Zaloguj się, aby obserwować  
Ceteris_Paribus

Enneagram

62 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2007 o 16:52, Szczur22 napisał:

1w9- indywidualista/rozjemca :D


O wreszcie ktoś o takim samym usposobieniu, a juzmyśalęm, że jestem ewenemantem :-P


Hmm, jak będę miał czas i chęci to zrobię statystyki ludności forum, al to gdzieś za 10 stron :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:41, Furrbacca napisał:

> Widzę, że większośc graczy to romantycy. Hahaha, coś w tym jest :d.

Byś się przyznał, co Tobie wyszło ;).

Oczywiście 4 z elementami 5.

Dnia 12.08.2007 o 16:41, Furrbacca napisał:

Ale faktycznie znaczna przewaga 4w5. A szczerze powiedziawszy generalnie nie lubię ludzi z
tym typem osobowości... ;)

Wcale sie nie dziwię :D. Jesteśmy okropni i nie do zniesienia. Czasami tak się nad sobą użalamy, że nie zauważamy jak wszystkich innych to irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja enneagram robiłem sobie już dawno temu i podejrzewam, że sporo cech z piątki juz mi zaniknęło. Teraz pewnie jestem jeszcze bardziej 4 (czyli jeszcze bardziej nieznośny :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 17:49, hans olo napisał:

Z tym, że ja enneagram robiłem sobie już dawno temu i podejrzewam, że sporo cech z piątki juz
mi zaniknęło. Teraz pewnie jestem jeszcze bardziej 4 (czyli jeszcze bardziej nieznośny :D).


No to jeszcze gorzej...

Oczywiście żartuję, nie da się zaszufladkować ludzi na podstawie dziewięciu różnych kryteriów. To jest zwyczajnie niemożliwe. Podobno osoby z tym samym profilem osobowości według enneagramu powinny się doskonale rozumieć i czuć się dobrze w swojej obecności. Tymczasem z doświadczenia wiem, że to nie jest prawda. Co więcej, dwie osoby z tymi samymi numerkami mogą zupełnie różnie zachowywać się, nawet w identycznych sytuacjach. Każdy człowiek jest wyjątkowy :).


A tak gwoli ścisłości - mój typ to coś pomiędzy 5, a 5w6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:12, Furrbacca napisał:

Oczywiście żartuję, nie da się zaszufladkować ludzi na podstawie dziewięciu różnych kryteriów.
To jest zwyczajnie niemożliwe. Podobno osoby z tym samym profilem osobowości według enneagramu
powinny się doskonale rozumieć i czuć się dobrze w swojej obecności. Tymczasem z doświadczenia
wiem, że to nie jest prawda. Co więcej, dwie osoby z tymi samymi numerkami mogą zupełnie różnie
zachowywać się, nawet w identycznych sytuacjach. Każdy człowiek jest wyjątkowy :).

Właśnie enneagram tego nie stwierdza. Porządny enneagram (mi go psycholog robił) uwzględnia także zaburzenia osobowości (szczególnie mnogość osobowości). Enneagram jak sam zauważasz wskazuje tylko na typ. Nigdy dwoje ludzi nie będzie się doskonale rozumieć, ale typy do siebie sąsiednie mają po prostu większe szanse (sam ostatnio tego doświadczylem i jestem hmm - zabujany po uszy na szczęście tym razem coś z tego raczej wyjdzie :D). Całkowicie nie nadają się do związku z jakąś ósemką czy dziewiątką i to nawet nie ja byłbym tutaj nie do zniesienia, o czym ósemki i dziewiątrki powinny akurat teraz wiedzieć same :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:04, Firaxo napisał:

> He he :] Arystokrata:}
No wreszcie ktoś o podobnym do mnie wyniku :P

Ho ho, ja znam jeszcze jednego użytkownika "arystokratę" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łee i co lipa? Już sie wszyscy nasprawdzali? Chciałem zrobić większa statystyke, ale jak chcecei. No chyba, że nazwa tematu kojarzy więksości z kolejną grą na forum :\ Może jakiś moderator dopisał by do tematu costakeigo "- sprawdź swój charakter"? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5w4, co bardzo trafnie opisuje mój charakter, choć mam trochę większe zaufanie do ludzi już poznanych. Bardzo to ciekawe, nie wiedziałem, że można mnie podpasować pod jakiś schemat, a tu niemalże idealnie opisuje mnie charakter 5. A odmiana bardzo interesująca, a szczególnie jej przedstawiciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca" (Obserwator-indywidualista)

Szczerze mówiąc średnio bym się z tym zgodził, w zasadzie jestem miksem 5w4 i 5w6, więc powinienem mieć 2 skrzydła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować