Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

UPS Przesyłki Kurierskie

206 postów w tym temacie

Dobry wieczór wszystkim! Chciałbym poznać wasze opinie o firmie kurierskiej UPS.

Miałem kilka razy do czynienia z tą firmą i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Przesyłka z Warszawy do Gdańska doszła w nieco ponad 24 godziny (Wysyłka z Ultimy 19 z minutami a paczkę otrzymałem na drugi dzień o 21:30).
Do tego należy dodać iż od momentu wysłania paczki do momentu odebrania jej - możemy wiedzieć co się z nią dzieje. Na stronie UPS można wprowadzić numer paczki/listu a otrzymamy stronę ze statusami naszego zamówinia - takimi jak Załadunek i podane miasto, Rozładunek, - podane miasto i w końcu informacja o tym kiedy otrzymamy paczkę np. status - DORĘCZENIE WIECZORNE. Wspaniale ;-)

Pozdrawiam i czekam na opinie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić z tego ogólny temat o przesyłkach kurierskich :) Ja UPSem nie zamawiałem, ale te statusy są przecież w każdej firmie :) Ja się za to zawiodłem na DHLu -.- Taki żal, że głowa boli... Chciałem wysłać szybko paczkę, to wszedłem na stronę DHLa i zamówiłem kuriera przez net... Zaznaczyłem, że ma być na następny dzień. Tylko fajnie, że kurier przyjechał tydzień później :F Ale za to miałem satysfakcję z tego, że przyjechał po nic i pojechał :D Buehehehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 21:45, CzystyZysk napisał:

Dobry wieczór wszystkim! Chciałbym poznać wasze opinie o firmie kurierskiej UPS.
Miałem kilka razy do czynienia z tą firmą i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.
Przesyłka z Warszawy do Gdańska doszła w nieco ponad 24 godziny (Wysyłka z Ultimy 19 z minutami
a paczkę otrzymałem na drugi dzień o 21:30).


Kiedyś szukałem możliwie najlepszego sposobu na przesłanie paczki kurierem w obrębie Polski, nie mając przy tym podpisanej umowy z firmą kurierską. Obdzwoniłem w tej sprawie chyba wszystkie większe firmy kurierskie (UPS, DHL, GLS, Masterlink). Okazało się, że z wszystkich właśnie UPS:
- jest najtańszy (usługa UPS-Standard dla mojej niedużej paczki = 29.05 PLN brutto)
- ma największy zasięg I-szej strefy (najtańszej), nawet dla małych miasteczek.
- jest najbardziej rzetelną firmą kurierską, bo kurierzy mając tel. kontaktowy sami dzwonią do odbiorcy i umawiają się na dogodną godzinę.
- zawsze szybko i bezproblemowo dostarcza przesyłki.

Tak więc polecam po 100-kroć właśnie UPS! :)

Dnia 15.08.2007 o 21:45, CzystyZysk napisał:

Do tego należy dodać iż od momentu wysłania paczki do momentu odebrania jej - możemy wiedzieć
co się z nią dzieje. Na stronie UPS można wprowadzić numer paczki/listu a otrzymamy stronę
ze statusami naszego zamówinia - takimi jak Załadunek i podane miasto, Rozładunek, - podane
miasto i w końcu informacja o tym kiedy otrzymamy paczkę np. status - DORĘCZENIE WIECZORNE.


Tracking online jest akurat w każdej szanującej się firmie kurierskiej. Różnice polegają natomiast na dokładności wpisów w systemie trackingu i ich aktualizacji. I na tym polu też wygrywa UPS :)

Już jakiś czas temu, UPS przejął firmę Stolica. I z doświadczenia mogę powiedzieć, że wyszło jej to tylko na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam z reguły złe doświadczenia z kurierami (pozdrowienia dla oszustów z Masterlinka !), ale UPS jak najbardziej mi odpowiada. Dostawa w takim czasie jak zapowiadali i w takim czasie za jaki płaciłem, koszt 15 zł więc nie wiele więcej niż za ''usługę'' masterlinka. Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że zamawiałem kiedyś coś ze sklepu internetowego Merlin no i też wybrałem przesyłkę UPS-em. Śledzenie paczki, szybka wysyłka no i możesz podać swoj nr tel. - kurier sam dzwoni żeby się umowic na odbiór przesyłki :D
Z kolei same problemy z Pocztą Polską :/ - czasem nawet tym #@#!#$% nie chce się wrzucić awizo do skrzynki - kiedyś znalazłem je wygniecione gdzieś pod bramką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 22:41, lothar-mb napisał:

Z kolei same problemy z Pocztą Polską :/ - czasem nawet tym #@#!#$% nie chce się wrzucić awizo
do skrzynki - kiedyś znalazłem je wygniecione gdzieś pod bramką ...


Buehehe, skąd ja to znam... Miałem lepszą sytuację... Listonoszowi się nie chciało wejść na górę (3. piętro), to wypisał awizo i wrzucił do skrzynki O_o A ja przez cały, dosłownie cały dzień byłem w domu -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 23:06, bojanzaw napisał:

> Z kolei same problemy z Pocztą Polską :/ - czasem nawet tym #@#!#$% nie chce się wrzucić
awizo
> do skrzynki - kiedyś znalazłem je wygniecione gdzieś pod bramką ...

Buehehe, skąd ja to znam... Miałem lepszą sytuację... Listonoszowi się nie chciało wejść na
górę (3. piętro), to wypisał awizo i wrzucił do skrzynki O_o A ja przez cały, dosłownie cały
dzień byłem w domu -_-

O, dokładnie - czasem wypiszą awizo, wrzucą do skrzynki (nawet nie sprawdzą czy ktoś jest w chacie).
Teraz zamawiałem coś na Allegro i ma przyjśc lada dzień - ciekawe co teraz wymyślą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 23:06, bojanzaw napisał:

> Z kolei same problemy z Pocztą Polską :/ - czasem nawet tym #@#!#$% nie chce się wrzucić
awizo
> do skrzynki - kiedyś znalazłem je wygniecione gdzieś pod bramką ...

Buehehe, skąd ja to znam... Miałem lepszą sytuację... Listonoszowi się nie chciało wejść na
górę (3. piętro), to wypisał awizo i wrzucił do skrzynki O_o A ja przez cały, dosłownie cały
dzień byłem w domu -_-


ja miałem to notorycznie, aż któregoś dnie sie wk...em i odbyłem krótka acz treściwą rozmowę z naczelniczką poczty oraz listonoszem obsługujacym mój rejon. od tej pory biedny listonosz drepcze na to moje trzecie pieterko i najpierw sprawdza czy ktos jest w domu a potem dopiero zostawia awizo w skrzynce.
a jesli chodzi o UPS - to faktycznie firma godna polecenia.
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, UPS ma świetne przesyłki.
Kiedyś coś zamówiłem(nie pamiętam co xD) ok 5.45 rano a przyszlo mi jeszcze tego samego dnia.


A co do poczty polskiej, ostatnio przyslali mi grę w 24h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do awizów - zdarza się, że listonosze nie noszą paczek, a po prostu awiza - i czekaj teraz do 18:00.

Dotychczas zamawiałem tylko z Masterlinkiem (przez gram.pl), ale o tym za chwilę. Najpierw UPS. Moja siostra zamawiała laptopa i 2 pendrivy - dwie osobne paczki. Kurier przyszedł wieczorem, przyniósł dwie paczki przyklejone do siebie, więc nie miały prawa się zgubić :) A i tak widać było, ze trzymano je ostrożnie w trucku. Jako, że jedynej osoby upoważnionej do odbioru nie było (mojej siostry), kurier zadzwonił, obiecał przyjechać na następny dzień...i przyjechał. I nie dzwonił domofonem tylko targał, lekko licząc 5kg, na 2 piętro :) A i kurier był miły ^^

A co do Masterlinka - nie miałem większych przygód, oprócz jednej. Otóż nie było nikogo w domu, więc kurier zostawił awizo (tak btw to zawieszkę na klamkę ^^). Zadzwoniłem na numer i powiedział, że będzie w mieście odbierał przesyłki ze sklepu, to przyjdę do niego i odbiorę paczkę. No więc poszedłem, odebrałem, ale się wkurzyłem... Gdyby nie to, że miałem szczęście, że kierowca akurat będzie w mieście to czekałbym 3 dni - do poniedziałku, kiedy znowu miał przyjechać do tego sklepu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 08:31, castlerock napisał:

ja miałem to notorycznie, aż któregoś dnie sie wk...em i odbyłem krótka acz treściwą rozmowę
z naczelniczką poczty oraz listonoszem obsługujacym mój rejon. od tej pory biedny listonosz
drepcze na to moje trzecie pieterko i najpierw sprawdza czy ktos jest w domu a potem dopiero
zostawia awizo w skrzynce.
a jesli chodzi o UPS - to faktycznie firma godna polecenia.
pozdr.


Masz rację, u mnie powtarzało się to praktycznie przy każdej zamówionej paczce. Rozmowa, z przełożonym listonosza, także dała efekty ^^ i tak gry zamawiam tylko przez kuriera. Gdy pomyślę co poczta może z nimi robić, ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam możliwość to ZAWSZE korzystam z tej firmy. Szybka dostawa, w razie problemów telefon itd.
Paczki zawsze dochodzą cało, a nie jak z pocztą- połamane, pogniecione itd...
Ale małym minusem jest to, że mało sklepów wysyłkowych z niej korzysta :(: (mi znane to tylko merlin.pl i wirtus.pl)
Najlepsza firma kurierska w kraju!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio otrzymałem kilka paczek od UPS, zawsze była dostarczona bardzo szybko, a gdy mnie nie było w domu to zadzwonił i na następny dzień o umówionej godzinie był już z paczką u mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem części do kompa w dwóch sklepach: esc.pl i agito.pl, w ten sam dzień.

Z esc.pl przyszła na następny dzień bo zaksięgowaniu wpłaty, z agito.pl brałem z z zapłata przy odbiorze - przyszła 4 dni później, a specjalnie brałem taki sposób zapłaty, bo wyjeżdżałem na wakacje i nikt by tego nie odebrał. Banda idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 22:41, lothar-mb napisał:

Ja pamiętam że zamawiałem kiedyś coś ze sklepu internetowego Merlin no i też wybrałem przesyłkę
UPS-em. Śledzenie paczki, szybka wysyłka no i możesz podać swoj nr tel. - kurier sam dzwoni
żeby się umowic na odbiór przesyłki :D
Z kolei same problemy z Pocztą Polską :/ - czasem nawet tym #@#!#$% nie chce się wrzucić awizo
do skrzynki - kiedyś znalazłem je wygniecione gdzieś pod bramką ...



A ja pamiętam, że listonosz raz awizo zostawił... w domofonie na zewnątrz klatki! Jakoś wsunął karteczkę awizo pomiędzy plastkiem domofonu a ścianą klatki! Tak, że każdy kto przechodził mógł je wziąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 09:09, tuna napisał:

Jak mam możliwość to ZAWSZE korzystam z tej firmy. Szybka dostawa, w razie problemów telefon
itd.
Paczki zawsze dochodzą cało, a nie jak z pocztą- połamane, pogniecione itd...
Ale małym minusem jest to, że mało sklepów wysyłkowych z niej korzysta :(: (mi znane to tylko
merlin.pl i wirtus.pl)
Najlepsza firma kurierska w kraju!!!!


I jszcze Ultima :) www.ultima.pl Sam sklep też jest bardzo dobry. Ale cicho, żeby nie było, że go reklamuję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 10:58, CzystyZysk napisał:

I jszcze Ultima :) www.ultima.pl Sam sklep też jest bardzo dobry. Ale cicho, żeby nie było,
że go reklamuję ;]


Tam jeszcze nie kupowałem :) ale ciiii... żeby konkurencji nie robić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zachwalałem UPS, ale niestety muszę teraz powiedzieć, że mam z nimi mały problem... :P

We wtorek wieczorem Ultima wysłała do mnie paczkę kurierem (za pobraniem). Kliknąłem na numer paczki aby zobaczyc jaki jest status mojego zamówienia, lecz strona wygląda tak jakby był to zły numer listu... Czyli nie pokazuje mi żadnego statusu. Dziś patrzę - we wtorek może nie chciało im się aktualizować, środa święto, wiec w czwartek powinni pokazać status paczki,a le nie - dziś nadal nie ma żadnego statusu mojej paczki... Mimo iż sklep wysłał ją przed wczoraj wieczorem. Co o tym sądzicie? Czekać dalej, czy złożyć zamówienie jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam. To wyżej to już nieaktualne :P

Ultima na swojej stronie w "Moje Zamówienia" dała zły link do sprawdzenia statusu zamówienia na UPS, bo teraz sprawdziłem w emailu - też dali link i ten... o dziwo działa. ;]

Przepraszam za kłopot. To jednak wina Ultimy a nie UPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata pracuje w firmie naprawiającej przekładnie kierownicze do autobusów i ciężarówek i raz dostał dwie paczki-jedna z DPD(Masterlink),a druga z UPS.W obu miałybyć przekładnie.W paczce od UPS była,a w paczce od DPD kartę graficzną(ZOTAC GeForce 8800 AMP!),no dobra dzwoni do DPD,a ci mu mówią"Spadaj facet,to twoja przesyłka".Dał kumplowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować