Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Kup prezent na gwiazdkę dla CD Projektu! [RELACJA! ]

298 postów w tym temacie

Pokolei (czemu się spóźniam):

Zjadło mi poprzedni post, miałem awanture klasową, fajna dziewczyna się na mnie obraziła (ta z cyklu takich bez których nie można rzyć, mimo tego że się ich w założeniach bardzo nie lubi :P) Reasumując => prawie czas apokalipsy. Noc niesie ukojenie, więc mam nadzieję, że uda mi się stworzyć coś fajnego zanim umrę :].

Dziś zobaczycie fotorelację w kilku postach + moje komentarze. Po świętach pojawi się film - CD PROJEKT wszystko o... - mam nadzieje, że się Wam spodoba :).

Proszę nie pisać dopóki nie napiszę KONIEC HISTORII - taki spam utrudni śledzenie wszystkim relacji.


CZĘŚĆ 1 => GRAMIŚ PRZYBYWA DO SZKOŁY KEROTHA :)

Komentarz: Ponieważ Gramiś musiał przejechać przez moją szkołę, to kilka zdjęć misia zanim pojawił się w CDP. W zasadzie 2, jeśli chcecie więcej to powiedzcie (mam ich z 15 - każda dziewczyna chciała fotę prawie ;]).

1,2 - zdjęcia opisane powyżej.


CZĘŚĆ 2 => Podróż + CDP z zewnątrz :).

Komentarz: Z podróży zdjęc nie mam. Tłok w autobusie, spotkanie z dresami, remont drogi - za dużo stresów. Przejdźmy do opisu firmy. CD Projekt znajduje się na Pradze Północ. Szczerze mowiąc - nie jest to najbardziej reprezentacyjna dzielnica Warszawy :). Warszawiacy skojarzyć mogą takie miejsca jak Rondo Starzyńskiego, czy ul. Jagiellońska (długa - ta dochodząca do Modlińskiej).

3 - Jagiellońska by night ;-).

CD Projekt łatwo odnaleźć, dzięki ogromnemu banerowi z Wiedźminem, który powieszony został na budynku... No właśnie na budynku który nie należy do CD Projektu :).

4,5 - CD Projekt, czy nie CD Projekt? (Widzicie błąd w nazwie firmy? ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 Takich tabliczek jak ta minęliśmy po drodzę wiele. Budynek CD Projektu okrążyliśmy z 2 razy nim ktoś doszedł do tego, gdzie jest wejście. Potem schody i wpadłem w kamerę Soleili... no cóż... boje się o to jak wyszedłem :P.

Jeśli chodzi o dojazd to tylę. Kolejny post poświęcony będzie firmie od środka, a potem kilka słów o najważniejszej osobie w CDP i o tym, co mi powiedziała, a także to co podejrzałem będać w studiu Wiedźmina (od razu mówię - dużo tego nie było :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!CDP INSIDE!

Na wstępie oficjalnie informuje. Zdjęć jest mało. Czemu? Bo one są tylko po to byście wytrwali do filmiku (a ten po świętach) - Soleila szykuje coś naprawdę super, zajrzałem wszędzie - jest co oglądać :-).

To teraz kilka komentów do fotek:

Jeśli chodzi o 8 powinni was zainteresować panowie siedzący w lewym dolnym rogu. To Leo i Venom, przyjazne chłopaki, które godzinami męczą się z gram.pl i często się na nim udzielają :). Teraz (chyba) zdradzam ściśle tajną informacje, ale cóż - może mi wybaczą ;]. Prawy dolny róg - Tudrussel - straźnik cza..., znaczy się strażnik Soleili - jej przełożony i świetny szef :). (mamy to na filmie!) Ciekawostką jest to co trzymają w rękach - jeśli dobrze się przyjrzałem to jest to projekt okładki do FABLE :-). JEst po 17 - pracownicy CD Projektu powoli zbierają się do domu :).

Zdjęcie 9 to głównie rzut na CD Projekt w drugą stronę. Powiedziałbym jak nazywają się kolejne działy ale przez dzisiejsze komplikacje zapomniałem. Może Soleila wstawi i będziecie wiedzieć zanim powwstanie film :-).

10,11,12 - DZiały od środka. Może pracownicy CD Projektu powiedzą coś więcej :>?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow O_o

(jedyny inteligentny komentarz jaki mi przyszedł do głowy po kilku godzinach spędzonych w pociągu ;] jakby nie to że powrót do domu z przejazdem z krakowa przez warszawę graniczył z szaleństwem, to też bym tam był... buu... :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EXCLUSIVE MATERIALS - CZYT. ŚMIESZNE RZECZY! :].

Ostatnia partia fotek, czyli fotki śmieszne. Potem jeszcze post czysto pisany będzie. Tak jak mówiłem wcześniej - zdjęcia to tylko ułamek. Na filmie jest wszystko - wg. mnie naprawdę warto na niego czekać przez te święta :).


13 => Dylemat, czy publikować, czy nie publikować... no cóż - myślałem nad tym długo. Miało wyjsć śmieszne, wyszło dziwne ;-) - może następnym razem uda się zrobić lepsze :]. W najgorszym przypadku Soleila zaraz usunie :P.

14 => Hmm... no coments. Specjanie nie pokazuje co jest obok tabliczki, byście się zastanawiali :P. Na filmie zobaczycie. Pracownicy CD Projektu siedzą tam podobno regularnie. Oczywiscie - zawsze po 17 ;-).

15 => Ja już mam kartkę Wiedźmińską :). W zasadzie to pokazuje Wam, ponieważ nie mam aktualnie żadnych zdjęć z CDP RED (tam jest ciemno inie było sensu robić - CDP RED będzie dokładnie na filmie), więc te podpisy jako symbol... "wielkości RED-a" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt z rozmowy z jednym z założycieli CD Projektu - hmm... no domyślcie się? Kto to może być? No? Marcin Iwiński - tak jest! :]

Poruszyłem wiele tematów, czasem niemiłych, dla CD Projektu - poniżej skrót:

1. DS II => co dalej? Optymistyczna nowina. CD Projekt załatwił sprawę, niedługo powinny pojawić się patche, które naprawią błędy. Nowina jest o tyle dobra, że CD Projekt wymógł to na poważnej zagranicznej firmie a to świadczy o naszym rodzimy dystrybutorze b. dobrze :-).

2. Patche => porażka CDP? Marcin przyznał,że z patchami bywało różnie - teraz CD Projekt chce się poprawić, bardziej skupić na problemie supportu gier (patche) po ich wydaniu - znowu optymistyczna nowina :).

3. Wiedźmin? => Starałem się jak mogłem. Odpowiedzi niestety były standardowe - staramy się stworzyć świetną grę, będzie jak będzie itd :-). MOgę Wam tylko powiedzieć, że iskra, jaką widziałem w oczach Marcina jak wypowiadał te słowa naprawdę dawała do myślenia. Powiem tak - to będzie przynajmniej wielka gra :-).

4. MMORPG? => CD Projekt ma marzenie. Chciałoby wydać grę MMORPG spolonizowaną. Czy się uda? Tego nie wie nikt :-).

5. NEXT-GENY => Plany, plany :). Plany są. Nikt nie chciał otwarcie mówić o tym co będzie z next-genami, jednak Marcin nieśmiało sugerował, że CD Projekt będzie się starał. X-Box 360 by CDP? Zobaczymy :].

6. BARDZIEJ PRYWATNIE => Marcin jest, podobnie jak my, graczem :-). Ostatnio skończył Zeldę^^. W końcu nie samymi PC-tami człowiek żyje...

Oczywiście rozmawiałem dużo dłużej i na wiele innych tematów. Jednak nie robiłem tego w formie oficjalnego wywiadu, raczej w formie prywatnej rozmowy. Nie starałem się specjalnie zapamiętywać odpowiedzi dlatego nie chce pisać za wiele by czegoś nie pomylić, nie przekręcić etc. Mam nadzieje,że mi to wybaczycie. Jeśli bardzo będziecie chcieli pełnego, standardowego, wywiadu z Marcinem - hmm... zbierzcie pytania, a może pozwolą nam go przeprowadzić^^ Ps. To są moje mniemania - więc, jak zwykle, nic nie obiecuję :-).


GRAM.PL - co mi powiedziała Soleila? :-)

Podobnie jak w przypadku Marcina. Nie mówię za dużo by nie przekręcać itd, ale:

=> Nowy rok przynieść ma nowe gadżety. I teraz ważne - chcecie gadżetów - powiedzcie jakich - CD Projekt czeka na Wasze propozycje!
=> Mówiono też o jakichś turniejach, spotkaniach. Oczywiście wszystko TOP SECRET i za wiele wyciągnąć się nie dało ;-( ale zapowiada się ciekawie. (Czekamy na Waszą inicjatywę/pomysły/propozycje/ścisłą współpracę przyp. Sol)

Ps. Tak - wizytówki powrócą, już niedługo :).


WIEDŹMIN - CD PROJEKT RED

Hmm... na wstępie chciałem podziękować SCORPIKOWI... albo nie - podziękowania oddzielnie na samym dole :P.

1. STARA SIEDZIBA RED => Podzielona jest na trzy części. W pierwszej graficy i animatorzy. W drugiej - hmm - filozofowie (moja prywatna nazwa). Trzecia to programiści i osoba odpowiedzialna za dźwięk - wspomniany wyżej Scorpik. Tam z filozofami siedzą jeszcze dziewczyny, tylko nie pamiętam co robiły :P Chyba się zamyśliłem za bardzo ;].

Praca wygląda tak => Filzofowie myślą co powinno być w grze i "zasypują stertami papierów" programistów i grafikow, a Ci w pocie czoła próbują zrobić coś co przynajmniej będzie podobne do zamierzeń twórców ;-). Nad wszystkim czuwa Skorpik :).

Co zobaczyłem? Graficzki u grafików na ścianach robią wrażenie. Sposób w jaki robią animacje to mnie powalił. To trzeba zobaczyć ;-). Co ciekawsze widziałem to niecałą minutę, więc gdyby nam coś pokazali z gry to byśmy pewno do jutra stamtąd nie wyszli ;]. Filozofowie są tajemniczy, kartka którą miałem obejrzeć z jakiegośtam projektu hmm została mi bardzo szybko odebrana z klauzulą TAJNE :P. W zasadzie nie zdążyła nawet trafić mi do rąk. Poczytałem sobie potem nad ramieniem (stąd nie wiem co robią te panie na przeciwko :]) - niestety te kilka zdań nic mi nie mówi :(. Jedno trzeba przyznać - twórczy są Ci ludzie i znają się na swojej robocie. A ta ich skromność: "A tu ostatnio taki zameczek wymyśliliśmy!" [Pokazując na projekt zamku wiszący na ścianie] - też bym tak chciał! ;-).

Programiści - hmm... siedzą spokojnie i bawią się tym kodem. Zawsze byłem pełen podziwu i respektu dla tych co widzą coś w tych cyferkach i literkach, więc nic nie mowię :]. A - bym zapomniał - i są ogromnymi fanami Scorpika :P.

A teraz kilka słów o samym Scorpiku. Scorpik robi muzykę do wiedźmina i jest najlepszym, najfajniejszym twórcą jakiego kiedykolwiek mogliście poznać i zapamiętajcie to dobrze! ;-). A tak serio => na prawdę spoko człowiek - myśle, że każdy by się z nim dogadał :). Wielkie dzięki za oprowadzenie po CDP RED Scorpik - naprawdę wycieczka była super :).

2. NOWA SIEDZIBA RED => Zobaczycie na filmie, wszystkiego wam od razu nie powiem.


PODSUMOWANIA I PODZIĘKOWANIA:


Zacznę od podziękowań. Ogólnie chciałem podziękować całej ekipie za miłe przyjęcie, ciepłe słowa i liczne uśmiechy :-).

A teraz prywatniej:

Marcinowi za długą i świetną rozmowę. Mam nadzieje, że będe mógł porozmawiać z nim jeszcze: nie raz, nie dwa razy, a o wiele, wiele więcej... Naprawdę - siła firmy tkwi w zgraniu składu. Z takim człowiekiem jak Marcin na stanowisku szefa (osoba ciepła, miła, uśmiechnięta, wesoła) nie ma się co dziwić że CD Projekt ciągle pnie się w górę :-).

Soleili i Karolowi za film, ciepłe przyjęcie, opiekę, ciekawą rozmowę - umożliwienie rozmowy z Marcinem i zakupienie ciasteczek^^.

Fakturzysce z 28 sekundy :) => Hmm... Wy chyba wiecie za co :]. A - mam tylko dwa auto... więc kto pierwszy się do mnie zgłosi - ten lepszy ;-).

Scorpikowi => Rozumiem, że jak CDP RED dostanie już nową siedzibę, a Wiedźmin się rozwinie to pokażesz nam - forumowiczą, co stworzyliście ;-). Standardowo dzięki za rozmowę, szczególnie ciekawą... ze względu na... nie - to pozostanie moją tajemnicą :]. Niech żałują, Ci co nie byli! Miejmy nadzieję, że twoje słowa były prorocze i kiedyś się uda - jedno jest pewne - bardzo mnie zachęciłeś do ponownego rozważania pomysłu na zdawanie na informatykę :P.

Leo i Venomowi => Za autografy^^.

i innym... => Każdego kogo pominąłem przepraszam. Nie sposób podziękować wszystkim, jedno jest pewne - jesteście świetnym zespołem i gdybym miał te kilka lat więcej nie wachałbym się ani chwili i już wysyłał CV :].


MOWA KOŃCOWA:

Teraz już wiecie, że pracownicy CD Projektu nie gryzą i nie trzeba się ich obawiać. Mam nadzieję, że na edycje 2006 lub jakąkolwiek inną okazję wybierze się więcej osób niż 2 :-). Wszystkim, którzy nie byli - pozostaje żałować :].

Ps. Czekajcie na film - naprawdę warto! [tak - wiem, że to brzmi jak reklamówka w telwizji kablowej]

-----------------FIN-----------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wybaczcie błędy - np. powinno być forumowiczOM a nie Ą ale już przysypiam :P.

Post Khrona niech ktoś przesunie w dół ;-).

A teraz SPAMUJCIE do woli :P, ja ide spać :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 02:40, Keroth napisał:

A teraz SPAMUJCIE do woli :P, ja ide spać :].


Bardzo się cieszę, że wszystko sie udało. Jak czytałem, to ludzie z CDP są naprawdę fajni i mogą tylko żałować Ci co sie do nich nie wybrali (w tym ja). Pewnio po tym filmiku, który będzie po świętach, każdy będzie chciał wziąć udział w edycji 2006 :) Tylko tym razem trzeba będzie wymyśleć coś lepszego, ale na to jest cały rok ;) Może za rok ja też się wybiorę...

P.S. A jaka była reakcja na Gramisia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe wygląda na to, że było super. Żałuję, że nie miałem czasu suię pojawić. Ehh gdybym miał furę to bym przyjechał.. Ale fotki fajne. Fajnie mają w tej siedzibie, tak.. kolorowo. :-D
Ale te turnieje, spotkania etc. rozpalają wyobraźnię. Jak zrobią jakiś turniej w wakacje to ja się pisze obowiązkowo. :-D
Dzięki Keroth za treściwą relację. Teraz czekamy na film. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Keroth----> dzięki za relację i w ogóle realizację całego projektu.
Super że wszystko wyszło ok, mogą żałować tylko Warszawiacy, któzy nie pojechali z Tobą.
No właśnie napisz co zrobiłeś z Gramisiem i jaka byłą reakcja cdp na niego :P
Dobry motyw z tą gralnią :P
J przy okazji mamy parę ciekawych informacji z pierwszej ręki na temat samej firmy i planów.
Sorki za chaotyczny post, ale jeszcze śpię tak w zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 02:32, Keroth napisał:

Fakturzysce z 28 sekundy :) => Hmm... Wy chyba wiecie za co :]. A - mam tylko dwa
auto... więc kto pierwszy się do mnie zgłosi - ten lepszy ;-).


To ja jestem pierwszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2005 o 10:20, Tomi_323 napisał:

To ja jestem pierwszy :)


Hehe, myslę, że bardziej chodziło mu o priv ;]
i że już te autografy mają swoich właścicieli, ale spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 10:26, Budo napisał:

Hehe, myslę, że bardziej chodziło mu o priv ;]


Mail też poszedł.

Dnia 22.12.2005 o 10:26, Budo napisał:

i że już te autografy mają swoich właścicieli, ale spróbuj.


Nie kracz! tfu tfu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko wygląda ;) Szkoda, że nic nie napisałeś co sądzą o naszym Miśku :D No ale pewnie filmik rozwiąże wszystkie nasze wątpliwości :D
Pozdrawiam cały zespół CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie będę nic ciekawego pisał. Mieszkam w Bydgoszczy, więc oczywiste, że nie mogłem przyjechać, CDP jest NAJLEPSZĄ FIRMĄ NA POLSKIM RYNKU I BASTA ;)
Dzięki Keroth za poświęcenie i zorganizowanie tego wszystkiego :) Gratuluje udanej i ciekawej wizyty (ja też tak chcę :P )! Kurczę, ten CDP to potrafi jednak, a zobaczyć to wszystko co tam jest na żywo to jakaś łaska z niebios chyba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wyszło, czekamy niecierpliwie na film ;)
Taki wyprawy i rozmowy chyba jeszcze bardziej związują firmę i jej klientów.
Od razu widać, ze to twór pełny takich samych ludzi jak my, a nie coś na temat czego nikt nic nie wie.

PS. Dopisuję się pod prośbę o informacje na temat misia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować