Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

UPS Przesyłki Kurierskie

206 postów w tym temacie

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych.
Mam pytanie i mam nadzieje ze ktoś udzieli mi wyczerpującej odpowiedzi.
Ok aby nie przedłużać napiszę w miarę prosto o co chodzi :
A zatem :
Chcialbym wysłać antyrame szklaną... no i właśnie jak?
Poczta ? kurier ?
jeśli poczta to... myślę że w jakiś karton by wypadało by ubrać antyrame + folia bombelkowa... tylko gdzie kupić pudło o wymiarach np 30x40, 50x70 lub 70x100 ??
jeśli kurier.. to jak to działa ?
ile to by kosztowało ?
Co musze wiedziec?
Czy kurier mi go zapakuje i wyśle ?

Nie miałem wogóle styczności z kurierem wiec przepraszam za moje " zielone" pytania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 21:30, Chester001 napisał:

Poczta ? kurier ?

pocztą bym się trochę obawiał, ba, kurierem mógłbym się obawiać, ale pocztą to już w ogóle

Dnia 04.10.2009 o 21:30, Chester001 napisał:

jeśli kurier.. to jak to działa ?

kiedyś pracowałem w UPS''ie więc spróbuję odpowiedzieć na jego przykładzie.

Dnia 04.10.2009 o 21:30, Chester001 napisał:

ile to by kosztowało ?

uzależnione od wagi, załóżmy że w podstawowej usłudze, paczka do 5 kg kosztowałaby ok.35 zł

Dnia 04.10.2009 o 21:30, Chester001 napisał:

Co musze wiedziec?

Adres odbiorcy :) A tak na serio to zadzwoń pod właściwy nr
http://www.ups.com/content/pl/pl/contact/index.html?WBPM_lid=/homepage/ct1.html_mod_qlk

Dnia 04.10.2009 o 21:30, Chester001 napisał:

Czy kurier mi go zapakuje i wyśle ?

Jak kurier do ciebie przychodzi to odbiera przesyłkę i leci dalej, nie ma czasu na pakowanie (nie wiem czy nadal wypisują ręczne lisy przewozowe, jak tak to tylko go jeszcze wypełnia i tyle go widziałeś :).

Dnia 04.10.2009 o 21:30, Chester001 napisał:

Nie miałem wogóle styczności z kurierem wiec przepraszam za moje " zielone" pytania .

Najlepiej zadzwoń to się dowiesz szczegółów, czy kurier przyjedzie do Ciebie czy nie.
Jak Ci coś nie będzie pasować, masz jeszcze do wyboru DHL, DPD, TNT, GLS, Siódemkę, Opek, FedEx. Ponoć Kolpolter też się w tę branżę wkręcił. Ceny we wszyskich będą podobne, zasady co do opakowań również. Jak masz blisko ich siedziby, możesz nadać bezpośrednio u nich (oprócz tego DHL ma dość gęsto usianą sieć ServicePointów, w których też nadasz przesyłkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie w domku i czekam na przesyłeczke, nie ma to jak gierka na początek weekendu. :P Niestety wątpię, że mi przyjdzie, choć wysłane w czwartek. A to dlatego, że UPS jest do tyłka. Nie wiem czemu gram zrezygnował z Masterlinka (ktoś wie?) ale z UPS mam niemiłe doświadczenia...

Do której oni paczki wożą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A mi tam UPS pasuje i zawsze przywożą paczki na czas, raz nawet przynieśli mi 5 minut przed końcem czasu.
A paczki wożą do późna, raz koło 18 dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny duży minus dla UPS. Pierwszym razem mi zgubili przesyłke i to tak permanentnie, że powiedzieli, że się nie da odnaleźć -.- Teraz o 15:30 dalej nie ma paczki, która została wysłana wczoraj. Toż to ku... jest KURIER, a nie POCZTA POLSKA! Przesyłka 16 złoty, a trzeba czekać tyle dni. Powinno być dzień po wysłaniu. Nie wiem dlaczego gram zrezygnował z Masterlinka, o niebo lepszy był. Miło weekendzik przy gierce poszedł... sobie, a jeszcze nie pewne jest, że w poniedziałek przywiozą - może znowu zgubili? Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam firmy UPS. Termin dostawy następnego dnia po zamówieniu a oni piszą o 17:00:

ODBIORCA ZAŻĄDAŁ ZATRZYMANIA W CELU PÓŹNIEJSZEGO DORĘCZENIA. FIRMA UPS PODEJMIE PRÓBĘ DOSTAWY W ŻĄDANYM TERMINIE.


Godzina 19:48 (kończą pracę)
ODBIORCA ZAŻĄDAŁ ZATRZYMANIA W CELU PÓŹNIEJSZEGO DORĘCZENIA. FIRMA UPS PODEJMIE PRÓBĘ DOSTAWY W ŻĄDANYM TERMINIE. / DATA DORĘCZENIA ZOSTAŁA ZMIENIONA.

Nie wiem czy ja coś źle rozumiem, ale ODBIORCĄ chyba jestem ja a nie oni. Nikogo nie było u mnie w domu z UPSa ani nikt się zemną nie skontaktował nawet. A oni piszą ze niby odbiorca czyli ja zażądałem zatrzymania paczki.
W sobotę zamówiłem paczkę. W poniedziałek wysłali UPSem. We wtorek nie doszło, w środę święto......
Szybciej by mi Pocztą Polską doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to standardowa procedura. Nie zastali cię w domu do paczka czeka wm agazynie na odbiór tyle żek urierowi który dowoził nie chciało się zadzwonić. Inna sprawa że trochę w gramerze nieprecyzyjne terminy podają. Jam iaem ostatnio niby termin WYSYŁKI (czyli jak rozumiem miało być dopiero tego dnia wysłane) na 6.11 a tego dnia to już mi paczka doszła do odmu bo wysłąli wczesniej,Kiedyś przynajmniej maile wysyłali z kolejnymi etapami zamówień teraz jak nie sprawdzisz se sam w zamówieniach w sklepie to możesz zgadywac. Mi doszła na 6 a nie jak dopier miała być 6-tego wysłana a spodziewałem się później i teraz mam wycieczkę z Wro do magazynu w Długołęce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 01:19, igor8472 napisał:

Jak dla mnie to standardowa procedura. Nie zastali cię w domu do paczka czeka wm agazynie
na odbiór tyle żek urierowi który dowoził nie chciało się zadzwonić.


W domu caly dzien byl ktoś z rodziny więc nie mógł nikogo nie zastać. Po prostu go nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, fajne jajca z tym UPSem. Jest ich stronie napisane ze na odbiór paczki w przypadku niezastania jest 5 dni roboczych. Paczka przyszła 6 listopada, 5 dni roboczych mijałoby dopiero w ten piątek, tymczasem w systemie monitorowania widzę że paczka wczoraj już pojachałą do Was z powrotem a miałem ją jutro bądź w piątek odebrać. Trochę to nie w porządku. Jak jest napisane ze 5 dni ROBOCZYCH to 5 dni roboczych a nie kalendarzowych, bez sobót, niedziel i świąt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 20:46, igor8472 napisał:

Eh, fajne jajca z tym UPSem. Jest ich stronie napisane ze na odbiór paczki w przypadku
niezastania jest 5 dni roboczych. Paczka przyszła 6 listopada, 5 dni roboczych mijałoby
dopiero w ten piątek, tymczasem w systemie monitorowania widzę że paczka wczoraj już
pojachałą do Was z powrotem a miałem ją jutro bądź w piątek odebrać. Trochę to nie w
porządku. Jak jest napisane ze 5 dni ROBOCZYCH to 5 dni roboczych a nie kalendarzowych,
bez sobót, niedziel i świąt...


Po prostu sobie ciebie olali tak jak i mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniejszego tematu więc zapytam tutaj co by nie zakładać nowego dla jednego pytania - co możecie powiedzieć o firmie kurierskiej GLS? Można być spokojnym o zamawianie paczek dostarczanych przez nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 20:12, 143872 napisał:

Jeżeli paczka została wysłana dziś o 17 to będzie u mnie jutro?

Chyba raczej nie bo kurierzy nie pracują w sobotę. Ale zawsze możesz obczaićjutro na stronie ups gdzie jest twoja paczka o ile znasz numer zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 20:12, 143872 napisał:

Jeżeli paczka została wysłana dziś o 17 to będzie u mnie jutro?


Zależy w jakiej części Polski nadana, i czy było zaznaczone nostarczanie w sobotę (koniecznie usługa Express - czyli drożej). Jeśli idzie w standardzie to spodziewaj się kuriera w poniedziałek.

Tyler_D -> GLS - wszystko zależy od konkretnego przypadku - najłabszym ogniewem są kurierzy - jeśli w twoim rejonie jeździ rzetelny, ogarnięty z robotą, to ok, jeśli nie, no to różnie może być.

igor8472 -> Pamiętam że dawniej wyglądało to tak, że jak kurier był u ciebie trzy razy (3 X Awizo) to paczka wracała do nadawcy. Jak była odmowa przyjęcia (bez znaczenia czy klient się rozmyślił, czy nie miał pieniędzy na zapłacenia za zamówiony towar - przesyłka wracała do nadawcy). Oczywiście różnie to bywało i zdarzało się, że kurierzy nie odsyłali, tylko próbowali dalej doręczać przesyłki, ale jak pisałem, żależy od konkretnego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. UPS mnie " wykiwał ", że tak powiem. zamówiłem L4D i spokojnie przeczekałem dwa dni. Gdy kurier przyjechał, zapłaciłem za pusty (gry nie było)i w dotatku podziurawiony karton. Zadzwoniłem do odpowiednich osób, gdzie miła pani stwierdziła, że w poniedziałek będzie ktoś z firmy. No cóż.. jak zobaczę, to uwierzę. Póki co lekko się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak firma kurierska UPS jest jedna z najbardziej kompetentna , po pierwsze bardzo szybko wszystko dochodzi , po drugie dobry kontakt, ile razy przesylki przechodzily przez UPS i nigdy ale to nigdy nie bylo zadnego problemu , podchodza z kazdym zamwieniem jak profesionalisci ktorymi sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 22:27, karolekx23x napisał:

a ja powiem tak firma kurierska UPS jest jedna z najbardziej kompetentna , po pierwsze
bardzo szybko wszystko dochodzi , po drugie dobry kontakt, ile razy przesylki przechodzily
przez UPS i nigdy ale to nigdy nie bylo zadnego problemu , podchodza z kazdym zamwieniem
jak profesionalisci ktorymi sa


Mam szczere wątpliwości, co do profesjonalizmu tej firmy. Laptopa z naprawy dostarczali mi 2 tygodnie robocze (!!), co już jest wielkim minusem (laptop służy mi do pracy, a bez niego robi się wielki zamęt w moim biurze, co oczywiście im powiedziałem). Ponadto nie przyjeżdżali na umówione spotkania, a na stronie dzień w dzień bezczelnie umieszczali "klienta nie zastano w domu". Dopiero jak im dosadnie powiedziałem, że sam przyjadę po tą przesyłkę, lecz nie dostaną ani złotówki za przewóz, to następnego dnia kurier zjawił się z samego rana z paczką w zębach. Od tamtej pory unikam tej firmy - może coś się zmieniło, nie wiem i nie mam zamiaru tego sprawdzać. Zamieniłem ich na DPD i od tamtej pory zero problemów z przesyłkami. Kurier dzwoni przed przyjazdem i przyjeżdża o określonej porze, jak coś wypadnie to dzwoni (!) i informuje o poślizgu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować