem w nieskonczonosc instrukcje - znalem ja prawie na pamiec!
W koncu nadeszla upragniona zmiana karty graficznej i wrescie moglem pograc. Bylo super ale nigdy nie zapomne tego oczekiwania... Piękne to były czasy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 31.12.2005 o 00:24, BiShopKF napisał:

W koncu nadeszla upragniona zmiana karty graficznej i wrescie moglem pograc. Bylo super ale
nigdy nie zapomne tego oczekiwania... Piękne to były czasy :)))


Hehe ja pamietam ze nawet jak jeszcze kompa nie mialem to juz kupowalem stosy gazet komputerowych i czytalem je, czytalem od deski do deski ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda z komputerem zaczela sie od amigi 1200 gdy zagoscila ona w moim domu mialem 7 lat
i pamietam ze pewnego dnia wlasnie na tym komputerze zaiwtala Dune 2 i ja wtedy..... znienawidzilem powod byl prosty, komputer dzielilem z bratem a Dune 2 nie nalezala do gier gdzie bylo mozna pograc w 2 osoby (tym bardziej nie mielismy 2 myszek tylko 2 joyistick''i) do tego pochlaniala mojemu bratu sporo czasu co oczywiscie wykluczalo mnie z uzywania amigi (musialem sie biernie przygladac) jeszcze 1 powodem dla ktorego nie lubilem dune 2 bylo to ze nie potrafilem w nia grac Ale pewnego dnia to ja sie "dorwalem" do tej gry zrozumialem mechanizm gry (bardzo slabo znalem angielski - ale jakos udawalo mi sie sklecic pare slow) i wtedy ta gra mnie oczarowala i musze przyznac ze spedzilem wiele godzin nad nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Dune I, bardzo fajna przygodówka. Fajne było lustro- co dzień oczka bohatera bardziej niebieskie. Teraz mam też Gune II ze Starych Gier. Jedynkę ściągnął mi brat i była po polsku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 11:31, penny napisał:

czy ktos wie gdzie mozna dostac dune 2000 (poza ewentualnie allegro itp)?


Poszukaj w takiej sieci kiosków jak InMedio czy Relay - ja w takim kupiłem.

Tu moje wspomnienia :)
Heh... Dune II... to jest to ! Ogólnie to wciągnęła mnie jak ostatnio ze strategii StarCraft czyli na długo. Moja pierwsza styczność z Dune II to około 1996 roku ( już na PC ! ) w wieku 4 lat ( wtedy też poznałem Doom`a II ). Potem przyszła pora na Dune 2000 i NIE ! Ta gra mi się nie podoba chociaż może w tamtym momencie jakoś mi nie podeszła, ale jakoś mi się nie podoba. Pierwsza część Dune ( wciąż mam na kompie dzięki Unpredictableowi ) też ciekawa. Przygodówka i to w uniwersum Arrakis ? Niezłe ! Najpierw mi to nie podchodziło za sam pomysł, ale spodobało mi się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast grałem w Dune i Dune II (na Amidze jeszcze, ale ukończyłem jeno tę drugą część). Na PC już pykałem ostro w Dune 2000, a teraz zacinam nieledwie w Emperor: Battle For Dune (zwłaszcza, że kupiłem go 3 lata temu, ale dopiero teraz mi ruszył pod XP) i boli mnie, że coś szwankuje z grą przez Internet i nie da się tego odpalić. Działa tylko przez LAN, wrr... trudno, za to mogę przyznać Empowi tytuł najlepiej opracowanej strategii wszechczasów, gdyż żadna z gier nie posiada takiej nieliniowości, jak Emperor, nawet mój ukochany Sacrifice. Emperor wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Dune 2 sie wychowalem hehe :).
Cudna gra. Potem pykalo sie w Dune 2000 i Emperor Battle for Dune (bardziej mi przypadlo do gustu niz 2000).
Sand wormy ftw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować