Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout Online? Interplay gotowy

77 postów w tym temacie

Bethesda chcę, aby gra była nowoczesna tak żeby przykłuć starych i nowych fanów .
A, Interplay ma tkwić ciągle w izometryku, 2D, żeby tylko zadowolić starych "wyjadaczy" ??
Osobiście chciałbym nowoczesnego, ale takiego który jakoś zachowa elementy wcześniejszych odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 17:58, CzarnyPan napisał:

Bethesda chcę, aby gra była nowoczesna tak żeby przykłuć starych i nowych fanów .
A, Interplay ma tkwić ciągle w izometryku, 2D, żeby tylko zadowolić starych "wyjadaczy" ??

A gdzie wyczytałeś, że tak chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, ze nie można zrobić nowoczesnego rzutu izometrycznego? Też można. Ja tam nie skreślam F3 by Bethesda ale będzie to inna gra. To co mnie bulwersuje to to, że ten kretyn Caen, który zarżnął prawie gotowego Fallouta 3 ciągle się tam pęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 14:09, Advance Adamus napisał:

F3 dopiero pojawił się na horyzoncie, a niektórzy (zapewne "hardkorowi oldskulowcy" uważający
się za lepszych od reszty społeczności graczy) już narzekają :/

Mają do tego prawo - graliw F1 i F2 i widzą co Beth. robi z ich ulubioną serią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 17:48, hans olo napisał:

> Ja sobie nie przypominam aby Fallout był TPP, z tego co pamiętam to Fallout jest izometrykiem

> . ;]
Rzut izometryczny to odmiana TPP zbyt frywolnie kojarzona tylko i wylącznie z gatunkiem gier
akcji :P.

rzut izometryczny jest związany raczej z 2D a TPP to widok z perspekt. 3-ciej osoby związany z 3D ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 22:16, lothar-mb napisał:

rzut izometryczny jest związany raczej z 2D a TPP to widok z perspekt. 3-ciej osoby związany
z 3D ;]

TPP - third person perspective. Czyli perspektywa trzecioosobowa. Izometria też jest rzutem trzecioosobowym. W zasadzie tylko FPP nie jest trzecioosobowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 22:42, hans olo napisał:

> rzut izometryczny jest związany raczej z 2D a TPP to widok z perspekt. 3-ciej osoby związany

> z 3D ;]
TPP - third person perspective. Czyli perspektywa trzecioosobowa. Izometria też jest rzutem
trzecioosobowym. W zasadzie tylko FPP nie jest trzecioosobowy.

No nie do końca - izometryczny rzut to rzut przestrzeni 3D na płaszczyznę :) cytat: "Rzut izometryczny - odwzorowanie przestrzeni trójwymiarowej na płaszczyznę, będące jedym z rodzajów rzutu równoległego".
Czyli z izometrykiem mamy do czynienia w przypadku gry 2D takiej jak Fallout. Poza tym kamera w izometryku zawieszona jest w jednym punkcie a w TPP kamera zmienia położenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 11:27, ShadowG napisał:

Ale od czego niby mają go ratować?


OD Falluouta 3:) Bo to co robią panowie od serii TES mi sie w głowie nie mieści:P A twierdzą ze dla nich jest ważne by zatrzymać klimat, gdy zmieniają najważniejsze rzeczy w tej gierce:) To może interplay zrobi coś podobniejszego oryginalnemu Falloutowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 22:54, lothar-mb napisał:

TPP jest związane z trójwymiarem, a rzut izometryczny z 2D


W latach 90-tych. Teraz nie ma takiego sztucznego przypisania. Równie dobrze można by zrobić teraz Fallouta w rzucie izometrycznym z obracaną kamerą, kóra można umieścic w dowolnym miejscu, przybliżać, oddalać. Podejrzewam, że byłoby więcej zwolenników takiego rozwiązania odnośnie F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2007 o 01:14, Stwór napisał:

OD Falluouta 3:) Bo to co robią panowie od serii TES mi sie w głowie nie mieści:P A twierdzą
ze dla nich jest ważne by zatrzymać klimat, gdy zmieniają najważniejsze rzeczy w tej gierce:)

A mnie znowu wszystkie zapowiedzi nastrajają optymistycznie. Ba, powiedziałbym nawet, że nowi twórcy poszli w dobrym kierunku. Ja na przykład nienawidzę walki toczonej w turach( kilka kroków do przodu-godzina czekania na ruch przeciwnika- strzał- godzina czekania na ruch przeciwnika i tak w kółko), ale są znowu gracze, którzy w nie mogą grać w czasie rzeczywistym. W tym miejscu pojawia się Bethesda i daje nam wybór. Chcesz grać w turach? Masz aktywną pauzę. Nie chcesz? To z niej nie korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:47, milten6 napisał:

> Abonament bedzie na bank i to taki sam jak w innych MMO...
A GW?
Też sądzę, że będzie abonament ;).

Co GW Guild Wars to nie całkiem MMO troche inaczej tam sie gra bo nie spotkam po za miastm nikogo z graczy... wiem bo gram od samego początku :-) z przerwami na WoW Lineage II i ostatnio LOTRO ale jak GW 2 ma byc właśnie pełnym MMO to pewnie będzie abonament mimo zapewnień że nie, a jeśli Abonamentu nie będzie to pewnie wprowadzą podziła na lepszych i gorszych... tak jest w darmowych MMO juz teraz mozna grać za free ale jak zapłacisz to masz np. to i tamo co tan gracz który nie zapłacił nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 07:14, HumanGhost napisał:

> TPP jest związane z trójwymiarem, a rzut izometryczny z 2D

W latach 90-tych. Teraz nie ma takiego sztucznego przypisania. Równie dobrze można by zrobić
teraz Fallouta w rzucie izometrycznym z obracaną kamerą, kóra można umieścic w dowolnym miejscu,
przybliżać, oddalać. Podejrzewam, że byłoby więcej zwolenników takiego rozwiązania odnośnie
F3.


to nie jest sztuczne przypisanie :). Tak się dzieli gry ze wzgledu na perspektywę 1)rzut izometryczny, 2)TPP, 3)FPP. Naturalny podział na 3 podstawowe kategorie.
Poza tym hans olo pisał że izometryk jest jakby podkategorią perspektywy 3-osobowej, co jest nieprawdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 07:14, HumanGhost napisał:

Równie dobrze można by zrobić
teraz Fallouta w rzucie izometrycznym z obracaną kamerą, kóra można umieścic w dowolnym miejscu,
przybliżać, oddalać.


No i to właśnie o czym mówisz to już jest 3D (obracana kamera, zmiana kąta widzenia) - czyli perspektywa 3-osobowa właśnie :)
Ale dobra koniec offtopu :P.

Ja mam nadzieję że Interplay zaprosi do współpracy ludzi z dawnego studia Black Isle :). Wtedy nie będziemy musieli się martwić o jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 11:54, ShadowG napisał:

Chcesz grać w turach? Masz aktywną pauzę. Nie chcesz?
To z niej nie korzystaj.


Ale walka turowa to było cos specjalnego Fallouta:) Nie licze już innych ich pomysłów bo to nie będzie ten FALLOUT tylko zupełnie inna gra w tym świecie.. Niestety ja oczekiwałem Fallouta a nie obliviona w postnuklearnym świecie:) Poza tym aktywna pauza to nie tury! I nie wiadomo jak się sprawdzi:) jak dla mnie na tą chwilę to jest tylko po to by uspokoić większość fanów fallouta by nie marudzili że walka jest tylko w trybie rzeczywistym! Ja po nazwie Fallout 3 oczekiwałem kontynuacji, a nie innej gry! System gry to już nie to samo, większość się zmienia.. Problem w tym że nie zawsze zmiany są dobra patrz Blizzard:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować